Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Pogledaj rezultate ankete: Koliko će ova Vlada trajati?
Cijeli mandat 22 66.67%
Imat ćemo opet prijevremene izbore 11 33.33%
Glasovatelji: 33. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.09.2016., 20:21   #61
Quote:
šišćevap kaže: Pogledaj post
Dijaspora ima jednak utjecaj na to kako urediti život u Hrvatskoj kakav imaju IDS ili SDSS
IDS izlazi na izbore na manjinskim listama?
Lord Byron is offline  
Old 10.09.2016., 20:28   #62
Četiri su opcije po kojima možete označiti svoj listić, a da vaš glas bude važeć.

Zaokruživanjem jedne od liste - lista + kandidat s te liste.
Zaokruživanjem samo jednog kandidata s bilo koje od ponuđenih lista - na taj način dajete glas i njemu i listi.
Možete glasati i za cijelu listu te na taj način dati glas opciji za koju smatrate da je najbolja.
Zaokruživanjem primjerice jednog od kandidata na listi A, zaokruživanjem liste B i zaokruživanjem kandidata na listi C - vaš glas otići će listi koju ste zaokružili, dok kandidati koje ste zaokružili neće dobiti vaš glas.

Vaš će listić biti proglašen nevažećim ukoliko:

Zaokružite jednog ili više kandidata na različitim listama.
Ako zaokružite dvije liste
Ako ne zaokružite niti jednog kandidata ili listu.
__________________
Ušće zvuka
manchild is offline  
Old 10.09.2016., 20:34   #63
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Koliki je "veliki dio" od ovih dva i pol milijuna ljudi izgradio kuću u Hrvatskoj?
Npr. moji Australci.
U Australiji su zaradili mirovinu, ne smiju boraviti dulje od 6 mjeseci izvan Australije jer im se mjesečno umanjuje mirovina za vrijednost mjesečne rente za kuću bez obzira da li ju iznajmljuju ili ne, jer se pretpostavlja da si dovoljno pametan da ćeš ju iznajmit kad već nisi tu a ne da leži kao mrtvi kapital.
Također ne smiju imati imovinu izvan Australije pa sva nasljedstva po moru (zemlju i roditeljske kuće) prepisuju na djecu ili rodbinu.
Njihova djeca dolazila su jednom u 10 godina dok su bili mlađi, a sad više nikako, valjda dok i oni ne odu u mirovinu i budu morali sređivat papire oko imovine u Hrvatskoj.
I uredno glasuju na svakim izborima jer ih to veže za rodnu grudu
Takve rodbine imam tone od Australije, Novog Zelanda pa do Južne Amerike
__________________
Mislim, dakle pišem
odakusa is offline  
Old 10.09.2016., 20:36   #64
Molim moderatore da zabrane daljnje debate o dijaspori. Nema smisla kad već imamo masu tema za to, a na ovoj temi smo ipak prije svega skupa kako bi uživo pratili izbore.

Uostalom, nemam pojma zašto je uopće prvi post posvećen dijaspori.
SiXo is offline  
Old 10.09.2016., 20:48   #65
Quote:
Tutankhamon kaže: Pogledaj post
K@RLO da ovdje postoje imena i prezimena jebo mi pas ako te ne bi prijavila za govor mrznje- sudski

Ti i takvi kao sto sam nekoliko puta napisala rade vani, po vise od 10 sati, placaju porez u RH sukladno poreznim propisma RH, nisu bili na grbaci radnika RH koji su manjina u RH, i rekla bi zasluzili su zaokruziti jedan listic. Koji kreira i njihovu sudbinu i sudbinu njihovih obitelji.

Znaci ok je da netko zivi u rh na racun drugih i glasuje, ali ako netko stvara izvan rh- on je on i takav? sramotno, odvratno i rekla bi u stilu rasnih propagatora...

A za sve poreznestrucnjake- moje pitanje bi bilo koliko placenog poreza klasificira drzavljanina RH da je glasac RH - 1.000, dvije, 500.000? i kako je jedna forumasica dobro napisala, da li iznos placenog poreza odreduje broj glasova?

I sto bi bilo u slucajevima da netko zivi 40 godina u RH a 5 vani- da li bi mogao glasovati prije od 18 godisnjaka u RH jer ipak ima 40 godina RH iskustva naspram 18 godina potonjeg?

da li bi clanovi stranaka trebali biti izuzeti iz glasovanja jer su pristrani, ili clanovi njihovih obitelji? da li bi se trebao uvesti test inteligencije ili jos bolje test informarmiranosti o programu i kandidatima?

