Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.02.2007., 11:12   #4441
Quote:
didona kaže: Pogledaj post
kako saznati planete u kućama??? Zasad sam naučila i otkrila jedino znakove u planetima
U izrađenoj natalnoj karti vidljivo je istaknuto 12. različitih polja - kuća. U njima su raspoređene planete. Kuće mogu biti prazne, s jednom ili više planeta.
Quote:
didona kaže: Pogledaj post
Zna li tko što znači moj mjesec u trigonu s jupiterom i merkurom, te u kvadratu s venerom, saturnom i neptunom? Kako znati da li su odnosi harmonični ili neharmonični?
Znači da tvoj Mjesec ima puno aspekata. Čak pet. Puno aspekata s Mjesecom je znak nestabilnosti u životu, posebice onih osjećajne prirode....puno promjena. Od pet navedenih, dva aspekta (trigoni) su harmonična, a tri neharmonična (kvadrati).
Značenje navedenih aspekata možeš pročitati ovdje.
Fish 1968 is offline  
Old 11.02.2007., 12:23   #4442
Quote:
Noemi kaže: Pogledaj post
mogu ja nesto pitati

venera u kvadratu sa suncem i venera u kvadratu s jupiterom, venera u opoziciji s mjesecom-to mi se trenutno desava. sto to tocno znaci?
Venera u opoziciji s mjesecom kod žene znači lezbijske sklonosti (možda osjećaš katkad privlačnost i prema ženskom spolu? ) , dok venera u kvadratu s jupiterom znači da voliš dobru papicu te nerviranje zbog interesa ili gubitka novca i zbog ljubavnih odnosa.
didona is offline  
Old 12.02.2007., 11:13   #4443
Quote:
didona kaže: Pogledaj post
kako saznati planete u kućama??? Zasad sam naučila i otkrila jedino znakove u planetima
Ukucas www.astro.com pa Free Horoscopes,pa Exstended Chart Selection i oda se tu negdje ukucavas ( pazi,do 4-vero osoba mozes ukucavati,a onda My Astro i brises jednog ,da bi dalje vidjela za nekog drugog ! Otprilike,pa se snadji
arci 21 is offline  
Old 13.02.2007., 10:18   #4444
Fish, mogu li aspekti ukazivati na smisao za humor? Ako da, koji?
iluminata is offline  
Old 13.02.2007., 11:48   #4445
Quote:
Fish, mogu li aspekti ukazivati na smisao za humor? Ako da, koji?
ne mogu. kad bi postojali aspekti koji ukazuju na smisao za humor, onda bi se to moglo lako statisticki dokazati. a ko nije znao, neka sad zna: statistike su najveci neprijatelj astrologije.
Penis is offline  
Old 13.02.2007., 12:56   #4446
Quote:
iluminata kaže: Pogledaj post
Fish, mogu li aspekti ukazivati na smisao za humor? Ako da, koji?
pa merkur u znacima - način kako razmišljaš isto pokazuje i način na koji se šališ, zar ne ? vjerojatno i venera i jupiter imaju neku ulogu
__________________
Na obodu su kruga početak i svršetak zajedno.
polyhymnia is offline  
Old 13.02.2007., 21:40   #4447
Quote:
iluminata kaže: Pogledaj post
Fish, mogu li aspekti ukazivati na smisao za humor?
Da me neki vanzemaljac pita: "Što je humor?"...rekla bih da je to specifičan način komunikacije, koji kod drugih osoba izaziva smijeh.

Međutim, kako ne postoji jednoznačan odgovor na pitanje: "Što kod ljudi izaziva smijeh?"...na ovo pitanje nije moguće jednoznačno odgovoriti.

Humor može biti dvosmislen, ciničan, crn, ironičan, otkačen, Pajtonovski, lucidan, vulgaran, plitak, morbidan, gegovski…

Postoji puno načina pomoću kojih se može izazvati smijeh.
Quote:
Ako da, koji?
..ovako bi to onda išlo:

Kako se gleda duhovitost u natalnoj karti?

