Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.08.2010., 10:54   #81
Quote:
Mory kaže: Pogledaj post
Uf..
Ne znam da li to ima ikakve veze kakva sam ja bila beba (4450/51, moji roditelji.. mama je imala 5kg, tata 5500 i 57cm .. naša konstitucija.. mm i mene - visina/težina)... a i rekao mi je dr. Kos kad smo bili na uzv prije 2 i po mjeseca: "Pogledajte se (misleći na mm i mene)! Pa ne mislite valjda da ćete roditi bebu od 2 i po kile!"
Znači, pripremam se na diva
ovaj moj je onda na tatu,on je rođen s 4 kg/50 cm.s moje strane smo svi sitni rođeni,ja doduše nisam mjerodavna rođena u 6 mj.trudnoće kilo u meni bilo okruglo,najveći brat 2600.a ja se nadala da ću rodit sitnu bebu
marinella is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2010., 14:05   #82
Mislim da se malo previše brinete i zamarate izračunom. Oduvijek imam neuredan ciklus, nakon 15 god. braka zatrudnjela sam u 35-toj g. kad smo već debelo odustali! Išla sam kod gin. koji radi na staroj aparaturi i ne slovi za velikog stručnjaka, odredio je termin po zadnjoj m. i tri puta me ultrazvučno gledao u 9 mj. Na zadnjem pregledu prije termina rekao je da će beba imati 3,5 kg. Rodila sam tri dana iza termina bebu od 3,1 kg. Sada sam opet trudna, nenamjerno 3,5 mj i trebam roditi na isti dan kad i prvo dijete. I to je to. Uživajte u svome blaženom stanju i ne mučite se. Sve super i sve za pet i baš mi je drago da nisam znala sve što sada znam. Ne teba čitati baš sve na forumu! Ciaos!!!
Jaca mv is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2010., 15:54   #83
Lightbulb Procjena trajanja trudnoće bez datuma ZM

trudna sam a ne znam točo kad mi je bila zadnja menstruacija,,,dali liječik bez obzira na to može odredit starost ploda ???
ifkica_a3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2010., 16:01   #84
Quote:
ifkica_a3 kaže: Pogledaj post
trudna sam a ne znam točo kad mi je bila zadnja menstruacija,,,dali liječik bez obzira na to može odredit starost ploda ???
može prema veličini i još nekim parametrima
__________________
Valnea 27.09.2007. Lorena 14.07.2010.
valneahana is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2010., 16:01   #85
može, šreciznim i pažljivim uzv mjerenjima.
meni je tako određen termin u 2.trudnoći. i pazi.. fulali jedan dan
__________________
svi na broju...03.05.Michelin
happymom5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2010., 18:10   #86
naravno da može, najčešće se uzima prvi dan zadnje menstruacije.
tako je meni odredio moj ginekolog.
__________________
velika seka i mali braco
tina_m is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2010., 22:35   #87
moze,meni po menstruaciji ni nije racunato,jel po zadnjoj bi bila 5-6tj vise trudna
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2010., 08:16   #88
Quote:
OOOOOOO kaže: Pogledaj post
moze,meni po menstruaciji ni nije racunato,jel po zadnjoj bi bila 5-6tj vise trudna



