Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.02.2007., 03:36   #1
simptomi kliničke depresije

ispričavam se ako je ova tema već bila, no pretraživala sam i nisam našla ništa. ako mi je slučajno promaklo neka mod obriše.

dakle kao što već sam naslov kaže, zanimali bi me koji su simptomi prave depresije zbog koje bi osoba trebala baš potražiti stručnu pomoć. te ako netko zna, koje su najčešće metode liječenja i kome bi se ustvari trebalo obratiti.
*Fenrir* is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2007., 15:28   #2
I mene to zanima.. nekada (tj. u zadnje vrijeme) sam toliko depresivna, uopće mi se neda ustajati iz kreveta, raditi normalne stvari (ono..npr. kosu oprati i izaći iz kuće) da pomišljam da bi trebala kod liječnika..
P.S. A možda je ova tema više za psihologiju..
__________________
Nasmiješi se i uhvati ritam...
Mel@nie is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2007., 22:12   #3
Quote:
*Fenrir* kaže: Pogledaj post
koji su simptomi prave depresije zbog koje bi osoba trebala baš potražiti stručnu pomoć. te ako netko zna, koje su najčešće metode liječenja i kome bi se ustvari trebalo obratiti.
Vidi npr. ovdje.
Općepraktičar/ka bi te trebala uputiti na razgovor psihologu,
možda bi prvo pokušala pomoći blažim medikamentima.
__________________

Zlokotlokrp is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2007., 22:29   #4
očituje se:
sniženim raspoloženjem, smanjenom energijom, gubitkom zanimanja/zadovoljstva u svakodnevnim aktivnostima, osjećajem bezvrijednosti tj. gubitkom samopouzdanja, čestim razmišljanjima o smrti (suicidalnim ponašanjem), osjećajem smanjene sposobnosti koncentracije i pamćenja, poremećajem spavanja... itd. u trajanju od najmanje mjesec dana.. neki tvrde i 2 tjedna

u tom slučaju, pomoć potražiti kod psihijatra.
lijep pozdrav
strangelove is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:20.