- Kako je humor, odnosno duhovitost vid komunikacije, jaka planeta Merkur u njemu ima
posebnu ulogu.

- Kvalitetu humora, odnosno vrstu i specifičnosti humora pokazuje položaj Merkura u znaku i njegovi kontakti (aspekti) s drugim planetama.

- Humor se pokazuje, on je vidljivi oblik ispoljavanja komunikacije "na van", pa je stoga vezan uz ASC (Ovan-Mars). Ljudi sa smislom za humor u natalnoj karti imaju vezu između Merkura i Marsa (da bi se duhovitost mogla jasno izraziti). Npr. konjukcija Merkura i Marsa – britkost.

- Glavne energije vezane uz humor su djelo:
Merkura (jezik, komunikacija, gegovi, brzina misli i riječi),
Mjeseca (promjenjivost raspoloženja, sjećanja, upijanje utjecaja iz okoline, mašta) i
Urana (otkačenost, lucidnost, razmišljanja "ispred vremena")

(P.S. Inače, aspekti između Urana i Mjeseca pokazuju talente.)

- Naglašeni kardinalni kvalitet.



Dakle, Merkur, Mjesec i Uran će pokazati smisao za humor. Napisati ću još neke karakteristike vezane uz duhovitost:

- Ako je ASC/Merkurovski:
Blizanac – humor je lakrdijaški, s puno gegova, veseo
Djevica – on ozbiljan, a druge nasmijava, inteligentan humor, Britanski humor


- Ako je ASC/Marsovski:
Ovan – humor je direktan, jasan i jednostavan
Škorpion – humor je ironičan

- Sarkazam:
Saturn i znak jarca
Merkur trigon Saturn

- Ironija:
ASC Scorpio, veza Merkura i Plutona
Merkur kvadrat Mars

- Šale na vlastiti račun:
tip Jupitera, znak Strijelca i Ribe

- Ne vole šale na svoj račun:
lav, jarac i škorpion



Inače, puno uspješnih komičara profesijom su depresivci ili su imali traumatičan život, pa humor koriste kao vid kompezacije.
Fish 1968 is offline  
Old 15.02.2007., 00:16   #4448
Quote:
fish1968 kaže:
Inače, puno uspješnih komičara profesijom su depresivci ili su imali traumatičan život, pa humor koriste kao vid kompezacije.
oni bi rekli - tragikomičan život, prije nego traumatičan.

btw, kad smo kod Pajtonovaca, John Cleese, npr. je trostruki škorpion (sunce, merkur i venera), s mjesecom u ovnu. savršeno ocrtava te karakteristike.
"smisao" za kretenski (zahodski) humor bi vjerojatno imao veze sa ovnom i marsom, možda i jupiterom ? podvale, practical jokes, jackass i slično


btw, uran i mjesec - talenti ?
cici mici is offline  
Old 15.02.2007., 07:53   #4449
Hey bok!
Vidim da je ovo astrohelp,no za natalnu kartu..
Ja više ne znam gdje da postavim pitanje jer je sinastrija malo zamrla,pa ako ne bi bio problem bilo bi mi drago kada bi mi neka dobra,raspoložena dušica pomogla oko tumačenja nekih aspekata u Davisonu?
Venera i Mars u konjukciji(0 34') u 11.kući?=>(veza ima ascendent škorpije i s obzirom na druge aspekte gotovo pa je nemoguće da se radi o prijateljstvu,belive me,samo što ne znam kako to drugačije protumačiti?)
Mjesec u sekstilu sa Venerom i Marsom?

P.S.
Pitala bih Fish, no ona trenutno ima puno posla, a meni je ovo važno,pa nadam se da ne zamjerate
Pusa
Emo§ion:D is offline  
Old 15.02.2007., 10:37   #4450
Quote:
Kako je humor, odnosno duhovitost vid komunikacije, jaka planeta Merkur u njemu ima posebnu ulogu.
komichno moze biti jedna stvar, stablo, zivotinja, rukopis, zvuk, forma..posto je jednostran prijem nema komunikacije ili ima je koliko i kod osjecaja stida ili bjesa. znachi pojam humor se ne nuzno ne presijeca sa pojmom komunikacija. ako je merkur komunikacija, kao sto nije sustinski, onda bi humor malo strshio iz tog shablona.

