Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.03.2015., 11:55   #441
Quote:
-Amelie kaže: Pogledaj post
i ja isto od početka mi je vidljiv trbuh no baš zadnjih dana se sav ispupčio,iako cm nisu išli gore. visoko je od tud predviđanja da je dečko,al je moja intuicija ipak bila točna:čekamo curu a trbuh mi je visoko bio i u 1. trudnoći kad je bio dečko,mislim da je to do građe i ničeg drugog.
Meni se baš vidi razlika.
Curu sam nosila nisko i trbuh mi je bio ful širok.
A sad nosim dečka skroz drugačije, usko i visoko.
Tako je i mojoj mami isto bilo.

Premda, nema pravila, to su bapske priče, samo se nekad potrefi da bude istina.
__________________
damica bebač
Nessych is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2015., 01:04   #442
13 tjedana 90 cm

Inače sam 168 i 55 kg sada druga trudnoca 💕💕💕
__________________
M.2009 ....Stiže princeza 2015..
http://tickers.TickerFactory.com/ezt.../a6c2/preg.png
mazuljkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2015., 23:01   #443
Quote:
sydney kaže: Pogledaj post
s 28 tjedana pupa 89 cm? moja 92cm s 18 tjedana! doduše dobila 3 kg,malo stomačića od prije ,sve u pupu i eto ga! 63 kg/165
jel ima još koja s velikom bušom da me utješi iako u prvoj trudnoći isto je ovako bio ubrzan rast tamo negdje do 20 i nekog tjedna , potom je s rastom usporio..
Evo danas smo na 34+2, opseg je 94cm. Ali kilaža se ne mijenja uopće, mislim da sam već tri mj na 67,5kg! Dobila sam eto 8,5kg i ne mičem od toga, što god jela, pila...
kolla1986 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2015., 12:40   #444
Trbuh na dodir

Bok curke,

Ja sam sad kraj 14-og tjedna . Posto imam jedno deset kila viska jos prije trudnoce, kad gledam i pipam svoj trbuh, ne osjecam da je tvrd, nego samo skembica otprije. Osjecam bocne misice da su tvrdi, ali trbuh kao takav ne.

Kada ste osjetile trbuh na dodir, recimo ako ima koja od vas da je imala viska kilica , a kad ste primjetile da trudnicki trbuscic dolazi do izrazaja ?

Znam da mrsavije curke prije primjete trbuh jer nemaju sala.
Cahla is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2015., 01:09   #445
Moram dići temu, trudna sam 9+4 tt i trbuh mi je poprilično velik za ovo malo trudnoće. Većinu traperica ne mogu zakopčati, stavljam gumice na gumbe

Danas me vidjela sestrična koja ima 3 djece i vrlo zabrinuto konstatirala da sam 'ogromna'. Što se tiče težine, prvo sam izgubila pola kg pa dobila nekih 800 grama. Dakle, u plusu sam možda najviše pola kile (sada imam 59kg na 168 cm visine).
Napokon su mi popustile mučnine pa mi se vratio normalan apetit.

Postoji li neko 'mjerilo' koliki mora biti trudnički trbuh, iskreno, više se ne sjećam kako mi je bilo u prvoj trudnoći jer je prošlo puno godina. Bar se ne sjećam veličine trbuha u ovom razdoblju.

Čak razmišljam postoji li šansa da nosim blizance i ima li to kakve veze?
(opet s druge strane, muči me opstipacija pa sam vjerojatno i napuhnuta)

Sorry na gnjavaži
FatGlow is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2015., 09:09   #446
Quote:
FatGlow kaže: Pogledaj post
Moram dići temu, trudna sam 9+4 tt i trbuh mi je poprilično velik za ovo malo trudnoće. Većinu traperica ne mogu zakopčati, stavljam gumice na gumbe

Danas me vidjela sestrična koja ima 3 djece i vrlo zabrinuto konstatirala da sam 'ogromna'. Što se tiče težine, prvo sam izgubila pola kg pa dobila nekih 800 grama. Dakle, u plusu sam možda najviše pola kile (sada imam 59kg na 168 cm visine).
Napokon su mi popustile mučnine pa mi se vratio normalan apetit.

Postoji li neko 'mjerilo' koliki mora biti trudnički trbuh, iskreno, više se ne sjećam kako mi je bilo u prvoj trudnoći jer je prošlo puno godina. Bar se ne sjećam veličine trbuha u ovom razdoblju.

Čak razmišljam postoji li šansa da nosim blizance i ima li to kakve veze?
(opet s druge strane, muči me opstipacija pa sam vjerojatno i napuhnuta)

Sorry na gnjavaži
Neka ti ginekolog provjeri da nemaš cistu na jajniku. Ja sam na početku trudnoće isto imala veliki trbuh da bi mi gin rekla, nakon uzv-a, da je to napuhanost od ciste, dobila duphostone i nakon toga se "unormalio".
Sad, iako sam 25tt, nemam prevelik trbuh.
FIŽA is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2015., 12:44   #447
Quote:
FatGlow kaže: Pogledaj post
Moram dići temu, trudna sam 9+4 tt i trbuh mi je poprilično velik za ovo malo trudnoće. Većinu traperica ne mogu zakopčati, stavljam gumice na gumbe

Danas me vidjela sestrična koja ima 3 djece i vrlo zabrinuto konstatirala da sam 'ogromna'. Što se tiče težine, prvo sam izgubila pola kg pa dobila nekih 800 grama. Dakle, u plusu sam možda najviše pola kile (sada imam 59kg na 168 cm visine).
Napokon su mi popustile mučnine pa mi se vratio normalan apetit.

