Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak > Kokošinjac

Kokošinjac Nesuvisle i chaterske teme

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.04.2007., 18:38   #61
Zed, odustajem. I ne, nije riječ da se bojim autoriteta ...zanimljivo kako ti uvijek bolje znaš što drugi misle nego oni sami, a Banfićke sam se ulovila jer si ju ti usporedio s Husaricom i ustvrdio da je bolja od nje.

Kak je deplasirano govoriti o talentu? I Boris je formiran pjevač, pa nije i talentiran pjevač. Samo interpretator.

A da je Žak majstor, to znam odavno, ali ne govorimo o njemu nego o Ivani Husar.
Gzena is online now  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2007., 09:42   #62
ma ja imam teorije, spekulacije, i stavove. tko kaže da su moji stavovi ispravni? ali ja ih argumentiram, pa nek se iznesu argumenti kontra mojih argumenata

ne može mi nitko reći da nemam sluha ili da ne mogu analitički ući u pjevanje. jer znam gdje sam kompetentan. a s vremenom sam se naučio vjerovati svojim sudovima.

ok, neki put pretjerujem, naročito zato što požurim s ocjenom a da nisam dobro poslušao, to mi je mana. kad se radi o husarici, recimo da sam svjesniji njenih mana nego njenih vrlina, jer je nisam dovoljno slušao

a žak ti je super primjer, referenca za usporedbu, jer čovjek doista odskače. stvarno bi trebao razmislit tko je na hrvatskoj estradi ikad pjevao u tom rangu kvalitete. to nije čak niti oliver dragojević. to je recimo rang kiće slabinca, vice vukova

ja sam ti se bavio hi-fijem dosta u životu. ustanovio sam jednu stvar. kad ti imaš zvuk sa sustava, u onom trenutku kad ti zvuk postane preglasan to nije zato što je zvuk preglasan, već je kod te glasnoće ušla buka, distorzija. ako imaš zvuk iste snage a s puno manje distorzije, tebi će se taj zvuk činiti puno tišim. ono što ćeš primjetiti u njemu je pojačana dinamika. to će biti privlačniji zvuk

kvaliteta dobrog sustava je da kad pojačavaš zvuk pojačavaš dinamiku a bez da mijenjaš karakter zvuka, bez da dobivaš buku

analogija s pjevanjem je: kvaliteta pjevača je da kad pojačava dinamiku ne prelazi u buku. najkvalitetniji pjevači pjevaju iz sve snage a bez da se kvaliteta njihovog glasa smanjila. to znači da imaju tehniku koja im omogućuje da pjevaju iz svog glasa a da to zvuči lijepo i pravilno

to je ono što između inog vježbaju operni pjevači, belkantisti. glasno i prirodno pjevanje, kao da govore. jer ti kad normalno govoriš doista ne izobličavaš, govoriš prirodnim glasom

koja je poanta? kad primjetiš da te nešto u nečijem pjevanju smeta, znaj da taj pjevač čini nešto krivo. dobro pjevanje je dobro pjevanje neovisno o stilu. primjerice ima izvrsnih pjevača sevdaha kod kojih te ništa neće zasmetati, makar ne ššmekala sevdah
__________________
don't help them to bury the live
zed_alive is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2007., 10:36   #63
Quote:
Xena2000 kaže: Pogledaj post
Što da ti ja objasnim? Evidentno je da je Husarica daleko bolja pjevačica od Banfićke. Pitaj nekoga sa diplomom glazbene akademije.

Ne smatram da se precijenjuje, jedino što ima manu iskazivanja svih svojih glasovnih mogućnosti, pa u svakoj pjesmi pokazuje sve svoje 'bravure'. Meni se njen stil ne sviđa, ali da ima veliki talent, ima. To je neupitno i zato mi je smiješno uspoređivati njih dvije.