Quote:
Humor se pokazuje, on je vidljivi oblik ispoljavanja komunikacije "na van"
koji to oblik komunikacije nije 'na van'? covjek osim toga moze imati jednu 'komichnu misao' ili 'komicni osjecaj'.


humor je kazu u momentu proturjecnosti. bergson je mislio da mehaniziranje zivog producira komicno. i da je komicno samo ljudsko, cak i kad je malo mache smjesno. za hegela i schopenhauera je humor kontrast culnog i apstraktnog, kad culno atakira duhovno, npr. prdac u crkvi. u tom smislu bi komicno bilo 'demaskiranje' uzvisenog. po kantu je ako se ne varam humor iznenadna disperzija. dakle humor je zrak.
Penis is offline  
Old 15.02.2007., 10:42   #4451
Quote:
Penis kaže: Pogledaj post
humor je kazu u momentu proturjecnosti. bergson je mislio da mehaniziranje zivog producira komicno. i da je komicno samo ljudsko, cak i kad je malo mache smjesno. za hegela i schopenhauera je humor kontrast culnog i apstraktnog, kad culno atakira duhovno, npr. prdac u crkvi. u tom smislu bi komicno bilo 'demaskiranje' uzvisenog. po kantu je ako se ne varam humor iznenadna disperzija. dakle humor je zrak.
Sve ima i prednosti i mane. Schoppenhauer (iz Svijet kao volja i predstava) sukobljava čulno i apstraktno, no to ne rezultira nužno smijehom. Može dati i efekt sablazni.
Priklanjam se definiciji da je smijeh posljedica osjećaja superiornosti nad ponašanjem onoga koem se smijemo, i to često graniči i sa zluradošću kada se smijemo nekome tko je u nevolji.
VioletStorm is offline  
Old 15.02.2007., 13:42   #4452
Poz-draw ljudi...zanima me jedna stvar....po horoskopu sam skorpion,u podznaku rak....u natalnoj karti mi je vidljivo da su mi SVI osim 2 planeta u 5 kuci.....
Rekla ja to jednoj zeni koja se bavi bioenergijom i slicnim glupostima veli ona da je to FULL rijetko da je toliko planeta u jednoj kuci...i da su takve osobe na neki nacin mjenjale povijest..ili ti bile znacajne!!!!!
Nemojte me sada krivo shvatiti..ne brijem si da sam imalo znacajnija od bilo koga drugoga,nego me samo zanima dali itko ima slicnu situaciju....i ako itko zna nesto vise o tome,da mi kaze o cemu se radi!!!!
FALA!!!!!!!
Nina82 is offline  
Old 15.02.2007., 16:23   #4453
svi aspekti humora su u zraku. ili obrnuto. vidi sta je zrak: https://www.forum.hr/showthread.php?t...light=vodenjak
veselo i zajebantsko je nastanjeno u lakom i rasprsenom.


