Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.07.2013., 18:00   #81
O pa imamo već temu o tome kako se u Lijepoj našoj ne smije braniti od napadača jer te u svoj željezni stisak uhvati "pravna država".

https://www.forum.hr/showthread.php?t=784488
JKD01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2013., 18:52   #82
Quote:
tome kaže: Pogledaj post
meni su za provalu u pakentreger od Yugića došli u manje od pet minuta
ubojica ne čeka policiju već napada odmah.
dok ti zgrabiš telefon, nazoveš i čekaš da ti se jave, ovaj te pet put raspali z vazom po piksi.

Quote:
Erwin DF Rommel kaže: Pogledaj post
Zašto bi pobogu ja morao razmišljati o pravima lika koji mi u sred noći provaljuje u kuću prijeteći ubojstvom?
U kakvom mi to sjebanom društvu živimo?
Njegova prava su prestala onog trenutka kada je nogom razbio ulazna vrata.
šteta kaj naš zakon tak ne veli.

Quote:
tome kaže: Pogledaj post
Da je taj svećenik dao petama vjetra u šupu po kramp čim je ovog oborio na pod, i onda nazvao policiju iz svog dvorišta
azo, ti, daklem, nosičeš mobitel sa sobom i na zahod, a krampovi ti poslagani na dohvat ruke, svakih par metara, zlu ne trebalo?
__________________
vjeruj samo polovici onoga što vidiš i apsolutno ničemu (od) onoga što čuješ. (bruce lee)
šmokljanica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2013., 18:58   #83
Quote:
Erwin DF Rommel kaže: Pogledaj post
Zašto bi pobogu ja morao razmišljati o pravima lika koji mi u sred noći provaljuje u kuću prijeteći ubojstvom?
U kakvom mi to sjebanom društvu živimo?
Njegova prava su prestala onog trenutka kada je nogom razbio ulazna vrata.
Nisu. Tako ne stoji u zakonu.
Zato sam napisao da nam treba referendum.
U zatvorima je cijela gomila ljudi koja robija zbog prekoračenja obrane.
Nikome to nije smetalo dok svećenik nije umlatio lika do smrti I završio u zatvoru.
Da je ovog Kraljevića umlatio bilo tko drugi, nitko ne bi bi skužio da je to završilo kaznom zatvora.
cave troll is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2013., 19:00   #84
svatko ima pravo na samoboranu, a u zemlji sa tako antikatoličkom klimom, mislim da možda nije imao psove pošteno suđenje
__________________
.
Michael Collins is online now  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2013., 19:38   #85
Quote:
cave troll kaže: Pogledaj post
Točno.
Bit će pravi gušt pucati sačmaricom po likovima.
Ne znam bas...nekako sumnjam da ce ti redovno alkoholizirani likovi provaljivati u po noci u stan dok si ti na spavanju s namjerom da te ubiju.
zilo is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2013., 19:55   #86
Quote:
cave troll kaže: Pogledaj post
Nisu. Tako ne stoji u zakonu.
Zato sam napisao da nam treba referendum.
U zatvorima je cijela gomila ljudi koja robija zbog prekoračenja obrane.
Nikome to nije smetalo dok svećenik nije umlatio lika do smrti I završio u zatvoru.
Drobiš napamet. Tema je otvorena radi preočitosti nepravedne kazne a ne jer je optuženi svećenik.

Quote:
cave troll kaže: Pogledaj post
Da je ovog Kraljevića umlatio bilo tko drugi, nitko ne bi bi skužio da je to završilo kaznom zatvora.

Ova je izjava stvarno biser dana na forumu, pazi molim te, kao svi se na forumu okomili na naše prepravedno pravosuđe i ove naše same pravednike i poštenjačine od političkih elita i mocnika samo zato sto su se namjerili na nama svima najdražu vrstu ljudi - svećenika

umirem
zilo is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2013., 22:12   #87
Quote:
Zek0slav kaže: Pogledaj post
Napad je prestao! Da se ovaj ustao i ponovo ga udario onda bi udarci bili opravdani.