Postoji li neko 'mjerilo' koliki mora biti trudnički trbuh, iskreno, više se ne sjećam kako mi je bilo u prvoj trudnoći jer je prošlo puno godina. Bar se ne sjećam veličine trbuha u ovom razdoblju.

Čak razmišljam postoji li šansa da nosim blizance i ima li to kakve veze?
(opet s druge strane, muči me opstipacija pa sam vjerojatno i napuhnuta)

Sorry na gnjavaži
Nisam imala cistu ni ikakve smetnje, ali mi se trbuh uobličio valjda u 8. tjednu i ispupčio, na početku sam izgubila 5 kila, sve se povuklo s drugih dijelova i trbuh se još više vidio. S 12 tjedana su mislili da sam u petom mjesecu trudnoće. Jednostavno je tako, sve je bilo u redu.
MMovca is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2015., 16:23   #448
Quote:
FIŽA kaže: Pogledaj post
Neka ti ginekolog provjeri da nemaš cistu na jajniku. Ja sam na početku trudnoće isto imala veliki trbuh da bi mi gin rekla, nakon uzv-a, da je to napuhanost od ciste, dobila duphostone i nakon toga se "unormalio".
Sad, iako sam 25tt, nemam prevelik trbuh.

Pijem duphastone, već sam na 2. kutiji. Moguće da sam samo napuhnuta od toga?
FatGlow is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2015., 09:13   #449
Quote:
FatGlow kaže: Pogledaj post
Pijem duphastone, već sam na 2. kutiji. Moguće da sam samo napuhnuta od toga?
Ne bih rekla, to je hormon koji je potpora trudnoći, meni se od njih smanjio trbuh odmah nakon prve kutije. Pila sam ih negdje do 16tt (dobila u 6tt).
Pogledaj u nuspojavama za svaki slučaj a možda samo imaš veliki trbuh.
Ja sutra ulazim u 26tt i nemam preveliku bušu.
FIŽA is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2015., 12:16   #450
21tt, 92 cm


Sent from my iPhone using Tapatalk
luxemburg is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2015., 15:39   #451
Može li tko meni neukoj reći što se to točno mjeri?

Vidim da mi u trudničkom dnevniku iz tjedna u tjedan piše tlak, težina (tj. masa, ne volim dok krivo piše) i opseg trbuha, a ja jadna ne znam što točno trebam izmjeriti. To se mjeri trbuh na najširem dijelu ili tamo gdje je prije bio struk, znači na sredini na najužem dijelu?
For My Pain is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2015., 16:02   #452
Fmp, sad sam i ja to došla pitati.
Jer se meni struk nije promijenio, malo mi se trbuh ispupčio ispod pupka.
Nekaj se vidi!:klap:
Reina is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2015., 16:18   #453
Ja mjerim najsiri dio. A moja gin ne mjeri obujam nego od pubicne kosti do pupka, ne znam kako se to zove


Sent from my iPhone using Tapatalk
luxemburg is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2015., 16:56   #454
Reina, ma meni se isto već tjedan i pol nešto nazire i hlače su me počele žuljati, smeta mi sve na trbuhu. Baš ću probati mjeriti opseg pa da vidim povećava li se iz tjedna u tjedan.

luxemburg, mislim da ti ginekologinja mjeri udaljenost od fundusa do simfize (tzv. FSH), time se kao može procijeniti i napredovanje bebe... Evo neki linkić. http://www.baby2see.com/medical/fundal_height.html

Reini i meni je čini mi se još malo rano da nam to mjeri...
For My Pain is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2015., 22:40   #455
E da, to. Bila sam 19 tt i FSH je bio 20. Malo vam je rano, da, prvi put mi je radila u 19 tt


Sent from my iPhone using Tapatalk
luxemburg is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2015., 10:38   #456
I meni su sa 3 mj govorili da mi je trbuh ogroman, i stvarno je bija. Isto tako sam mislila da nosim blizance, al da se jedan sakrija pa ga doktorica ne vidi hehe Ona mi je objasnila da sam napuhana od progesterona jer sam pila duphastone 3x2 radi prijeteceg spontanog, ali i da mi je to radi unosa puno vlakana (voca i povrca). Sad sam u 33.tjednu s 10 kg u plusu i malim trbuhom. Imam osjecaj ko da stoji na mjestu vec 2 mjeseca i nitko ne moze virovat da imam roditi za manje od 2 mj.
leptirica_21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2015., 22:52   #457
Quote:
luxemburg kaže: Pogledaj post
Ja mjerim najsiri dio. A moja gin ne mjeri obujam nego od pubicne kosti do pupka, ne znam kako se to zove


Sent from my iPhone using Tapatalk
U mojoj staroj trudničkoj to piše 'FUNDUS visina F-Scm'
i to su mi mjerili tek u trećem tromjesečju i pisali u knjižicu.
A opseg ja mjerim po sredini tj preko pupka i trenutno u 21tj je 90,5cm...
Inače sam ja samo 47/165 prosjek i sad sam se baš lijepo pojačala u nogama i bokovima ali drugo ništa,samo trbuh imam heheh
__________________
Malena 2010. Bubač 2013. ...treća srećica...2016.
All I need is my family smiling around the dinner, to be happy the next morning...
Ribicatt is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:24.