1. vatra je 'zrak' koji udisu bogovi. u vatri se konstituira apsolut. jedan bezuslovni koji uslovljuje. jedno koje vazi za sve. znaci, ovdje se sve homogenizira i tezi dobiti monolitnu formu. ako jednu bezlicnu masu 'oplodimo' vatrom, gradi se smjesta srediste, 'axis', jedan glomazni, masivni centar, toliko masivan da pocne svjetliti i postaje egzemplaran, zraci smislom, postaje vrijednosni epicentrum (za njegove satelite).
ovaj red jedinstva bi zrak rado razmontirao, disperzirao, anarhizirao ili jednostavno relaksirao. zrak je proces opustanja, relativiranja i individualiziranja. individue ne zele vise biti nabijene u jedan komprimirani red, fiksirane na jedno srediste. sve dakle olabavljuje i extenzivno se demontira. ni jedna elementarna jedinica ne stoji vise u bilo kakvoj ovisnosti s drugom, vlada opca relativnost - individualizam, 'demokratski pluralizam', gdje se nitko samo kroz sebe ne definira, svatko je dostojan nadopune, nalazi se u nuznoj relaciji s bilo kojim drugim, odnosi su izravnati (vidi o vodenjaku). na taj nacin je sve u pokretu i izmjeni, kao decentrirani sharing sistem. nigdje nema sidrista. egzaktno kao plinovito agragatno stanje.
uzmimo, u jedno komunisticki dopingovano selo stare jugoslavije bane odjednom tito glavom i cigarom, u svom svom majestetu. od silne hijorofanije bi jedan dio stovatelja onemocalo pred enormnom kolicinom svjetla. vaznost ili vrijednost jedne osobe se monumentalizira i osvjetljuje u percepciji. to potvrdjuje i svakodnevna jezicna metaforika svjetla i velicine koja se dovodi uvezu s tim. u tom selu bi dakle bio 'stup svjet(l)a', a komunizirano seljastvo bi bilo deplacirano na satelitstvo. medjutim, tu moze biti i nekog ex-centra, uzmimo jednog vodenjaka (zrak), kojem rezonantna kutija ne vibrira vrijednosno, potpuno imuniziran na majestetstva i visocanstva, i koji bez pardona opichi druga tita kao druga rudarski po ledjima, da ovom divlja prasetina zapne u grlu. to je taj degradirajuci i nivelirajuci zrak. zrak stvara pukotine u monumentima.

2. koncentirane vojne jedinice i ostar bodez prodiru bolje; cekic od zeljeza je jachi od gumenog cekica - sto je veca gustoca, dakle masa i jaca veza i nepokretnost medju elementarnim cesticama veca je i snaga. skupljeni, komprimirani misic dize teret; sa mentalnom koncentracijom prodire se u duhovni predmet; sto je manja povrsina duhovnog predmeta bolje se prodire u njega - zbog vece sabranosti - ostro i sazeto je vatra! zrak je suprotnost - tupo, oblo, osuto, dezintegrirano. nego da se malko vratim..koncentirane vojne jedinice nisu uvjek djelotovorne. nekad se jedinice rastrojavaju i individualiziraju u svrhu boljeg vojnog efekta. na taj nacin se 'dekoncentrira' neprijatelj, tj. onemogucuje mu se usredsredjenje. zrak je uvjek osipanje, amortiziranje i neutraliziranje sile.
uzmimo vagu za primjer tuposti. vaga je 'obao' znak; svaka ostrina ovdje izostaje; njen glas je techno gladak, njena koza takodjer, kao i njene najlon carape; njena forma, tjelesna kontura; pokreti su puni kontinuiteta kao kod pokretne ornamentike umjetnicke klizachice; njena dusha, takt i dopadljivost su 'obli', ona gladi, afirmativno pipa (i ne stisce), povlaci se i pravi drugom prostora da bi se svaka kolizija izbjegla; sve je kao ornament, razigrano tece i nigdje se ne lomi..

3. dok je moc u vatri na jednom mjestu koncentrirana, u zraku je posvuda rasuta i iznivelirana (dakle nema je). u tom smislu je liberalna demokratija jasna artikulacija elementa zraka - osutost vlasti. vatra je naprotiv sazimanje moci na jednom mjestu - totalitarna, tiranska, unitarna i diktatorska. hitler je u parlamentarnoj formi vladanja vidio ono stoje najvise mrzio - slabost - srz zraka. u 'mein kampfu' je ismijavao princip majoriteta: 'parlamentarna vlada tone sa visine jedne fakticke vlasti dolje ka jednom prosjacenju volje majoriteta' jer se ne vlada punktualno iz jednog jedinog sredista, nego se sumiraju pojedine odluke. pojedinost ili pojedinacnost nije u smislu vatre, kod jednog vatrenog covjeka ne postoji 'komisija', 'ziri', 'porota' ili bilo kakvog principa par-lamentiranja. moc je sazeta na jednom mjestu i citava dusevna i fizicka konstitucija i sve rezerve klicu militantno podignute ruke u slavu jedne volje.

