Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Oprema

Oprema Sve što nam treba (i ne treba, ali želimo :hekla:)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.04.2009., 12:59   #101
Felxa je meni prekokrasna, ima je i u Lesnini (neko je jednom spomenuo da je u Lesnini čak jeftinije)

Leonee, imaš onog lika koji ti vozi doma sve iz Ikee kaj ti treba....
e Leonee, oš ti princa1 staviti u krevet kad se rodi princ2? ja mislila da oboj budu u kinderbetima...

a za oplementit dječiju sobu super su mi naljepnice na veselo obojanim zidovima...
Ja bi mojoj curki tako rado sobu uredila u rozo zelenoj varijanti - odlična mi je ta kombinacija... no bit će crveno "hrastasta" do daljnjega, a krevet je napravljen kao galerija (pod stropom) i koristit će ga tek kad malo naraste da se može popeti....
__________________
I,M i F ja sam na ovoj planeti da sretne Vas učinim......
Mijaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2009., 13:42   #102
Mi imamo njihovu sobu i brdo dodataka, meni je to stvarno odlično, svako malo mijenjamo izgled sobe.

Krevet nam je momentalno bez ograda na podu, ponekad je gore, pa je ispod prostor za igru, uglavnom mi smo jako zadovoljni

Ako želite mogu vam staviti par slikica, samo me uputite kako.
Monica. is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2009., 15:05   #103
Quote:
Wedding kaže: Pogledaj post
ovaj krevet je kupila frendica i nije bas zadovoljna...isto su puno drvo ali jelovina ili tako nesto i mekano i sarafi joj se okrecu i malo malo pa joj se krevet razloha i sad je ljuta ko ris
kak znaš da se radi o istom krevetu?
oni tamo imaju 30-ak kreveta....

na Mihinom većinom spavamo ja ili MM jer se on dokotrlja na naš pa da imamo mjesta netko ode na njegov, malac skače po njemu kad je budan, igra se.. i još mu ništa nije...skroz je čvrst i stabilan..
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2009., 15:13   #104
Ikea mi ima stvarno cool stvari, no medjutim ja bi izbjegla to angaziranje tog covjeka placanje 20% njemu I jos merver.. Mislim ako sto mogu naci tu.. .. (zapravo uopce bi izbjegla dovlacenje namjestaja iz vana ako je to moguce )
Njihovi kreveti koji se mogu produziti/skratiti su super, ali meni to ne treba dakle, treba mi krevet za odraslu osobu bez visoke donje strane..di su noge.
U pocetku ce spavati na njemu moja malenkost pa ja I beba pa onda princ1..
Sto se tice madraca, kupiti cemo od perfecta dreams madrac kakav I mi imamo.

Mozda danas odemo pogledati u mercatone njihov izbor..

Monica, bas bi voljela viditi vasu dj sobu (mislim da su utute negdje medju top temama )..
__________________
U izradi

Zadnje uređivanje Leonee : 18.04.2009. at 15:19.
Leonee is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2009., 15:57   #105
e jok...flexe više nema u Lesnine...
i je bila je dosta jeftinija jer se čekalo preko 3 mjeseca....
i kad bi došla onda je sve bilo izmješano...ono ja naručim krevet
dobijem ormar...

al sad su prekinuli sa Flexom..na moju žalost..
__________________
...ja bih tako rado opet....
šiljo is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2009., 15:59   #106
Monica i ja bi volila vidit slike..ajde ih prikelji..
__________________
...ja bih tako rado opet....
šiljo is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2009., 16:15   #107
Leonee kad nadjes najbolje rijesenje, daj na sunce izvjestaj pa bi moglo biti copy - paste jer i mi smo iz kategorije dvometrasa
Athina is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2009., 21:02   #108
Bili u mercatoneu.. Nismo nasli nis sto nam odgovara. Ima nekih dosta jeftinih kreveta (500njak kn), cak neki I nelose izgledaju.. No medjutim imaju ugl vecu tu donju stranicu. I nemaju ispod nista (nikakve ladice).
A oni koji maju ladicu dole su veci po visini.
Ugl, chorak!
__________________
U izradi
Leonee is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2009., 21:11   #109
moja mišica trenutno spava u krevetiću u mojoj sobi, ovakav, bijeli:
http://www.carters.com/category/Cate...?categoryId=29
imamo i komodu-prematalicu s kadicom koju smo dobili od moje frendice (polovna).

a u njenoj sobici je čeka:
krevet:
http://www.ikea.com/at/de/catalog/products/70120551
podkrevet:
http://www.ikea.com/at/de/catalog/products/80120579
i noćni ormarić:
http://www.ikea.com/at/de/catalog/products/50120566

uzela sam taj krevet jer na onaj koji mi je bio ljepši (hemnes) ne ide madrac 200x90, nego njihov, 200x80, tanak, pa mi je odda serija bila bolji izbor (zbog madraca i komoditeta spavanja).

