Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Domovinski rat

Domovinski rat Domovinski rat bez politike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.09.2011., 20:41   #1
vran planina 29-31 1995

Pozdrav
slucajo sam naisao na nesto zanimljivo u forumu : a to je spasavalje G.Bobetka 29-31 1995 na Vranu.Tada sam osobno bio tu i prije nekoliko dana sam sreo jednog prijatelja koji je bio na istom mjestu .On sakuplja informacije o tom dogadjaju je on i neki prezivjeli zele odstetu posto je izmjenjena relacij kretanja i tako da smo skoro svi mogli da izgubimo glave.U najmanjem slucaju da barem neko preuzme odgovornost za to i u najmanju ruku se izvini.Po planu je bilo da se iz Travnika ide Prozor-Jablanica -Mostar-Siroki.Unaprijed se zahvaljujem na svim informacijamama.
vran1995 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2011., 14:00   #2
Na koji događaj konkretno misliš?
Dali misliš na slučaj kada su ostali zameteni u snježnoj mečavi na Vran planini?
srednja_bosna is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2011., 14:31   #3
Tko je ostao zameten?
__________________
Ignore list: Gugenheim
Ljudi imaju pravo biti u krivu.
rezon@tor is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2011., 15:25   #4
Quote:
rezon@tor kaže: Pogledaj post
Tko je ostao zameten?
Vozila koja su bila u pratnji Bobetka. Uključujući i njegovo vozilo. Dakle, njihov "konvoj"

Pitao je za Bobetka pa reko da nije taj slučaj
srednja_bosna is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2011., 17:11   #5
5 mrtvih iz pratnje ako se sjećam dobro?
pp5d6 is online now  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2011., 19:41   #6
Quote:
pp5d6 kaže: Pogledaj post
5 mrtvih iz pratnje ako se sjećam dobro?
Datuma se ne sjećam . Bio sam u Livanjskom polju sa brigadom . Zazvonio je poljski telefon i samo mi je rečeno da su Bobetko i pratnja zastali u mećavi na Vran planini . Pošto sam tu planinu i taj šumski put prolazio puno puta , ( oko 40 km Tomislavgrad - Rama )vjerovatno najviše u brigadi , logičan izbor je bila moja ekipa . Taman smo se spakovali , da ćemo krenuti , telefon je ponovo zazvonio i rečeno je da je situacija pod kontrolom . Kada su zapali u mečavi , ostavili su upaljena vozila da se mogu grijati unutra . Ali snijeg je brzo napadao i začepio auspuh na vozilima . Za nastradale , mislim da ih je bilo trojica ( možda i više zaista se ne sjećam ) Svi su umrli trovanjem plinom iz auspuha . Jedan poginuli je iz jednog sela 10-ak km od mene .Mislim da se prezivao Vidaković .
A ova ruta koju je napisao vran1995 je bila moguća samo u crtanim filmovima ( u ono vrijeme ) Usput , nikakve tužbe i odštete tu ne može biti .
The Worm is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2011., 17:17   #7
Tom rutom smo i dosli ,kroz bosnjacku zonu su nam garantovali 8 ljudi sa 2 automobila pripadnika ABiH.Koliko znam ovi 8 momaka su uzeli advokata jer je bez ikakve dogovora projmjenjena ruta i oni nisu imali izbora i to se pred sudom moze protumaciti kao prisiljavanje a i gore.U njih bi i mi mogli barem nesto dobiti jer je 5 ljudi tada platilo glavom.
vran1995 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2011., 22:26   #8
Quote:
vran1995 kaže: Pogledaj post
Tom rutom smo i dosli ,kroz bosnjacku zonu su nam garantovali 8 ljudi sa 2 automobila pripadnika ABiH.Koliko znam ovi 8 momaka su uzeli advokata jer je bez ikakve dogovora projmjenjena ruta i oni nisu imali izbora i to se pred sudom moze protumaciti kao prisiljavanje a i gore.U njih bi i mi mogli barem nesto dobiti jer je 5 ljudi tada platilo glavom.
To nisam znao ( za dogovor sa ABIH ) . A momci koji tuže državu , želim im da uspiju u svom naumu . Ali to se desilo u državi gdje HV nije ratovao , a i sama pratnja , mislim da senjih ne pita što oni žele , ali kao što rekoh želim im sve najbolje .A to je već tema za pravne forume
The Worm is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:39.