4. tamo gdje veze elemntarnih cestica oslabljuju, otpocinje individualizirajuca snaga zraka. padne li neko na pjescanu povrsinu je znatno povoljnije nego ako prasne na asfalt. zato sto su elementarne cestice pjeska slobodne i pokretljive. time svaki djelic pjeska 'ospe' energiju pada i izostane kolidirajuci prasak. zrak je uvjek u svojoj sustini krocenje, amortiziranje sile!
humor npr., kao jedna svojstvenost zraka, je takodjer 'krotitelj lavova': ako jedan bjesan covjek gleda da se negdje ispuca, onda mu se humor moze ponuditi kao strunjaca koja ce neutralizirati kolizije gladnu energiju. humor 'rasklima' i opusta covjeka, unosi lakocu u pateticnu masu. to je instrument osipanja i olaksavanja. ako je negdje nesto tesko i zgusnuto, sto bi rado palo i kolidiralo, humor moze da razlabavi do ravnoteze. rjec humor potjece od latinskogi znaci 'vlaznost' - sredstvo omeksavanja krutog i unosenja pokretljivosti. 'if you can laugh at it, you can survive it' (bill cosby). smijanje djeluje egzorcisticki, smjesenje je 'mimichki amortizer', signalizira odsustvo mogucnosti kolizije.
ili uzmimo jedan drugi primjer krocenja sile - samopostovanje: ako nekog samopostovanog i nekog samoindiferentnog zelimo uvrijediti, onda imamo asfaltni prasak samo u prvom slucaju, u drugom pjescanu amortizaciju. tamo gdje nema 'samozgusnutosti', kao kod jednog zracnog shtramca, gdje su ljudi 'provjetreni', nema ni kolizije. pokretljiva nutrina se povinjava vanjskim intencijama i svojom fleksibilnoscu ih kroti, slabi, zbunjuje.

5. vatra je, kao sto rekosmo, zgusnjavajuca, komprimirajuca snaga, gladna 'tezine', 'tezista', 'vaznosti'. radi se o tezini bez tromosti - tezini vaznosti. shodno etimoloskom leksikonu rijec vaznost ima korjen u rjechi 'vag', tezina; a teziste takodjer u srodnom izrazu 'tez'. na njemackom je zajednicki krojen izrazima vaznost (wichtigkeit) i tezina (gewicht) jos jednoznacniji. oko masivnog savija se prostor i sve gravira prema njemu. sve vazno je u stvari tesko, centripentalno osvajajuci. 'teret' ili 'tezina' odgovornosti ne producira samo nelagodu, vec dodjeljuje nekom i vaznost. rjeci koje su nabijene smislom posjeduju 'tezinu', besmislene su 'lake'. covjek se oprasta 'teska' srca, osjecanja su zgusnuta i pritiskaju, vrijednost izgubljenog objekta pogadja rezonancu vaznosti. u odsustvu je vrijednost opipljiva.
rekosmo da 'pateticnu tezinu' element zrak rasplinjava. ljudi mogu biti 'laki', 'lakomisleni', znaci oskudni smislom, principom, vanjskim zavedeni - sve sto u elementu zraku nastaje je lako, prozracno, bez gustoce i mase. dvorska budala posjeduje imunitet, niko ga ne kaznjava za uvredljive sadrzaje zato sto njegove provokacije nemaju 'tezinu' (i ostrinu) da bi izazvale koliziju. niko nije povrijedjen ili uzdrman papirnom raketom. karakter daje izrazu tezinu.
uzmimo, jedan oficir njeguje svoju karijeru, na njega se kaci sve veci 'teret' odgovornosti. on postaje sve znacajnije socijalno tez-iste. negovi rang-simboli dobijaju sve raskosnije znacenje. sve vise ljudi je na njega nakacheno. njegova volja 'ekspandira', njegova odluka dobija na 'tezini'.
ovo homogenizirajuce zgusnjavanje element zrak rado rasprsi i anarhizira. svakom njegova putanja, njegova sloboda samodefiniranja. kohezione snage su olabavile i na kraju kompletno iscezle. sve te zategnute, monolitne drustvene koncentracije su u zraku osute, covjek sad ima lakocu neusidrenog bivanja.
vatreni ljudi se uzimaju ozbiljno, oni su sebi vazni i u sebi imaju teziste. ta tezina je samododjeljena. svaka autenticna personalna vaznost, karakterna snaga je make-yourself. samopouzdanje je nacelno uvjek neosnovano. ne pociva na pojedinacnim razlozima, nego je cjelovite, diffuzne prirode. jedna takva samododjeljena 'masa' postaje socijalno teziste, koje vuce na sebe i guta manje mase.
u jednoj militantnoj organizaciji su ostre i jasne koncentracije moci, hijerarskijski izkonstruirano, kao kod koncentricnih krugova ili piramide; sve je nabijeno i nategnuto; odluka se glatko prenosi i ne gubi se, jer nema individualizma. zracni covjek ne dopusta univerzaliziranja i monolitna sazimanja u sebi, odluka je parlamentarno izvojevana, suma vanjskih impulsa. na taj nacin ovaj se probija klisko i gipko kroz zivot, nista ga ne moze polomiti.

