Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.06.2008., 13:30   #1
Druga polovina Strijelca i astrolozi

Pričao sam sa kolegom jednim, i tako smo pretresali neke stvari i slučajno mi je rekao da treba proučiti mitologiju, što je uistinu jako bitno za donošenje krajnjih zaključaka. I reče on meni da je Kiron stavio sve zvijezde na nebo. I mislim si ja ako je on suvladar Strijelca, a stavio zvijezde onda i sam Kiron mora utjecati na astrologiju. Ali Kiron je pola čovjek, polja konj, sigurno ovaj konjski dio nije zadužen za astrologiju, već onaj ljudski i onda sam postavio tezu da druga polovina Strijelca se odnosi upravo na astrologiju, kao druga polovina Kironova tijela.

I stvarno pogledajte malo, Goran Milekić odmah na samoj polovici ima Merkura, jedna moja ultra sposobna kolegica ovdje ima Urana, Dupor čini mi se ima isto Merkrua tu negdje, ja imam Saturn, mnogi astro moderatori tu imaju nešto. dupor je takođe bio takvog mišljenja samo on to nije izveo iz Kirona, nego iz nečega drugog.

što mislite o tome ?
Suspirium is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2008., 14:14   #2
Quote:
Suspirium kaže: Pogledaj post
Pričao sam sa kolegom jednim, i tako smo pretresali neke stvari i slučajno mi je rekao da treba proučiti mitologiju, što je uistinu jako bitno za donošenje krajnjih zaključaka. I reče on meni da je Kiron stavio sve zvijezde na nebo. I mislim si ja ako je on suvladar Strijelca, a stavio zvijezde onda i sam Kiron mora utjecati na astrologiju. Ali Kiron je pola čovjek, polja konj, sigurno ovaj konjski dio nije zadužen za astrologiju, već onaj ljudski i onda sam postavio tezu da druga polovina Strijelca se odnosi upravo na astrologiju, kao druga polovina Kironova tijela.

I stvarno pogledajte malo, Goran Milekić odmah na samoj polovici ima Merkura, jedna moja ultra sposobna kolegica ovdje ima Urana, Dupor čini mi se ima isto Merkrua tu negdje, ja imam Saturn, mnogi astro moderatori tu imaju nešto. dupor je takođe bio takvog mišljenja samo on to nije izveo iz Kirona, nego iz nečega drugog.

što mislite o tome ?
Nije Kiron stavio zvijezde na nebo. Ili si krivo cuo, ili je kolega nesto pobrkao. Kiron je po mitologiji uzdignut na nebo i predstavlja konstelaciju strijelca.

PS. Nisam bas siguran jeli pametniji danas covjek ili onjko
namaste is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2008., 14:24   #3
Kiron je prvi astrolog , on je prema mitologiji otac svih sazviježđa-

pa nećeš ti mene valjda učiti.
Suspirium is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2008., 14:35   #4
Quote:
Suspirium kaže: Pogledaj post
Kiron je prvi astrolog , on je prema mitologiji otac svih sazviježđa-

pa nećeš ti mene valjda učiti.
Prema kojoj mitologiji? Klingonskoj? Zasto ne bi ucio od mene ono sto mozes nauciti? Zar ne znas onu da su pametniji covjek i magarac nego sam covjek?

Astrolog tumaci zvijezde, a ne postavlja ih na nebo.
namaste is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2008., 14:43   #5
Nije ni cudo da ti je Saturn tu, na prijelazu izmedju konja i covjeka.
namaste is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2008., 18:58   #6
sine, svi mitski likovi, koji su stavljeni na nebo kao zviježđda su bili učitelji Kirona.

ne idu ti baš metafore, drži se žutog tiska.
Suspirium is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2008., 11:05   #7
Eto, nisam čula za tu teoriju, ali me zanima ima li praktičnu primjenu. Evo nekoliko astrologa i što oni imaju u drugoj polovici Strijelca:

- William Lilly - MC na 19,5 Sag
- Alan Leo - ništa
- Evangeline Adams - MC na 27 Sag
- Mark E. Jones - Mars na 14 Sag (vladar 6.k.)
- Vivian Robson - ništa
- Alfred Witte - ništa
- Alfred Max Grimm - ništa
- Thomas Ring - Merkur na 27 Sag u 6.k.
- Dane Rudhyar - ništa
- Walter Koch - ništa
- Reinhold Ebertin - Uran na 16 Sag (vladar 2.k.)
- Grant Lewi - Uran na 19 (vladar 7.k.)
- Mile Dupor - ništa
- Ronald Davison - ništa
- Sybil Leek - ništa
- Marion March - Asc na 14.5 Sag
- Joan McEvers - ništa
- Linda Goodman - ništa
- Wolfgang Döbereiner - Saturn na 18 Sag u 6.k.
- Lois Rodden - Saturn na 17 u 10.k.
- Michel Gauquelin - Saturn na 18 Sag (vladar 6.k.) i Venera na 25 Sag (vladar 10.k.)
- Bruno Huber - Merkur na 18 Sag u 10.k. i Mc na 16 Sag
- Louise Huber - Jupiter na 18 Sag (vladar 9.k.)

