Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.10.2017., 17:48   #1201
Quote:
Scissors. kaže: Pogledaj post
i ja sam za pulsku bolnicu čula sve najgore
Lezala sam na krvavim plahtama jer mi nisu htjeli promijenit. Odbsos prema pacijentu je odvratan. Kad trebas nekog, nikog na odjelu. Uzas!!

Quote:
Snow Fairy kaže: Pogledaj post
Sad sam 28+3. Hematom je negdje oko 18tt totalno nestao i više nije bio vidljiv. Valjda se sam apsorbirao jer nije više bilo krvi

Al nagledala sam se krvi toliko da i dan danas svako brisanje na wc-u gledam u papir
Sad me više frka otvaranja i skraćivanja cerviksa.
Super, drago mi je da je nestao! I dalje mirujes?


Quote:
BlackBerry kaže: Pogledaj post
Vis razlike, meni nikad nitko od doktora nije rekao da bi drugi blizanac mogao raditi probleme. Vise kao sve ok, jbg desi se idemo dalje, bit ce sve ok.
Al da su mi provjeravali crp nesto cesce na pocetku kao i koagulaciju, fibtinogen...jesu.
Znam ja zasto, znaju i oni. Al ne radimo paniku oko toga.
Moji od pocetka nisu ni kuzili da nosim blizance, problem broj 1. Nakon spontanog,odnosno nakon sto je umro drugi, oni su to tretirali kao hematom i nisu ni kontrolirali ono sto je trebalo kontrolirat. Drugi je otisao negdje u 10om tjednu, a za postojanje drugog se uspostavilo u sedamawstom tjednu.
Uz to sam imala placentu praeviu. I tak, svasta nesto.
Loqka is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2017., 19:28   #1202
Pokusavam sto vise, koliko mogu uz klinca jel...bas zato jer me frka cerviksa
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2017., 19:33   #1203
Quote:
Snow Fairy kaže: Pogledaj post
Pokusavam sto vise, koliko mogu uz klinca jel...bas zato jer me frka cerviksa
Znam kako je to.
Loqka is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2017., 19:53   #1204
Quote:
Snow Fairy kaže: Pogledaj post
Sad sam 28+3. Hematom je negdje oko 18tt totalno nestao i više nije bio vidljiv. Valjda se sam apsorbirao jer nije više bilo krvi

Al nagledala sam se krvi toliko da i dan danas svako brisanje na wc-u gledam u papir
Sad me više frka otvaranja i skraćivanja cerviksa.


Joooj to gledanje u papir kao totalni freak! Isla sam na wc kad sam trebala i kad nisam...fuj ne ponovilo se. Meni 3 f
Doktora nije kontalo zasto krvarim osim tog jednog starijeg profesora na patologiji trudnoce bio je hematom kod ovoja,vidio je da se hematom pomalo drenira i bogami drenirao se mjesec i pol dana(smedjarenje) i od tud provjeravanje wc papira i obilazak wc-a


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
Ovo je najveci test strpljenja....
Ana Niko is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2017., 20:07   #1205
da vas (ne)utješim. ja i dan danas gledam uvijek na papir i u wc školjku. a krvarila sam u ovoj t samo malo na početku. od prošle mi ostali horori. ko nije proša ne može to razumit.

držite se cure i da ste sve šta prije mobilne. osim onih sa skraćenim cerviksima jer ako su mobilne znači da su rodile. bar do 37 tt da sve izdržite
nymphadoratonks is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2017., 20:20   #1206
ja sam imala 'samo' jedno krvarenje, ali svejedno itekako proučavam papir nakon brisanja. mislim da je to sasvim normalno.
__________________
toliko puno reflektirajucih povrsina, a toliko malo vremena by Barca
Scissors. is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2017., 23:12   #1207
mene zanima taj 37 tt, jel to 36+0 kad udem u 37. ili je to bas 37+0 znaci tocno 37? brojim koliko jos imam lezanja


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
life is never easy for those who dream 🎀
audrina is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2017., 23:57   #1208
jel i ti zbrajas?
37 tt je od 36+1 do 37+0
Al oni misle da moras navrsiti 37. dakle ne 36+5
jer tad rodis i pak spadas u prijevremeni porod.
Dakle lezis do 37+0.