U svakom slučaju, razlika između dva slučaja je jasna. Okolnosti koje je sud uzeo u obzir nam nisu sve poznate pa neću više sudjelovati na temi. Ja mislim da je kazna primjerena. Bila je tanka granica između prekoračenja nužne obrane i osvete.
Napad prestaje tek kad napadač nemoćno leži na podu, u ovom slučaju napad je prestao kad je napadač poginuo. Nema dokaza da je ležao u nesvijesti, a da ga je ovaj udarao i udarao i udarao.
Može biti da ga je oborio, a ovaj pokušavao ustati, a ovaj ga želio spriječiti u ustajanju i udario ga možda jednom, možda više puta, ali kad si se jednom pokrenuo u okršaj nema više hladnokrvnosti, ona je nestala pred navalom straha, panike i adrenalina, više te ne pokreće razum, u vanrednoj si situaciji i vanredno se ponašaš, želiš li se obraniti od agresivnog i zaista krupnog napadača moraš biti žestok i don Ivica je bio žestok. Napadač mu nije dao izbor i napadač je kriv što je poginuo u napadu, svećenik nije robot koji kompjuterom u glavi dozira udarce, ne zadaje udarac viška, cool je i hladnokrvan u toj situaciji. Ti vjerojatno pred očima imaš akcijsske junake koji u tučnjavi imaju vremena i za duhovite doskočice, pa kako onda ne bi bili toliko cool da zadaju taman udaraca koliko treba doziranom snagom, samo u stvarnom životu to ne ide tako.
Kexx is online now  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2013., 23:03   #88
Ja bih postupila isto tako kao i ovaj svećenik. Volila bih čuti one koji ne dijele takvo mišljenje, da se probaju staviti u njegovu kožu, pa razložno objasniti kako bi oni točno postupili, a da sačuvaju svoj život i obrane rođakinju i njeno dijete od eventualne ugroze.
Osobno sam bila dva puta u situaciji gdje sam u panici morala razumno odlučivati.
Prvi put sam morala spašavati i svoj, ali i tuđe živote. U ovom slućaju je susjed meni, u sred noći, zvonio, umjesto da napravi ono što sam ja učinila. Pojma nemam od kud sam znala broj vatrogasaca(sjetila sam se, od kud). Stvarno su brzo došli! Pozvala sam susjedu iznad sebe, rekla joj da je požar i neka ne izlazi iz stana. Kada sam zvala susjedu ispod, već su telefonski vodovi izgorili.
Drugi put sam spašavala supruga od gušenja prilikom ručka. Znala sam, dok hitna dođe on je mrtav. Slućajno sam znala zahvat u slućaju gušenja, ali kako to napraviti kad je osoba viša od tebe. Drhćeš i smišljaš!
Pojma nemate, što znači strah i panika. Treseš se, noge ti klecaju, mozak ubrzano radi, ali nisi siguran je li ti radi dobro. Moraš donositi brze odluke!
O svemu tome dobro razmislite, pa tek onda bacite kamen na svećenika!

U više navrata sam razmišljala o prekoračenju nužne obrane. Ne smiješ prema napadaču ići jačom silom ili sredstvom od njegovog. Pitam se jesi li u stanju, u tom trenutku o tome razmišljati? Imaš pištolj, a on lopatu! Karikirano, uopće nemaš lopatu! On namjeru, a ti iznenađenje. On namjeru, a tebe trgao iz sna. On namjeru, a ti paniku! On namjeru, a ti se pitaš, što je ovo!
Od tebe se traži potpuno razumno ponašanje kao da ti je ta situacija gradivo koje si nekoliko puta pročitao i dobro razmislio i donio najrazumniji zaključak.
I, još nešto! Meni bi bila strašna spoznaja da sam ne htijući nekog ubila. Život mi nakon toga ne bi mogao biti normalan. Stalno bi mi se to vrtilo u glavi!
Stavite se u njegovu kožu! Dobro o svemu razmislite. Ovaj drugi je mrtav, a svećenikov je život upropašten!
__________________
LJUDMILA ULICKA: Daniel Stein, prevoditelj
Treba pročitati!
rama is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2016., 22:58   #89
Naišao sam na ovu temu pa da dadem nastavak: http://www.slobodnadalmacija.hr/stil...nog-22-svibnja
Vrhovni sud ukinuo je prije nekoliko dana presudu Županijskog suda u Dubrovniku kojim je Sinanović proglašen krivim za ubojstvo na mah i osuđen na četiri i pol godine zatvora. I na tu vijest u Banićima mještani imaju istu reakciju kao i onda - ne žele razgovarati s novinarima.

Vrhovni sud je u svom rješenju naveo kako nalazi da su razlozi presude i na njima utemeljeni zaključci zasada pogrešni, nedostatni i preuranjeni, proizvoljni i neutemeljeni jer ne proizlaze iz utvrđenog činjeničnog stanja, doznali su iz izjava Sinanovićeva odvjetnika Gašpara Lujaka medijima.
krena is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:28.