Pizdarije na predesetu, da pizdarije na pedesetu....
prvo - plaćanje poreza nije i ne bi smjelo biti parametar
parametar je da na vlastitoj koži proživljavaš na dnevnoj bazi to što si iskoristio svoje pravo da biraš - pa pobijedili tvoji ili drugi, bio ti zadovoljan ili ne

koji porez plaćaju u RH oni koji rade vani?
U to ne idu porezi i dažbine za stan, kuću ili kaj već imaju, komunalije i slične stvari jer to plaćaju i stranci koji su vlasnici nekretnina u RH.

a sve ostalo je ŠBBKBB

ak idemo tvojom logikom uspoređivanja i novčanim doprinosima onda pravo glasa treba dati i svim turistima



Quote:
MrsGahan kaže: Pogledaj post

A veliki dio dijaspore je gradio ili gradi u hrvatskoj kuće, za koje plaćaju iste "poreze/komunalija" kao svi a koriste ih samo 1-2 mjeseca u godini. Ne koriste deficitarne usluge javnog prijevoza, kulture, škole, zdravstva nego vjerno dolaze svaku godinu tu na godišnji i neki potroše više novaca od nekog nezaposlenog u tih 3-6tjedana, a taj još prima taj novac iz državnog proračuna.

Neznam otkud vam energija na svakim izborima početi sa istim glupostima? Pa ako imate to mišljenje i volju, pravite referendum, tražite da se zakon mjenja, samo će ustavni sud reći ne, kao i EU ....
brkaš kruške i jabuke
gdje god živiš komunalije moraš plaćati
vrlo je jednostavno - živiš u RH - glasaš, ne živiš - ne glasaš
__________________
A.Gotovina "U svemu, i u slobodi, postoji - disciplina." 05.08.2020.
twistdrum is offline  
Old 10.09.2016., 20:58   #66
Ostavite već jednom dijasporu na miru, ua izborne rezultate nisu krive ljudi iz dojespore koji glasaju, već ljudi iz Hr koji ne glasaju.
Begemotica is offline  
Old 10.09.2016., 21:01   #67
Quote:
Begemotica kaže: Pogledaj post
Ostavite već jednom dijasporu na miru, ua izborne rezultate nisu krive ljudi iz dojespore koji glasaju, već ljudi iz Hr koji ne glasaju.
Znači li to da ipak glasaš?
HDZ ili ...?
Istranin is offline  
Old 10.09.2016., 21:17   #68
APIS IT - mobilna aplikacija sa rezultatima iz DIPa:

Android
https://play.google.com/store/apps/d....mIzbori&hl=en

IOS
https://itunes.apple.com/hr/app/mizb...mpt=uo%3D4
DJTcro is offline  
Old 10.09.2016., 21:32   #69
Quote:
Istranin kaže: Pogledaj post
Znači li to da ipak glasaš?
HDZ ili ...?
ili uvijek sam za neku treću opciju
Begemotica is offline  
Old 10.09.2016., 21:33   #70
Neznam gdje da pitam, pa ću ovdje.
Zna li netko da li se može normalno glasati ukoliko sam promijenila prebivalište? U postupku sam izrade nove osobne, imam onaj papirić od MUPa, a stara osobna još vrijedi, samo je stara adresa.
Gdje se to može provjeriti?
sandymandy is offline  
Old 10.09.2016., 21:36   #71
Quote:
sandymandy kaže: Pogledaj post
Neznam gdje da pitam, pa ću ovdje.
Zna li netko da li se može normalno glasati ukoliko sam promijenila prebivalište? U postupku sam izrade nove osobne, imam onaj papirić od MUPa, a stara osobna još vrijedi, samo je stara adresa.
Gdje se to može provjeriti?
Ponesi tu potvrdu MUPa na biračko mjesto, gdje piše nova adresa, i mislim da neće biti problema.
DJTcro is offline  
Old 10.09.2016., 21:51   #72
Quote:
sandymandy kaže: Pogledaj post
Neznam gdje da pitam, pa ću ovdje.
Zna li netko da li se može normalno glasati ukoliko sam promijenila prebivalište? U postupku sam izrade nove osobne, imam onaj papirić od MUPa, a stara osobna još vrijedi, samo je stara adresa.
Gdje se to može provjeriti?
Možeš provjeriti ovdje: RegistarBiraca
treba ti samo oib ili MBG i prezime, tamo će pisati koje je tvoje glasačko mjesto sutra

