Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora

Dijaspora Za sve iseljenike.
Podforum: Emigracija

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.10.2017., 21:33   #1461
Quote:
zovche kaže: Pogledaj post
Koliko smo pisali po forumu, mislim da nitko nije bio u mogucnosti odabrati raniji termin, uvijek je taj 42. dan od danas.

Sto se tice poziva, mozes reci poslodavcu da nazovu, pa ce se barem on sam uvjeriti da stvarno nema druge nego cekati, pa ces si time kupiti na vremenu.

Ako smijem pitati, zasto je zurba i prekasno? Ti bi volio poceti cim prije ili te poslodavac stisce? Mislim, bez obzira na razlog, poslodavac bi trebao imati razumijevanja vise nego ti, na kraju krajeva selis se u nepoznato. Ti mozes i dalje doci u UK ranije, samo ne smijes sluzbeno raditi za njega, ali se mozes pripremati za novi posao i to, naci smjestaj, auto ako ti treba. Brzo ce proletiti 42 dana.

Zdravo,

zurba je zbog akademskog rasporeda.

Uglavnom, poslodavac mi je uspio osigurati raniji termin i dobio sam radnu vizu u Croydonu.
Prys is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2017., 21:36   #1462
Quote:
Prys kaže: Pogledaj post
Zdravo,

zurba je zbog akademskog rasporeda.

Uglavnom, poslodavac mi je uspio osigurati raniji termin i dobio sam radnu vizu u Croydonu.
Cool, sretno u novom poglavlju
zovche is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2017., 21:41   #1463
Quote:
pussy galore kaže: Pogledaj post
Ma kud?

S kim cu ja pit lijepa Nanala?
Hahaha, ma necu jos, imat cemo mi jos pijanih veceri
Nanala is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2017., 13:28   #1464
Quote:
Prys kaže: Pogledaj post
Zdravo,

zurba je zbog akademskog rasporeda.

Uglavnom, poslodavac mi je uspio osigurati raniji termin i dobio sam radnu vizu u Croydonu.
To je super, čestitam.

Evo ja već 90 dana čekam za moj purple jer mi je firma išla preko agencije i platila za 'žurni' postupak. Stres.

Jedina dobra stvar u ovome je to što sam dok čekam u RH na Londonskoj plaći!
gab3x is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2017., 23:04   #1465
Pozz svima,

Zanima me koji se dokumenti iz UK prihvacaju kao dokaz o rezidentnosti, a u svrhu priznavanja porezne rezidentnosti u UK radi izbjegavanja dvostrukog oporezivanja.

Dal ima veze s ovim:
https://www.gov.uk/guidance/get-a-ce...-of-residence?

Te da li ste slali hrvatsku verziju potvrde o prebivalistu jer pise:

"If the other country involved provides a form to certify residence, you’ll also need to send that to:

Pay As You Earn and Self Assessment
HM Revenue and Customs
BX9 1AS"

Puno hvala ako netko ima ikakvu informaciju!
Anna Luiza is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2017., 23:41   #1466
Jel netko nedavno ugovorio za blue preko premium servicea u Croydonu?

Naime, primjecujem pogresku u njihovom online sustavu! Prije nego sto dodjem na dio gdje mi javlja da trenutno nema raspolozivih mjesta (sto sam i ocekivao), pise mi da se prijavljujem za CR1 - purple registration certificate.

To je nonsense, jer je CR1 form za blue ili yellow, a CR3 form je za purple. Dakle, nikako ne moze biti CR1 - purple!

I sad se bojim da ce mi kenjat kad dojem tamo jer su me i prije zeznuli zbog pogreske koja je bila s njihove strane.
Fomuras is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 11:44   #1467
Quote:
Anna Luiza kaže: Pogledaj post
Pozz svima,

Zanima me koji se dokumenti iz UK prihvacaju kao dokaz o rezidentnosti, a u svrhu priznavanja porezne rezidentnosti u UK radi izbjegavanja dvostrukog oporezivanja.

Dal ima veze s ovim:
https://www.gov.uk/guidance/get-a-ce...-of-residence?