uz to ormare pax, 100x236x60 cm, obična bijela vrata i baš sam kupila deco fun naljepnice winnie the pooh za njih.
__________________
uzrujavati se zbog onoga što nemaš znači uludo trošiti ono što imaš.
MariaDelMar is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2009., 15:04   #110
Maria del Mar, znači na ovom krevetu se izvlači još jedan krevet? dolje stane još jedan madrac?
cvijetić is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2009., 12:14   #111
Quote:
šiljo kaže: Pogledaj post
e jok...flexe više nema u Lesnine...
i je bila je dosta jeftinija jer se čekalo preko 3 mjeseca....
i kad bi došla onda je sve bilo izmješano...ono ja naručim krevet
dobijem ormar...

al sad su prekinuli sa Flexom..na moju žalost..
da Fleksa je dobila nogu u Lesnini tj. tocnije Lesnina je dobila nogu od Flekse jer su muljali sa cjenama a ceka se i u Kiki po 3 mjeseca ako nema na skladistu tj. ako ide po narudbi ijako Kika stalno dopunjava asortiman ali opet nemaju apsolutno sve na skladistu jer ne mogu ni imat
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2009., 13:29   #112
Quote:
Wedding kaže: Pogledaj post
nama je prvenstveno prioritet bio kvaliteta i da traje bar 15 godina sto smo sa ovim i dobili jer mi se ne baca 2-4000 kuna za sobu koju cu za 5 godina bacit
Sam da napomenem da su meni moji kupili sobu kad sam imala cca 2-3 godine, naravno da nis nisam birala
Sa 10 godina sam je mrzila, a s 15 tukla po vratima u nadi da ce se raspast i da ce mi kupit novu... al soba je i dan danas u odlicnom stanju, popravljano je par vrata i ladica
Tako da... imajte u vidu - djeca se mijenjaju, zelje im se mijenjaju, a njihov ukus nije i vas

Meni je drago sto imamo jeftilen namjestaj da se nis ne sekiram kad skace po krevetu, prolije sok i slicno. Planiram sve zamijenit kad najmladje dijete navrsi 10 godina

MariaDelMar, bas je lijepi krevet
EDIT: E da, meni se Flexa ne svidja... preglomazno mi izgleda sve skupa, za neku sobu od 30m2.
Mali Princ mi je lijep.
Zmijica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2009., 21:04   #113
Meni je mali princ bzvz.. Podsjeca me na sperploce I ne svidja mi se uopce namjestaj u bojama. Boje odrede boju sobe I ako je malo drugaciji dizajn od klasicnog zapecati tu sobu u tom dobu pa nije ni cudo sto klinci (osobito curice) popizde za starce I njihov izbor prije 10-20-30 god

Dok recimo kreveti flexe su klasicni (manimo tobogane, satore I accessories za bebane), od punog drva (dakle, djeco razvaljujte.. ) I boje drveta su, koja nikada ne izlazi iz mode, tj neutralna je.

A budu li razvaljivali namjestaj.. Nakon par odgajateljskih lekcija (..ovisi o mom I mm raspolozenju) mogu ocekivati da ce dobiti nogom u guzicu, a onda ce postovati zaradjeni novac njihovih roditelja (taman posla da cu im mjenjat sobu svakih 10-15god)!

di si ti zmijuljo? Falis...
__________________
U izradi
Leonee is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2009., 12:58   #114
Quote:
šiljo kaže: Pogledaj post
ovo mi se sviđa...


i ovo mi se sviđa ali bez tkanine...

Interesira me kod ovog prvog kreveta koliko tu dole ima svjetla. Dole je ipak nekakav radni stol. Ako je krevet iznad... Nećeš ga staviti pokraj prozora. Ima lampu. No treba i prirodnog svjetla, ako je moguće.
Drugo pitanjce- ovi kreveti sa ladicama da li tu ide pravi madrac ili više onaj kao francuski krevet?
Šta je sa tepisima, zavjesama, lusterima...?
kocul is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2009., 13:07   #115
Quote:
kocul kaže: Pogledaj post
Interesira me kod ovog prvog kreveta koliko tu dole ima svjetla. Dole je ipak nekakav radni stol. Ako je krevet iznad... Nećeš ga staviti pokraj prozora. Ima lampu. No treba i prirodnog svjetla, ako je moguće.
Drugo pitanjce- ovi kreveti sa ladicama da li tu ide pravi madrac ili više onaj kao francuski krevet?
Šta je sa tepisima, zavjesama, lusterima...?
pa ovisno gjde ces stavit takav krevet...nemamo svi iste kuce, stanove itd.

Da u te krevete sa ladicama ideu pravi madraci i ta ladica ima dooje podnicu jer madrac mora disat

Tepisi, zavjese, lusteri??? - kaj sa njima?
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2009., 13:22   #116
Quote:
Leonee kaže: Pogledaj post
Meni je mali princ bzvz.. Podsjeca me na sperploce I ne svidja mi se uopce namjestaj u bojama. Boje odrede boju sobe I ako je malo drugaciji dizajn od klasicnog zapecati tu sobu u tom dobu pa nije ni cudo sto klinci (osobito curice) popizde za starce I njihov izbor prije 10-20-30 god

Dok recimo kreveti flexe su klasicni (manimo tobogane, satore I accessories za bebane), od punog drva (dakle, djeco razvaljujte.. ) I boje drveta su, koja nikada ne izlazi iz mode, tj neutralna je.

