Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Na rubu znanosti

Na rubu znanosti Istraživanja bez granica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.08.2011., 20:27   #61
Hej, bok svima!
Kako mi je drago da ova tema jos zivi, a bome drago mi je da sam i ja jos ziva, ipak su prosle 6 godine.


Hvala svima koji ste napisali po nesto...a kako vidim ja sam napisala samo jedan moj san...(?)...a imam ih toliko puno...

Inace sto se tice o tumacenju snova koristim Sanovnik od Ibn Sirina koji je od 7-og vijeka nase ere i nevjerovatno je kako su simboli koji su tamo zastupljeni jos uvijek validni za moje snove. Zasto je to tako, to je enigma za mene.
dersu is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2011., 02:23   #62
Quote:
Karla293 kaže: Pogledaj post
Čitajući vaša iskustva, čini mi se da obavezno očekujete u snu komunikaciju sa nekom umrlom osobom. Moram priznati da sam u ovome području, dosta neuka, osim mojih iskustava koja su mi se dokazala kao vjerodostojna, i njima vjerujem.
Meni se čini da je sve stvar vjere sanjača. Moje vjerovanje donaša da čovjek kad umre tri dana je na zemlji uz nas, a onda odlazi sa anđelima dalje... Lorna Byrne u svojoj knjizi "Anđeli u mojoj kosi" je nekako najsličnije mom vjerovanju opisala postojanje anđela.

A onda sam jednog dana (u vrijeme domovinskog rata) grcala u boli i problemima i sama na tom svijetu - poželjela razgovarati sa svojim pokojnim djedom - koji mi je puno značio dok sam kao dijete hodala uz njega. Mislim da mi je vjera bila prepreka. Jedne noći sanjala sam da sam došla u bijelu sobu. Nasred sobe bio je stolac na kojem je sjedio moj djed. Rekao mi je glas iz tog prostora da sam željela razgovarati sa djedom, dozvolili su mi da ga vidim i mogu mu reči sve što želim, ali pošto je on u drugoj dimenziji nemože direktno razgovarati samnom. I tako je bilo...

Nakon mog pričanja djedu o problemima (u snu) - stvari su se nekim čudom u meni i oko mene sređivale. Snovi su dio našeg života čiju funkciju mi zapravo neznamo. Danas imam i ja malog unuka. Ima vremena kad u snu jako plače i dovoljno je pomilovati ga po glavi, on uhvati kontakt sa stvarnošću i mirno spava dalje. A opet nekad zaspi i smije se kao da je na najveselijem igralištu koje postoji.

I na kraju evo rečenice iz knjige jer su i anđeli dio naših snova: "Bog šalje te predivne anđele u ovaj svijet zbog nas, ali ipak ih mnogi ignoriraju. Moramo ispružiti ruku i zamoliti ih za pomoć. To je tako jednostavno."

Bit će da je tako sa snovima i razgovorima sa pokojnima.... Bog je sve osmislio, ali mi neznamo koristiti sve nam dane mogućnosti.... ne postoji nitko tko bi mogao reči da zna sve zakone života.