Zadnje uređivanje Penis : 15.02.2007. at 17:37.
Penis is offline  
Old 15.02.2007., 16:43   #4454
Quote:
cici mici kaže: Pogledaj post
oni bi rekli - tragikomičan život, prije nego traumatičan.
….i onda su lijepo bili praktični i u životni poziv ukomponirali klackalicu tužan-smiješan.
Quote:
btw, kad smo kod Pajtonovaca, John Cleese, npr. je trostruki škorpion (sunce, merkur i venera), s mjesecom u ovnu. savršeno ocrtava te karakteristike.
Da. A po podacima koje imam Cleese-u je podznak lav.

Pajtonovci su odlično funkcionirali kao cjelina. I dobar su primjer gdje su svojim specifičnim humorom uspjeli ostaviti pečat u svijetu. Ali iako su Monthy radili kao cjelina, u njihovim filmovima pažljiviji promatrač može zaključiti koje skečeve je radio Gilliam, Cleese, Palin ili Idle.
Quote:
btw, uran i mjesec - talenti ?
Ovdje moram upotrijebiti antenice da bi skužila pitanje.

Kako je talent posebnost u nečemu....u astrološkoj simbolici je posebnost energija Urana.
Mjesec je unutarnji svijet i filing.

Aspekti i kuće pokazuju kako i kroz što se talent ispoljava.
Fish 1968 is offline  
Old 15.02.2007., 16:46   #4455
Quote:
Penis kaže: Pogledaj post
ako je merkur komunikacija, kao sto nije sustinski, onda bi humor malo strshio iz tog shablona.
….a da bi stršio treba mu Mars.
Quote:
koji to oblik komunikacije nije 'na van'?
Telapatija.
Quote:
covjek osim toga moze imati jednu 'komichnu misao' ili 'komicni osjecaj'.
I ne samo to. Uvijek mi je izgledalo puno teže napisati knjigu koja bi nasmijala ljude, nego ih nasmijati…u živo.
Quote:
humor je kazu u momentu proturjecnosti.
Zbog toga je Uran.
Quote:
dakle humor je zrak.
Slažem se. Osnovi tris koji sam navela je Merkur+Mjesec+Uran.
Fish 1968 is offline  
Old 22.02.2007., 09:32   #4456
Hihi dosla zena u ured, sva u rozom, rekoh ovo je sigurno vaga i kad pogledah maticni ono vakat vaga
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:10.