Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas > Poljoprivreda

Poljoprivreda Kako privređivati plodovima zemlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.08.2017., 12:47   #1
Kokoši nesilice u gradu

Znam da već postoji podugi thread o kokošima nesilicama, no ono što mene zanima nije tamo obrađeno.

Ima li netko iskustva s uzgojem kokoši nesilica u gradu? Ja sam konkretno u Zagrebu (sjeverni dio) i imam cca 300m2 dvorišta. Naravno ne bih ga cijelog prepustio kokošima, ali bih dio ogradio.

Kao što rekoh, zanimaju me iskustva.
__________________
XL, mater ga vleče
djecko is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2017., 13:20   #2
prijatel ima bisernice u podsljemenskoj,
no, lisice i jastreb malo malo ućeravaju strah pa veli da nerijetko budu neprodukcijski nastrojene..
neki dan je i jastreb nasjel, upao u ograđeno, prizalogajil..pa pušten tam di mu mjesto...
djuro buha is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2017., 13:50   #3
Tenks. Mislim da kod mene navedena ekipa ne bi trebala predstavljati veliki problem jer je dvoriste ograđeno.
__________________
XL, mater ga vleče
djecko is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2017., 15:40   #4
nema na čemu.. nego, ne znam jesi dobro shvatil, to nije nešto kaj će možda bit,
teško ćeš lisici put prepriječit, odnosno, brzo će ti ograda na test..
djuro buha is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2017., 17:05   #5
kaj je dozvoljeno uzgajati domaće životinje u gradu? mislim da nije

pitati Grad Zagreb
__________________
Awakening
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2017., 18:47   #6
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
kaj je dozvoljeno uzgajati domaće životinje u gradu? mislim da nije

pitati Grad Zagreb
Bolje niš ne pitati. Problem će biti ako se sujsedi počnu bunit pa pozovu komunalne redare.
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2017., 07:27   #7
Ako iza zgrade HRT-a ljudi uzgajaju kokoši, patke, guske i sve što ima perje, što se ovi u podsljemenskoj imaju bunit?
__________________
T. 20.11.2004.-1.12.2013. S. 2014?-7.1.2023. Sometimes maybe good, sometimes maybe shit
JKD01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2017., 13:25   #8
Quote:
JKD01 kaže: Pogledaj post
Ako iza zgrade HRT-a ljudi uzgajaju kokoši, patke, guske i sve što ima perje, što se ovi u podsljemenskoj imaju bunit?
Upravo tako. Koliko znam, problem su pijetlovi, ali kokosi su ok.
__________________
XL, mater ga vleče
djecko is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2017., 14:23   #9
Quote:
djecko kaže: Pogledaj post
Znam da već postoji podugi thread o kokošima nesilicama, no ono što mene zanima nije tamo obrađeno.

Ima li netko iskustva s uzgojem kokoši nesilica u gradu? Ja sam konkretno u Zagrebu (sjeverni dio) i imam cca 300m2 dvorišta. Naravno ne bih ga cijelog prepustio kokošima, ali bih dio ogradio.

Kao što rekoh, zanimaju me iskustva.
Koliko znam, u gradu se ne smije držati stoka, zečevi i kokice.
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2017., 00:22   #10
Quote:
Smotani2 kaže: Pogledaj post
Koliko znam, u gradu se ne smije držati stoka, zečevi i kokice.
Da li znas gdje to ima napismeno? Neka uredba, zakon, ili tako sto.
__________________
XL, mater ga vleče
djecko is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2017., 00:38   #11
Quote:
djecko kaže: Pogledaj post
Da li znas gdje to ima napismeno? Neka uredba, zakon, ili tako sto.
http://www.zagreb.hr/drzanje-domacih-zivotinja/4973

