Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.06.2008., 15:35   #21
Quote:
Suspirium kaže: Pogledaj post
da Saradonija ali ipak ih dobila.

ja ne ignoriram ljudsku volju u cijelosti, smatram da se neke stvari mogu promijeniti, ali ako gledamo karakter on je presložen da bi ga se tako lako moglo mijenjati .da se sudbina zaista promijeni moraju se mijenjati temeljne karakterne crte, a takva mogućnost ili nemogućnost je opet definirana natalom.

malo je ljudi koji su uspjeli pobijediti svoju natalnu kartu.
Vjerojatno nitko nije uspio pobjediti svoj natal ( mislim da je to nemoguće) ali sasvim je moguće izdići se na višu razinu, dovoljno da nemožeš uvijek prokljuviti zašto horoskop "ne radi", ali on radi i dalje samo na jednoj višoj razini od same fizičke/materijalne razine... a opet u skladu s vlastitim karakterom....
sasa62 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2008., 00:14   #22
Quote:
Suspirium kaže: Pogledaj post
da Saradonija ali ipak ih dobila.

ja ne ignoriram ljudsku volju u cijelosti, smatram da se neke stvari mogu promijeniti, ali ako gledamo karakter on je presložen da bi ga se tako lako moglo mijenjati .da se sudbina zaista promijeni moraju se mijenjati temeljne karakterne crte, a takva mogućnost ili nemogućnost je opet definirana natalom.

malo je ljudi koji su uspjeli pobijediti svoju natalnu kartu.
Nisam ih dobila Suspirium, bile su to to samo gadne upale žuči. Da tada nisam počela mijenjati stvari dobila bih ih možda sad ili za 10 god, eto Jupiter u Raku kvadrat na Sunce u Ovnu u 6.k. - spor rad jetre radi unošenja svakakve hrane i u velikim količinama - ajde nije tako teško prevladat Jupitera. Nije to meni sudbinski zapisano a da ne bih mogla nešto promijeniti na vrijeme.
I nije potrebno mijenjati karakter, to bi bilo i pogrešno, već je važno shvatit dobre i loše strane karaktera, a kako je karakter predstavljen kroz So/Mo/Asc nužno je korigirati slabe strane onih znakova gdje se So/Mo/Asc nalaze.
Temeljnji karakter je uvijek temeljni karakter, e sad hoće li netko sa istaknutim Plutonom biti manipulator ili s Neptunom lažac ovisi o osobi jeli te stvari voljan u sebi mijenjati, a ne reći takav sam - kakav sam.
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2008., 10:40   #23
Saradonija ali priznati ćeš da je mnogo lakše transformirati veneru i jupitera nego li pluton ?
Suspirium is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2008., 11:56   #24
Quote:
Suspirium kaže: Pogledaj post
Saradonija ali priznati ćeš da je mnogo lakše transformirati veneru i jupitera nego li pluton ?
naravno da je lakše raditi sa beneficima....za Plutona npr postoje razne duhovne tehnike, tantra npr, a i teški tranziti i progresije pomažu...
Da bi savladao bilo kakav problem uzrokovan bilo kojom planetom, prvo treba priznati da problem postoji.
Evo ti recimo istaknuti aflicirani Neptun i alkoholizam - koliko treba uopće jednom alkoholičaru vremena da prizna da je alkoholičar - najčešće vrlo mnogo...uglavnom tek kad opijanje postane svakodnevna pojava...i sad su tu zvijezde krive i sudbina...
...ili uzmi za primjer afliciranu os 2-8 u kombinaciji sa 4.k. privatnik koji je bankrotirao...jesu li uvijek samo zvijezde krive? Ili možda loša procjena ulaganja, loš tajming...mnogo je više tu u pitanju ljudski faktor i kriva procjena....
...evo ti još jedan primjer, osoba umrla od raka, snažno aflicirana 12.kuća, umro 2 mjeseca pošto je rak otkriven, jeli se moglo spriječiti? Ta osoba 10 godina prije tog raka i smrti nije bila kod liječnika...e sad jeli to zla kob ili ljudski nemar prema vlastitom zdravlju....
...postoje mnoge stvari koje se daju riješiti ako se krenu riješavati na vrijeme....
...evo još jedan primjer...Pluton aflicirani u 7.k. - žena bila 30 godina u braku sa osobom koji je fizički maltretirao, tukao, svakakve gnjusote radio...i nakon 30 godina razvela se i zaključila kako u životu nije imala sreće u ljubavi....jel sad kriv taj Pluton što ju je mlatio ili je kriva ona što je to 30 god trpila? Nije kriv Pluton, već njena odluka da trpi. Slobodna volja dakle u pitanju....
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2008., 00:47   #25
izvlačim temu iz naftalina, ali zanimljiva mi pa sam morala.

