Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Prekršajno i kazneno pravo

Prekršajno i kazneno pravo Prometni prekršaji, istrage, pretrage i pregledi, zatvor, novčane kazne i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.11.2008., 09:28   #61
Quote:
ha, čuj. prisilno psihijatrijsko liječenje.
ako se dokaže da je zbilja opasna za svoju okolinu (bilo fizički ili mentalno) ... moguće ju je zatvoriti u umobolnicu.

takvo ponašanje zbilja nije u redu pogotovo prema čovjeku koji je nepokretan.

odi psihijatru i dogovori se s njim.

nema empatije i nema razumijevanja za takve stvari.

vi svi možete otići od nje, meni je na umu samo taj čovjek koji je bespomoćan.

poduzmi nešto hitno. jer zbilja, ali zbilja nije u redu.

Ha sad, niko je baš neće, jer svi su sretni kaj je mi hoćemo imati doma (nije teret državi kad je kod nas). a sve dok fizički ne počne ugrožavati ikoga od nas, tu se ništa nemože, takav je moj zaključak nakon posjete doktorima, socijalnim radnicima...

A čuj deda i je tu najjadniji i to je meni najveći problem, zato i pokušavam to riješiti.
A oba u dom?? Ipak tolko love nemamo, a treba i njihov pristanak...
kenik is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2008., 09:30   #62
Quote:
rastava braka


kenik is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2008., 09:36   #63
Quote:
zasto takvi ljudi zive, na svoju zalost, ja poznajem barem 2 slicne osobe..one si , po mom misljenju nemogu pomoc, istovremeno su i nasilnici al i teski dusevni bolesnici, iako to naravno nece priznat..problem je sto takvi iskaljuju svu svoju frustraciju i nervozu, bijes na drugim ljudima,pa zato nikad nece crknut , nego dapace zive 100 godina i nikako da spase svijet svoje nazocnosti..oni jednostano traze svoje zrtve..pred ostatkom svijeta vjesto skrivaju svoju zlu narav..oprosti zbog ovog izljeva..al imam slicnu situaciju, nasrecu ne zivim vise u toj sredini..moj savjet..ne pojavljuj se tu..njoj vise ni dragi bog ne moze pomoc..psihijatrija da..il naravno toljaga..e da ma kakvo razgovaranje, ne moze se tu nista razgovorom postic..NISTA


to je problem koji mnogi ljudi imaju u obitelji, ali ga pokušavaju sakriti, tak smo i mi, al sad je dosta... počeo sam to istraživati i reć ću vam šta se dešava i šta se može.

toljaga? al nažalost nisam životinja da razbijam bakice (prekasno je za to).

