Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.12.2008., 23:27   #1
Vladar sunčevog znaka

Koju težinu ima vladar sunčevog znaka?

Tko je važniji? Sunce ili vladar znaka?

Kako tumačiti njegov položaj? Jesu li to neki životni interesi ili što?

Npr. meni je Sunce u Ovnu u 12.kući, a Mars u Vodenjaku u 11.kući.

Ego u kući duhovnosti i izolacije, a vladar je u kući prijatelja/društva...Prilično kontradiktorno. Jesam li ja samotnjak ili društvenjak?

Moram priznati da me cijela teorija vladara jako iritira i ne znam koja im je svrha...
Snejk is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2008., 09:58   #2
Koliko sam ja shvatila vladari pričaju priču kako će se nešto završiti...pa ako ti je neka kuča urožena ili nije dobro postavljena....a njezin vladar se ipak ugodno smjestio...to znači da će se pitanja te kuče ipak povoljno razriješit...

(naravno ,moje znanje je skromno...početnik sam i to )

Tako je mene čini se zeznula ova moja Venerica...na prvi pogled nice u Biku...apsolutno vlada svime u chartu...i onda kad mala bolje pogledaš...hm,hoj...ježi ga,zapela na Algolu...Blokade?...a moglo bi se reći...
Petlja is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2008., 10:34   #3
Quote:
Snejk kaže: Pogledaj post
Koju težinu ima vladar sunčevog znaka?

Tko je važniji? Sunce ili vladar znaka?

Kako tumačiti njegov položaj? Jesu li to neki životni interesi ili što?

Npr. meni je Sunce u Ovnu u 12.kući, a Mars u Vodenjaku u 11.kući.

Ego u kući duhovnosti i izolacije, a vladar je u kući prijatelja/društva...Prilično kontradiktorno. Jesam li ja samotnjak ili društvenjak?

Moram priznati da me cijela teorija vladara jako iritira i ne znam koja im je svrha...
vladar pobliže opisuje planet/kuću kojim vlada. mislim da je ipak važnije sunce. a možda su oboje važni, samo na različiti način... ove pozicije u kućama se mogu tumačiti tako da si ti jedna osoba koja doživljava stvari na jedan duhovni način, no koja opet teži tu svoju duhovnost ispoljiti kroz društvene aktivnosti, koja je usmjerena na društvena zbivanja, koja sve percipira u smislu "što to znači za društvo". a s obzirom da se radi o znaku ovna i marsu, način na koji ti ispoljavaš tvoju osobnost bi bio direktniji, impulzivniji, usmjeren na djelovanje a ne kontempliranje i sl. no opet možda baš imaš osjećaj da ti nešto koči i ograničava takvo djelovanje (direktno, impulzivno) - onda se opet vraćamo na simboliku 12. kuće, što znači da iz nekog razloga ne želiš sebe prihvatiti kao takvu: osobu koja djeluje i ide prema van, nego si stalno pripisuješ ulogu nekog tko se povlači u sebe i tko želi radije ostati u sjeni. ako je u tome slučaj, onda pokušaj prodrijeti u eventualne uzroke tog povlačenja - jer sunce u ovnu želi izaći, a 12. kuća ga hoće zadržati unutra pa je to kontradikcija sama po sebi, no opet kada izraziš prirodu svog sunca samu po sebi, onda će se nesputano izraziti i simbolika 12. kuće i ona neće više biti tako ograničavajuća i izolacijska, nego će se izraziti njen dublji smisao koji će opet biti podebljan simbolikom 11. kuće (dakle kao što napisah usmjerenosti na društvo i društvena zbivanja).