odlično pitanje, mogu li se zvjezde nadmudriti?...

vjerujem da mogu! iako to ne bih nazvala nadmudrivanjem, već, izborom.
ono koliko sam ja skužila o principima Astrologije, je, da astrologija samo pokaže povoljne i nepovoljne trenutke za neke stvari u našem životu. nikako ne nudi konkretno rješenje ili detaljan opis i odgovor, tipa, tog i tog dana ćeš se razboliti, tad i tad ćeš se zaljubiti, tu i tu noć će te skupiti auto na raskršću...nego, u tome razdoblju ćeš biti slabiji sa zdravljem, u tom ćeš biti zaljubiviji, šarmantniji bla bla, a u onom ćeš biti rastresen i ne pažljiv.

što znači, koliko god ja bila rastresena, ne može me zgaziti auto ako nikamo ne idem, ne mogu šarmirati i zaljubiti se ako se ne družim itd itd.

da zvijezde imaju tako konkretan i definitivan utjecaj na ljudske živote, pa veeelika većina, recimo, nikada ne bi pozavršavala fakultete jer su studirali baš u nepovoljnom razdoblju, a rokovi ne pitaju kakvo je stanje u tvojoj karti...tko zna kolika bi bila stopa ne zaposlenosti jer netko tko ne može naći posao u struci (za koju je prema karti talentiran i za ništa drugo) ne bi bio u mogućnosti naći neki posao, jer mu zvijezde nisu namjenile taj posao nego neki drugi...itd

Jedan "forumski" astrolog mi je pročitao iz zvijezda da mi je suđeno puno putovati, ali ja uvijek imam pametnijih stvari na koje ću potrošiti novce.
Da ću uskoro sigurno biti u vezi, a ja ni ne pomišljam na tak nekaj jer mi je to kamen oko vrata i nema šanse da si to dozvolim...i? kako će zvijezde sprovesti svoju volju nadamnom?
Žulaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2008., 00:52   #26
isto tako, vjerujem da čovjek sam sebe može promjeniti, znači, ono što zvijezde kažu o meni nije fixno.

ako je zapisano da ću se ja svađati i sukobljavati s ocem, majkom, bratom, zato kaj sam ja takva i takva, zar nije moguće da ja tu svoju karakteristiku modeliram, prilagodim, pa čak i potpuno promjenim i na taj način izbjegnem sukom?

ili ako mi je zapisano da ću imati auto nesreću, zar nije moguće da se ostavim prijevoznih sredstava u tom razdoblju i to izbjegnem?
Žulaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2008., 09:27   #27
Men nes drugo zanima... kako jovi zapadnjacki zvjezdoznanci gledaju na uobicajene prakse "kompenzacije" losih astroloskih utjecaja u Jyotishu? Kroz razne rituale ili drago kamenje najcesce
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2008., 10:29   #28
Ja mislim da se zvijezde ne daju nadmudriti.
Upravo kad pomislis da si to mozda i ucinio kasnije, nakon dana-dva, meseca, godine ...se uspostavi da je to bio jedan ili vise trenutnih tranzita koji su neku od tvojih osobina iz natalne potpuno dementirali.
Smatram da je i za najiskusnije astrologe visa matematika povezati djelovanja natalne sa tranzitima uz ucesce jos ko zna kojih utjecaja te uz to jos i razaznati sta od svega toga ima tezinu a sta vodi u slijepu ulicu.

