Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Domovinski rat

Domovinski rat Domovinski rat bez politike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.02.2011., 20:09   #1
Iščezli Strazzibosco,dragovoljac naoružan do zuba

Sjećam se čovjeka koji se pojavljivao pred kamerama jedno vrijeme i koji je slovio kao odlučni dragovoljac,a onda je naglo nestao.Nema ga više na tv-u.Šuškalo se o nekim svinjarijama na Banovini koje je napravio sa svojom jedinicom.Bio je snimljen sa "ultimaxom",sa tromblonima,sa pancirkom.Dakle,odlično opremljen,naoružan i očito obučen za akcije redarstva.Mnogi nisu imali ni dio te opreme koju je on posjedovao duže vrijeme rata.I njegove izjave bile su prilično nadahnute i samouvjerene.
Mislim da se zvao Strazzibosco(naši su to preveli kao Straciboško),bio je naturalizirani Hrvat,odakle neznam,ali mi je sve vuklo da je plaćenik po plijenu.
Tek nedavno sam načuo nešto od ljudi koji su sa tog dijela Hrvatske i koji su služili u redarstvu za vrijeme rata.
Strazzibosco je bio negdje u okolici Hrv.Kostajnice 1991 godine u osvit rata.Očito mu se tamo i gubi glas.
Peća is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2011., 21:05   #2
Quote:
Peća kaže: Pogledaj post
Strazzibosco je bio negdje u okolici Hrv.Kostajnice 1991 godine u osvit rata.Očito mu se tamo i gubi glas.
Jedna slika iz tog razdoblja, ako se dobro sjećam ima ih još na corbisu.
http://i55.tinypic.com/2wrj66c.jpg

Stracaboško trenutno guli 20 godina zbog ubojstva ministra turizma 1996. godine. Po onome što sam čuo, govno koje je isplivalo na površinu tijekom rata.
Hollow Point is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2011., 21:49   #3
Naslovnica knjige - The Balkans at War - Yugoslavia divided 1991.

Da li je riječ o istoj osobi? Mislim ultimax je tu?

http://img163.imageshack.us/img163/7732/ultimaxr.jpg
__________________
F-104G
Zond is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2011., 23:22   #4
u vrijeme rata 1991. bio je poznat pod imenom siniša dvorski.
__________________
Ubi concordia, ibi victoria.
kandraks2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2011., 03:22   #5
Quote:
Zond kaže: Pogledaj post
Naslovnica knjige - The Balkans at War - Yugoslavia divided 1991.

Da li je riječ o istoj osobi? Mislim ultimax je tu?
Da , to je Rambo , i na takve više ne treba trošiti rječi .
PS
Temu je trebalo nazvati :Iščezli Strazzibosco,dragovoljac naoružan do zuba i brži od metka . Što ne ide za njim on to ponese !
__________________
“A revolution is not a bed of roses. A revolution is a struggle between the future and the past.

Zadnje uređivanje The Worm : 04.02.2011. at 03:28.
The Worm is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2011., 16:35   #6
Quote:
Peća kaže: Pogledaj post
Sjećam se čovjeka koji se pojavljivao pred kamerama jedno vrijeme i koji je slovio kao odlučni dragovoljac,a onda je naglo nestao.Nema ga više na tv-u.Šuškalo se o nekim svinjarijama na Banovini koje je napravio sa svojom jedinicom.Bio je snimljen sa "ultimaxom",sa tromblonima,sa pancirkom.Dakle,odlično opremljen,naoružan i očito obučen za akcije redarstva.Mnogi nisu imali ni dio te opreme koju je on posjedovao duže vrijeme rata.I njegove izjave bile su prilično nadahnute i samouvjerene.
Mislim da se zvao Strazzibosco(naši su to preveli kao Straciboško),bio je naturalizirani Hrvat,odakle neznam,ali mi je sve vuklo da je plaćenik po plijenu.
Tek nedavno sam načuo nešto od ljudi koji su sa tog dijela Hrvatske i koji su služili u redarstvu za vrijeme rata.
Strazzibosco je bio negdje u okolici Hrv.Kostajnice 1991 godine u osvit rata.Očito mu se tamo i gubi glas.
1993 radio je u coov muzil pula i drzao je tecaj za vojnike-razvodnike(nesto poput temeljnog tecaja za razvoj sposobnosti vođenja) i bilo je to u ono vrijeme izuzetno zahtjevno
nakon toga se dogodilo ovo ubojstvo i on je u zatvoru
Mustang51 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2011., 16:43   #7
A bia je "rising star" do pada Kostajnice, nešto ka naš pandan Arkanu koji se u to vrime također počeo uzdizat. I kapa doli Tuđmanu što nije dozvolia da se s naše strane pojavi pravi pandan Arkanu i njegovoj doborovoljačkoj gardi.