razgovor nikako jer jer ona to ne čuje, samo tjera svoje.
kenik is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2008., 09:38   #64
postoje 2 stvari
1.ili je teski dusevni bolesnik(shizofrenija)
2.ili je tesko zlo
__________________
I don't hate pople...I just feel better when they're not around." — Charles Bukowski (The Movie: Barfly)
yaya is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2008., 23:03   #65
Imam dvije takve u susjedstvu.Maltretiraju cijelo susjedstvo, obračunavaju se fizički.Mlate čak i djecu a vode parnice na nekoliko strana.Kako imaju para a dvije su napadaju obično onog tko je sam.Dvoje protiv jednog, zna se tko gubi.Jednog starijeg čovjeka su napravile invalidom a na sudu on proglašen krivim.Nitko im ništa ne može, svi se boje i sklanjaju.Policija je barem jednom mjesečno na uviđaju, naprave zapisnik odu i nikom ništa.
Kad naprave barufu neko vrijeme se smire, tada svi prodišemo.Ali ta zatišja sve kraće traju.
Laik sam ali prepoznajem paranoju (svatko ih mrzi, sve im kradu,pune straha....) ali i histerčne napadaje, sa ispadima užasnog bijesa i padanjem u nesvijest.
Nemaju nikoga svoga da ih nagovori na liječenje.
Što mi susjedi možemo učiniti? Naravno, da bude u okviru zakona.
AurelijaB. is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2008., 10:36   #66
To je čista psihopatija; proguglajte malo na temu psihopatije i vidjet ćete! Nažalost i ja sam upoznata izbliza s takvim osobama... Jedini lijek je trajno ignoriranje.
winnerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2008., 12:56   #67
Njih se ne može nagovoriti na liječenje jer njihov um ne registrira pomaknuto stanje. Oni nisu svjesni da nisu normalni (rijeeetki su oni koji su svjesni).
Rješenje 1 - maknuti se fizički, preseliti, svi skupa bez bake, Rješenje 2 - trpiti najbolje što se može dok se ne stvore uvjeti za preseljenje, Rješenje 3 - primjeniti drastične mjere kada je baka van kontrole (zatvoriti je u sobu i ignorirati; suprotstaviti se riječima i stavom koji pokazuju da ste jači od nje i da vas ne može povrijediti s tim što vam govori; izvrjeđati je na jednak način i priprjetiti se silom ako joj je moguće na taj način utjerati strah. U svim ovim slučajevima mora vam biti jasno da imate problema s umno bolesnom osobom koja ima iskrivljenu sliku stvarnosti i tako se trebate i postaviti koliko god bilo gadno i neprirodno s obzirom da je ona ipak nekome od vas i majka i baka.); Rješenje 4 - čekati da umre.
Kako spominješ nekakav stan da li bi Rješenje 1 koje je ujedno i najbolje za očuvanje vašeg unutarnjeg mira bilo izvedivo?
Migra is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2008., 20:00   #68
Quote:
kenik kaže: Pogledaj post
Dakle, živim na selu s roditeljima, bakom i dedom. deda je invalid bez obje noge i potebna mu je stalna njega. (malo opis situacije) imamo primanja iznad hrvatskog prosjeka (znači možemo si priuštiti normalan život).
I sad baka. Podvrgava nas višednevnoj torturi (psovanje, vrijeđanje, omalovažavanje itd., imam audio snimke kao "dokaz"). šta se dešava, mjesec-dva sve super i ok, al kad počne i po dva tjedna se dere, lupa vratima i sl. nemožeš joj uopšte prići i pitati šta ju mući, pomoći joj, baš ništa. naravno pred drugim ljudima sve super (al u zadnje vrijeme se ni pred drugima nemože suzdržati. i to od kad znam za sebe (imam 22 godine).

Inače brat i ja izbjegavamo dolazit doma u tim trenucima (ostajem na stanu i tak), al krivo mi je dede(koji je u krevetu) i roditelja.

može savjet kako to riješiti? socijalni radnik? umobolnica?
Takve slučajeve regulira Zakon o zaštiti od nasilja u obitelji (NN 116/03)

evo ti link pa se uputi u mogućnosti. sretno!

http://narodne-novine.nn.hr/clanci/sluzbeni/306174.html
__________________
"Ja sam seljak bez bune...
Buntovna kraljica drame, bez zlatne krune....."
Bibetta is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2008., 02:06   #69
Quote:
Migra kaže: Pogledaj post
Njih se ne može nagovoriti na liječenje jer njihov um ne registrira pomaknuto stanje. Oni nisu svjesni da nisu normalni (rijeeetki su oni koji su svjesni).
Rješenje 1 - maknuti se fizički, preseliti, svi skupa bez bake, Rješenje 2 - trpiti najbolje što se može dok se ne stvore uvjeti za preseljenje, Rješenje 3 - primjeniti drastične mjere kada je baka van kontrole (zatvoriti je u sobu i ignorirati; suprotstaviti se riječima i stavom koji pokazuju da ste jači od nje i da vas ne može povrijediti s tim što vam govori; izvrjeđati je na jednak način i priprjetiti se silom ako joj je moguće na taj način utjerati strah. U svim ovim slučajevima mora vam biti jasno da imate problema s umno bolesnom osobom koja ima iskrivljenu sliku stvarnosti i tako se trebate i postaviti koliko god bilo gadno i neprirodno s obzirom da je ona ipak nekome od vas i majka i baka.); Rješenje 4 - čekati da umre.
Kako spominješ nekakav stan da li bi Rješenje 1 koje je ujedno i najbolje za očuvanje vašeg unutarnjeg mira bilo izvedivo?
Potpisujem! I još nešto: ne sakrivati babu pred susjedima i sl., raskrinkati njeno ponašanje!!!
winnerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2008., 22:23   #70
Quote:
kenik kaže: Pogledaj post
Da, bolesna je, bio kod doktora i dobila je tablete, ali kad luduje ih ne uzima, ne samo te nek i one za tlak i sl., a kak da ju prislilim