si me skužila ?
__________________
Na obodu su kruga početak i svršetak zajedno.
polyhymnia is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2008., 14:34   #4
Quote:
polyhymnia kaže: Pogledaj post
vladar pobliže opisuje planet/kuću kojim vlada. mislim da je ipak važnije sunce. a možda su oboje važni, samo na različiti način... ove pozicije u kućama se mogu tumačiti tako da si ti jedna osoba koja doživljava stvari na jedan duhovni način, no koja opet teži tu svoju duhovnost ispoljiti kroz društvene aktivnosti, koja je usmjerena na društvena zbivanja, koja sve percipira u smislu "što to znači za društvo". a s obzirom da se radi o znaku ovna i marsu, način na koji ti ispoljavaš tvoju osobnost bi bio direktniji, impulzivniji, usmjeren na djelovanje a ne kontempliranje i sl. no opet možda baš imaš osjećaj da ti nešto koči i ograničava takvo djelovanje (direktno, impulzivno) - onda se opet vraćamo na simboliku 12. kuće, što znači da iz nekog razloga ne želiš sebe prihvatiti kao takvu: osobu koja djeluje i ide prema van, nego si stalno pripisuješ ulogu nekog tko se povlači u sebe i tko želi radije ostati u sjeni. ako je u tome slučaj, onda pokušaj prodrijeti u eventualne uzroke tog povlačenja - jer sunce u ovnu želi izaći, a 12. kuća ga hoće zadržati unutra pa je to kontradikcija sama po sebi, no opet kada izraziš prirodu svog sunca samu po sebi, onda će se nesputano izraziti i simbolika 12. kuće i ona neće više biti tako ograničavajuća i izolacijska, nego će se izraziti njen dublji smisao koji će opet biti podebljan simbolikom 11. kuće (dakle kao što napisah usmjerenosti na društvo i društvena zbivanja).

si me skužila ?
Vako, prvo da vas sve pozdravim.
Meni je Sunce u Ribama u trećoj, a vladar Sunca, Neptun, u Jarcu u drugoj, što me, čini mi se, boja nekakvim karakteristikama Jarca. Budući da mi ljudi često kažu da djelujem dosta hladno, a i znak i Mjesec i podznak mi svi srdačni i topli. Možda djeluje previše simplistički, no ja sam vladara Sunčevog i njegov smještaj osjetila baš tako. Možda krivo gledam na stvari?
znashtikosam is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2008., 15:05   #5
Quote:
znashtikosam kaže: Pogledaj post
Vako, prvo da vas sve pozdravim.
Meni je Sunce u Ribama u trećoj, a vladar Sunca, Neptun, u Jarcu u drugoj, što me, čini mi se, boja nekakvim karakteristikama Jarca. Budući da mi ljudi često kažu da djelujem dosta hladno, a i znak i Mjesec i podznak mi svi srdačni i topli. Možda djeluje previše simplistički, no ja sam vladara Sunčevog i njegov smještaj osjetila baš tako. Možda krivo gledam na stvari?
ne samo neptun u jarcu, nego i sunce u 3., koja je kuća intelekta i sveg mentalnog. to može značiti da voliš intelektualizirati i da ćeš to svoje riblje sunčeko htjeti na taj način zaštititi. a di ti je 10. kuća ? jer ljudi često prvo primijete znak koji nam je na vrhu 10. kuće, to je, uz podznak, energija koju odašiljemo u društvu i to ljudima koji nas ni ne poznaju.

jednostavna rješenja su često ona ispravna, iako mi volimo komplicirati
__________________
Na obodu su kruga početak i svršetak zajedno.
polyhymnia is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2008., 15:56   #6
Quote:
polyhymnia kaže: Pogledaj post
ne samo neptun u jarcu, nego i sunce u 3., koja je kuća intelekta i sveg mentalnog. to može značiti da voliš intelektualizirati i da ćeš to svoje riblje sunčeko htjeti na taj način zaštititi. a di ti je 10. kuća ? jer ljudi često prvo primijete znak koji nam je na vrhu 10. kuće, to je, uz podznak, energija koju odašiljemo u društvu i to ljudima koji nas ni ne poznaju.