Dakle od 23 astrologa ovdje, 12 ih ima nešto u drugoj polovini Strijelca, a to je ili MC ili neka planeta koja ujedno vlada 2., 6 ili 10.k.
Negdje oko 50% - ne bi li trebalo biti daleko više? Dobro, mali je ovo uzorak za neku ozbiljniju statističku potvrdu....ali opet...
S druge strane, zanimljivo je što bilo koja planeta koja se kod ovih astrologa našla u drugoj polovici Strijelca vlada nekom poslovnom kućom, ipak poslovne kuće u kombinaciji sa planetom u znaku Strijelca ukazuje na neku vrstu posla koja se tiče savjetovanja, poučavanja, izučavanja...a to može biti i profesor, predavač, pravnik...možde bit svašta, ne nužno astrolog....
Trebalo bi sad uzet recimo 20 horoskopa profesora, pa usporedit sa 20 horoskopa astrologa i pogledat u čemu je razlika. Ali opet, većina astrologa u svojoj praksi budu i predavači...
Iskreno, nije mi baš ta teorija kako treba....
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2008., 11:41   #8
Quote:
Saradonija kaže: Pogledaj post
Evo nekoliko astrologa i što oni imaju u drugoj polovici Strijelca:
- S.C. - Merkur na 14° Strijelca (Vladar AC-a) konjunkcija Uran na 16° Strijelca (Vladar MC-a)
__________________
"Though the seas threaten, they are merciful. I have cursed them without cause."
S.C. is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2008., 12:25   #9
Saradonijo, drgao mi je da napredujemo, ako ovako nastavim možda dočekam da mi se i S.C obrati (bokte to mi ko birc neki zvuči ne ko ime).

Dakle postoji više tipova astrologa. Postoje oni elementarni logički, dakle matematičari ja bi rekao, koji zaključke donose isključivo logičkom sintezom. I to je super ! Takvi ne spadaju u ovu drugu polovinu Strijelca. ja bih ih prije nazvao merkurovskim astrolozima. E sad odvi drugi što imaju drugu polovinu Strijelca do uvida dolaze prije svega intuitivnim prodorom, dok ovi prvi dolaze logičkim. Ovi kod Strijelca imaju MOŽDA potencijal postati uspješniiji, evo vam primjera Goran Milekić i MIle Dupor, Milekić ima na 15 strijelca merkur čini mi se, Dupor isto negdje u blizini.

E sad ova statistika kkoju si navela je dvojebena. No činjenica sama da prostor druge polovine strijelca zauzima svega 15 stupnjeva, a zaodijakčki krug ima 360 stupnjeva, i činjenica da od 23 astrologa njih 12 ima baš u tih 15 stupnjeva neku planetu nije zanemariva !

s druge strane, ovdje su samo 23 astrologa, ima ih koliko hoćeš da bi iz statistike mogli išta zaključiliti trebalo bi ih biti bar 50. Ali i ovo što si stavila već dokazuje mnogo.
Suspirium is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2008., 12:26   #10
Quote:
S.C. kaže: Pogledaj post
- S.C. - Merkur na 14° Strijelca (Vladar AC-a) konjunkcija Uran na 16° Strijelca (Vladar MC-a)
čekaj malo , ovo kažeš za sebe ????

pa ti si onda mlađa od mene nekih 2 godine ?? A ja mislio da imaš 50 i nešto.
Suspirium is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2008., 12:31   #11
Quote:
Suspirium kaže: Pogledaj post
čekaj malo , ovo kažeš za sebe ????

pa ti si onda mlađa od mene nekih 2 godine ?? A ja mislio da imaš 50 i nešto.



Kako ti to racunas, nije mi jasno?! Merkur ti ozbiljno steka.
__________________
"Though the seas threaten, they are merciful. I have cursed them without cause."