Te da li ste slali hrvatsku verziju potvrde o prebivalistu jer pise:

"If the other country involved provides a form to certify residence, you’ll also need to send that to:

Pay As You Earn and Self Assessment
HM Revenue and Customs
BX9 1AS"

Puno hvala ako netko ima ikakvu informaciju!
Da, to ti je to, ja sam s tim rjesio - bilo je "uzbudljivo" u hr.
Takoder, trebas donijeti godisnje potvrde o placanju poreza (ono sto ti salje HRMC)

HRMC-u ne trebas slati nista ukoliko u uk ne prijavljujes prihode iz HR (ja ih nemam pa nisam slao nista).

Znaci, da jos malo pojasnim, kad ispunjavas zahtjev pitati ce te za koliki se prihod zelis osloboditi. Tu stavis 0, i u komentar napises da ti potvrda treba da se u hrvatskoj ispises iz registra poreznih obveza.

Zadnje uređivanje tardis123456 : 19.10.2017. at 11:59.
tardis123456 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 11:48   #1468
Quote:
Fomuras kaže: Pogledaj post
Jel netko nedavno ugovorio za blue preko premium servicea u Croydonu?

Naime, primjecujem pogresku u njihovom online sustavu! Prije nego sto dodjem na dio gdje mi javlja da trenutno nema raspolozivih mjesta (sto sam i ocekivao), pise mi da se prijavljujem za CR1 - purple registration certificate.

To je nonsense, jer je CR1 form za blue ili yellow, a CR3 form je za purple. Dakle, nikako ne moze biti CR1 - purple!

I sad se bojim da ce mi kenjat kad dojem tamo jer su me i prije zeznuli zbog pogreske koja je bila s njihove strane.
da, tako je bilo i prije nekih godinu dana kada sam i sam rjesavao za blue ali nije bilo nikakvih problema u Croydonu. Sve proslo ok.
tardis123456 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 13:43   #1469
Quote:
tardis123456 kaže: Pogledaj post
Da, to ti je to, ja sam s tim rjesio - bilo je "uzbudljivo" u hr.
Takoder, trebas donijeti godisnje potvrde o placanju poreza (ono sto ti salje HRMC)
Dobio si letter of confirmation of residence, jel? Jel na tome bio konkretan vremenski raspon naveden (tipa, to the best of our knowledge he was resident for tax purposes od nekog datuma do datuma izdavanja potvrde)?
sumrak200 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 14:02   #1470
Quote:
sumrak200 kaže: Pogledaj post
Dobio si letter of confirmation of residence, jel? Jel na tome bio konkretan vremenski raspon naveden (tipa, to the best of our knowledge he was resident for tax purposes od nekog datuma do datuma izdavanja potvrde)?
Yup, mozes traziti od dana kada si dobio NIN pa na dalje. Bilo sto prije toga ce ti odbiti jer nisi evidentiran u hrmc. Do datum je datum izdavanja potvrde.
tardis123456 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2017., 12:20   #1471
Quote:
tardis123456 kaže: Pogledaj post
Da, to ti je to, ja sam s tim rjesio - bilo je "uzbudljivo" u hr.
Kak "uzbudljivo", može više detalja kak je to izgledalo i kak je završilo?

Quote:
Takoder, trebas donijeti godisnje potvrde o placanju poreza (ono sto ti salje HRMC)
P60 End of Year Certificate?

Kak to doneseš za tekuću godinu kad Hrvatska godina završava 31.12., a UK 05.04.?
jay is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2017., 13:54   #1472
Quote:
jay kaže: Pogledaj post
Kak "uzbudljivo", može više detalja kak je to izgledalo i kak je završilo?
Zavrsilo dobro, kad se ulogiram na e-gradane pise mi da sam porezni rezident velike britanije A sto se detalja tice, ne znam ni sam od kuda da krenem pa me pitaj ako te nesto konretno zanima i pokusati cu ti pomoci. ali ono klasicna kaoticna birokracija.


Quote:
jay kaže: Pogledaj post
P60 End of Year Certificate?