jednostavna rješenja su često ona ispravna, iako mi volimo komplicirati
Deseto i MC u Djevi, ali se cijelo polje proteže kroz Vagu.
Aha, tip osobe koji pjeva I'm too sexy for my car, too sexy for my shirt.
Tko voli komplicirati? I ti s' Riba?
znashtikosam is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2008., 17:01   #7
Quote:
znashtikosam kaže: Pogledaj post
Deseto i MC u Djevi, ali se cijelo polje proteže kroz Vagu.
Aha, tip osobe koji pjeva I'm too sexy for my car, too sexy for my shirt.
Tko voli komplicirati? I ti s' Riba?
pa evo djevica djeluje distancirano. a i to što si riba, riba voli nabaciti zid i zabarikadirati se. nije to tako srdačan znak da, riba sam ( viš kak smo se nanjušile ) ali mislila sam općenito "mi ljudi" da volimo komplicirati i zaobići najjednostavnije rješenje ko iz nekog principa. valjda mislimo da nam je to ispod nivoa
__________________
Na obodu su kruga početak i svršetak zajedno.
polyhymnia is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2008., 18:51   #8
Quote:
polyhymnia kaže: Pogledaj post
vladar pobliže opisuje planet/kuću kojim vlada. mislim da je ipak važnije sunce. a možda su oboje važni, samo na različiti način... ove pozicije u kućama se mogu tumačiti tako da si ti jedna osoba koja doživljava stvari na jedan duhovni način, no koja opet teži tu svoju duhovnost ispoljiti kroz društvene aktivnosti, koja je usmjerena na društvena zbivanja, koja sve percipira u smislu "što to znači za društvo". a s obzirom da se radi o znaku ovna i marsu, način na koji ti ispoljavaš tvoju osobnost bi bio direktniji, impulzivniji, usmjeren na djelovanje a ne kontempliranje i sl. no opet možda baš imaš osjećaj da ti nešto koči i ograničava takvo djelovanje (direktno, impulzivno) - onda se opet vraćamo na simboliku 12. kuće, što znači da iz nekog razloga ne želiš sebe prihvatiti kao takvu: osobu koja djeluje i ide prema van, nego si stalno pripisuješ ulogu nekog tko se povlači u sebe i tko želi radije ostati u sjeni. ako je u tome slučaj, onda pokušaj prodrijeti u eventualne uzroke tog povlačenja - jer sunce u ovnu želi izaći, a 12. kuća ga hoće zadržati unutra pa je to kontradikcija sama po sebi, no opet kada izraziš prirodu svog sunca samu po sebi, onda će se nesputano izraziti i simbolika 12. kuće i ona neće više biti tako ograničavajuća i izolacijska, nego će se izraziti njen dublji smisao koji će opet biti podebljan simbolikom 11. kuće (dakle kao što napisah usmjerenosti na društvo i društvena zbivanja).

si me skužila ?

moram se osvrnuti makar će biti slightly off

Su, ASC, Ve, Me i Ma u biku, 12 k

Mo Vodenjak 11 k


I vidiš, tek sam nedavno počela shvaćati sva ograničenja i tajne 12 k.

Primjerice Venera (moja vladarica, moja supatnica) - mada je u konjunkciji sa Marsom, kako doživljam svoju sexualnost, ženstvenost, čulonost sve je u dubinini, sve je iza kulisa.

Masu puta sam čula da me na prvu loptu doživljavaju kao hladnu, zatvorenu osobu, što ne može biti dalje od istine.To oni koji me i po drugi put vide i sami shvate ( primjerice da sam malkice hiperaktivna).

Ta moja Ve u 12 k - kao da sam potpuno nesvjesna kako me doživljavaju kao ženu, a opet mi daje iznimnu mogućnost inutitivne percepcije svega što Venera simbolizira.

I doista- ta Venera želi ostati u sjeni (ne mogu se zamisliti kao mladenku na svadbi sa stotinjak uzvanika, a svi me gledaju i svi bi plesali samnom - ma pusti me bit s mirom u kakvom kutiću ).

Kad me muškarci gledaju, pa i više pa toga, osjećam se ogoljeno i neugodno. Nisu to kompleksi - meni je dovoljno da sam svom dragom najljepša, čak me i vrijeđa kad si drugi muškarci svojataju pravo da mi dobacuju, fućkaju, trube ili ne daj bože me diraju.
Totto is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2008., 20:04   #9
Baš si dobro opisala Ve u 12., mistična zbog potrebe za sjenom, a ne da kao takva privlači pozornost, gotovo nedodirljiva, izbirljiva, senzibilna, fina, sramežljiva s najvećim mogućim kriterijima. Kada bi se samo ideal koji ona sanja mogao pronaći u stvarnom svijetu...nema riječi koje bi se mogla opisati vizija ljubavi i ljepote o kojoj ona mašta.
12.kuća is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2008., 23:58   #10
Mislim da vladar sunčevog znaka ima veliki značaj, pogotovo ako je dodatno pojačan, ko npr. kod mene (Sunce u Ovnu, Mars na ASC).
Imam ja i jaku Veneru, ali je Mars očigledno jači.

No, treba pogledati cijelu kartu pojedine osobe, kako bi se vidjelo koliko je zapravo vladar jak. Ima ljudi kod kojih nema preveliki značaj, jer ga drugi planeti "pojedu".