Ako već ne vjeruješ meni, valjda nešto znači riječ stručnjaka. Nitko ne govori o vokalnoj veličini Ivane Banfić, nego Ivane Husar. A ocijene? Što znače ocijene? Boris je dobio više ocijena znači li to da je bolji pjevač od Husarice?
Ivana se prilagođava Lukinom vokalu i zato ne dolazi do izražaja, što je po meni korektno, jer nisu tamo zbog nje, nego zbog njega.

slažem se.
palo mi je jučer na pamet da su baš mogli umjesto uistinu netalentirane banfićke pozvati recimo zoricu kondžu. žena pjeva sjajno, osim toga, vjerojatno je među najmuzikalnijim likovima na hr estradi. doduše, čisto sumnjam da bi joj se dalo dolazit u zg svaki tjedan
sis is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2007., 12:07   #64
Quote:
esse kaže: Pogledaj post
Iva i Boris su najbolji!
Možda, al su Lamia i Žak - NAJVEĆI!!!
NekaNovaJa is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2007., 12:54   #65
Quote:
sis kaže: Pogledaj post
slažem se.
palo mi je jučer na pamet da su baš mogli umjesto uistinu netalentirane banfićke pozvati recimo zoricu kondžu. žena pjeva sjajno, osim toga, vjerojatno je među najmuzikalnijim likovima na hr estradi. doduše, čisto sumnjam da bi joj se dalo dolazit u zg svaki tjedan
nisu trebali zvati ni banfićku, ni husaricu, ni novkovića. ostali su ok

ajde ti odgovori: jel ti dobro pjeva luka bulić?
__________________
don't help them to bury the live
zed_alive is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2007., 13:30   #66
Quote:
zed_alive kaže: Pogledaj post
ajde ti odgovori: jel ti dobro pjeva luka bulić?
iskreno, na zna. prvu emisiju nisam gledala, a drugu baš i nisam preveć skoncentrirano na njih. čini mi se da su prvi bili grašo i bojana i zapanjili me koliko su loši, a ovi su valjda bili drugi. nije me baš oduševio, očekivala sam više obzirom na neloše imitiranje.
sis is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2007., 14:24   #67
Quote:
sis kaže: Pogledaj post
iskreno, na zna. prvu emisiju nisam gledala, a drugu baš i nisam preveć skoncentrirano na njih. čini mi se da su prvi bili grašo i bojana i zapanjili me koliko su loši, a ovi su valjda bili drugi. nije me baš oduševio, očekivala sam više obzirom na neloše imitiranje.
vraga ne zna
__________________
don't help them to bury the live
zed_alive is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2007., 19:45   #68
tomicka je bila iritantna do bola, tako samodopadna a ak je tak jebena kvaliteta onda se ne treba dokazivati u ovakvim situacijama. Ko da je cijeli "spektakl" tu zbog nje a da bas zgleda do jaja i ne zgleda
Bani is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2007., 10:46   #69
Zed, i ja imam sluha.
Spominješ Olivera, pa on nije nikakav pjevač, samo apsolutni sluhist i vrsan interpretator.

Al ima li smisla uopće nastavljati ovu raspravu kad si ti ionako u pravu?
Gzena is online now  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2007., 10:49   #70
Igor i Jelena te J. i lamija su mi bili super...Banficka je ispala s pravom.
__________________
"Publici se nameću trivijalnosti, beznačajnosti, tračevi i to se prodaje kao informacija."
Zrinska is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2007., 11:11   #71
Quote:
Zrinska kaže: Pogledaj post
Igor i Jelena te J. i lamija su mi bili super...Banficka je ispala s pravom.
Banfićka je prvenstveno zbog partnera ispala... žena ima glasa....

Ja sam, također, za Radanicu i Mešina... idemooooooo...
__________________
"...U zivotu sam prosao kroz mnoge teske trenutke, a neke od njih su mi se stvarno i dogodili..."
nu_tela is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2007., 11:15   #72
Quote:
nu_tela kaže: Pogledaj post
žena ima glasa....

e bogami nema.. a nema ni sluha
__________________
Subbacultcha
fugazi is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2007., 13:22   #73
Quote:
nu_tela kaže: Pogledaj post
Banfićka je prvenstveno zbog partnera ispala... žena ima glasa....
nema ona veze sa pjevanjem!
Čak je bolje od nje pjevao boksač
A tek koje pokrete ima, ma sva je nesnošna... loše loše
Žak je fenomenalan, svaka mu dala
kendi_3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2007., 23:44   #74
Banficka!! Raspon glasa je minimalan, a kad su visoki tonovi samo cekam da joj se razleti glava od silnog naprezanja! Previse forsira glas i to je bolno za slusati ( a i gledati )...
 
