Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Pogledaj rezultate ankete: Da li u Hrvatskoj treba omoguciti rodilji carski rez po zelji?
Da i zdravstveno pokriva 100% troskova. 81 39.51%
Da,no bez indikacija rodilja placa razliku cijene. 75 36.59%
Ne, lijecnik odlucuje, no snosi odgovornost. 35 17.07%
Ne, lijecnik odlucuje, ne snosi odgovornost. 2 0.98%
Da, vec je tako, metodom mita i korupcije. 12 5.85%
Glasovatelji: 205. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.07.2015., 18:59   #401
Quote:
Lindsay kaže: Pogledaj post
pa pretpostavljam da je ali kažem da smatram da žena, osim ako nije liječnica, ne bi trebala sama odlučivati o tome kakav će porod imati jer smatram da nije dovoljno upućena i nema dovoljno znanja o svim prednostima i nedostatcima ( na stranu to što će joj dr. možda objansiti)

i ne slažem se s matildom 75 o tome da je ovdje riječ samo o pravu na izbor. to mi je ono- ja baš hoću carski i gotovo i to hoću jer se bojim boli i baš me briga šta vi kažete liječnici jer valjda ja znam i gotovo.


to mi je isto kad bi se tako odnosilo i prema operacijama glave, srca, ovoga, onoga- ja znam šta ja hoću i baš me briga! ma, dajte, pa valjda liječnici znaju šta rade (Plavooka Sanja, žao mi je zbog tvog slučaja i iskustva, ali želim vjerovati da su takvi dr. iznimka)
mislimda se prelako pristupa tome i ne mogu zamisliti da ja sad dođem liječniku i kažem ja bi carski jer se bojim boli. od njega bi očekivala da mi kaže- gospođo draga pa jel vi znate zašto se carski izvodi, koje su indikacije za carski i sl. a ne da samo kaže- ok, to košta tolko i tolko pa ako hoćete,može.

ne znam, možda ću promijeniti mišljenje kad rodim..

Kako je došlo do off rasprave na drugoj temi,te je moderatorica pronašla ovu temu,koju sam ja previdjela,mada je post na koji odgovaram,odnosno uzela sam za primjer,star više godina,a u tim minulim godinama, došlo i do promjena,te se carski vrši po želji rodilje,koja to može platiti(zadnje što sam čula je 20 000 KN).

Pitam se što je pravi uzrok te promjene.
U mojoj neposrednoj okolini CR-om rođeno je troje djece u posljednjih 3 godine.
U sva tri slučaja,mlade žene,zdrave,trudnoće bez komplikacija,nikakve med indikacije za CR zahvat...ali
u jednom slučaju,rodilja se bojala porođanje boli,a obitelj dobrostojeća,te joj je želja ispunjena.
u drugom slučaju,situacija ista,trudnoća bez ikakvih problema,bez ikakvih indikacija za CR,susjeda ove prve,poželjela je da i njoj bude tako lako kao prvoj,pa je njena manje dobrostojeća obitelj ispunila želju uzimanjem nenamjenskog kredita..
u trećem slučaju tok trudnoće kao i gore opisano,dakle bez med indikacije,preplašena stravičnim pričama o neljubaznom med osoblju,nemaru istog,i nepodnošljivim porođajnim bolovima,uz pomoć vlastite i šire obitelji skupili novac i rodila CR-om.
Razgovarala sam sa sve tri,naravno bez kritike ili omalovažavanja njihovih odluka
jer je mene osobno zanimalo što ih je dovelo do takvog izbora,no ne u svrhu statističkih podataka.
Samo je ova posljednja dobila objašnjenje o mogućim posljedicama CR-a od ginekologice kojoj je odlazila.

Vračam se na moje pitanje što je uzrok takvoj promjeni tj strahu od porođajnog bola?

U kvotanom postu,dakle već pred više godina,autorica je iznjela svoje mišljenje,kojemu osobno nemam puno dodati osim:

po mom osobnom zapažanju i mišljenju,u cilju zarade,debelo se vrši psihološki uticaj tj propaganda o bezbolnom porođaju,(čak ni prikriveno),usađuje se ženama mišljenje da ona(rodilja)ima slobodu i pravo izbora da ne trpi nikakvu bol,bila ili ne bila obaviještena o mogućim posljedicama,jer ona je svoga tijela gospodar.

Zašto se sve više žena plaši porođajne boli?

Trenutni trend?
Neinformiranost rodilja?
Nadmetanje između bogatih i siromašnih?

A kao zadnje,što mi je najodbojnije nije li to u stvari prostituiranje liječničke etike?

I posebno napominjem,da ovdje ne pišem o opravdanim tj med indiciranim
CR porodima.
__________________
Vjeruj u se i u svoje kljuse
amary is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2015., 00:21   #402
Quote:
amary kaže: Pogledaj post
Zašto se sve više žena plaši porođajne boli?
Trenutni trend?
Neinformiranost rodilja?
Nadmetanje između bogatih i siromašnih?
Mozda zato jer je realno porod u hrvatskim bolnicama vrlo neugodno i lose iskustvo
Pogledaj samo teme o iskustvima i bit ce jasno da se porod organizira prvenstveno tako da medicinskom osoblju bude lakse, a rodilju i njene zelje se vecinom ignorira.

