Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.08.2011., 21:59   #361
Moj suprug je veća "čistilica" od mene, tako da problema nema!
__________________
"Svijet je velik, ali i toliko mali da bi se na prste moglo izbrojati dobre ljude..."
korky is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2011., 01:15   #362
Quote:
Inica kaže: Pogledaj post
Ne pomaže, radi apsolutno sve što i ja. Trenutno čak i više, jer je meni od svega zlo. Sve se dogovaramo, pa onaj tko je u tom trenu doma, više potegne.

Apsolutno odbijam koristiti izraz "pomagati".
Igzekli.

Moj i inace ravnopravno sudjeluje u svim poslovima u kucanstvu.u prvoj trudnoci te sada kad sam opet trudna potegne vise od mene.stvarno me stedi.

Nakon poroda se satrao.sve je radio i po kuci i oko bebe.a nikada prije bebu u ruke nije uzeo.mene tetosio.ma super je bio.
To je jednostavno takav tip covika. Nesebican do kraja.
Nadam se da ce ovaj porod bit laksi.i zbog sebe i zbog njega.jer mu brate nece bit lako ako ja opet misec dana budem koma a doma malisa od 2god i novi beban.
*eva* is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2015., 10:40   #363
da malo podignem temu...

naime odmah na početku da priznam da sam manično pedantna i volim da bude sve tip top po kući, naime svi misle kako je to super zavide mom mm kako ima vrijednu ženu, no iskreno mene nervira što ne mogu da pređem preko nekih stvari u stanu tipa razbacane igračke, prljavo suđe i sl. Sada sam skoro 34 tj, hvala Bogu sve ok sa trudnoćom, napominjem druga trudnoća s tim da imam doma kikača 4 g koji je hiper.
E sad, kaj hoću reći, mm po cijele dane radi i razumijem sve to, nemam nikoga da mi pomogne pa sve, ali sve radim sama po kući plus pripreme oko bebe...i onda kada to nekome pričam, jer naravno na večer mi noge budu ko buhtle, trbuh sav tvrd od umora, a o križima da ne pričam i kad to kažem svi reagiraju ono tipa pa kaj se ne odmaraš, pusti!
ok, pustila sam do neke zdrave granice u odnosu na moju opsesiju spremanja od prije, ali i opet na dnevnoj bazi manje više sve znate kaj radite po kući da sad ne nabrajam, pa me i to izludi više svaki dan i koliko toga stalno ima od veša, suđa pa do ostaloga! jer kako sam napomenula nemam pomoć ni od mame ni svekrve, mm ne stigne, ajde kad je bio na go smo nekaj i obavili, no najbolje mi kad mi ljudi vele pusti! a tko će mi to sve napraviti ? treba jesti, treba, oprati, speglati, pripremiti bla bla bla...na kraju samo zahvaljujem Bogu kaj je trudnoća ok da ne moram mirovati, jer da moram uistinu ne znam kaj bi...

apropo svega napisanog sam htjela priupitati sve drage trudnice, da li sam ja fakat i dalje frik ili ima i vas koje isto tako ste same i morate sve same, jer evo sinoć ja od umora nisam osjećala ni noge ni trbuh, ni leđa pa se stalno mislim da li taj pretjerani umor može naštetiti bebi ? a blesavo mi pitati doktora, jer znam da će i on reći kao i svi pustite poslove, a to mi digne tlak u roku keks !!!!
frayla is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2015., 11:17   #364
Wow, postoji i ova tema! Kul. Ajde da ja napišem koju.

Muž i ja odnedavno u braku, prije toga u vezi skoro 10 godina od 16. godine. Živimo 5 godina zajedno. Imamo podjelu poslova. Ja kuham, odlazim u kupovinu, šećem psa i te sitnice. Dakle, ja sam uglavnom u kuhinji. Muž čisti i pere veš jer je pedantna osoba i on to voli. Ne peglamo jer nam peglanje ne treba.

Otkad sam trudna, od nekog 5. tjedna (dakle već 5) SVE ja na Mužu jer sam ja u nikakvom stanju i sva umorna i nikakva i jedva sjedim i odradim posao. Ja i dalje kuham (i to ono kaj ja mogu jest), ali Muž sad šeće psa, ide u dućan, tržnicu, čišćenje je ionako njegova domena. Jbg, puno je to, al on uživa i kaže: "Nije da ti ništa ne radiš, u tebi se stvara novi život, normalno da si umorna."