.
ja znam sličan slučaj - baka od 90 g. je štapom istukla svoju snahu koja joj kuha i pere je. odveli je na psihijatriju, tam je bila 30 dana, jer je ne mogu vše držati i savjetovali su ukućanima da joj u paštetu nadrobe apaurina i nahrane je. tak je poživjela još nekih 3-4 g.
__________________
Tko uvijek govori istinu, taj sebi može priuštiti loše pamćenje. (Theodor Heuss)
Smrt fašizmu! (by McOzy)
Kladi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2008., 02:18   #71
Jesem ti pravdu kad moraš čekat da netko prcukne da bi imao mir...
winnerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2008., 11:59   #72
Quote:
winnerica kaže: Pogledaj post
Jesem ti pravdu kad moraš čekat da netko prcukne da bi imao mir...
Nelogično je i tragično da čovjeka koji puši u tvojoj blizini kažnjavaju a razne psihopate i manijake koji ti rade o glavi nitko ne dira dok nekog ne ubiju.
Osobno sam nepušač i protiv pušenja sam ali ne osjećam se baš nešto naročito ugrožena od pušača (imam izbor: sklanjam se ) ali sam itekako ugrožena od psihopata u svojoj blizini, bili oni ukućani ili susjedi (kod mene je taj slučaj) ili kolege s posla ili bilo tko s ulice.

Ima li tu ikakve pomoći?
AurelijaB. is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2008., 12:24   #73
Kod nas se radi o svekrvi koja stalno radi nešto protiv nas, krade nam stvari po kući, našoj kćeri od 5 god. govori protiv nas i potkupljuje ju igračkama. I još mnoge druge stvari koje me dovode do ludila .
Neke baš velike pomoći od razgovora i nema. Ja sam uključila ignoriranje i to 100% . Stara je pa će ona sve više trebati nas a ne mi nju.
Kaže moja susjeda - tako je dobra da ju ni dragi Bog neće k sebi.
sunčanica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2008., 16:23   #74
Je li ti kad palo na pamet da ti je baba potpuno u pravu? Znaš što najbolje ti babi pokloni mobitel, najbolje srebrni.
747 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2008., 17:51   #75
Quote:
sunčanica kaže: Pogledaj post
Kod nas se radi o svekrvi koja stalno radi nešto protiv nas, krade nam stvari po kući, našoj kćeri od 5 god. govori protiv nas i potkupljuje ju igračkama. I još mnoge druge stvari koje me dovode do ludila .
Neke baš velike pomoći od razgovora i nema. Ja sam uključila ignoriranje i to 100% . Stara je pa će ona sve više trebati nas a ne mi nju.
Kaže moja susjeda - tako je dobra da ju ni dragi Bog neće k sebi.
Je, al takve sotonjare dugo žive...
winnerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2008., 12:50   #76
mislim da bi bilo dosta.
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2009., 11:48   #77
obiteljsko nasilje - intervencija treće osobe?

Molim savjet.

Naime, suočila sam se s osobom koja posve otvoreno deklarira da je njegova žena njegovo vlasništvo, da je zapovijedio ženi, zabranio ženi...sve to začini pozivima mene grešnice svekolike na obraćenje bogu etc. Nikad nije prošao psihijatrijsku evaluaciju, u radnoj sredini funkcionira normalno.

Evo o čemu se konkretno radi.

Naime, zadnjih godinu dana gotovo svaki dan nazivala me ta jedna žena tužeći se po sat, sat i pol, na životne tegobe, muža zlostavljača...same gadosti.

Prema njenim opisima, ponašanje muža kvalificira se kao kazneno djelo nasilništva u obitelji - Kazneni zakon - osobito drsko ponašanje kojim se osobu dovodi u ponižavajući položaj (Čl. 215a).

Nadalje po Zakonu o zaštiti od nasilja u obitelji:

Članak 4.
Nasilje u obitelji je:
– svaka primjena fizičke sile ili psihičke prisile na integritet osobe,
– svako drugo postupanje jednog člana obitelji koje može prouzročiti ili izazvati opasnost da će prouzročiti fizičku i psihičku bol,
prouzročenje osjećaja straha ili osobne ugroženosti ili povrede dostojanstva,
– fizički napad bez obzira da li je nastupila tjelesna ozljeda ili ne,
verbalni napadi, vrijeđanje, psovanje, nazivanje pogrdnim nazivima i drugi načini grubog uznemiravanja,
– spolno uznemiravanje,
uhođenje i svi drugi načini uznemiravanja,
protupravna izolacija ili ograničavanje slobode kretanja ili komuniciranja s trećim osobama,
oštećenje ili uništenje imovine ili pokušaj da se to učini.