Ha! Evo nove teme: el to zasluga Tuđmana ili je nešto drugo posrijedi - da vas čujem.
usermane is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2011., 18:21   #8
Da to je g.Strazzibosco.On je bio među prvima u Kostajnici.
Nisam znao gdje pripada.Na prvi dojam mislio sam da je u bojni HOS-a,zatim da vodi neku samostalnu satniju ZNG-a.
Nesumnjivo osebujan čovjek.Takvima je rat brat.

Dakle uskoro izlazi na slobodu,pa ćemo vidjet možda napiše knjigu o danima borbe za Kostajnicu.I rasvjetljavanje uloge zap.Bobetka juniora,čija je nesposobnost odvela u smrt podosta naših ljude.

Ubio je ministra u nekoj dogovorenoj mreži ili kad mu je ponestalo sredstava za život?
Peća is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2011., 18:30   #9
Quote:
usermane kaže: Pogledaj post
Ha! Evo nove teme: el to zasluga Tuđmana ili je nešto drugo posrijedi - da vas čujem.
Mislim da je to zasluga Tudjmana...ipak je on bio general koji je shvacao da vojska mora biti kompaktna cjelina. Nitko pa ni HOS nije smio biti izvan sustava. A to vidis po tome da u hrvatskom dijelu BiH, gdje je vlast bila manje formalna postojao cijeli niz paraformacija i privatnih vojski.

Kod Srba je to sa druge strane bilo uobicajeno.....razni Arkanovci, Beli Orlovi, ovi oni cetnici, Siltovi, Vukovi ...i pitaj boga koliko jos toga. Tek su poslije rata njihovi generali poceli pricati o tome koliko je to bilo stetno po njih. To je bio potpuno pogresan koncept.

Ali inace, da...nebi bilo lose otvoriti temu o tome.
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.

Zadnje uređivanje u prolazu : 04.02.2011. at 18:37.
u prolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2011., 18:35   #10
Quote:
Mustang51 kaže: Pogledaj post
1993 radio je u coov muzil pula i drzao je tecaj za vojnike-razvodnike(nesto poput temeljnog tecaja za razvoj sposobnosti vođenja) i bilo je to u ono vrijeme izuzetno zahtjevno
tam su obično išli na dosluženje vojnog roka
oni kaj su ošli u rat bez odsluženog pa ih potjerali da dosluže
i navodno po priči je bio OK tam
JoZ@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2011., 18:54   #11
Armija kao Slobina poluga,a uz nju arkanovci,subčetničke grupe,obučeni rezervisti i sporedni statisti sa oružjem na traktoru.
Njihova prednost je bila samo u oružju.I inicijativi.
Peća is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2011., 19:28   #12
Da je ne znam što dobro napravio, zasrao je ubistvom
__________________
Teatar apsurda se nastavlja !
Ignore list; 1.card
DEFENSE is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2011., 20:30   #13
Jamačno nije bio privržen disciplini.Imam dojam da se ponašao po svom nahođenju,bez uplitanja zapovijedništva.Otrgnut nadzoru više je bio prijetnja,nego korist.
Peća is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2011., 00:04   #14
Quote:
u prolazu kaže: Pogledaj post
Mislim da je to zasluga Tudjmana...ipak je on bio general koji je shvacao da vojska mora biti kompaktna cjelina. Nitko pa ni HOS nije smio biti izvan sustava. A to vidis po tome da u hrvatskom dijelu BiH, gdje je vlast bila manje formalna postojao cijeli niz paraformacija i privatnih vojski.

Kod Srba je to sa druge strane bilo uobicajeno.....razni Arkanovci, Beli Orlovi, ovi oni cetnici, Siltovi, Vukovi ...i pitaj boga koliko jos toga. Tek su poslije rata njihovi generali poceli pricati o tome koliko je to bilo stetno po njih. To je bio potpuno pogresan koncept.

Ali inace, da...nebi bilo lose otvoriti temu o tome.
M a čini se da Dvorski nije bio izvan sustava, prema pisanju forumaša on je bio u tigrovima, izvidnička postrojba mislim 4. bojne 1. A brigade

imate o njemu nešto na temi o Kostajnici
danguba2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2011., 00:31   #15
Quote:
danguba2 kaže: Pogledaj post
M a čini se da Dvorski nije bio izvan sustava, prema pisanju forumaša on je bio u tigrovima, izvidnička postrojba mislim 4. bojne 1. A brigade

imate o njemu nešto na temi o Kostajnici
Nije, ali primjetno je da cim se poceo slikati po novinama i za tv da je naglo "nestao"...a po Mustanogovom postu gore..izgleda u Muzil.
Svojevremeno je bila tema, zasto hrvatska nema svoje heroje?...ja sam dojma da je to dobro sto ih nije imala i sto su heroji poput Zadre postali heroji tek nakon smrti.