Jedva čekam da prođu te mučnine pa da se vratimo u normalu jer je meni dosadno niš ne radit. No, jako sam sretna što ga imam i što je baš takav kakav je.
BitterSweet is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2015., 11:40   #365
ja ne radim apsolutno ništa jer sam za ništa od mučnina i umora. eventualno stavim veš prati, muž radi sve ostalo.
inače sve radimo zajedno, osim što on ne pegla, ali trenutno ni ja ne peglam.
kad mi prestanu mučnine, radit ću sve normalno kao prije, jedino mužu do kraja trudnoće prepuštam čišćenje kupaone i bilo čega s kemikalijama, iako i inače to najčešće dopadne njega.
jojo21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2015., 14:31   #366
Quote:
frayla kaže: Pogledaj post
ok, pustila sam do neke zdrave granice u odnosu na moju opsesiju spremanja od prije, ali i opet na dnevnoj bazi manje više sve znate kaj radite po kući da sad ne nabrajam, pa me i to izludi više svaki dan i koliko toga stalno ima od veša, suđa pa do ostaloga! jer kako sam napomenula nemam pomoć ni od mame ni svekrve, mm ne stigne, ajde kad je bio na go smo nekaj i obavili, no najbolje mi kad mi ljudi vele pusti! a tko će mi to sve napraviti ? treba jesti, treba, oprati, speglati, pripremiti bla bla bla...na kraju samo zahvaljujem Bogu kaj je trudnoća ok da ne moram mirovati, jer da moram uistinu ne znam kaj bi...

apropo svega napisanog sam htjela priupitati sve drage trudnice, da li sam ja fakat i dalje frik ili ima i vas koje isto tako ste same i morate sve same, jer evo sinoć ja od umora nisam osjećala ni noge ni trbuh, ni leđa pa se stalno mislim da li taj pretjerani umor može naštetiti bebi ? a blesavo mi pitati doktora, jer znam da će i on reći kao i svi pustite poslove, a to mi digne tlak u roku keks !!!!
Vezano za to da li si ti frik, mislim da ti to ne može nitko reći ovako na daljinu. Možda i jesi ako se svaki dan toliko polomiš, a možda imaš veliku kuću koju je teško održavati.

Mislim da je jedna stvar najbitnija, a to je činjenica da je tebi tempo koji imaš jako naporan i da te dovodi do nekih stanja koja baš i nisu ugodna ni normalna. Promisli samo o tome što ima veću težinu: tvoje i zdravlje djeteta koje čekaš ili da je kuća svaki dan na špagu zategnuta?
Lijepo si rekla da je sreća što ne moraš mirovati, ali ako se toliko izmoriš radom mogla bi se i dovesti u situaciju da na kraju budeš mirovala.
Pokušaj rascjepkati poslove, ostavi velika spremanja za vikend pa da ti i muž može pomoći...i pokušaj naći načine da radni procesi budu prilagođeni tebi sada.
kachunchica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2015., 15:17   #367
evo da se nadovežem...meni MM zbilja puno pomaže..objesi robu, usisa, oriba kupaonu, pomogne mi staviti posteljinu...
baš me mazi i pazi...ja svaki dan pometem, pobrišem, skuham, operem suđe...
i odlično funkcioniramo tako...
__________________
biti odgajatelj...najljepsi posao na svijetu..
p!nk bunny is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2015., 20:31   #368
trudim se, nekako je još sve šljakalo do 30tog tjedna i onda samo preko noći otkako je zatoplilo sam natekla ko buhtlica i sad mi i kuhanje predstavlja već poveći projekt ma naravno da je beba važnija od kuće, ali sam valjda jučer se isekirala što mi svi kažu kao polako, pusti i sl, a ni zuc da se netko ponudi za bilo kakvu pomoć ... sad ću si platiti lijepo jednu gospođu pa eto ne bum propala za te novce, a opet da me sve ne dočeka nakon poroda p ada i ja budem prava frayla
frayla is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2015., 21:24   #369
Quote:
frayla kaže: Pogledaj post
trudim se, nekako je još sve šljakalo do 30tog tjedna i onda samo preko noći otkako je zatoplilo sam natekla ko buhtlica i sad mi i kuhanje predstavlja već poveći projekt ma naravno da je beba važnija od kuće, ali sam valjda jučer se isekirala što mi svi kažu kao polako, pusti i sl, a ni zuc da se netko ponudi za bilo kakvu pomoć ... sad ću si platiti lijepo jednu gospođu pa eto ne bum propala za te novce, a opet da me sve ne dočeka nakon poroda p ada i ja budem prava frayla
Vidiš da ima načina. Super si to riješila.
kachunchica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2015., 13:07   #370
Uvijek pomaže, ne znam kako bi išlo drugačije.