OTOH meni su rekli da lezim do 36+0. nekima do 35.... i tak...
BlackBerry is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2017., 01:38   #1209
daa, zbrajam ne mogu si pomoc. ok, onda jos 5 tjedana, malo manje. kad je tebi ono termin?


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
life is never easy for those who dream 🎀
audrina is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2017., 05:51   #1210
Termin mi je kad bebac/vodenjak/grlic maternice odluci.
Kaj se doktora tice vec mjesecima.

Sad sam 35+0.. koji je danas dan? Kak racunamo noc?! Vec je 5... To mozemo racunati kao jutro...

A imam jos cca 5 6 7 dana lezanja prema uputstvima zadnjeg doktora.
E sad ocu li se usuditi ustati s tih 36+0
Ili tek s 36+1
Mozda se uspijem skulirati do 37+0 sto bi bilo idealno.
Al luda sam si vec...pa ne znam.
Nisam bila bas bezgrijesna zadnjih dana. Cak sam jedan ves objesila i skuhala jedan "rucak" (ok bili su tortelini al svejedno je to vise vremena na nogama nego inace)
Idem sad na pregled ovaj tjedan. Biti cu 35+3 :mislli: ili 4 pa mi zapravo ovisi o pregledu2. Ako sam i dalje 1 prst otvorena onda cu nastaviti ovak laganini po kuci sitnicicu tu i tamo napraviti jer mi ocito ne smeta ustajanje na 5 10 min svakih par sati.
To ce mi puno znaciti u pogledu mog mentalnog zdravlja.
Mislim pere me nesting na najjace, a nemrem nis.
Ili kak bi to moj muz rekao, pocet cu glancat plahtu ispred sebe ak me ne puste uskoro.
Tak da mozda onda uspijem odlezati do 37+0 s tak manjim izleticima.

Ak je cervix prosireniji onda brijem da nemam izbora i da cu morati kak god znam i umijem lezati ko krumpir jer jbg. Ipak moram bebaca zadrzati unutra sto dulje.

Mozda puknem skroz jer hormoni pa odlezim do 36+ 2 3 i onda kazem fuck it, idem prat ves pa makar sutra rodila.
Mislim koliko 5 dana vise /manje u ovim tjednima moze bebacu zapravo znaciti?! (racionalizira ona pod utjecajem hormona )
S druge strane nije da mi nitko ne pere ves i da sad to ima kakvog smisla, tak da jebem ti glupe hormone.
Zapravo nisam sigurna kaj bi radila sve i da se sutra ustanem. Glancala case? Pekla kolace? Ribala podove?
Mislim, cisti su. Bila teta cistilica u petak. Koliko podovi zapravo moraju biti cisti?
Ok treba preseliti neke police sa zida da stane prematalica, al to i ovak ne bi ja radila sve i da sam full pokretna trudnica.

Muci me i bebac. Kak smo ga zadnji put mjerili pred skoro mjesec i pol nemam pojma ni kolki je. Zadnji put je bio 1700
Prema tablicama, a do sada se je drzao tablica, trebao bi biti oko 2600. To je vec solidan komad bebe.
Al onda krenu strahovi... Sto ak je imao zastoj u rastu, sto ak je odlucio sad pred kraj ne pratiti tablice pa je manji, nisam se nis zdebljala zadnjih tjedana, stojim na +7 ko zalivena, kaj ak zato slabije napreduje....Do sad smo ga pratili jednim ultrazvukom, sad prelazimo na bolnicki u TA. A mjere izmedju ultrazvuka znaju itekako varirati pa mozda onih 1700 nije toliko nego manje...ili vise.... (iako hormonalno neizazvani dio mene zna da kile nisu tolko bitne koliko dani provedeni u maternici)

Htjela bi si normalnu bebu (jel bas sam pametno to rekla), fakat ne bi da pokupi neko krvarenje u mozgu ili duzi boravak u inkubatoru. Al opet neke zene rode u terminu pa pokupe i jedno i drugo.
A tak mi se neda hodati po bolnicama i doktorima s njim od pocetka...A nedonoscad salju na sve te pretrage po defaultu jer nedonoscad. A razlika je u par dana u trbuhu vise manje.
Dosta mi je bolnica vec od mene i trudnoce.