https://www.vecernji.hr/zagreb/krave...zagreba-385035
__________________
Awakening
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2017., 01:22   #12
Radi samih kokica ti nitko neće i ne smije prigovarati. U americi je normalno da ljudi imaju mali coop u dvorištu
Goc-369 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2017., 10:15   #13
Quote:
Goc-369 kaže: Pogledaj post
Radi samih kokica ti nitko neće i ne smije prigovarati. U americi je normalno da ljudi imaju mali coop u dvorištu
Varaš se.Nije ovo Amerika.
Treba se informirati kod nadležnog komunalnog redarstva.
Izbije li nekakva epidemija,za tren oka moraš ih zatvarati preme propisima iza mreža kroz koje ne mogu ptice,a i inače ptice se uvijek motaju oko hrane za kokoši.Kazna ako ne postupiš tako 2000 KN.
A nije ni tako jednostavno i jeftino držati perad na malom prostoru.Perad uništi tlo za tjedan dana,a smatra se da treba imati 20 kvadrata po kokoši.Hrana za njih,osobito ako se želi kvalitetna jaja, pa su nužne žitarice,također košta.Za ukusno meso moraju imati ispašu.
Držala sam perad jedno desetljeće,pa odustala,bez obzira što su imale 900 kvadrata,uništile su cijelo područje.
Kokoši bez pijetla?
Nakon nekog vremena je jedna kokoš počela kukurikati kao pijetao i skakati po drugima,pa sam u tih 10 g imala tri pijetla,jer im je vijek kratak.
prostor u kojem spavaju i nesu jaja mora biti s krovom i zidovima,koji se mora strogo čistiti i održavati,jer u tren oka napadnu ih paraziti,vrapci i golubovi prenose takozvane tekute.Teško ih je potamaniti.
Sve u svemu nakon jednog desetljaća sam odustala.

Quote:
djuro buha kaže: Pogledaj post
nema na čemu.. nego, ne znam jesi dobro shvatil, to nije nešto kaj će možda bit,
teško ćeš lisici put prepriječit, odnosno, brzo će ti ograda na test..
Upravo tako.
I ne samo lisice i tuđi psi također.
Živim na širem području županije i prva šuma je udaljena cca pola km.
Samo dobra ograda i moji psi su držali lisice na odstojanju,jer su se znale pojavljivati i u pola bijelog dana.Škanjci i jastrebovi su često sjedili na drveću unutar mog imanja i vrebali..
Susjed koji je također držao perad a imao slabu ogradu(bez parapeta,tj betoniranog donjeg dijela) je u jednoj noći izgubio desetak kokoši,jer su lisice iskopale rov ispod ograde,a kokošanjac je radi vrućina bio otvoren.
__________________
Vjeruj u se i u svoje kljuse