btw, slažem se sa Begemotica, SiXo
Čemo toliko o dijaspori. Jel nema drugih topica za to?
__________________
Immobilized by my fear
And soon to be blinded by tears...
Nanook is offline  
Old 10.09.2016., 22:43   #73
Quote:
Nanook kaže: Pogledaj post
Možeš provjeriti ovdje: RegistarBiraca
treba ti samo oib ili MBG i prezime, tamo će pisati koje je tvoje glasačko mjesto sutra
To znam za biračka mjesta, mene zanima da li mogu na glasanje sa neispravnom osobnom? Na osobnoj mi je jedna adresa, a na onom linku gore piše druga.
sandymandy is offline  
Old 11.09.2016., 00:12   #74
Sve prognoze nas forumaša o rezultatima izbora (natjecateljske prognoze) možete vidjeti, na jednom mjestu i u tablici, na ovom linku: http://www.filedropper.com/prognoze
Ukupno, u 90/94 smislenih prognoza rezultati su, u prosjeku:
http://www.igreklik.com/slike/images...9762790542.png
boske94 is offline  
Old 11.09.2016., 00:14   #75
Quote:
boske94 kaže: Pogledaj post
Sve prognoze nas forumaša o rezultatima izbora (natjecateljske prognoze) možete vidjeti, na jednom mjestu i u tablici, na ovom linku: http://www.filedropper.com/prognoze

Ukupno, u 90/94 smislenih prognoza rezultati su, u prosjeku:
http://www.igreklik.com/slike/images...9762790542.png


Super, hvala ti na obradi naših procjena.
DJTcro is offline  
Old 11.09.2016., 00:22   #76
A tu su sve prognoze (bez 4 nemoguće, koje su u excelu navedene), kronološki
http://www.igreklik.com/slike/images...9064942716.png
http://www.igreklik.com/slike/images...1015487266.png
http://www.igreklik.com/slike/images...4036772449.png
boske94 is offline  
Old 11.09.2016., 01:25   #77
Meni je baš super što sam (mala) zelena.
Martian7 is offline  
Old 11.09.2016., 01:59   #78
Odličan posao, boske94
Evo i mojih opservacija.

6 forumaša prognozira da će HDZ dobiti više mandata od SDP-a, a četvero njih smatra da će dobiti jednako.

8 forumaša prognozira SDP-u 63 ili više mandata

22 forumaša prognozira da će HDZ osvojiti više mandata nego na prošlim izborima.

13 forumaša misli da bi Most mogao osvojiti 15 i više mandata.

9 forumaša prognozira da bi Živi zid mogao osvojiti preko 6 mandata.

13 forumaša misli da bi Bandić mogao do 5 i više mandata.

4 forumaša prognozira da će IDS osvojiti četvrti mandat.

17 forumaša prognozira da će Pametno dobiti 2 ili više mandata.

Sve u svemu, bit će to fotofiniš. Čak se ne bih čudio da bude nekoliko forumaša koji će dijeliti prvo mjesto Ovisno potrefe li se rezultati izbora otprilike oko vrijednosti oko kojih je procjenjivala većina forumaša.
__________________
Oni koji se pretjerano bave malim stvarima često postaju nesposobni za velike
Omega Phoenix is offline  
Old 11.09.2016., 02:09   #79
Na prošlim smo se izborima epski ispromašivali, Most nas sve uništio. Sad je vjerojatnije da ipak neće biti takvog efekta
boske94 is offline  
Old 11.09.2016., 07:28   #80
Quote:
sandymandy kaže: Pogledaj post
To znam za biračka mjesta, mene zanima da li mogu na glasanje sa neispravnom osobnom? Na osobnoj mi je jedna adresa, a na onom linku gore piše druga.
Aha, a to
Iz GONGa vele ovako:
“Birači svoje biračko mjesto mogu provjeriti u registru birača. Ako im je istekla osobna iskaznica ili nemaju prebivalište u Hrvatskoj, uključujući i nedavna neopravdana odjavljivanja iz prebivališta, a nisu se na vrijeme registrirali za glasanje, mogu glasati uz potvrdu koju mogu dobiti na izborni dan. (Potvrde mogu dobiti u svim uredima državne uprave koji će raditi na dan izbora, nap. a.)”

Iako mislim da ti vrijedi ova nova za koju si dobila listić, bez obzira što stara nije istekla. Zato se i izdaje listić, jer ćim se napravi zahtjev za novu.
__________________
Immobilized by my fear
And soon to be blinded by tears...
Nanook is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:28.