Kak to doneseš za tekuću godinu kad Hrvatska godina završava 31.12., a UK 05.04.?
Da, p60. Godine u kojima si u potpunosti u UK su ciste. Problem je jedino godina kada si se odselio u UK. Znaci ako si proveo vise od pola godine u HR pa se odselio u uk traziti ce ti pokazes primanja u UK za tu godinu jer si po pravilniku ekonomski aktivan u HR i pod HR jurisdikcijom. To je bio moj slucaj (doselio se u 10 mjesecu prije par godina) pa sam to rjesio preko payslipova i onda ti na osnovu njih oni u poreznoj gledaju da li trebas nesto jos nadoplatiti u HR za tih par mjeseci. U pravilu ne ispadne strasno i to je ispravno prema sporazumu tako da nemam prigovora na to.

Naravno gluposti oko toga da li imas u hr nekretnine i auto i sl ne vjeruj. Ja imam oboje i sve ok. Puno je bitnije da li si se formalno odjavio da boravis vani na mup-u, te ono sto je stvarno kljucno sa zdravstvenog osiguranja u hr (porezom sponzorirana usluga).

Moj savjet naoruzaj se s strpljenjem i pomalo. Naravno sve dobro citaj, i uvijek pretpostavi da osoba s druge strane saltera ne zna detalje pa u veci slucajeva ti trebas voditi proces
tardis123456 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2017., 00:38   #1473
Quote:
tardis123456 kaže: Pogledaj post
Zavrsilo dobro, kad se ulogiram na e-gradane pise mi da sam porezni rezident velike britanije A sto se detalja tice, ne znam ni sam od kuda da krenem pa me pitaj ako te nesto konretno zanima i pokusati cu ti pomoci. ali ono klasicna kaoticna birokracija.
Kak to opće izgleda? Treba predat onaj obrazac TI za promjenu u nerezident, jel? Kaj bude dalje?

Jel to netko obradi i da ti odgovor na licu mjesta? Ili zaprime pa ti pošalju neki odgovor?

Osim P60, kaj si im još pokazao? Jel treba prijevod na hrvatski dokumenata iz UK?

Quote:
Da, p60. Godine u kojima si u potpunosti u UK su ciste. Problem je jedino godina kada si se odselio u UK. Znaci ako si proveo vise od pola godine u HR pa se odselio u uk traziti ce ti pokazes primanja u UK za tu godinu jer si po pravilniku ekonomski aktivan u HR i pod HR jurisdikcijom. To je bio moj slucaj (doselio se u 10 mjesecu prije par godina)
A to si riješio tek sad, par godina nakon odlaska u UK? Nisu imali prigovora zašto tek sad?

Quote:
pa sam to rjesio preko payslipova i onda ti na osnovu njih oni u poreznoj gledaju da li trebas nesto jos nadoplatiti u HR za tih par mjeseci. U pravilu ne ispadne strasno i to je ispravno prema sporazumu tako da nemam prigovora na to.
Jesu ti oni izračunali kolko moraš platit? Na temelju payslipova? Za 10., 11., 12. mjesec te godine kad si otišo u UK? A za sljedeću godinu ništa?

Quote:
Naravno gluposti oko toga da li imas u hr nekretnine i auto i sl ne vjeruj. Ja imam oboje i sve ok. Puno je bitnije da li si se formalno odjavio da boravis vani na mup-u, te ono sto je stvarno kljucno sa zdravstvenog osiguranja u hr (porezom sponzorirana usluga).
Hm, nisam se odjavio na MUP-u jer kad sam pokušao, žena na šalteru mi je rekla da mi onda mora poništit osobnu (a osobna mi je trebala da mogu putovat), i da to mogu unutar godinu dana bez ikakvih prigovora s njihove strane. Sa zdravstvenog me, kolko znam, odjavio poslodavac kad sam prestao tamo radit a oni prestali plaćat doprinose.

Quote:
Moj savjet naoruzaj se s strpljenjem i pomalo. Naravno sve dobro citaj, i uvijek pretpostavi da osoba s druge strane saltera ne zna detalje pa u veci slucajeva ti trebas voditi proces
Kolko ti je trebalo da to sve riješiš? Jel to sve bilo u jednom posjetu Hrvatskoj?
jay is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2017., 12:38   #1474
Alllliiiiiiiceeeeeeeee..... nemas pojma sta propustas. Sunce!

Jel mozes donjet cokolade od rize?
jamesbond is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2017., 13:44   #1475
Quote:
jamesbond kaže: Pogledaj post
Alllliiiiiiiceeeeeeeee..... nemas pojma sta propustas. Sunce!