Srbi su imali heroje pa im to nista dobroga nije donijeo osim gomile privatnih paravojski koje su samo unosile pomutnju.
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.
u prolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2011., 14:11   #16
Zanimljivo mi je ovo čitati. Dugo sam vagala jer treba napisati pa eto, napisat ću moje impresije o Rambu.
Upoznala sam ga negdje odma iza pada Petrinje. Nizak, nabijen, miran, koncentriran, očiti autoritet vojnicima. Malo je govorio, volio se je slikati i biti bitan. Kolko je meni poznato, nije bio pripadnik Tigrova, a naročito ne 4. bojne jer bi to značilo da je bio u Gavranovima. Njegova jedinica se je zvala "Zebre". I za razliku od mnogih, pripadnici te postrojbe kao i on sam jesu izgledali kao da znaju ratovat. Ili se je to onda meni, klinki od 19 godina, činilo. U svakom slučaju, definitivno su bili sposobniji od većine...vojnika i zapovjednika u onom okruženju. Obavljali su izvidničke poslove nakon pada Petrinje uključujući i za onaj promašeni "napad" ili kako da to nazovem....diverziju na petrinjski vodovod...
Onda je u jednom času nestao s Banovine.
Cicka is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2011., 14:35   #17
bio je i u hercegovini
JoZ@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2011., 16:49   #18
Quote:
Cicka kaže: Pogledaj post
U svakom slučaju, definitivno su bili sposobniji od većine...vojnika i zapovjednika u onom okruženju. Obavljali su izvidničke poslove nakon pada Petrinje uključujući i za onaj promašeni "napad" ili kako da to nazovem....diverziju na petrinjski vodovod...

Onda je u jednom času nestao s Banovine.
Može se reći da je u konfuzno vrijeme vodio samostalnu satniju dragovoljaca koji nisu pripadali nikome,već su postupali po nalogu višeg zapovjedništva sjeverno od Kupe?

Znaš li zašto je nestao?Mislim,načula si spike sigurno..
Quote:
JoZ@ kaže: Pogledaj post
bio je i u hercegovini
Misliš za vrijeme 1991 godine,ili kasnije tijekom sukoba HVO-ABIH?

Zadnje uređivanje rezon@tor : 06.02.2011. at 18:18. Reason: poruke spojene
Peća is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2011., 17:01   #19
neznam kaj bi radil 91g u hercegovini
92g je bio

uglavnom nisam čuo ništa loše o njemu do atentata na ministra
JoZ@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2011., 23:12   #20
Quote:
Cicka kaže: Pogledaj post
Zanimljivo mi je ovo čitati. Dugo sam vagala jer treba napisati pa eto, napisat ću moje impresije o Rambu.
Upoznala sam ga negdje odma iza pada Petrinje. Nizak, nabijen, miran, koncentriran, očiti autoritet vojnicima. Malo je govorio, volio se je slikati i biti bitan. Kolko je meni poznato, nije bio pripadnik Tigrova, a naročito ne 4. bojne jer bi to značilo da je bio u Gavranovima. Njegova jedinica se je zvala "Zebre". I za razliku od mnogih, pripadnici te postrojbe kao i on sam jesu izgledali kao da znaju ratovat. Ili se je to onda meni, klinki od 19 godina, činilo. U svakom slučaju, definitivno su bili sposobniji od većine...vojnika i zapovjednika u onom okruženju. Obavljali su izvidničke poslove nakon pada Petrinje uključujući i za onaj promašeni "napad" ili kako da to nazovem....diverziju na petrinjski vodovod...
Onda je u jednom času nestao s Banovine.
Nisi u pravu, bio je pripadnik-(zapovjednik ID voda) u 4. bojni 1. Zagrebačke brigade-kasnije Tigrovi, bio je s nama prvo u Kumrovcu-baza 2-"sutla" a kasnije kako smo preseljeni u Petruševac, bio je i tamo, sve do 10. mjeseca kada su se Zebre raspale a on je otišao u Viroviticu s još par dečkiju iz Zebri.
Mislim da je i on prije "Kumrovca" bio u MUPu, no to nisam siguran.

I Cicka, bojna se tada još nije zvala "Gavranovi", tako se zvala "četa"-(kasnije satnija) kojom je zapovjedao pokojni Damir.
NINJA 07 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:18.