Zadnje uređivanje fermina-daza : 25.08.2017. at 17:22. Reason: spajanje postova - koristiti edit
amary is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2017., 11:54   #14
Vidis vraga...
U onom clanku iz vecernjeg pise da postoji nekekva derogacija za perad, ali o tome nema nista u uredbi.
Sto sad?
__________________
XL, mater ga vleče
djecko is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2017., 18:32   #15
Quote:
djecko kaže: Pogledaj post
Vidis vraga...
U onom clanku iz vecernjeg pise da postoji nekekva derogacija za perad, ali o tome nema nista u uredbi.
Sto sad?
Osobno pitaj kod nadležnog komunalnog ureda,kao što sam ti rekla,pa ćeš tako točno znati spada li dio grada u kojem živiš u zabranjeno područje.
__________________
Vjeruj u se i u svoje kljuse
amary is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2017., 14:25   #16
wow, ti ko da si agitprop nizozemskih i poljskih farmi hehe. A vidiš, svi ti problemi se lako daju izbjeći samo da si se bolje informirala, no ajmo redom:
Da, nismo amerika-ovdje se zakoni ne poštuju, a i ovi o kokama su neodređeni i općeniti, a ako postoje-onda i retardirani. O kakvom komunalnom redarstvu pričamo kad u centru glavnog grada imaš raspale fasade, štakornjake, ruševine, a po čitavom gradu ispred kuća stoje krntije i ljudi u dvorištima imaju mini-odlagališta!? Očekivati stoga drakonske kazne zbog par koka je iluzorno i naivno. Logično da lik ima nekog sitničavog zlonamjernog debila za susjeda, onda će imati neugodnosti i ako diše a ovo ne bi niti planirao.
Hehe epidemije čega? Jedino u ovoj usranoj državi se stvara histerija oko ptičje gripe, vani su ljudi dovoljno pametni da takve stvari zataškavaju i ne preuveličavaju.
Nije jednostavno i jeftino? Za 5-10 koka ti treba malo volje, pila, čekić, materijal u vrijednosti tisuću kuna. 120 m2 je više nego dovoljno da im uvijek bude zeleno a po potrebi možeš i pregrađivati. Ako napraviš mali ograđeni chicken coop (vidjeti youtube i opet amere) u startu se riješavaš problema s predatorima, pticama, tekuti...sve što ti treba je jedna vreća hoblovine mjesečno, kukuruza po potrebi (1.20 po kili zbilja nikog neće baciti na koljena) i ostaci iz kuhinje. Zauzvrat dobiješ ekološka jaja (koja se na zapadu plaćaju suhim zlatom) lijep prizor za oči i odmor za dušu.
Koka koja preuzme ulogu pijetla? Pa valjda se i to može desiti, zar je problem otpraviti je na selo?
Kakvo betoniranje, treba samo ogradu zakopati 30cm u zemlju i povući mrežu za voćnjake. Da ti je susjed imao normalno ograđeni kokošinjac s otvorima na nastambi i žicom na njemu ne bi niti imao potrebu za otvaranjem vrata za ljetne žege. Radi se stoga o lijenčini ili budali i takav mi ne može biti primjer za ništa...dobro, jel?
Kad mi je post već u američkom duhu, nemoj biti negative nancy a ovaj lik nek se uhvati posla
Goc-369 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2017., 20:17   #17
Quote:
Goc-369 kaže: Pogledaj post
wow, ti ko da si agitprop nizozemskih i poljskih farmi hehe. A vidiš, svi ti problemi se lako daju izbjeći samo da si se bolje informirala, no ajmo redom:
Da, nismo amerika-ovdje se zakoni ne poštuju, a i ovi o kokama su neodređeni i općeniti, a ako postoje-onda i retardirani. O kakvom komunalnom redarstvu pričamo kad u centru glavnog grada imaš raspale fasade, štakornjake, ruševine, a po čitavom gradu ispred kuća stoje krntije i ljudi u dvorištima imaju mini-odlagališta!? Očekivati stoga drakonske kazne zbog par koka je iluzorno i naivno. Logično da lik ima nekog sitničavog zlonamjernog debila za susjeda, onda će imati neugodnosti i ako diše a ovo ne bi niti planirao.
Hehe epidemije čega? Jedino u ovoj usranoj državi se stvara histerija oko ptičje gripe, vani su ljudi dovoljno pametni da takve stvari zataškavaju i ne preuveličavaju.
Nije jednostavno i jeftino? Za 5-10 koka ti treba malo volje, pila, čekić, materijal u vrijednosti tisuću kuna. 120 m2 je više nego dovoljno da im uvijek bude zeleno a po potrebi možeš i pregrađivati. Ako napraviš mali ograđeni chicken coop (vidjeti youtube i opet amere) u startu se riješavaš problema s predatorima, pticama, tekuti...sve što ti treba je jedna vreća hoblovine mjesečno, kukuruza po potrebi (1.20 po kili zbilja nikog neće baciti na koljena) i ostaci iz kuhinje. Zauzvrat dobiješ ekološka jaja (koja se na zapadu plaćaju suhim zlatom) lijep prizor za oči i odmor za dušu.
Koka koja preuzme ulogu pijetla? Pa valjda se i to može desiti, zar je problem otpraviti je na selo?
Kakvo betoniranje, treba samo ogradu zakopati 30cm u zemlju i povući mrežu za voćnjake. Da ti je susjed imao normalno ograđeni kokošinjac s otvorima na nastambi i žicom na njemu ne bi niti imao potrebu za otvaranjem vrata za ljetne žege. Radi se stoga o lijenčini ili budali i takav mi ne može biti primjer za ništa...dobro, jel?
Kad mi je post već u američkom duhu, nemoj biti negative nancy a ovaj lik nek se uhvati posla