Kontinuirano se ponavljalo vrijeđanje, verbalno zlostavljanje, kontrola mobitela, maila, bankovnih računa, bolesna ljubomora - npr na javnu osobu s telke!

Ne tuče ju ali ubija u pojam. Naštancao joj je više djece u kratko vrijeme, tako da je žena prekinula obećavajuću karijeru, ne može izlaziti iz kuće jer bi za njihove potrebe trebale 3 dadilje za koje se nema love...

Naravno, distancirala sam se od žene, kojoj se nažalost, ne može pomoći. Jest da su objektivne okolnosti jako loše (nema veze što se sama u njih dovela), ali ni ona ništa suvislo ne poduzima da se izvuče. Očito ju je psihopat uspio posve pokoriti i uništiti, kako je i planirao.

No, od ponedjeljka se događa nešto što me zabrinjava i plaši. Naime, pošalje li joj se sms, odgovara on s luđačkim sms-ovima u kojima otvoreno govori kako joj je on zapovijedio da ne učini neku bezveznu uslugu mome dečku (koji joj je isto pomagao praktične stvari), naređuje nam da joj se ne javljamo jer on kontrolira sve njene mobitele, žena je "njegova" i on po zakonu "ima pravo". Po svemu se čini da ju je zatočio.

Imam hrpetinu njegovih nesuvislih sms-ova - bez interpunkcije, uvrede ad hominem, pozivanja na obraćenje bogu, prijetnje, deklariranja kako je vladanje zakonitom suprugom - zakonito.

Imam i masu njenih toksičnih poruka u kojima se žali na njega, a datiraju sve od prije par mjeseci (bila lijena izbrisati).

Jučer navečer sam zaprijetila jasno i glasno - ako mi se ta žena ne javi da vidim da je ok, šaljem mu policiju na vrata ili na radno mjesto, zabole me.

Molim vaša mišljenja. Što mi je činiti? Kakve mogućnosti mi daje zakon? Da li zvati policiju (u koju nemam baš povjerenja) ili se prvo javiti udruzi BaBe?

Po Ustavu smo kao građani dužni štititi djecu i nemoćne.

Help.
Vess is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2009., 12:19   #78
Da, to je grozno, ali ja se ipak nebi mješala u to. Žena nije maloljetna, niti nepismena (što zaključih iz tvog posta- pred njom je bila karijera) tako da si malo razmislis sto s tim dobivaš!
Tko zna kakav je on luđak i što je u stanju napraviti, kako njoj tako i tebi.
Prva greška što si napravila, po meni je to što si mu rekla da ćes mu poslati policiju na vrata.
akila is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2009., 12:21   #79
Sve točno. Ona nikad nije napravila ništa od konstruktivnog što je trebala (ja joj napisala i tužbu za razvod te zahtjev za sporazumni), policiju nije nikad zvala, ali je on nju ucjenjivao da će joj zvati policiju i hitnu jer je "luda" pa će je strpati na zatvoreni odjel u Vrapču. S druge strane napravila je i sve te greške.

Međutim, situacija je eskalirala na način da se radi o mogućem zatočenju.

Što je MENI kao građaninu za raditi?
Vess is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2009., 12:22   #80
Quote:
akila kaže: Pogledaj post
Da, to je grozno, ali ja se ipak nebi mješala u to. Žena nije maloljetna, niti nepismena (što zaključih iz tvog posta- pred njom je bila karijera) tako da si malo razmislis sto s tim dobivaš!
Tko zna kakav je on luđak i što je u stanju napraviti, kako njoj tako i tebi.
Prva greška što si napravila, po meni je to što si mu rekla da ćes mu poslati policiju na vrata.
Ali vidi, pa ja ne mogu biti kao oni ljudi iz slučaja Fritzl, koji su se pravili da ne znaju što se događa...ja imam građansku dužnost. Želim to izvesti na način da sebe ne oštetim još više, ali opet ne mogu šutiti kao pizda.
Vess is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:18.