Ok.. 15.11 mi je termin. To je tocan odgovor. Valjda.. Nismo spominjali taj datum vec dugo. Samo brojimo tjedne.

Zadnje uređivanje BlackBerry : 16.10.2017. at 06:03.
BlackBerry is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2017., 09:26   #1211
ti si meni genijalna eto samo da znas.
a sve pobrojano i mene muci. ja doduse trenutno ne radim nista. nikakav rucak niti ves. samo lezanje i wc. onda me opere neki bed kak si nista nisam pripremila za bebu. evo ja bi npr to radila da ne moram lezati.
imamo brdo nekog namjestaja kojeg moramo kupiti i premjestiti i sve posloziti, a ja imam OCD sta se tice toga i samo ce me zderat kad mi to netko drugi bude slagao. onda si mislim ma ko ga sisa, budem kasnije sama po svojoj volji.
moj dr skrtari na uzv, kao nije dobro ih puno raditi. moja zadnja info o bebi je 1300 grama od prije 3 tj. isto bi volila znati koliko napreduje.
pa me muci tecaj. kako ce muz sad sa mnom ako ne prodemo tecaj jer ja mirujem.
onda drugi ljudi kad mi dodu ili mama, onak sjednem na 1 minutu to je vec panika nemojjj sjediti, daj leziii. mislim ono, vise sam u bolnici sjedila i malo prohodala po sobi nego doma.
jos malo...


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
life is never easy for those who dream 🎀
audrina is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2017., 09:57   #1212
i ja sam se malo previše opustila i prečesto sad radim ručak, stavljam veš, perem suđe, jučer i sat vremena sjedila za laptopom

a ovo što se štetnosti ultrazvuka tiče, mislim da su to jako old school stajališta, i da par minuta gledanja bebe je beznačlajno zračenje, šta već...tako ova modernija istraživanja kažu, a ja sam uvijek za njih
__________________
toliko puno reflektirajucih povrsina, a toliko malo vremena by Barca
Scissors. is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2017., 10:17   #1213
Kazu da bebi najvise smeta 3d/4d uzv,kad krenu one vibracije
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2017., 10:26   #1214
Ja imam onaj kućni baby doppler, kad sam pitala i običnog i privatnog gin jel smeta općenito uzv nebitno kakav ali čak i taj doppler, rekli su da ne smeta niš.
Taj doppler si upalim 1-2x tjedno, na kratko samo da čujem, makar se rita i baca po trbuhu al' ono..Kad me uhvate živci, ja bi da se pomakne, a ona neće. Pa da provjerim
minipanda is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2017., 10:32   #1215
Quote:
Snow Fairy kaže: Pogledaj post
Kazu da bebi najvise smeta 3d/4d uzv,kad krenu one vibracije


Meni je moja doktorica rekla sto se tice uzv da ne steti,onaj oreko trbuha da steti ona sonda koja ide jel ... u nju. Isto tako mislim da su to old school stajalista.i ja lezim ko trutina sjedam ustvari legnem na stolicu... ali vrlo kratko. Mislim da vise radim problem sto ustanem na wc do kuhinje balkona,nije problem nego eto kao ne lezim non stop nego eto to. A inace ne izlazim iz stana... piljim sa balkona u more i to je to. Ne sekiram se oko pripreme bebe,dobila sam robu,krevetic je moj momak pofarbao i smontirao vec odavno i eto kupio je madrac. Ja cekam taj magicni 37 tjedan(sad me blackberry naucila brojat,ni to nisam znala) i kad napunim 37 tjedan,onda krecem sa penjanjem po neboderima(ima ih ovdje na izvoz u Rijeci) onda cu te zadnje pripreme obavit. Inace Blackberry rikla sam od smjeha jutros oko 5 kad sam citala tvoj post,uz svu ovu “nevolju” humor ti je na zavidnoj razini! (Bolje to nego ko ja lezim i samo osluskujem ko kreten sebe)