Quote:
amary kaže: Pogledaj post
A kao zadnje,što mi je najodbojnije nije li to u stvari prostituiranje liječničke etike?

I posebno napominjem,da ovdje ne pišem o opravdanim tj med indiciranim
CR porodima.
U Hrvatskoj iz nekih razloga vlada misljenje da je carski rez nesto sto se smije raditi samo kod precizno odredjenih stanja, inace da se radi o strahovitom riziku.
Bez da ulazim u raspravu da li je to medicinski ispravno ili ne, mogu reci da je u Njemackoj zelja rodilje dovoljan razlog za planirani carski rez o trosku zdravstvenog osiguranja.

Dakle netko je u krivu: ili hrvatski ili njemacki ginekolozi rade krivo. Ja nekako vise vjerujem u strucnost njemackih...

Inace ako govorimo u moralu hrvatskih ginekologa mislim da je ilustrativno iznjeti cinjenicu da isti ginekolozi koji u bolnicama ulazu prigovor savjesti na obavljanje pobacaja isti postupak rado obavljaju u svojoj privatnoj praksi (naravno uz naplatu).
Adelholzener is online now  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2017., 08:37   #403
gdje se može na carski po želji

Pozdrav, zanima me da li se može gdje u Zagrebu napraviti carski po želji? A da nije neka skupa privat klinika. Okej ak se treba doplatiti, ali da to nije sad baš 10 000 kn. Hvala
hmmm4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2017., 08:43   #404
nigdje osim u Podobnika, al to je privatno i cifra je veca
__________________
Don’t let those horns confuse you, people, they are there to keep the halo on straight.
dana69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2017., 08:48   #405
mici, cr rez navodno košta 25 000 kn. i bolnicu. samo što plaćamo dopunsko pa ti je "besplatno"

a podobnik i ostale klinike imaju cifrice od oko 27 000 kn.
__________________
robica za curice-Beba
Evil-smile is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2017., 09:12   #406
jel to sigurno? čitala sam negdje da je moguće u vinogradskoj. imam i jednu frendicu koja poznaje curu koja je dva puta tamo po želji
hmmm4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2017., 09:35   #407
Sigurno je, pa nisu bolnice plac. Cr na teret zdravstva ide po indikaciji. Ak ide po tvojoj zelji onda plati. Ta cura je vjerojatno imala neku indikaciju pa joj je bilo ponudeno
Olivi is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2017., 09:42   #408
Ili je imala neku dobru vezu
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2017., 09:48   #409
Quote:
Snow Fairy kaže: Pogledaj post
Ili je imala neku dobru vezu
Ili to. Mislim vjerojatno mozes ubacit nekome kuvertu samo pazi da ne ubacis nekom krivom
Olivi is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2017., 09:54   #410
Da, imala je vezu, dva poroda tako imala. hvala vam na odgovorima
hmmm4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2017., 10:14   #411
Dobar dio doktora koji radi po bolnicama radi i negdje privatno. Ako zelis takav "dogovoreni carski" lijepo vodis trudnocu kod nekog takvog doktora koji onda uz odredjene "dogovore" moze biti voljan napraviti carski. E sad jesu li ti dogovori debela rodbinska i sl. veza, granicne indikacije koje se moze pogurati u carskom smjeru, novceki....
BlackBerry is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2017., 11:00   #412
koji su razlozi za takav carski? ako nema nikakvog argumenta, meni je besmisleno, na stranu i veze i novci.
Blackie is online now  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2017., 11:04   #413
vjerojatno misle da manje boli ili koji bog?

mislim cr je operacija.

ja sam rodila na carski. jbga, nije isto kad ti prerežu mišiće ili kad te zašiju dolje ako i popucaš uopće.

daleko od toga da je moj carski super prošao i super je oporavak bio, ali nije svima takav

za prvi put nisam nikako htjela carski, ali sad drugi put želim. em što sam bruh operirala, pa mi je to u startu indikacija, em što je moj porod bio zbilja maraton od 42 km pa uopće ne želim ni pomišljati na to opet
__________________
robica za curice-Beba
Evil-smile is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2017., 13:05   #414
Quote:
Blackie kaže: Pogledaj post
koji su razlozi za takav carski? ako nema nikakvog argumenta, meni je besmisleno, na stranu i veze i novci.
Strah...neke granicne indikacije koje u bolnici ignoriraju.
Recimo meni se zbog poroda (gotovo sigurno) pomakla malo dioptrija. -1 ili 2. Noje puno ali zivcira i moram sad po nove naocale za auto i posto mi se pomakla u 3 godine od zadnje vozacke, sad ce mi zadrzati skraceni period za ponovni pregled za vozacku...
Doktore boli neka stvar za to jer realno rizik od carakog je veci od jebade s naocalama ostatak zivota.
Al s obzirom sve sto znam sad, moj eventualni drugi porod ce bitigotovo 100% carski jer necu jos losiji vid i jos vece gnjavaze nego mjesec ili dva bolova u trbuhu od carskog. To ce proci za mjesec dva, a ovo s vidom mi ostaje jos dugo dugo.