Jel mozes donjet cokolade od rize?
Jebemu kasnis! Vec sam u busu za Midlands
Sunce vidim u nekim sitnim tragivima
__________________
Ali ona to živi. Sve čakre su joj orkuglaste. Aura iznad nje je okruglasta. kad s njom pričam ja vidim onaj neki bijeli krug ispunjen onom pjenom od muchmallowa (Josuha o Alice)
AliceInMess is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2017., 14:11   #1476
Quote:
AliceInMess kaže: Pogledaj post
Jebemu kasnis! Vec sam u busu za Midlands
Sunce vidim u nekim sitnim tragivima
Eh, bilo dok sam pisao
Znas i sama da sunce ovdje ne ceka... sta uvatis, uvatis

Znaci nista od cokolade?
jamesbond is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2017., 14:18   #1477
Quote:
jamesbond kaže: Pogledaj post
Eh, bilo dok sam pisao
Znas i sama da sunce ovdje ne ceka... sta uvatis, uvatis

Znaci nista od cokolade?
A trebao si prije rec. Ali imam opuzenske mandarine. Jos malo pa nestalo, kad ih se onaj tamo dohvati.. nece potrajat

Do High Wycombea je jos nekako I bilo sunca, sad sve slabije
__________________
Ali ona to živi. Sve čakre su joj orkuglaste. Aura iznad nje je okruglasta. kad s njom pričam ja vidim onaj neki bijeli krug ispunjen onom pjenom od muchmallowa (Josuha o Alice)
AliceInMess is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2017., 14:28   #1478
Quote:
AliceInMess kaže: Pogledaj post
A trebao si prije rec. Ali imam opuzenske mandarine. Jos malo pa nestalo, kad ih se onaj tamo dohvati.. nece potrajat

Do High Wycombea je jos nekako I bilo sunca, sad sve slabije
Trenutno je mracno i ovdje.
Kad se mjenja sat? Jel ono sljedecu subotu?

Ove jeftine airbus kompanije prestaju letit od kraja oktobra pa sve do aprila, tako da ja tamo necu do sljedece godine.
Croatia airlinesu necu da dam lovu iz principa.
Prije dosta godina, dok su imali monopol drali su nam kozu s ledja samo tako.
jamesbond is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2017., 14:53   #1479
Quote:
jamesbond kaže: Pogledaj post
Trenutno je mracno i ovdje.
Kad se mjenja sat? Jel ono sljedecu subotu?

Ove jeftine airbus kompanije prestaju letit od kraja oktobra pa sve do aprila, tako da ja tamo necu do sljedece godine.
Croatia airlinesu necu da dam lovu iz principa.
Prije dosta godina, dok su imali monopol drali su nam kozu s ledja samo tako.
Nemam pojma. Skroz sam zaboravila na taj sat.

Ja cu ici preko Ljubljane ubuduce. Stvarno su razlike velike i meni se iz Zg isplati. Jedino sto se vise zivaca potrosi
__________________
Ali ona to živi. Sve čakre su joj orkuglaste. Aura iznad nje je okruglasta. kad s njom pričam ja vidim onaj neki bijeli krug ispunjen onom pjenom od muchmallowa (Josuha o Alice)
AliceInMess is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2017., 15:17   #1480
Pozdrav svima!
Planiram otici u Sheffield sljedeci mjesec. Imam osiguran posao, kod prijatelja, medjutim on misli kako ne trebam nikakve spec dozvole osim da mi on izvadi neki broj u "job" centru. Naisla sam na ruzicaste i plave karte
Da li mi to zapravo treba, koliko traje ta procedura? On kaze da u krajnjem slucaju mogu doci pa naknadno to traziti, znaci da kazem kako prvo dolazim na odmor. Druga solucija je da se predstavim kao njegova nevjencana supruga. Treca da udjem u partnership s njim. Za sad imam u planu biti par mjeseci gore.
Izmedju ostalog, kaze da ako bih radila full time, kad bi mi se porez skinuo, ostalo bi mi mjesecno oko 10 000kn. Radila bih kao prodavac u nekom shopping centru. Da li je to korektno?
Hvala unaprijed
puffstel is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:07.