Trenutno sam na 7 dana pred porod. Ja usisam jednom dnevno i prebrišem podove, on usisa uveče (veliki pas u kući, sezona linjanja) kad smo mi u šetnji. Ili njih dvojica idu u šetnju a ja pospremim ako šta treba.

Peglam ja, ako mi se da, ako ne odnesemo da se opegla, nećemo propasti zbog tih 10 evra. Prošle sedmice sam pravila generalku, ali već sam rezervisala tetu koja će doći i uraditi generalku dok ja budem u bolnici. Pas će spavati prvih par dana napolju ili u podrumu, zbog dlaka i usisavanja, čisto dok se ne uhodamo.

Jedino što muž ne radi je to što ne čisti kupatilo, ali opet ja to radim 2 puta sedmično, tako da i ne treba.

Nikako da kupimo Roombu, to je jedino što mi treba.
__________________
........aegri somnia.......
rastko is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2015., 13:20   #371
S obzirom da moj dragi radi puno, a ja ne radim uopće ne vidi razloga da on još i po kući nekaj dela. Imam vremena cijeli dan pa polake
__________________
Najljepše je kad odrasteš, a ostaneš dječji stvor, pa svi misle da si velik zato što si profesor. Što si doktor od imena, stručnjak za rakete - a ne znaju da si velik zato što si dijete!
Η αγάπη δεν νικά, αλλά είναι ανίκητη.
Limačica. is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2015., 15:28   #372
Ne kuzim uopce koncept "pomaganja" jer insinuira da je to moj posao a on je kao dobra dusa pa mi "pomaze".

Kod nas se zna tko sto radi, iako kad sam trudna malo zamijenimo zaduzenja pa se on prebaci na ribanje kupaone a ja preuzmem sudje i sl. Kuhamo naizmjence, ves vjesamo skupa, usisivamo jednom ja jednom on, na plac i u ducan vecinom skupa ili kako se dogovorimo, oko curke se jednako bavimo.. Sve se dogovorimo s obzirom na situaciju (nekad on ima vise posla, nekad ja pa se ravnamo po tome).
Samo sto to meni nije pomaganje nego najnormalnije ponasanje dvoje odraslih i pravilno odgojenih ljudi u vezi.
Atia is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2015., 13:49   #373
i meni to "pomaganje" nije jasno, pa nije me kupio da mu cistim i kuham

sve radimo podjednako kak se kome da, on radi ja sam doma pa ja malo vise napravim,al opet ne patim na sterilnost pa mozda nisam bas mjerodavna kaj je cisto

al recimo on radi, ja se dignem,slozim krevet,onda malo gledam tv,pa pometem podove,prebrisem ih sa vlaznim maramicama,stavim/izvadim sude iz perilice,pobrisem stolove,skuham,opeglam ves

ali isto tak on kad dode doma i ak se meni nije dalo/nisam bila u stanju nekaj napravit pocistit ce ak je zmazano, usisat ce ,stavit ves u masinu ,objesit ves,skuhat ce ak treba

ovisi kak se kome da taj dan i kolko je umoran,ali svako napravi nekaj i stan nam je ok,tak je bilo i prije trudnoce i sad kad sam trudna,cak sad i ja malo vise napravim jer sam stalno doma

jedino kaj je bas podjeljeno medu nama je to da uvijek ja perem prozore,a on riba ranjgle i tave

i jedino ja peglam, mislim da nikad nije primio peglu u ruke a nebi bas da mi spali ves
ali da mora i peglao bi
essence balerin is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2015., 15:37   #374
Mislim da je to do do odgoja.

A ako inace ne pomazu, muskarci bi trebali barem imati obzira kad im je zena trudna, a je srati.

Meni moj muz pomogne sve, ali sve, nemq toga kaj ne pomogne. A da ne pricam, da na dane kad mi je lose ne moram ni zamoliti, sam napravi.

Tak da ....
Cahla is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:35.