Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.05.2010., 17:06   #1
jel potrebna briga?(zadebljano crijevo)

bok svima,naime imala sam bolove i posumljala sam da su jajnici,ali kada mi je ginekolog napravio ultrazvuk rekao je da je sve ok i : "a da,imas malo zadebljano crijevo,to ti je jer prebrzo jedes"( desna strana), od toga je proslo 4 mjeseca i mene to NE BOLI,ali opet sam to pocela osijecati...
ima tko slicnih iskustva???
(neka)Sanja is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2010., 17:50   #2
zdravlje, crijevo ipak nije ginekološki problem..
__________________
"This above all: to thine own self be true, And it must follow, as the night the day, Thou cans't not be false to any man " (Hamlet, ll.78-80)

Bowties are cool.
nephthys is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2010., 18:17   #3
sAD SAM SKUZILA da si je premjestio hvala

Zadnje uređivanje (neka)Sanja : 23.05.2010. at 18:19. Reason: POGREŠKA
(neka)Sanja is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2010., 18:49   #4
zadebljana stijenka crijeva nema veze sa brzinom jedenja , pojavljuje se recimo kod upalnih bolesti crijeva i sl.

Ultrazvuk nije najadekvatnija metoda za analizu crijevne stijenke, a ginekolog je educiran za ginekološki i opstetrički ultrazvuk, a ne za analizu ostalih organa trbuha i zdjelice

ako misliš da imaš problema sa crijevima odi kod gastroenterologa koji će te uputiti na adekvatnu obradu
Gerta is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2010., 19:14   #5
hvala ti na odg..
jel opasno to???
mene to ne boli ,neg osjetim svako toliko
gin.mi je bas rekla da se vidi na ultrazvuku da je deblje i da je to zbog hrane jer brzo jedem i ne uspijem probaviti,a sto je najbolje pocela sam od tada sporije jesti i to vise nisam osjetila 2 mjeseca...
(neka)Sanja is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2010., 21:12   #6
da se ispravim,nije rekao zadebljano nego da mi je napuhnuto crijevo
(neka)Sanja is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2010., 22:19   #7
e onda se stvarno nemaš što brinuti

U crijevima uvijek ima više ili manje zraka. Što ovisi o vrsti hrane koju jedeš, pa i o brzini može - nekad ljudi brzinski trpaju u sebe pa se nagutaju dosta zraka.
On je to vjerojatno rekao u kontekstu toga da zrak u crijevima smeta tijekom izvođenja UZV pretrage,a ne u smislu nekog poremećaja.
Gerta is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:05.