Odgovori s citatom
Old 23.04.2007., 13:40   #75
Quote:
Xena2000 kaže: Pogledaj post
Zed, i ja imam sluha.
Spominješ Olivera, pa on nije nikakav pjevač, samo apsolutni sluhist i vrsan interpretator.

Al ima li smisla uopće nastavljati ovu raspravu kad si ti ionako u pravu?
to ti je opet slika hrvatske scene. jer oliver, unatoč limitima (jer ja mu ne vidim neku manu u pjevanju), spada u kremu hrvatskog pjevanja. i dalje interpretacijom jede gotovo kompletan novi (muški, da ga direkt usporedimo) val popularnog pjevanja. osim žaka. ima još netko bolji?
__________________
don't help them to bury the live
zed_alive is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2007., 15:12   #76
Od Olivera bolji glas ima Toni Cetinski, Đani Stipaničev, Ivan Mikulić, Ervin Baučić...ali nemaju svi dobre pjesme i vrsnu interpretaciju kao Oli.
Gzena is online now  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2007., 15:49   #77
toni odlicno pjeva, ima srca, al ova tri grlata panja...nope
__________________
Subbacultcha
fugazi is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2007., 16:14   #78
Quote:
Xena2000 kaže: Pogledaj post
Od Olivera bolji glas ima Toni Cetinski, Đani Stipaničev, Ivan Mikulić, Ervin Baučić...ali nemaju svi dobre pjesme i vrsnu interpretaciju kao Oli.
tony...ima tehniku al si je rano razjebo glas. što stavlja u upitnik tehniku. no tonyja cijenim dosta

đani je dobar pjevač, može. đuka čaić je isto jako dobar pjevač, no nije mlad

ivan mikulić...ne bi se složio, nije mi tako dobar. oliver mi je bolji

ervin baučić je dosta dobar pjevač, prihvatio bi i njega...

mogao si još i gorana karana staviti tu negdje u reprezentativnije iako nije ni on nekak bolji od olivera, ales cuzamen

od "neškolovanih" a starih, kićo je moj fejvrit visoka tehnika, snaga, ljepota glasa, senzibilitet...

volim jako i dadu topića od rokera
__________________
don't help them to bury the live
zed_alive is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2007., 10:32   #79
Quote:
zed_alive kaže: Pogledaj post
đani je dobar pjevač, može. đuka čaić je isto jako dobar pjevač, no nije mlad
njih dvojica su pobjednici neformalnog natječaja koji traje već 35 godina za najsličniji glas Vici Vukovu. Pjevaju odlično, naročito Đani (doduše, Đuke se više baš i ne sjećam), ali im mrva karizme fali.
Zaboravili ste Cocu. Meni on ima predivan glas.
A nisu loši ni Giuliano i Karan. Premda, Karan me je malo razočarao u zvjezdanom pjevanju, mislila sam da ima bolji sluh. Ipak, krasan glas ga izvlači.
sis is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2007., 10:42   #80
coce je školovani tenor, nema se kaj o njemu više reći...karan ima taj svoj vokal. to vrijedi i za giuliana kojeg isti izvlači. reklo bi se po ukusu da voliš jake vokale...

čaića sam slušao na božičnom. moram priznat da ih je majstor sve nadmašio, muške mislim. čak i đanija. karan je bio prehlađen taj dan i iznenađujuće loš, nikako nije mogao pustiti glas

nego moram iskritizirati luku bulića. šou nisam gledao, ali iz isječka, izgledao je kao da je sišao s planine brokeback. katastrofa
__________________
don't help them to bury the live
zed_alive is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:54.