Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Kompjutorske igre

Kompjutorske igre Kultura igranja i ponoćnog ratovanja konzolom i tastaturom. Podforum: Konzole

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.02.2007., 15:07   #1
Europa Universalis 3 [*]

Napokon nabavio
Moram reć da je igra fenomenalna.
Da ponovim, fenomenalna
Toliko novih stvari, sto se vojnog dijela tice priblizila se Knights of Honor-u, a u upravljanju državom je otisla jos dalje, svaka sitnica se moze kontrolirat. Jedina zamjerka je za glupu mapu
Ken is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2007., 16:57   #2
Quote:
Ken kaže: Pogledaj post
sto se vojnog dijela tice priblizila se Knights of Honor-u
Dali to znači da više nema onog statističkog prozora za bitke kao što je bilo ranije, nego da se sad baš bore jedinice na mapi ? Ili? Reci mi, reci mi!

I htio bih znati mogu li se isključivati grafičke opcije jer imam stariji komp.
__________________
The Battle of the Line. Earth's final stand against the Minbari. The sky was full of stars. Every star an exploding ship. And each ship... one of ours.
"Hold the line... no one gets through, no matter what!"
Babylon 5
nikpalj is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2007., 17:09   #3
nemrem ni demo pokrenut tak da ostajem na dvici.
__________________
Past Revelations,
my true dominion.
red helmet is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2007., 17:52   #4
Ne dopada mi se. Forsirani 3D je uklonio detaljnost i kvalitetu 2D prikaza.
__________________
Is this the real life?
Is this just fantasy?
W3DR4N is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2007., 19:50   #5
Ne mozes kontolirat jedinice. Ali nema vise onoga pjesaci, konjica, topnistvo i to je to. Vec imas razlicitih vrsta svih tih rodova. Minus i to veliki ide zato jer nema vise onih povijesnih događaja barem ih ja nisam primjetio.
Ken is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2007., 20:16   #6
pa da, koliko sam ja skužio sad ti je sve povijesno točno samo u onom momentu/vremenu u kojem počinješ igrat.(dakle npr. 14.5.1497.) nakon toga sve je nasumično, kao u civu npr.
__________________
Past Revelations,
my true dominion.
red helmet is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2007., 20:27   #7
Ubacio sma patch. Ma gledam sada po fajlovima, recimo za Austriju pise sto bi se trebalo dogodit npr

1519.1.1 = { centralization_decentralization = 1 } # The Spanish Wedding


ili

1526.1.1 = { centralization_decentralization = -1 aristocracy_plutocracy = -2 } # The Habsburg Inheritance of Bohemia


mozda mi se sad pocne to događat, vidit ću. bez toga ne igram, nabavit ću dvojku.
Ken is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2007., 05:17   #8
Ma treba sačekat patcheve - ako je itko, onda je Paradox poznat po odličnoj podršci za svoje igre i slušanju na što se igrači žale na njihovim forumima.
__________________
The Battle of the Line. Earth's final stand against the Minbari. The sky was full of stars. Every star an exploding ship. And each ship... one of ours.
"Hold the line... no one gets through, no matter what!"
Babylon 5
nikpalj is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2007., 11:39   #9
Nema nista ni sa ovim patchom. Jebiga, ne igram dok ne izbace neki patch koji to uključuje
Ken is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2007., 01:40   #10
koji su minimalni zahtjevi za to čudo?
sjeverni vjetar is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2007., 13:30   #11
System requirements:

• 1.9GHz Intel Pentium 4 or AMD Athlon processor or equivalent with 512MB RAM

• (1.0GB RAM is highly recommended)

• 128MB Video Card with Hardware T&L and support for Pixelshader 2.0 or better

• DirectX7 compatible sound card

• CD-ROM drive

• Windows-compatible mouse; Mouse with scroll wheel highly recommended

• At least 1GB of free hard drive space to accommodate game files and saved games. This does not include any space used by the Windows® swap file.

• DirectX9.0c

• High-speed Modem connection is required for multiplayer games

• Windows® 2000 (with Service pack 1 or higher) or Windows® XP (Home/Professional/Media Edition) with Service Pack 2



500 MB sve skupa velika. Ja ju skinuo
Ken is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2007., 19:34   #12
Quote:
Ken kaže: Pogledaj post
System requirements:

• 1.9GHz Intel Pentium 4 or AMD Athlon processor or equivalent with 512MB RAM

• (1.0GB RAM is highly recommended)

• 128MB Video Card with Hardware T&L and support for Pixelshader 2.0 or better

• DirectX7 compatible sound card

• CD-ROM drive

• Windows-compatible mouse; Mouse with scroll wheel highly recommended

• At least 1GB of free hard drive space to accommodate game files and saved games. This does not include any space used by the Windows® swap file.