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
Ovo je najveci test strpljenja....
Ana Niko is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2017., 10:45   #1216
Quote:
minipanda kaže: Pogledaj post
Ja imam onaj kućni baby doppler, kad sam pitala i običnog i privatnog gin jel smeta općenito uzv nebitno kakav ali čak i taj doppler, rekli su da ne smeta niš.
Taj doppler si upalim 1-2x tjedno, na kratko samo da čujem, makar se rita i baca po trbuhu al' ono..Kad me uhvate živci, ja bi da se pomakne, a ona neće. Pa da provjerim
tak i ja. sam ga sad rijetko kad upalim otkad osjećam ritanje, ali jedno vrijeme u ranoj trudnoći sam skoro svaki dan na par sekundi
__________________
toliko puno reflektirajucih povrsina, a toliko malo vremena by Barca
Scissors. is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2017., 10:47   #1217
Muz je sam isao na tecaj (ok nije jer si je iskamcio potvrdu na crno). Opce me ne zanima ideja da idem na tecaj. A ni sam tecaj.
Ne mogu me nis nauciti sto u 4 mjeseca lezanja i s mamom medicinsko trudnicke struke nisam vec naucila.
Bebu treba kupati....no shit. I ovak me moraju pustiti u rodiliste s ili bez tecaja

Btw.. Mirno sam ja lezala do pred par dana. Al onda me puklo kad su preostali dani lezanja postali jednoznamenkasti i kak nisam na tableticama vise. Jer ono... Valjda su mi pruzale neku sigurnost. Ima jos vremena i to.
Sad nema vise tabletica koje bi eventualno zaustavile trudove dakle prepustena sam sama sebi i moze bilo kad.... E kuzis, sad je kriticno. Sad me "smeta" i kaj prozori nisu oprani, a inace ih perem jednom godisnje.

Moja doc nije htjela bas gledati bebaca, nego ono jednom mjesecno jer bi mi to izazvalo bh kontrakcije. Pa je tak nekak ostalo. A cervix smo pratili onak na brzinu sondom kroz vaginu.
Ne vjerujem u neku posebnu stetnost ultrazvuka jer je to samo ultrazvuk. Vise radio valova prodje kroz nas uz mobitele koji u osnovi isto rade samo na drugoj frekvenciji ili wi fi doma. A tome su izlozeni od pocetka cijeli dan svaki dan, a ne samo jednom u 2 tjedna u ambulanti.

Sad sam evo tjedan dana bez tabletica i nis.. Kontrakcijica tu i tamo. Prakticki mrvicu vise nego na tableticama. Dok mirujem 1-2 dnevno. Mala setnja do vadjenja krvi je bila 5 6. Al nis. Na pocetku mirovanja ih je bilo 20.

Nis...pricekajmo pregled pa cemo onda biti pametniji.
BlackBerry is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2017., 15:36   #1218
ja isto ne vjerujem u stetnost uzv, ali ovaj moj bas skrtari. ali svi oni nesto drugo kazu, to me najvise izludivalo u bolnici.
mislim frendica dobije 31 kilu u trudnoci dr joj ne kaze slova, ja dobijem 3 mene moj spota
cekaj, jel postoji ta opcija da muz ide sam na tecaj? ja isto kemijam da dobijemo potvrdu na crno, ali tko zna


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
life is never easy for those who dream 🎀
audrina is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2017., 15:38   #1219
Moj muz je isao sam u dom zdravlja na tecaj prvi puta
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2017., 16:21   #1220
Ovdje u Ri bolnici ides platit da muz ili kog odaberes da bude sa tobom na porodu,odrzavaju tecajeve ali ali to je po zelji i mogucnosti skroz besplatno. Nije potreban tecaj da imas tog nekog na porodu.
__________________
Ovo je najveci test strpljenja....
Ana Niko is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:12.