Plus ocu izbjec sve strahove vezane za dobrobit djeteta nakon potencijalno teskog poroda, hematome nagnjcenja, upale i sl.
Nek ga oni lijepo izvade fino gospodski. A mama ce plakati oko bolova u trbuhu ak treba i pol godine.
BlackBerry is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2017., 15:47   #415
Quote:
BlackBerry kaže: Pogledaj post
Strah...neke granicne indikacije koje u bolnici ignoriraju.
Recimo meni se zbog poroda (gotovo sigurno) pomakla malo dioptrija. -1 ili 2. Noje puno ali zivcira i moram sad po nove naocale za auto i posto mi se pomakla u 3 godine od zadnje vozacke, sad ce mi zadrzati skraceni period za ponovni pregled za vozacku...
Doktore boli neka stvar za to jer realno rizik od carakog je veci od jebade s naocalama ostatak zivota.
Al s obzirom sve sto znam sad, moj eventualni drugi porod ce bitigotovo 100% carski jer necu jos losiji vid i jos vece gnjavaze nego mjesec ili dva bolova u trbuhu od carskog. To ce proci za mjesec dva, a ovo s vidom mi ostaje jos dugo dugo.

Plus ocu izbjec sve strahove vezane za dobrobit djeteta nakon potencijalno teskog poroda, hematome nagnjcenja, upale i sl.
Nek ga oni lijepo izvade fino gospodski. A mama ce plakati oko bolova u trbuhu ak treba i pol godine.
Ja imam veliku dioptriju pa se svejedno pogorsava a rodila sam na carski. Nije carski garancija da ce sve biti ok.
A inace, proslo je skoro 10 mjeseci od mog i to jos uvijek nije kako spada sve. Sve nesto steze, zeza... ako ikako budem mogla, za iduce dijete zelim vaginalni porod. Nek ne izlazi "gospodski".

Edit: moja jedna kolegica je rodila kod podobnika hitnim carskim prije cetiri godine i cifra je bila 32000 kn. Tako da su cijene mogle ici samo gore.
__________________
Ljubav je samo riječ dok ne dođe netko tko joj pruži značenje.
khm khm is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2017., 16:03   #416
Kažu da na dioptriju može utjecati i sama trudnoća, hormoni, ne samo porod

A Podobnik ima javno cijene i ne mora se spekulirati
https://www.podobnik.hr/info/cjenik-poroda/
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2017., 16:34   #417
Quote:
khm khm kaže: Pogledaj post
Ja imam veliku dioptriju pa se svejedno pogorsava a rodila sam na carski. Nije carski garancija da ce sve biti ok.
A inace, proslo je skoro 10 mjeseci od mog i to jos uvijek nije kako spada sve. Sve nesto steze, zeza... ako ikako budem mogla, za iduce dijete zelim vaginalni porod. Nek ne izlazi "gospodski".

Edit: moja jedna kolegica je rodila kod podobnika hitnim carskim prije cetiri godine i cifra je bila 32000 kn. Tako da su cijene mogle ici samo gore.
Ma znam da moze. Al ovo cu ipak pripisati porodu jer je fakat naglo nastupilo odkad sam rodila.
Ili se eto tak poklopilo. Ugl. Nisam najsretnija
Iako smatram da mi je porod bio relativno brz i lagan. Tak da nemam neke posebne traume od toga. Nazalost nije bio lagan za bebu. Pa imam traume od toga.
BlackBerry is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2017., 20:37   #418
Quote:
Snow Fairy kaže: Pogledaj post
Kažu da na dioptriju može utjecati i sama trudnoća, hormoni, ne samo porod

A Podobnik ima javno cijene i ne mora se spekulirati
https://www.podobnik.hr/info/cjenik-poroda/
E bravo!
To je onda to - epiduralna plus carski. Tako je i bilo.
__________________
Ljubav je samo riječ dok ne dođe netko tko joj pruži značenje.
khm khm is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2017., 20:40   #419
Quote:
BlackBerry kaže: Pogledaj post
Ma znam da moze. Al ovo cu ipak pripisati porodu jer je fakat naglo nastupilo odkad sam rodila.
Ili se eto tak poklopilo. Ugl. Nisam najsretnija
Iako smatram da mi je porod bio relativno brz i lagan. Tak da nemam neke posebne traume od toga. Nazalost nije bio lagan za bebu. Pa imam traume od toga.
Mozda je, a mozda i nije. Eto, to stvarno mozemo samo nagadjati. Ja se nadam da nece dalje biti jos gore!
Meni isto nije bio lagan za bebu, tako da zahvaljujem Bogu svaki dan da postoji carski rez. Ali da bih isla na elektivni, sigurna sam da ne bih nikad.
Naravno, svakom njegovo, ja govorim iskljucivo za sebe nakon hitnog cr.
__________________
Ljubav je samo riječ dok ne dođe netko tko joj pruži značenje.
khm khm is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:53.