Zadnje uređivanje S.C. : 30.06.2008. at 13:08.
S.C. is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2008., 12:42   #12
joj sorry sorry. prearano sam ustao.
Suspirium is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2008., 17:39   #13
Quote:
Suspirium kaže: Pogledaj post
Dakle postoji više tipova astrologa. Postoje oni elementarni logički, dakle matematičari ja bi rekao, koji zaključke donose isključivo logičkom sintezom. I to je super ! Takvi ne spadaju u ovu drugu polovinu Strijelca. ja bih ih prije nazvao merkurovskim astrolozima. E sad odvi drugi što imaju drugu polovinu Strijelca do uvida dolaze prije svega intuitivnim prodorom, dok ovi prvi dolaze logičkim. Ovi kod Strijelca imaju MOŽDA potencijal postati uspješniiji, evo vam primjera Goran Milekić i MIle Dupor, Milekić ima na 15 strijelca merkur čini mi se, Dupor isto negdje u blizini.
E, dakle ti koji ne spadaju u drugu polovinu Strijelca po onoj statistici gore su: Alan Leo, Vivian Robson ,Alfred Witte,Alfred Max Grimm, Dane Rudhyar,
Walter Koch, Ronald Davison, Sybil Leek, Joan McEvers, Linda Goodman, i Mile Dupor koji ima Merkur na 9 Strijelca, a nema ništa u drugoj polovini. Stoga oni bi bili, kako ti kažeš astrolozi logičari.
E sad, na osnovu čega si došao da prvu polovinu Strijelca zastupa logika, a drugu polovicu intuitivni prodor?
A opet kako ijedan astrolog može ičitavati kartu bez oboje i logike i intuitivnog prodora? Mislim da jedno bez drugog ne ide...
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2008., 17:54   #14
Quote:
Suspirium kaže: Pogledaj post
sine, svi mitski likovi, koji su stavljeni na nebo kao zviježđda su bili učitelji Kirona.

ne idu ti baš metafore, drži se žutog tiska.
Tata, opet konfabuliras. A cak i kad bi bilo tako, time ne uspijevas opravdati neispravnu tvrdnju da je "Kiron stavio sve zvijezde na nebo".

Niti ih je stavio na nebo, niti su "svi mitski likovi koji su stavljeni na nebo kao zvijezdja bili ucitelji Kirona".

A koji bi to i bili?
Ovan? Mitski lik? Bik? ..... Lav?



However, tata valjda opet pio...s bunara povrijedjene tastine
namaste is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2008., 19:23   #15
A "druga" pol Strijelca je od 15 st nadalje?
Totto is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2008., 19:58   #16
Quote:
Saradonija kaže: Pogledaj post
E, dakle ti koji ne spadaju u drugu polovinu Strijelca po onoj statistici gore su: Alan Leo, Vivian Robson ,Alfred Witte,Alfred Max Grimm, Dane Rudhyar,
Walter Koch, Ronald Davison, Sybil Leek, Joan McEvers, Linda Goodman, i Mile Dupor koji ima Merkur na 9 Strijelca, a nema ništa u drugoj polovini. Stoga oni bi bili, kako ti kažeš astrolozi logičari.
E sad, na osnovu čega si došao da prvu polovinu Strijelca zastupa logika, a drugu polovicu intuitivni prodor?
A opet kako ijedan astrolog može ičitavati kartu bez oboje i logike i intuitivnog prodora? Mislim da jedno bez drugog ne ide...
naglasio sam riječ možda.

Goran Milekić je recimo tipičan primjer intuitivno filozofskog astrologa. ja sam samo htio povući razliku vezanu za stil. Poenta je u tome da možda ovi sa naglašenom drugom polovinom Strijelca imaju veću strast u pogledu astrologije.

Saradonija morati ćeš priznati da naglašenost druge polovine Sagg nije slučajna ni iz ovih primjera koje si navela. Dakle govorimo o popunjenosti svega 15 stupnejva zodijačkog kruga i da njih 50 posto to ima.

Ne vjerujem d to može biti slučajno.
Suspirium is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2008., 19:59   #17
Quote:
namaste kaže: Pogledaj post
Tata, opet konfabuliras. A cak i kad bi bilo tako, time ne uspijevas opravdati neispravnu tvrdnju da je "Kiron stavio sve zvijezde na nebo".

Niti ih je stavio na nebo, niti su "svi mitski likovi koji su stavljeni na nebo kao zvijezdja bili ucitelji Kirona".

A koji bi to i bili?
Ovan? Mitski lik? Bik? ..... Lav?



However, tata valjda opet pio...s bunara povrijedjene tastine
metafora i simbolika. dosadan si.
Suspirium is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2008., 07:39   #18
Quote:
Ne vjerujem d to može biti slučajno.
ništa nije slučajno
aladina is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2008., 23:25   #19
Quote:
aladina kaže: Pogledaj post
ništa nije slučajno
ima 10 planeta prema modernoj astrologiji, 12 zodijačkih znakova - vjerojatnost da je na slučajnom uzorku ljudi barem jedna u strijalcu je prilično velika!nije bitno jesu li astrolozi ili ne.ova terija ne vodi nikamo...
luda_do_daske is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2008., 15:28   #20
ja bi onda trebala biti izvrstan astrolog imama i logiku i intuiciju
saturn na 9°
a znam da sam takva i od prije ni mi ti trebo niko reci,neki cudni mix logike i intuicije,u zivotu koji me nikad ne vara,ali je što ih ja ne poslusam
npr.ono sto sam prvo pomislila o nekome ispadne uvijek tocno,može me malo zavarat,ali ispadne ionakav kakav mi se ucinio na ocetku
ili ja mogu imat dobar feeeling,ali poceti sumnjati,pa ispadne da nisam ni trebala sumnjati
Maddie is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:19.