Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.04.2008., 10:33   #121
evo izgleda da je i mojoj malo zastopan nosic, zvala pedijatricu rekla mi je neka u apoteci kupim korijen bijelog sljeza i fiziolosku otopinu te neka joj to kapan u nos..sad mala mi ima za 15-tak dana 2 miseca na netu san pronasla clanak u kojem pise da se tako malin bebama ne bi smilo sa ovon pumpicom izvlacit...jutros joj pokusala ukapat ali joj se spustilo u grlo pa se jadna zagrcnila, u kakvon polozaju da je drzin da joj ukapan sljeza? Blago nakosin glavu ili?
NelaZg is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2008., 17:39   #122
i moja se isto malo prehladila jer ujutro ima zacepljen nos i malo joj oke suze.. ali nikako da odem do apoteke po neku pumpicu za ciscenje nosica..
marci is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2008., 10:03   #123
moj mali podivlja kad mu stavljam kapljice u nos.noćas smo imali feštu.jadno malo se prehladilo,nema temperaturu ali mu slini nosić.
grozno ga je bilo slusati kako ne moze disati dok papa.
napucali smo mu nosu sa fizioloskom a nakon sto je iskihnuo slinicu van stavili smo mu operil kapljice.
e, iskemijala sam mali trik.da ne bi podivljao nakon prve nosnice (jer je rat božji za staviti ih u drugu nosnicu) imamo ne jednu nego dvije bočice operila pa mu na prepad stavimo kapi u obadvije nosnice odjednom! taman da ce početi urlati i skuzi da je gotovo!
puse svim bolesnim bebačima!
__________________
Sin valor.
moment is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2008., 21:14   #124
I moj maleni je prehlađen a ima samo mjesec dana..
Jučer smo bili vani, kad smo izašli bilo je lijepo toplo, a kad smo se vraćali 10 stupnjeva temp je bila pala, baš je bilo prohladno i vjerujem da je to kumovalo cačepljenom nosiću i kašljuckanju.
Inače mi noći spava po 4 sata u komadu sinoć se budio svaku uru-dve...bojim se šta će bit večeras.
Danas kašlje kiše, u nosiću dok diše čujem da nečeg ima. Kapala sam mu kapi sunce moje malo i pokušala izvuć pumpicom ali ništa...
Da odem sutra do pedijatrice ili??
charlyse is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2008., 21:30   #125
Quote:
moment kaže: Pogledaj post
moj mali podivlja kad mu stavljam kapljice u nos.
jesi probala nove superkul kapi s pumpicom, koje se ne slijevaju u grlo i totalno je super osjećaj u usporedbi s onim starinskim kapljicama?
ja sam mrzila i kao odrasla kapi za nos, preporodila sam se otkad sam skužila ove
(daj samo pitaj jel smije to za malo dijete...)

btw, ako idete po pumpice za nos, nemojte kupovat babylove. jest jeftina, ali ne vrijedi ni lipe..onaj otvor za nos je toliko velik da je veći od male nosnice...chiccova je zato dobra
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2008., 07:40   #126
Mi imamo tigexovu pumpicu I stvarno je dobra.. Imamo cak I elektricni aspirator/irigator koji ne valja ama bas nis!
Jedino me strah da ta pumpica nije ipak prejaka za sluznicu nosa mog malenog.. Cistimo nosic svaki drugi dan, ili svaki dan.. Da ne dobije upalu uha/grla..
__________________
U izradi
Leonee is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2008., 20:38   #127
Quote:
mandy kaže: Pogledaj post
nama ihalator sve rješi ....čim počne kihat 2-3 inhalacije po 5 min i sve 5
Kako ju uspiješ dobiti na inhalator?
kocul is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2008., 23:06   #128
[QUOTE=Lali Puna;13498206]jesi probala nove superkul kapi s pumpicom, koje se ne slijevaju u grlo i totalno je super osjećaj u usporedbi s onim starinskim kapljicama?
jok!
koje,kakve,kako se zovu?
__________________
Sin valor.
moment is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2008., 10:04   #129
I opet se ponavljam, preporucam ariana aspirator. Kome god smo ga preporucili svi su odusevljeni....
amiha1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2008., 11:19   #130
Quote:
moment kaže: Pogledaj post
koje,kakve,kako se zovu?
pa imaš operil s pumpicom
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2008., 23:30   #131
jucer smo u apoteci bili i pitala sam gospodju da mi pokaze sve kapljice. uzeli smo operil p , bas za bebe.
da ne bi bilo zabune, jel ti mislis na one u plastičnoj bijeloj bočici naspram onih " starinskih" sa staklenom kapaljkom?
__________________
Sin valor.
moment is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2008., 19:18   #132
Moj maleni im mjesec dana i svako jutro se budi s punim nosićem. Ponekad mu se i po danu čuje da unutra nešto "zuji"
Inače mu stavim fiziološke, i pokušam izvući pumpicom (nekom bezveznom od babylova). Ponekad izađe nešto, ali rijetko. On se jako raspkače i ja brzo stanem...
Koju pumpicu kupiti?
Te električne čine mi se preagresivne za novorođenčad??
charlyse is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2008., 19:30   #133
Mi imamo neku običnu baby nova se zove i odlična je
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2008., 23:32   #134
za skroz male bebice (do 4 mj) pumpice nisu dobro rješenje, jer prejako vuku (tako sam čitala na više mjesta, pa je valjda istina)

ja svojoj curici čistim od prvog dana nosić sa zamotuljkom vatice namočenim fiziološkom. prvo kapnem po kap u svaku nosnicu, gurnem zarolanu mokru vaticu, provrtim krug-dva i izvučem.. i uvijek uspijem izvući "aliena" bez problema
foresst is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2008., 11:17   #135
Ma i ja sam na početku samo sa štapićem i fiziološkom ali niš ne izlazi, to je duboko u nosiću, ne izlazi mi s pumpicom a kamo li štapićem