Ali da se ogranicim samo na natalnu iz svog primjera.
Ja mogu nekako raditi i radim na kvadratu Mjeseca i Marsa ali kad se isti odluci aktivirati, on ce se aktivirati na bilo koji nacin (zestok verbalni konflikt ili recimo kurzschluss na poslu ) - bez da mene upita :" Hej...imas li sta protiv da ja sad malo djelujem?!" .
Ili recimo moj Merkur(r) u ribama ...
Kako dnevno komuniciram sa raznoraznim inzinjerima naprosto vidim svoje ogromne deficite u shvatanju nekih tehnickih procesa.OK...moze se i na tome raditi ali dok ja niti povezem neko je(Merkur u trigonu sa Uranom) istovremeno otkrio cetiri razlicite varijante Manchester-koda primjera radi.
Takvih primjera ima "milion" i svako ih moze naci u svojoj natalnoj, solaru ili bilo gdje drugdje.
S T E L I U M is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2008., 11:39   #29
Quote:
S T E L I U M kaže: Pogledaj post
Smatram da je i za najiskusnije astrologe visa matematika povezati djelovanja natalne sa tranzitima uz ucesce jos ko zna kojih utjecaja te uz to jos i razaznati sta od svega toga ima tezinu a sta vodi u slijepu ulicu.
Ovo mi je bilo simpatično pa sam zbog toga izdvojio baš taj dio...

Vjeruj mi ne radi se uopće o višoj matematici, već jednostavno treba se držati osnovnih pravila astrologije, i nemože doći do greške. Greške se dešavaju kad se želi pojednostaviti situaciju, a da li je moguće pojednostaviti nešto toliko kompleksno kao što je nečiji život....

U sljepu ulicu vode zablude, poput izdvajanja nekog aspekta iz konteksta karte, ili poput nagađanja trenutnih zbivanja u životu osobe , ili pak recimo objašnjavanja nekih određenih zbivanja ili pak karakternih crta, u minornim aspektima ili pak raznim kironima ili sličnim minornim objektima...
sasa62 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2008., 11:51   #30
ma kakvi.

ne moš ti raditi baš što hoćeš.

ima stvari koje su zapisane i moraju se dogoditi.

a ostatak ekipe neka se tješi.
Suspirium is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2008., 13:55   #31
U svakoj nauci postoji jedna struja koja se naziva determinističkom. To su fatalisti, ljudi s nedostatkom volje i mogućnosti dubinskog razumevanja same strukture stvarnosti, manjkom imaginacije i sposobnosti. Rečju, nesposobni i ogorčeni ljudi.

Celog života sam te šablone kršila i tvrdim da ih jeste moguće srušiti. Onaj ko nikad nije srušio zid koji mu je smetao, ko nije uspeo da pobedi smrt, i najvažnije ko nije uspeo da pobedi sebe, teško da to može da razume.

Onaj ko veruje u čist determinizam je onaj ko se teši, to je osoba bez ambicija, nsposobna da išta promeni. Ona se teši mišlju da se ne vredi truditi, jer tako je zapisano. Onaj ko ne veruje da je sve fiksno određeno, on se ne teši, on se bori i svet će biti njegov .

Za bavljenje bilo kojom naukom potrebna je mudrost. Mudrost je u stvari potrebna da bismo postali ljudi. Neko može da ima astrološko znanje, ali ne mora da ima dubinu. I ta površnost, prisutna kod većina ljudi, čini da oni budu nesposobni da preskoče barijere.

A tvoja karmička lekcija, Suspiriume, jeste da se naučiš:
a) toleranciji,
b) fleksibilnosti,
c) strpljenju,
d) promišljenosti, a ne naglosti.

Tome uči Saturn u XI(I).
__________________
Ko čeka, taj jednom mora i da dočeka. :)
ista is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2008., 14:43   #32
Idemo od kraja, prvo ja imam Saturn u 12, ne 11. Tko gleda daljine ako ne Strijelac kojega ja imam zaista naglašenog u svojoj karti.

Međutim, ovo mi zaista moderatori ne smiju zamjeriti: Ti si pisala o ogorčenim, ograničenim ljudima i po završetku toga si si se izravno obratila meni, što mene navodi na zaključak da se obraćaš upravo meni sa ovakvim atributima.

Ja nikada nisam napisao da vjerujem u apsolutni determinizam, ali u relativni da ! Samo ti si možda pročitala mojih 20 a ne 2000 postova pa zato pišeš takve stvari.

