Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.01.2005., 17:31   #1
INFO PULT [papirologija, naručivanje, čekanje, procedure, knjižice, recepti...]

Zna netko da li ta uputnica ima ogranicen ''rok trajanja''? Jer frend mi je rekao (da on misli) da vrijedi samo mjesec dana... Jel to istina?
__________________
you own me...
Andariel is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2005., 17:47   #2
da, ima rok trajanja.

a meni se cak cini da je 2 tjedna
Pink Lemon is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2005., 18:59   #3
Uputnica vrijedi mjesec dana. Pogledaj da li ti je upisan datum, ako nije onda je možeš iskoristiti kad god hoćeš.
Inci is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2005., 10:23   #4
Kol'ko je meni poznato, svaka uputnica (s napisanim datumom)ima "rok trajanja" od 30 dana.
__________________
Zec, gadis mi se!
m'kva is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2005., 22:57   #5
Ne znam u vašem slučaju, ali meni su uputnice trajale i pola godine.
__________________
Žali Bože i trud, i ludu glavu kojom ne mislim...
esk is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2005., 09:49   #6
Ako je na uputnici napisan datum, onda vrijedi mjesec dana. Poslije toga trebaš ići ponovno k liječniku po novu uputnicu.
Ako na uputnici nema datuma, možeš je iskoristiti kada hoćeš.
Provjereno 100%
__________________
Od trnja pa do zvijezda
Azaleja is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2005., 10:02   #7
Osim datuma ima još jedna fora, a to je da u desnom gornjem kutu stoji serijski broj koji počinje s nekim slovom (mislim). Slova se mijenjaju svake kalendarske godine. Znači ako si uputnicu dobio u prosincu, a bez datuma je, moraš je iskoristiti do kraja siječnja. Ako zagaziš u 2005, e onda se bez datuma možeš igrati cijelu godinu (do nove promjene slova)
zhmigi is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2005., 17:39   #8
Bijeli markerom pređeš preko datuma a zatim crnom olovkom napišeš novi. Možda prođe:-)...
martiz is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2005., 21:50   #9
Quote:
martiz kaže:
Bijeli markerom pređeš preko datuma a zatim crnom olovkom napišeš novi. Možda prođe:-)...

Jednostavnije je traziti novu, neg' se gombat s moze-bitnim komplikacijama (citaj: neugodnostima) koje bi iz toga, mozda, proistekle, ne?
__________________
Zec, gadis mi se!
m'kva is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2005., 00:41   #10
INFO PULT [papirologija, naručivanje, čekanje, procedure, knjižice, recepti...]

Nadam se da sam dobro pogodila gdje da smjestim temu.
Naime zanima me slijedeće, nedavno sam ostala bez posla, prijavila sam se na zdravstvo i tamo dobila knjižicu i još jedan mali dodatak za oslobođanje nekih participacija. Uistinu mi nije jasno čega sam oslobođena, pa ako netko ima više iskustva, bila bi zahvalna. Zanima me da li tada plaćam stomatološke, ginekološke preglede i lijekove isto kao kada sam zaposlena ili imam veće privilegije
2fast4U is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2005., 17:54   #11
http://www.hzzo-net.hr/
Crimson Petal is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2005., 18:57   #12
Gledala sam na HZZO u , ali mi baš sa tom dodatnom karticom nije sve jasno, pa ipak molim nekoga tko zna iz prve ruke da mi objasni. Hvala.
2fast4U is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2005., 19:13   #13
Taj dodatni kartončić, a na njemu to i lijepo piše, znači da si po članku tom i tom, OSLOBOĐENA PARTICIPACIJE.
Znači ne plaćaš participaciju na usluge i lijekove koji su na listi HZZO-a, no sve lijekove koji NISU na listi, poput nor. Aspirina, sirupa za kašalj, itd.plaćaš, kao i svi drugi, u cijelosti.
__________________
I am what I am... svidjelo se to nekome ili ne.
Riječanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2005., 19:17   #14
Rijačanka puno ti hvala, možeš mi molim te još reći da li plaćam bijele plombe i kontracepcijske tablete?
2fast4U is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2005., 19:27   #15
Ovako, čini mi se da akrilatne plombe ne plaćaš (nisam sto posto sigurna provjeri kod stomatologa), ali se sve kontracepcijske tablete plaćaju, osim Diane 35 kada se kao indikacija za upotrebu navedu akne ili policistični ovarij.
Diane 35 su inače preparat koji se u posljednje vrijeme sve manje prepisuje kao kotraceptiv, zbog visoke koncentracije estrogena. bolje rješenje je Logest ili Yasmin (oba se plaćaju u cijelosti).
__________________
I am what I am... svidjelo se to nekome ili ne.
Riječanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2005., 19:30   #16
Hvala ti na brzom odgovoru, naime rekli su mi da su Yasmine super tablete, ali nazalost i preskupe cca. 85kuna ako sam dobro zapamtila. Pošto nemam svojih prihoda to mi je previše novaca, a na kondome sam alergicna
2fast4U is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2005., 19:38   #17
Quote:
2fast4U kaže:
Hvala ti na brzom odgovoru, naime rekli su mi da su Yasmine super tablete, ali nazalost i preskupe cca. 85kuna ako sam dobro zapamtila. Pošto nemam svojih prihoda to mi je previše novaca, a na kondome sam alergicna
Čujm nisam baš sigurna u računicu : 85 kuna je mjesečno Yasmine, a kondomi su paketić od tri cca 20 kuna...
Pobačaj je oko 1500 kuna...

Za imati siguran sex, nekada se možda bolje odreći kavice, cigareta ili pića...no, to je tvoj izbor
__________________
I am what I am... svidjelo se to nekome ili ne.
Riječanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2005., 19:52   #18
Quote:
Riječanka kaže:
Čujm nisam baš sigurna u računicu : 85 kuna je mjesečno Yasmine, a kondomi su paketić od tri cca 20 kuna...
Pobačaj je oko 1500 kuna...

Za imati siguran sex, nekada se možda bolje odreći kavice, cigareta ili pića...no, to je tvoj izbor

Ja dobivam 300kn mjesečno i mogu izdvojiti za pilule (60kn) S tim da tih 300kn ne trošim "na bezveze". Do 100kn mjesečno možeš izdvojiti za zdravlje i siguran sex. Ne biti tako neodgovorna.
Kristina19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2005., 20:00   #19
Kako sam rekla, kondome ne mogu koristiti, ne pijem, ne pusim. Lovu koju dobijem ulazem u znanje ( moram ) tako da je meni previše 85kuna za tablete, koliko god bi htjela.
Izgleda da će meni suzdržavanje biti najpametnije
2fast4U is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2005., 20:39   #20
Quote:
2fast4U kaže:
Kako sam rekla, kondome ne mogu koristiti, ne pijem, ne pusim. Lovu koju dobijem ulazem u znanje ( moram ) tako da je meni previše 85kuna za tablete, koliko god bi htjela.
Izgleda da će meni suzdržavanje biti najpametnije
Mislim da ima kondoma od nekog drugog materijala koji ne izaziva alergije tako kao latex. Ne znam kak se zove taj drugi materijal, možda netko zna pa ovdje napiše. Btw, ja sam alergična na kondome pa bi mi ta informacija dobro došla.
Kristina19 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:56.