ajme....super,baš vam hvala već sam misla da ne....
jupi........... hvala curke
ifkica_a3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2010., 08:20   #89
Quote:
happymom4 kaže: Pogledaj post
može, šreciznim i pažljivim uzv mjerenjima.
meni je tako određen termin u 2.trudnoći. i pazi.. fulali jedan dan
super,pa ono kad svi pitaju kad ti je bila zadnja menstr.ja kažem pa ne znam točno,pa kao reci od prilike a ja skroz zaboravila,iako sve
zapisujem ovaj put baš nisam i eto...pa sam misla da je to jako bitno.,
ajd sad mi je malo lakše...hvala
ifkica_a3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2010., 19:20   #90
Postala sam već na jednom mjestu evo i tu ću postaviti isto pitanje:
Danas sam bila na UTZ i sada sam sva zbedirana kaže gin. da je bebica čak i manja za moje tjedne i da je glavica za tj. veća od tijela dakle po njima obujam glave odgovara za 31+1, a tijelo (leđa i nožice) 30+1 a po ZM sam u 32+1tj. nije mi problem što ću roditi tjedan kasnije ako je tako, ili zato što je bebica malena (a ima 1700g), nego ta neproporcionalnost, da li je još neka od vas imala takav slučaj?
Bettyna is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2010., 20:18   #91
Quote:
Bettyna kaže: Pogledaj post
Postala sam već na jednom mjestu evo i tu ću postaviti isto pitanje:
Danas sam bila na UTZ i sada sam sva zbedirana kaže gin. da je bebica čak i manja za moje tjedne i da je glavica za tj. veća od tijela dakle po njima obujam glave odgovara za 31+1, a tijelo (leđa i nožice) 30+1 a po ZM sam u 32+1tj. nije mi problem što ću roditi tjedan kasnije ako je tako, ili zato što je bebica malena (a ima 1700g), nego ta neproporcionalnost, da li je još neka od vas imala takav slučaj?
Bebe se u stomaku ne razvijaju proporcionalno. Vjerovatno ćeš na slijedećem uzv imat druge rezultate. Ne brigaj.
Ladovina is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2012., 13:27   #92
Jeste li duže prenijeli curicu ili dečka? Imaju neke priče da se dečki prenose, a curice rode ranije.
Woman Yoya is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2012., 13:39   #93
Dječak "kasnio" 5 dana,curica "kasnila" 4 dana.
Fantasma is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2012., 23:56   #94
Quote:
Yoya girl kaže: Pogledaj post
Jeste li duže prenijeli curicu ili dečka? Imaju neke priče da se dečki prenose, a curice rode ranije.
bapske price.
od svih curica iz moje okoline jedino smo ja i jos jedna frendica rodile prije 40. tjedna (ali vec u terminu: termin je sve izmedju 37 i 42 tjedna!!), druge su rodile iza 40 tjedna.
al kao sto rekoh, i to je jos u terminu! samo sto se rijetko kad zaista ceka taj 42. tjedan, ide se obicno na indukciju iza 41. tjedna.
(iako ima iznimki, nedavno je nasa forumasica rodila s 42+2)

termin, onaj jedan datum, je skorz okvirna stvar izracunata po zadnjoj mengi i ne znaci vam bas nista, izuzev cinjenice da biste koji tjedan prije ili kasnije mogle roditi

tak da sve mi potpuno krivo koristimo izraze da smo prenjele ili da smo ranije rodile.
dijete rodjeno prije termina je dijete rodjeno prije 37. tjedna.
preneseno dijete je dijete rodjeno nakon 42. tjedna.

sve ostalo je u terminu.
__________________
Pricat ce ti o plovidbi ti sto nisu sidro digli...
La_LuNa is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2012., 09:51   #95
Ovo je utješno za pročitati, ali ti to nitko lijepo ne objasni od ginekologa i liječnika

Nama su na primjer tijekom tečaja iznosili statistike prema kojima se većina beba rodi u 38. tjednu. I naravno da onda postaneš nervozan kad počneš debelo iza sebe ostavljati taj tjedan
moses is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2012., 10:02   #96
prvi dečko - dan prije termina
drugi dečko - prenešen 12 dana
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2012., 10:06   #97
mali hahar rođen dva dana prije termina
__________________
Padnem. Ustanem. Popravim krunu. Nikad ne odustanem!
vedrana84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2012., 10:17   #98
Prvo rođeno sa 36 tt (36+3)
Dugo rođeno dan prije termina
__________________
...ja sam hteo tačnu takvu to je čudna podudarnost....
*Simba* is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2012., 13:50   #99
La Luna je odlicno napisala, nema tocnog termina, sve izmedu 37 i 42 tjedna je termin. Ja za svoje obje trudnoce znam tocan sat i minutu kad sam ostala trudna, prvi roden 5 dana poslije "termina", za drugog su predvidanja da ce ranije po nalazu cervixa. Vidjet cemo....
__________________
tigar 09.08.2010. i zmaj 11.07.2012....
nangaparbat is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2012., 13:56   #100
Moja cura rođena na termin al sam morala na indukciju. Inače su mi rekli po cerviksu da ne bi još sigurno bar 10 dana rodila
__________________
Ostavit ću svitlo da mi vidiš doć.......
ZARA1402 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:17.