Također, ima slučajeva gdje se pravi vladar dobro vidi kad pogledaš osobu, iako ga u karti baš i nema
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2008., 00:51   #11
Quote:
polyhymnia kaže: Pogledaj post
vladar pobliže opisuje planet/kuću kojim vlada. mislim da je ipak važnije sunce. a možda su oboje važni, samo na različiti način... ove pozicije u kućama se mogu tumačiti tako da si ti jedna osoba koja doživljava stvari na jedan duhovni način, no koja opet teži tu svoju duhovnost ispoljiti kroz društvene aktivnosti, koja je usmjerena na društvena zbivanja, koja sve percipira u smislu "što to znači za društvo". a s obzirom da se radi o znaku ovna i marsu, način na koji ti ispoljavaš tvoju osobnost bi bio direktniji, impulzivniji, usmjeren na djelovanje a ne kontempliranje i sl. no opet možda baš imaš osjećaj da ti nešto koči i ograničava takvo djelovanje (direktno, impulzivno) - onda se opet vraćamo na simboliku 12. kuće, što znači da iz nekog razloga ne želiš sebe prihvatiti kao takvu: osobu koja djeluje i ide prema van, nego si stalno pripisuješ ulogu nekog tko se povlači u sebe i tko želi radije ostati u sjeni. ako je u tome slučaj, onda pokušaj prodrijeti u eventualne uzroke tog povlačenja - jer sunce u ovnu želi izaći, a 12. kuća ga hoće zadržati unutra pa je to kontradikcija sama po sebi, no opet kada izraziš prirodu svog sunca samu po sebi, onda će se nesputano izraziti i simbolika 12. kuće i ona neće više biti tako ograničavajuća i izolacijska, nego će se izraziti njen dublji smisao koji će opet biti podebljan simbolikom 11. kuće (dakle kao što napisah usmjerenosti na društvo i društvena zbivanja).
Dosta kul objašnjenje. Istina, uključen sam u neka društvena zbivanja i imam pokretačku ulogu, ali klonim se "stejdža".
I tražim "veći smisao" tj. pokušavam to racionalizirati kao nešto važno za društvo u cjelini... kao "opća korist"...opet pretjerujem
Snejk is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2008., 11:18   #12
hmm...zanimljivo, meni je sunce u 8. kući a vladar Mjesec u Strijelcu u 2. al je i u konjukciji sa Neptunom, zbog toga imam osjećaj da me taj Neptun malo sputava, smeta mi da lakše izrazim to Sunce
mush mushi is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2008., 12:56   #13
Nego...muš-muši...tvoja postava vladara Sunca iz 8. u 2. kuću...to bi mogla biti neka nasljeđena imovina ,ha?
Petlja is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2008., 18:26   #14
Quote:
Petlja kaže: Pogledaj post
Nego...muš-muši...tvoja postava vladara Sunca iz 8. u 2. kuću...to bi mogla biti neka nasljeđena imovina ,ha?
pa ne znam, zasad nisam ništa naslijedila...al svugdje mi stoji kao neko nasljedstvo pa ćemo vidjet
mush mushi is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2008., 18:40   #15
bitan je sunčev vladar evo vam primjer.

ja sam se rodio sa velikim zdravstvenim problemima. mars u djevici 0 južni čvor na eklispi kvadrat sve živo pa još u polju 8. sunce u padu u vagi, sunce vladar 8 smrt. vitalna sila života slaba. pa još ac 90 sunce. i sada da moja venera nije u vagi visoko elevirana u svom sjedištu , da je recimo u škorpionu - ja bi bio mrtav. venera je kao vladar sunca meni spasila život i uz pluton najjača je planeta mojeg horoskopa.
Suspirium is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2009., 08:55   #16
Quote:
Snejk kaže: Pogledaj post
Koju težinu ima vladar sunčevog znaka?

Tko je važniji? Sunce ili vladar znaka?

Kako tumačiti njegov položaj? Jesu li to neki životni interesi ili što?
Vladar Sunca ili Suncev dispozitor vazan je uz Sunce i njegov polozaj, kako bi ga poblize objasnio.

Zasto?

Zato sto za svaku od 12 pozicija Sunca u znakovima (od Ovna do Riba) postoji po 12 dispozicija. Znaci jedno Sunce u Ovnu moze imati Vladara (dispozitora) Marsa ponovno u svih 12 znakova (od Ovna do Riba). Sto znaci da svi ti Ovnovi (Sunce u Ovnu) nisu potpuno isti Ovnovi (logicno). Za osobu cije je Sunce u Ovnu od velikog ce znacaj biti tumacenje samog Marsa u natalnoj karti i on ce svojim polozajem u znaku/kuci dodatno opisati tog Ovna.