Život nije pisana knjiga koju može svatko naučiti napamet! I koliko god život i snove opisivali uvijek će postojati oni koje nismo uspjeli zapisati i iznijeti drugima. I ova godina se bliži kraju - tko zna što ćemo sanjati u Novoj!
komar is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2012., 17:04   #63
Quote:
dersu kaže: Pogledaj post
Zelim otvoriti topic o komunikaciji u snovima. Da li je neko od vas komunicirao u snu sa duhovima pokojnika ili zivih ljudi i kakve su vam poruke dali?
Pretpostavljam da ce se puno od vas zezat, al makar i jedno seriozno svedocanstvo bice interesantno za mene.
naravno, komunikacija se odvija na nivou simbola.
zadnji san koji sam sanjala bio je o susjedu koji je tom prilikom "promijenio lice" i bio "isti mu pokojni otac". nakon par dana saznam da je otprilike u to vrijeme taj susjed neočekivano umro. znam da smo komunicirali, ali ovo je očito bilo važnije (promjena - smrt kao otac i td.)
dakle, komunicirao je sa mnom via snovi na simboličan način
par puta sam sanjala ono što se doslovno i dogodilo,
dakle ta komunikacija je moguća.
suzette is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2012., 21:36   #64
Quote:
komar kaže: Pogledaj post
I na kraju evo rečenice iz knjige jer su i anđeli dio naših snova: "Bog šalje te predivne anđele u ovaj svijet zbog nas, ali ipak ih mnogi ignoriraju. Moramo ispružiti ruku i zamoliti ih za pomoć. To je tako jednostavno."
nebih se složio, više bi bio sklon gnostičkim teorijama (zbog kojih su katari i drugi i završili na lomači kao heretici) bog ovog svijeta je zli bog, ili u najmanju ruku indiferentni bog.;
sveprisutnost patnje je i jedan od razloga zašto su "paganski" narodi imali više bogova, umjesto jednog; patnja je nastajala kao sukob izm. tih bogova, iako su oni svak za sebe bili savršeni.
No kad imaš jednoga boga, onda možeš jedino birati dali je on dobar (no onda patnje nebi smjelo biti, dakle očito nije dobar) , loš ili jednostavno nesavršen, pa zbog toga dolazi do patnje; dakle očito je kršćanstvo korak natrag u razumijevnju stvari...

no stavimo na stranu teologiju, tu sam jer sam također sanjao neki dan zanimljivi san, u kom je sve bilo ok, kupao sam se negdje na moru , po predivnom danu, kad je najedamput sve oko mene počelo biti prošarano horizontalnim linijama statičkih smetnji, kao kad na tv-u upadne neka interferencija.
U tom trenutku sam u samom snu shvatio da to ne može biti realnost (dakle u snu sam do tad očito mislio da je to isto realnost);
obuzela me panika, i probudio sam se....

jedini je problem, ako sam onda mislio da je to realnost a bio je san, kako mogu biti siguran i da je ovo realnost, i da se u jednom trenutku i preko ove slike koju sad vidim, neće pojaviti horizontalne crte smetnji...
__________________
Never believe anything until it has been officially denied.

Zadnje uređivanje sirovina : 25.03.2012. at 21:44.
sirovina is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2012., 19:17   #65
U mojim snovima često mi se dogodi da sanjam neku osobu iz svoga života, primjerice nekoga za kog dugo nisam ništa čula niti sam tu osobu vidjela pa mi se nakon tog sna dogodi da ili sretnem tu osobu ili čujem nešto bitno vezano uz nju. Što se tiče komunikacije s preminulim osobama mogu ispričati san moje sestre. Naime, nedugo nakon smrti djeda koji je umro u bolnici i prije smrti smo mu svakodnevno odlazili u posjet, moja sestra sanja kako smo mi svi kod njega u stanu a on dolazi i kaže "Vi ste meni dolazili sad sam došao ja k vama" pri tom mojoj sestri pokazuje neku staru požutjelu bilježnicu za koju smo kasnije saznali da zbilja postoji i da je to bilježnica još od pokojnog pradjeda koju je moj djed čuvao, a moja sestra nije imala pojma da takvo što postoji. uz to, djed je sestru poljubio u čelo i to u mjesto nekadašnjeg ožiljka kojeg je dobila kad je kod njih u kuhinji sa kojih 2 godine pala i malo si rasjekla čelo. Ožiljak je danas nevidljiv a svega se toga ona ni ne sjeća tako da je čudno da je to mogla izvući iz podsvijesti. Sve se to dogodilo nedugo nakon njegove smrti i to je bilo vrijeme kada smo intenzivno o njemu razmišljali i pričali tako da je vjerojatno razlog što ga je sanjala, no neke činjenice koje je on napravio u snu a moja sestra za njih nije znala su u najmanju ruku za zamisliti se.
butterfly55555 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:46.