reče zec kornjači..
__________________
Vjeruj u se i u svoje kljuse
amary is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2017., 12:51   #18
Znam jednu gospođu koja je kupila male pilenke da bi ih uzgojila do kokoši nesilica, međutim kada je to naraslo ispalo je da su žensku da oprostite na izrazu zahebali, pa su bili svi pijetlovi. Dakle gospođa iz grada Zagreba je te svoje pilenke svaki dan iznosila i unosila negdje u podrum ali je problem bio što su oni vrlo rano pjevali i budili susjede. Na kraju su pjevali i još pjevaju kod mene na selu i nikome ne smeta
duxi is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2017., 12:48   #19
Quote:
duxi kaže: Pogledaj post
Znam jednu gospođu koja je kupila male pilenke da bi ih uzgojila do kokoši nesilica, međutim kada je to naraslo ispalo je da su žensku da oprostite na izrazu zahebali, pa su bili svi pijetlovi. Dakle gospođa iz grada Zagreba je te svoje pilenke svaki dan iznosila i unosila negdje u podrum ali je problem bio što su oni vrlo rano pjevali i budili susjede. Na kraju su pjevali i još pjevaju kod mene na selu i nikome ne smeta
Još nisu zavrsili kao pečenke?
Prepoznati spol kod malih pilića je malo teže,no ne i nemoguće.
Mada je skuplje,najbolje kupiti 2 ili 3 mj staru perad..
__________________
Vjeruj u se i u svoje kljuse
amary is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2017., 17:16   #20
Quote:
Goc-369 kaže: Pogledaj post
wow, ti ko da si agitprop nizozemskih i poljskih farmi hehe. A vidiš, svi ti problemi se lako daju izbjeći samo da si se bolje informirala, no ajmo redom:
Da, nismo amerika-ovdje se zakoni ne poštuju, a i ovi o kokama su neodređeni i općeniti, a ako postoje-onda i retardirani. O kakvom komunalnom redarstvu pričamo kad u centru glavnog grada imaš raspale fasade, štakornjake, ruševine, a po čitavom gradu ispred kuća stoje krntije i ljudi u dvorištima imaju mini-odlagališta!? Očekivati stoga drakonske kazne zbog par koka je iluzorno i naivno. Logično da lik ima nekog sitničavog zlonamjernog debila za susjeda, onda će imati neugodnosti i ako diše a ovo ne bi niti planirao.
Hehe epidemije čega? Jedino u ovoj usranoj državi se stvara histerija oko ptičje gripe, vani su ljudi dovoljno pametni da takve stvari zataškavaju i ne preuveličavaju.
Nije jednostavno i jeftino? Za 5-10 koka ti treba malo volje, pila, čekić, materijal u vrijednosti tisuću kuna. 120 m2 je više nego dovoljno da im uvijek bude zeleno a po potrebi možeš i pregrađivati. Ako napraviš mali ograđeni chicken coop (vidjeti youtube i opet amere) u startu se riješavaš problema s predatorima, pticama, tekuti...sve što ti treba je jedna vreća hoblovine mjesečno, kukuruza po potrebi (1.20 po kili zbilja nikog neće baciti na koljena) i ostaci iz kuhinje. Zauzvrat dobiješ ekološka jaja (koja se na zapadu plaćaju suhim zlatom) lijep prizor za oči i odmor za dušu.
Koka koja preuzme ulogu pijetla? Pa valjda se i to može desiti, zar je problem otpraviti je na selo?
Kakvo betoniranje, treba samo ogradu zakopati 30cm u zemlju i povući mrežu za voćnjake. Da ti je susjed imao normalno ograđeni kokošinjac s otvorima na nastambi i žicom na njemu ne bi niti imao potrebu za otvaranjem vrata za ljetne žege. Radi se stoga o lijenčini ili budali i takav mi ne može biti primjer za ništa...dobro, jel?
Kad mi je post već u američkom duhu, nemoj biti negative nancy a ovaj lik nek se uhvati posla
Hvala na podršci.
Konačno sam došao u godine kad više ne mogu nit želim biti legalist.
Tako da se trudim da aktivno ne radim štetu nekoj osobi, a za državu i njezine arbitrarne propise me boli kiki.
__________________
XL, mater ga vleče
djecko is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:53.