Dakle, imas 3 osobe koje su po Suncevom znaku Ovan.....ali je medju njima neka ocigledna razlika. Jedan mozda ima dispozitora (Marsa) u Ovnu (recimo najtipicniji, Ovan je domicil Marsu), drugi ga mozda ima u Jarcu (taj bi mozda bio "najzreliji", Jarac je mjesto egzaltacije Marsa), a treci u Biku (on bi bio dosta razlicit od tipicnog Ovna, jer je Bik mjesto izgona Marsa).



Quote:
Moram priznati da me cijela teorija vladara jako iritira i ne znam koja im je svrha...
Dakle, svrha Vladara je da poblize objasni odredjeni polozaj. Kao "produzetak" tog odredjenog znaka gdje nam se planet koji promatramo nalazi.

Sunce u Ovnu u 12. ne znaci nuzno samotnjak, kao sto ni Mars u Vodenaku u 11. ne znaci samo drustvenjak. Naravno da nije rijec o kontradikcijama nego je svrha vidjeti na koji nacin jedno nadopunjuje drugo.
__________________
"Though the seas threaten, they are merciful. I have cursed them without cause."
S.C. is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2009., 22:16   #17
Ovako.
Ja sam Djevica, i Merkur mi je u Djevici, po nekim sistemima kuća, čak i u istoj kući.
Međutim, kako je Merkur uvijek tu blizu Sunca, u vrlo velikom broju slučajeva za Blizance i Djevice vladat će iz istog znaka.
Jel bi to trebalo značiti da su Djevica i Blizanci znaci koji su najskloniji stereotipu?
Dok bi onda, ako uzimamo moderne vladaoce u obzir, svi Škorpioni rođeni šezdesetih bili slični jer se Pluton dugo nije micao iz Djevice.

Po mojim obzervacijama, znak koji obično ne možeš fulati je Lav, Djevice i Blizanci pak, kao promjenjivi znakovi, znaju se pojavljivati u različitim varijantama - kod Lava prevladava fiksna kvaliteta, jedna konstantna crta temperamenta, egzibicionistička i egomanijakalna. Razlog tomu je upravo to što kod Lava Suncem ne vlada nijedna druga planeta - izražava se idealno i po šabloni, osim ako ga ne guši neki aspekt, i to bih čak rekla da samo konjunkcija može imati tu snagu. Merkurovska kvaliteta je prilagodljivost, mentalna receptivnost, zaigranost. Ali to su manje kvalitete sunčeva znaka nego osnovnog principa planete.

Čini mi se da je možda više od sunčevog znaka bitno to postoji li u natalu kakva planeta u sjedištu jer takva planeta onda postaje dominantna i nositelj nekakvog zodijačkog pečata. Tako netko sa Venerom u Vagi može imati jače karakteristike stereotipne Vage nego netko sa Suncem u Vagi i Venerom u Djevici, dobrim dijelom i zato što je Sunce u Vagi u izgonu. Ja nemam karakteristike tipične Djevice zato što mojim Suncem vlada Merkur iz Djevice već zato što mi je Merkur u Djevici. Sunce, po meni, nije jezgra horoskopa već samo jedan od principa a planete su jake onoliko koliko imaju šanse vršiti utjecaj, a najviše šanse imaju ako su u domicilu, a zatim jesu li na uglovima i kako se izražavaju u aspektima. Kako AC opisuje onaj unikatni trenutak našeg dolaska na svijet, vladatelj AC je vjerojatno bitniji i od vladatelja Sunca i od Sunca samog.

Isto tako sam sve više sklona mišljenju da Sunce i Mjesec u natalu označavaju nasljeđe i tradiciju, ono s čim dolazimo na svijet, ne nužno doslovno oca i majku, ali te principe - usvojene vrijednosti, ambiciju, želju za statusom kod Sunca i emocionalne navike, tradiciju, usvojeno ponašanje kod Mjeseca. Ono što nas stvarno opisuje su Merkur, Mars i Venera te ascendent, temperamentom i fizički.

Zadnje uređivanje veruschka : 09.01.2009. at 22:23.
veruschka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:25.