• DirectX9.0c

• High-speed Modem connection is required for multiplayer games

• Windows® 2000 (with Service pack 1 or higher) or Windows® XP (Home/Professional/Media Edition) with Service Pack 2



500 MB sve skupa velika. Ja ju skinuo
jesam u kurcu
sjeverni vjetar is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2007., 22:04   #13
Quote:
Ken kaže: Pogledaj post
System requirements:
support for Pixelshader 2.0 or better
__________________
Past Revelations,
my true dominion.
red helmet is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2007., 14:40   #14
Ma ne znam, ja imam rti puta bolju konfiguraciju pa imam osjećaj da mi šteka u prelascima iz jednog mjeseca u drugim Mozda je tako napravljena, EU2 je isla glatko.
Ken is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2007., 20:58   #15
Da li je u toj igri normalno da je mjesecna primanja nemoguce dici iznad nekog minimuma bez rasta inflacije? I da li investments mogu nekako smanjiti? To je stvar koja me zbunjuje u EU3, sta god napravio, godisnja primanja su mi nesto iznad 100, ali mjesecna moraju biti ispod 1 ako hocu da inflacija ne skoci ludo. A investments (u tehnologiju itd) su mi na vrijednosti po defaultu. Da li to mogu smanjiti? Uglavnom se s tim vrtim u krug
Roving Gambler is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2007., 23:21   #16
ne znam kak' je u trici, al' u dvici se živi od godišnjeg poreza, daklem ne kuješ novac, nego pustiš da se sve to investira u istraživanje. kuješ novac jedino ako morađ jerbo inflacija nije zgodna. gradi bailiffe kad možeš jer oni povećavaju prihod od poreza.
tek kasnije kad istražiš infra 4 (ili 5, nisam siguran) možeš graditi chief judges, a oni smanjuju inflaciju tak' da se onda polako može počet s kovanjem novca.

no to je tak' u dvici.
__________________
Past Revelations,
my true dominion.
red helmet is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2007., 06:56   #17
dakle kao sto rece red helmet, osnovni nacin da povecas kolicinu para u blagajni a da ti ne podivlja inflacija je da ti primanja koja dobijes 1.1. svake godine budu veca od zbroja minusa od 12 mjeseci
da bi to postigo trebas ne pretjerivat s velicinom vojske, obavezno ih drzat na minimalnom odrzavanju kad nisi u ratu te se sjetit dic war taxes kad uđes u rat pa si prisiljen dic odrzavanje
i naravno ne dizat kredite
ovo sve nije tak tesko
kasnije ti mogu pomoc jos ideja National bank (kad imas nju onaj najdoljnji slajder ti daje deflaciju skroz ljevo pa ga mozes namjestit na 0 i smanjit mjesecni minus) pa Constable građevina koja ti dize godisnji prihod provincije i Tax assessor koji isto smanjuje inflaciju
i za kraj inflacija is your friend nije bed i ako naraste ako dobro iskoristis pare sta si dobio dok raste

Inace igrica je
Sta se tice ove novotarije da ima vrlo malo history eventa...hmmm...nije da mi je super al nije ni lose, ne vjerujem da ce to promjenit s patchom jer su to planski napravili, al opet, sigurno ce izac mod koji ce bit nakrcan eventima
Earthling is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2007., 22:21   #18
ma meni su ti history events išli na živce. ja ovu igru samo i igram iz razloga da bi mijenjao povijest

dajte neki link gdje mogu skinuti trojku, bio bih zahvalan jer sam veliki fan. a ako može i dvojku jer sam popušio CD
dudu is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2007., 22:45   #19
Pa nitko normalan ne ubacuje mjesečne prihode u blagajnu, to se sve trosi, meni je mjesečni balans 0.5 čisto zato jer zna padat - rast tokom mjeseca a mrzim poruku kad mi javi da imam negativnu bilancu

Nema povijesnih događaja - sranje. Zasto sranje? Zato jer religija ne igra nikakvu ulogu više. Nema da odjednom pola Europe postane protestantsko, u prvoj igri koju sma s Austrijom igrao čak jedna država (Mainz) je presla na protestantizam. Engleska, Švedska, Danska.. ništa.
Ken is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2007., 06:39   #20
Quote:
Ken kaže: Pogledaj post
Pa nitko normalan ne ubacuje mjesečne prihode u blagajnu
ja ubacujem, nekad i po koju godinu za redom...kad se skuplja za nesto

btw, this is me do croatia, prva kampanja, nakon 100g, na normal:
http://img247.imageshack.us/img247/439/crotl3.jpg
Vazali: Mađarska, Vatikan i Cipar
3/4 provincija u dominantnim kulturama, sve provincije presle na katolicanstvo
Usput sam i Emperor
Earthling is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:09.