A budu li razvaljivali namjestaj.. Nakon par odgajateljskih lekcija (..ovisi o mom I mm raspolozenju) mogu ocekivati da ce dobiti nogom u guzicu, a onda ce postovati zaradjeni novac njihovih roditelja (taman posla da cu im mjenjat sobu svakih 10-15god)!

di si ti zmijuljo? Falis...
Po meni ne možeš očekivati da će dijete od 2 godine, teenager i čovjek od 22-23 godine biti u istoj sobi, da će imati isti krevet, iste ormare, stol... Je da je to sve skupo. No budimo realni. Koji krevet može izdržati sva ta razdoblja. Samo ako ga daš raditi od punog drveta. Mjenjaš madrac kada treba. Ali kakav bi onda naručio - za dvogodišnjaka , teenagera ili već zrelu osobu. Bar ćeš jednom morati promjeniti sobu. Koliko god to koštalo
kocul is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2009., 13:27   #117
Quote:
kocul kaže: Pogledaj post
Po meni ne možeš očekivati da će dijete od 2 godine, teenager i čovjek od 22-23 godine biti u istoj sobi, da će imati isti krevet, iste ormare, stol... Je da je to sve skupo. No budimo realni. Koji krevet može izdržati sva ta razdoblja. Samo ako ga daš raditi od punog drveta. Mjenjaš madrac kada treba. Ali kakav bi onda naručio - za dvogodišnjaka , teenagera ili već zrelu osobu. Bar ćeš jednom morati promjeniti sobu. Koliko god to koštalo
pa madrac nema veze sa nici o cemu ti pricas, pa naravno da ce osoba dok ne postane ponoljetna promjenit najmanje 2 puta madrac - tj. to bi bilo realno

A krevet ako je kvalitetan i od punog drva, moze izdrzat i 40 godina...ja sam do svoje 23 godine spavala na jenom te isotm krevetu (naravno uz promjene madraca) i taj isti krevet je sad u vikendici i sluzi svrsi savrseno - zato se ne spominje bezveze kvalitetan krevet od punog drva i neutralnih boja koji ce se uklopit u svaki ambijent
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2009., 15:06   #118
kocul naravno da ga nebi stavila kod prozora a i ovako dignut krevet nebi namjestila prije nego cura napuni 7-8 godina...
i to je ono što mi se isto sviđa...sad je normalni krevet a kroz koji god ga dignem malo a kasnje još više...
a zašto misliš da nebi bilo svjetla?




Quote:
Zmijica kaže: Pogledaj post
Meni je drago sto imamo jeftilen namjestaj da se nis ne sekiram kad skace po krevetu, prolije sok i slicno. Planiram sve zamijenit kad najmladje dijete navrsi 10 godina .

je off al ..... imaš nam nešto za reći????
__________________
...ja bih tako rado opet....
šiljo is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2009., 15:36   #119
Ja sam spavala na jednom te istom krevetu 20ak god. On je sada isto na viksi I dalje se spava na njemu kada smo god tamo..
Flexini kreveti su od punog drva..
A madrac ce se sigurno promjeniti bar 1x..

Ormare I radne stolove sigurno da im necu mjenjati jednom kad kupim!.. Ne znam sto ste vi radili sa svojima, ali moji se jos uvijek koriste I to mi je bezvezno razbacivanje novcima..
Bitno je da je soba prilicno klasicna.. Krevet, ormar, stol,.. Pa da onda te dodatke mogu mjenjati kako zele.
__________________
U izradi
Leonee is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2009., 16:26   #120
Naravno da se i moj namjestaj jos koristi, a bogami u bakinoj kuci su kreveti 70 godina stari i jos bi bili dobri da ih poplava nije satrala.
U doba nasih roditelja i ranije nije bilo moguce kupit nekvalitetnu stvar. Postojalo je samo skupo i skuplje.
Al danas, uz sav taj jeftini namjestaj mi nije jasna logika - komp i teve i mobitel cu kupit novi svakih 5 godina, al namjestaj ima da traje 20
Ma svatko kako mu pase... ja bih popizdila 10 godina gledat isti ormar u dnevnoj sobi, pa racunam da je i djetetu tako

I "klasicno" je sirok pojam.
Recimo, drvo je klasicno. Al recimo ja volim javor i wenge, a moja mama hrastovinu i orah koji je meni najruznija nijansa koja postoji (igrom slucaja imam bas tu boju u dnevnom jer nemam para za novi ormar )

Siljo, na zalost ne. Al poslat cu ti pm ako budem imala
Leonee, na godisnjem sam u RL
Zmijica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:26.