Moje je mišljenje da se neke stvari mogu promijeniti ali neke i ne. O tome se radi: postoje događaji koji nisu u domeni slobodne volje i oni su kao takvi zacrtani.
Suspirium is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2008., 15:51   #33
moli te jel mozes nabrojati stvari koje su u domeni slobodne volje,a koje nisu?
Maddie is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2008., 16:35   #34
To ti je kompleksno pitanje, ali da pokušam pojednostaviti...

imamo ovako

- prvo i osnovno, natal koji je nekim svojim pozicijama "obećao" da će nečeg biti, ali svejedno nebi se to moglo reći da je sudbinski, već radije bih to nazvao predispozicijom

- drugo ... što znači slobodna volja? znači da je mogućnost izbora, no kvaka je u nama, jer naš karakter određuje kako ćemo izabrati, što je na neki način ograničavajući faktor, a s druge strane nemožemo protiv samog sebe... znači sloboda izbora unutar vlastitog karaktera, i nakon naše reakcije na nešto, kreće uzročno posljedični odnos odnosno sami snosimo posljedice vlastitog izbora

- treće postoje zaista "sudbinski" događaji na koje ni na koji način nemožemo utjecati jer su posljedica okolnosti... e sad tu možemo podijeliti na dvije vrste... jedna jest da smo svi kao jedinka podložni "višem" horoskopu recimo horoskopu grada ili države gdje živimo, te je normalno da se i nas tiče ako je recimo država u ratu, što smo nažalost iskusili u skorijoj prošlosti, a druga vrsta jest događaji tijekom našeg života koje donesu Ur, Ne , Pl, tu smo također ograničeni i nemožemo nikako utjecati na takva zbivanja jer su izvan našeg "djelovanja" odnosno kao što se zna oni "upravljaju" nama... bolje rečeno, jednostavno su takve okolnosti , a kakve će biti posljedice takog nečeg opet određuje natal i pozicije planeta... ovaj drugi tip opet možemo podijeliti na zbivanja koja su "obećana" u natalu i na ona koja se dogode "usput" tijekom života

Dakle uvijek postoji neki ograničavajući faktor, počevši od našeg karaktera do objektivnih okolnosti u bilo kojem vidu...

Uzgred, kad već ovo napisah, zbog tih razloga se i može predviđati budućnost, i to ne zbog toga što je sve već determinirano, već iz sasvim jednostavnog razloga što astrologija ima uvid u karakter osobe i ako znaš kakva je osoba znaš i kako može reagirati, a osim toga uvidom u dosadašnje reakcije u životu neke osobe buduće reakcije su sasvim predvidive i također uvidom u neku reakciju jučer ili danas točno je predvidiva posljedica te reakcije i tu nema ništa sudbinsko već naprotiv dobar dio toga je vlastiti izbor...
sasa62 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2008., 18:13   #35
super objasnjeno,hvala
Maddie is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2008., 18:38   #36
Na mnogim mjestima sam naišla na definiciju da se teški aspekti puno bolje podnose ako smo živjeli na pozitivan način (npr. moralno), naročito što se tiče Saturna ("kako siješ tako ćeš i požnijeti").
Druga važna stvar je promjena, tj. SVIJEST O PROMJENI, da ne možemo stalno po jednom te istom nego da se moramo mijenjati, i tada sve ide lakše
Na kraju krajeva, stalna na svijetu samo mijenja jest.
Što smo spremniji mijenjati se, lakše podnosimo "izazovne aspekte".
suzette is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2008., 19:18   #37
Quote:
ista kaže: Pogledaj post
Celog života sam te šablone kršila i tvrdim da ih jeste moguće srušiti. Onaj ko nikad nije srušio zid koji mu je smetao, ko nije uspeo da pobedi smrt, i najvažnije ko nije uspeo da pobedi sebe, teško da to može da razume.

Onaj ko veruje u čist determinizam je onaj ko se teši, to je osoba bez ambicija, nsposobna da išta promeni. Ona se teši mišlju da se ne vredi truditi, jer tako je zapisano. Onaj ko ne veruje da je sve fiksno određeno, on se ne teši, on se bori i svet će biti njegov .
.

upravo tako i ja mislim. svaki zid se može srušiti, ako mi zvjezde nisu baš naklonjene, možda rezultat neće biti fantastičan, ali rezultata će biti!