A JADNIČAK SE SVAKO JUTRO MUČI, NE MOŽE JEST.. ne znam šta da više radim i s čim da mu to očistim...
charlyse is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2008., 16:13   #136
Ja sam svome mjesecima čistila vaticom. Srola se čvrsti tuljak i zavrti što dublje u nosnicu. Po dva tuljka u svaku nosnicu. Malo plače, ali zato uspješno izvadi čudesa. Neka ti pokaže pedijatar kako se to radi.
phuketya is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2008., 11:22   #137
čistiti bebi nosić pumpicom ili ne? dosad sam čistila svaki drugi dan (ukapala fiziološke pa izvukla pumpicom) i izvukla bih pokoji balac, a i mala je lakše disala. no, jučer mi kaže frendica kak je njoj pedijatrica rekla da ni slučajno čistiti pumpicom već samo štaićem jer ako se često čisti pumpicom da se samo stvara sve više šmrklji?
(znam da se uha ne smiju previše čistiti jer što više čistiš više se stvara, ali za nos ne znam)
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2008., 12:59   #138
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
čistiti bebi nosić pumpicom ili ne? dosad sam čistila svaki drugi dan (ukapala fiziološke pa izvukla pumpicom) i izvukla bih pokoji balac, a i mala je lakše disala. no, jučer mi kaže frendica kak je njoj pedijatrica rekla da ni slučajno čistiti pumpicom već samo štaićem jer ako se često čisti pumpicom da se samo stvara sve više šmrklji?
(znam da se uha ne smiju previše čistiti jer što više čistiš više se stvara, ali za nos ne znam)
ne vidim baš neku logiku u savjetu tvoje prijateljice, pa nećeš pustiti da beba bude začepljenog nosa samo zato da se nebi stvaralo još sekreta. Mislim da to baš nije pametno, jer šmrklji će se raditi bez obzira na to izvlačila ih ili ne, samo u će u drugom slučaju bebi biti začepljen nos, a višak šmrklja će izlaziti sam iz nosa, što vrlo lako završi u ustima...
Što se tiče pumpice i štapića-čini mi se da je pumpica bolja za slučajeve kada je sekret dublje u nosu (iskreno mene bi bilo strah gurati štapić tako duboko, pumpica ipak ima ograničenje), a štapić ako bebi smeta suhi šmrkljić u dijelu nosića koji se vidi. A većinom bebe same izbace (kihanjem) te suhe šmrkljiće koji im smetaju i škakljaju u nosu.
__________________
al ja volim guguguglati
petra593 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2008., 13:55   #139
Quote:
petra593 kaže: Pogledaj post
ne vidim baš neku logiku u savjetu tvoje prijateljice,

to nije savjet moje prijateljice već njezine pedijatrice

Quote:
pa nećeš pustiti da beba bude začepljenog nosa samo zato da se nebi stvaralo još sekreta.

ma dopušta ona očistiti ako je nos očito zaštopan. ali ne dopušta čistiti pumpicom ako ima samo malo unutra

Quote:
(iskreno mene bi bilo strah gurati štapić tako duboko, pumpica ipak ima ograničenje)
ma samo vrh onih bebi štapića, to je kraće od pumpice

Quote:
šmrklji će se raditi bez obzira na to izvlačila ih ili ne
ako je logika kao kod ušiju onda je stvar u tome da malo sekreta uvijek mora biti, da je to normalno stanje u koje ne treba dirati. ako to mičeš, onda se proizvodi još više kako bi se nadomjestio manjak.
barem je tako kod ušiju. pa me zanima je li tako i kod nosa.
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2008., 14:26   #140
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
čistiti bebi nosić pumpicom ili ne? dosad sam čistila svaki drugi dan (ukapala fiziološke pa izvukla pumpicom) i izvukla bih pokoji balac, a i mala je lakše disala. no, jučer mi kaže frendica kak je njoj pedijatrica rekla da ni slučajno čistiti pumpicom već samo štaićem jer ako se često čisti pumpicom da se samo stvara sve više šmrklji?
(znam da se uha ne smiju previše čistiti jer što više čistiš više se stvara, ali za nos ne znam)

Nikad nemoj po defaultu čistiti bebi nos (tj. kao dio svakodnevne higijene) jer se tako postiže baš kontra efekt od čistog nosa. Nosić čisti samo onda kad vidiš da beba teško diše.

Mi kapamo i koristimo aspirator samo kada mali teško diše, a kad ga kupamo prskamo ga vodicom, onako u igri, pa mu zna malo ući i u nos i onda ja samo rukom prođem po njegovom nosiću da izađe zlato iz rudnika
ksenija_2 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:06.