Natrag   Forum.hr > Društvo > Duhovnost

Duhovnost Slobodnim stilom...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.04.2018., 21:10   #201
Quote:
Martian7 kaže: Pogledaj post
Poniznost je suprotnost oholosti. A ohole, bahate, arogantne ljude nitko baš ne voli.
Postoji li u tome gradacija i komparacija?

Može li se ljude dijeliti na:

najponiznije
poniznije
ponizne
one koji nisu ni ponizni ni oholi
ohole
oholije
najoholije

Što je od toga po tvojem mišljenju najbolje?
U koju grupu svrstavaš sebe (ako želiš odgovoriti)?
- Sizif - is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2018., 21:13   #202
Quote:
najponiznije
poniznije
ponizne
one koji nisu ni ponizani ni oholi
ohole
oholije
najoholije
Ovo mi super izgleda grafički, kao neka pjesma u obliku sjekire.

Ali više mi se čini da je poniznost/oholost stanje, a ne karakterna osobina.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2018., 21:31   #203
Mislim da je to osobina, recimo, za mnoge političare bih rekao da su oholi (oholost je u politici probitačna).

A i rječnik tako definira.

oholost
osobina onoga koji je ohol
- Sizif - is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2018., 21:55   #204
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Ali ja ne živim u stanu. Živim u šumi - možeš li podići svoju svijest toliko da osjetiš da ste ti i šuma jedno?
narvano i medvidi u njoj i ti
svatiti is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2018., 22:57   #205
Quote:
- Sizif - kaže: Pogledaj post
Postoji li u tome gradacija i komparacija?

Može li se ljude dijeliti na:

najponiznije
poniznije
ponizne
one koji nisu ni ponizni ni oholi
ohole
oholije
najoholije

Što je od toga po tvojem mišljenju najbolje?
U koju grupu svrstavaš sebe (ako želiš odgovoriti)?
Možda može.

Trudim se ne biti ohola, ali vjerojatno mi ne uspijeva baš uvijek. Tako da sam uglavnom u jednoj od srednje tri grupe.
Martian7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2018., 02:07   #206
Quote:
Istiphul Amue kaže: Pogledaj post
Naravno da se radnici mogu naći. Treba samo podebljati uvjete, a to gospoda turistički vlastelini ne žele pa im se cicijašenje obilo o glavu, kako i priliči. Malo je reći da mi je drago.
jako duhovno od tebe., vise oprati zube.
Quote:
Istiphul Amue kaže: Pogledaj post
Iako se načelno slažem s tim, "novi" koncepti ne bi trebali biti malj, kojim se takvim 'sklopovima' lupa po glavi niti je na njihovo neprihvaćanje drugačije perspektive pametno odgovarati sa: "nema veze sto je tebi ni kako ti nesto nazivas". To ponajviše nema smisla raditi na temi o poniznosti, jer se zagovaratelj koncepta izlaže opasnosti da si skače u usta, pričajući o pojmovima koje vlastitim nastupom u interakciji opovrgava.
nacelno

nisu to nikakvi novi koncepti a jos manje malj kojim..., to je alat, jedan od, za rad na sebi. pitanje je da li je ovo istinito, da li 'radi, a ne kako pametno forumasima odgovarati ili stav o omenu.
nema ti se na sta dat odgovor jer nista ne razumijes, a i ne mozes, jer ovo od samih rijeci nema nista., a taj tvoj osuđivacki, napadacki, kriticki nekakav model duhovnosti je jako daleko od ovoga., ovo vodi unutra.

nisi mi odgovorio za koji to duhovni biznis i lopovluk me optuzujes? tu bi trebalo biti i nekakve zarade za mene, jel?
za ovo cekam dokaze.

nekako ne volim bas svasta citati o sebi., niti ti to mozes tek tako napisati.
__________________
Surya Namaskar
Vatra14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2018., 02:20   #207
Quote:
Istiphul Amue kaže: Pogledaj post
Iako se načelno slažem s tim, "novi" koncepti ne bi trebali biti malj, kojim se takvim 'sklopovima' lupa po glavi niti je na njihovo neprihvaćanje drugačije perspektive pametno odgovarati sa: "nema veze sto je tebi ni kako ti nesto nazivas". To ponajviše nema smisla raditi na temi o poniznosti, jer se zagovaratelj koncepta izlaže opasnosti da si skače u usta, pričajući o pojmovima koje vlastitim nastupom u interakciji opovrgava.
Ako se zeli beskrajno vrtiti u krug oko dojmova termina i komentiranja stvari limitiranih jezikom i biasom - svatko moze slobodno zamisljati sto god hoce i zabavljati se svojim kreacijama.

Ako se cilj pojmiti sam koncept iza termina, ne - nema veze kako se sto nekome cini na prvu loptu i potrebna je neka edukacija prije donosenja ikakvih sudova pa onaj koga zaista zanima nesto i sama bit toga necega kad-tad ce morati adaptirati prizmu jer po bukvi i "insta-sud" ne vode u tom smjeru.

Nema ovo veze sa perspektivama, perspektive variraju i stvari se mogu vidjeti iz vise kuteva. Na ovoj temi vidi se vise postova koji iz razlicitih perspektiva govore o istoj stvari. Ima veze sa predrasudama i projekcijama kod nekih kad se stvari ne vide ili vide iskrivljeno pa iluzije dovode do odbacivanja stvari koje su poprilicno bitne.

Ukazivanje na iluzije nije ni u kakvom konfliktu sa poniznosti i upravo je produkt materije koja se moze asimilirati tek kada poniznost postoji. No kada iste nedostaje, onemoguceno je poimanje bas toga sto nedostaje. Riba ribi grize rep. Zacarani krug koji se moze razbiti jedino iznutra.

Radi cega su mnogi dobili "prvo te i te karakterne vrline i imas to i to dok se ne oforme, pa tek onda pitanja i odgovori".

Preponosni ce radije fantazirati da se netko namece biti iznad njih nego suociti sa tim da nemaju realnu percepciju gdje su trenutno sami. A u doticaju iluzije sa stvarnoscu negativna reakcija je neizbjezna.

Oni koje negativno inicijalno iskustvo ne odbije, mogu doseci nesto dalje. Oni koji se poistovjecuju sa dojmom i prioritetiziraju ugodu prije svega, ostaju u pjescaniku Ega. Manifestirano u bezbroj primjera u zivotu.
Svatko ima izbor. A svaki izbor ima posljedice.
omen4k is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2018., 07:46   #208
Quote:
Martian7 kaže: Pogledaj post
Možda može.

Trudim se ne biti ohola, ali vjerojatno mi ne uspijeva baš uvijek. Tako da sam uglavnom u jednoj od srednje tri grupe.
Eh, pa to je neka težnja balansu, o tome i ja govorim...

Potcijenjenog podići i ohrabriti, a bahatog spustiti na zemlju i svijet učiniti barem malo uravnoteženijim mjestom.

Nažalost, ljudi su često servilni prema onima 'iznad', a gaze one 'ispod' i onda se čude što u politici i korporacijama najveći šljam tako često dođe na vrh piramide.
- Sizif - is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:43.