(jesi li ti ono jarac? )
Žulaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2008., 15:06   #38
ne daju se nadmudriti. to je isto kao da pokušavamo nadmudriti sami sebe.
možemo se pozivati na slobodnu volju koliko god hoćemo, ali naše odluke ostaju u okviru naših mogućnosti i karaktera.
jedino što možemo jest baviti se sobom, upoznavati sami sebe, prihvatiti sebe takvima kakvi jesmo i unaprijed upozoreni na same sebe, truditi se prepoznavati obrasce ponašanja koji nikome ništa dobro ne rade ilitiga hendati vlastite energije na našu radost i radost svih onih koji nas okružuju.
diki is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2008., 16:05   #39
Ja zaista ne znam kako ste vi dosli na tu foru: "nadmudriti zvijezde"?!

Po tome ispada kao da zvijezde upravljaju ljudima (pa ih oni trebaju nadmudrivati) i zaboravljamo da su "zvijezde" zapravo samo nebeska slicica ili preslika onoga sto je u nama (pa i oko nas). Dakle, ne utjecu zvijezde na ljude, pa da se ljudi moraju braniti od njihovog utjecaja, nego nam zvijezde pokazuju nas same (koje bismo mogli nadmudriti). Mislim, cemu nadmudrivati zvijezde (?!)....pa nisu one krive, one su pomoc. Pomoc u smislu da kroz njih lakse vidimo ono sto ovako napamet ne percipiramo ili ne razlucujemo jasno. A mi bi njih nadmudrivali.

Quote:
diki kaže: Pogledaj post
to je isto kao da pokušavamo nadmudriti sami sebe.
Dakle, s ovim bih se slozila.

Ali bih isto tako nadodala da se samoga sebe dade nadmudriti.

Znaci, kada ti horoskop pokaze da imas Venera kvadrat Neptun, ne znaci da je taj aspekt kriv za sve ono lose sto ce covjek pripisati tom aspektu. Taj aspekt samo na jedan nacin opisuje obrasce ponasanja, nacine razmisljanja i sl. sto covjeka moze dovesti (i najcesce dovodi) u te neprijatne situacije. I on pokazuje na koji nacin si SAM KRIV za te stvari (pr. suvise idealiziras, pogresno vidis, razocaras se....itd.).

Jedan od nacina bavljenja tim aspektom je dakle "kanaliziranje" kroz umjetnost, glazbu itd. (sto STELIUM ne prihvaca ), ali nije jedini. Na taj nacin, recimo, uvijek imas inspiracije za bavljenje nekom vrstom umjetnosti , ali u samome sebi nisi rijesio "konflikt" (kvadrat). Mozda bi prije svega trebalo zaista priznati sebi gdje pretjerujes, kako nejasno vidis i koliko nerealno ocekujes i onda raditi na tome sa samim sobom, a ne gledati koji bi eventualno bolji ispusni ventil bio za ispoljavanje tog groznog prorocanstva nasih planeta.

Nazalost, ne mogu ovaj tren dati neku formulu ili savjet za borbu tim aspektom, pricam samo opcenito. Upravo zato se i kaze da se ne moze jedan aspekt tumaciti izolirano, odvojeno od svega ostalog, jer se tek iz cijele karte (protumacene) moze vidjeti na koja jos podrucja (vise-manje) utjece taj isti "problem" i koja su to jos podrucja ili aspekti koji bi pripomogli u rjesenju tog konflikta.

Kao sto je sasa napisao - to jest neka vrsta blokade, ali zasigurno ju nije moguce rijesiti gledajuci samo taj jedan jedini aspekt, nego tek proucavanjem cijele karte i sagledavanjem ostalih potreba i mogucnosti.

Cesto se kaze: a sto cu, takav mi je horoskop....ali to je samo sala. Nije horoskop kriv, nije nitko kriv, ali nikoga se ne "nadmudruje" osim samog sebe.
__________________
"Though the seas threaten, they are merciful. I have cursed them without cause."
S.C. is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2008., 16:07   #40
diki da ne trošim riječi - potpisujem tvoj zadnji post

Drago mi je da sam bar neke od vas naveo da razmišljaju visokom astroloskom logikom.
Suspirium is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:23.