Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Prekršajno i kazneno pravo

Prekršajno i kazneno pravo Prometni prekršaji, istrage, pretrage i pregledi, zatvor, novčane kazne i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.06.2009., 09:30   #1
Koje su kazne ako se ne odjavi vozilo?

Imam skuter kojem je nedavno istekla registracija, ne vozim ga pa ga ne želim registrirati. Čujem da je kazna 700kn. Dali oni prate odjave i redovno šalju kazne, kako to ide? Možda me policija može kaznit samo ako me uhvati u vožnji?


Kakav je zakon u razvijenim državama šta se toga tiče? šta njih briga hoču li registrirat vozilo ako se ne vozim.
__________________
Sent from my NOKIA 3310

Zadnje uređivanje papa štrumf : 18.06.2009. at 09:37.
papa štrumf is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2009., 09:54   #2
ako ti još nije ništa došlo uzmi papire i tablicu i trči na mup i odjavi jer će ti doć sigurno samo je pitanje dana
kad odjaviš sa zakašnjenjem a nisu ti poslali kaznu onda i neće
joke6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2009., 10:08   #3
meni su poslali poziv da se javim u policiju nakon što je 11 godina prošlo od zadnje registracije. tablice nisam imao ali sam imao dokumente. uredno ih poništili i to je to. nije bilo kazne.

zato trči dok je vrijeme.
vukovarac69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2009., 10:17   #4
Ne želim ga odjaviti jer ću ga registrirati kada će mi trebati.


http://www.mup.hr/13433.aspx
__________________
Sent from my NOKIA 3310
papa štrumf is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2009., 10:28   #5
Quote:
papa štrumf kaže: Pogledaj post
Ne želim ga odjaviti jer ću ga registrirati kada će mi trebati.


http://www.mup.hr/13433.aspx

moraš odjaviti i vratiti tablice inače će biti kazne....kasnije ga uvijek možeš registrirati
vukovarac69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2009., 11:18   #6
Quote:
papa štrumf kaže: Pogledaj post
Imam skuter kojem je nedavno istekla registracija, ne vozim ga pa ga ne želim registrirati. Čujem da je kazna 700kn. Dali oni prate odjave i redovno šalju kazne, kako to ide? Možda me policija može kaznit samo ako me uhvati u vožnji?


Kakav je zakon u razvijenim državama šta se toga tiče? šta njih briga hoču li registrirat vozilo ako se ne vozim.
mogu ti odgovoriti samo na drugi dio tvog pitanja.
kad covjek vidi kako to funcionira u drugim drzavama onda mu je tek jasno kako to jadno (ne)funcionira u hrvatskoj, zbog takvih stvari je dobro (za narod) da eu pritiska hrvatsku vladu da se napokon rijesi te komunisticke birokracije.
dakle;u njemackoj kada kupis tablice one su zauvjek tvoje i nitko ti ih nemoze oduzeti,kada ti vise netrebaju mozes si ih staviti u primacoj sobi u vitrinu ili zabiti iznad kreveta u spavacoj sobi,znaci ti si ih platio ,dobio racun i one su TVOJE i nemoze ti niko doci po TVOJE tablice.
kada vozilo prijavis dobijes na tu TVOJU tablicu pecat koji je na tablici sve dok ga ne odjavis (kad ga odjavis pecat se skida ali tablice ti dobivas jer su tvoje),vozilo je prijavljeno vremenski neograniceno ili dok ga sam ne odjavis.
sve dok je vozilo prijavljeno placas i porez,znaci u tvom je interesu da vozilo odjavis kad ti vise netreba.osiguranje i porez placas samo za vrijeme dok je vozilo prijavljeno,teoretski mozes svaki dan vozilo prijavljivati i drugi dan odjavljivati (normalno, odjava/prijava se placa tako da je to samo slikoviti primjer).
V.Sipak is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2009., 12:22   #7
Quote:
vukovarac69 kaže: Pogledaj post
moraš odjaviti i vratiti tablice inače će biti kazne....kasnije ga uvijek možeš registrirati
Onda ću ga radije registrirat, neda mi se zajebavat sa odjavom. Šta se tiče kazne, može mi ga smradaner popušit. Gnjide dopuštaju alkoholičarima da se i dalje voze nakon 50 kazni zbog vožnje u pijanom stanju, a mene misle pljačkat.

Quote:
27. ožujak 2009 -
U Republici Hrvatskoj trenutačno je u evidenciji 205 768 vozila čiji vlasnici nisu u zakonskom roku, nakon isteka važenja prometne dozvole (registracije), odjavili vozilo i vratili registracijske pločice policijskoj upravi ili policijskoj postaji koja vozilo vodi u evidenciji
Nema šanse da ovi svi plate, a niti nema mjesta u zatvorima za sve.
__________________
Sent from my NOKIA 3310
papa štrumf is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2009., 12:28   #8
Počelo je...!!!

Naslov iz današnjeg Večernjaka:

Već 315 Zagoraca dobilo je kaznu od 700 kuna

Evo i link:

http://www.vecernji.hr/newsroom/regi...08502/index.do

A to van je tako... (rekli bi neki Sanaderovi ljudi)...!!!
supervox is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2009., 13:01   #9
Slučaj je ovakav.
Osoba A je imala auto. Ona je preminula. U razdoblju između smrti i ostavinske rasprave je istekla registracija. Nakon 2 mjeseca je ostavinska gotova. Sadašnji vlasnik nije odjavio vozilo. Kome će oni dat kaznu? Ne mogu preminuloj osobi a ne mogu ni, po mojem, ni sadašnjem vlasniku jer je on dobio neregistrirano vozilo.
Problem je što se ne može naći knjižica vozila pa se ni auto ne može odjaviti.
Savjet?
malimrav85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2009., 13:08   #10
ova lopovska država pljačka gdje kod stigne, plati odjavu pa prijavu..... riga mi se
__________________
You can never smoke too much weed..... Just like you can never fuck too much pussy
marq.fcb is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2009., 14:04   #11
Quote:
malimrav85 kaže: Pogledaj post
Slučaj je ovakav.
Osoba A je imala auto. Ona je preminula. U razdoblju između smrti i ostavinske rasprave je istekla registracija. Nakon 2 mjeseca je ostavinska gotova. Sadašnji vlasnik nije odjavio vozilo. Kome će oni dat kaznu? Ne mogu preminuloj osobi a ne mogu ni, po mojem, ni sadašnjem vlasniku jer je on dobio neregistrirano vozilo.
Problem je što se ne može naći knjižica vozila pa se ni auto ne može odjaviti.
Savjet?
ima san nedavno takvu situaciju
materi je osta auto i morala ga je odjavit kad je registracija istekla
odjavila ga je sa didovom osobnom
joke6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2009., 15:15   #12
Quote:
marq.fcb kaže: Pogledaj post
ova lopovska država pljačka gdje kod stigne, plati odjavu pa prijavu..... riga mi se
imas mozda kakav komentar na ove koji se voze s neregistriranim vozilima??
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2009., 16:09   #13
Quote:
ZgSash kaže: Pogledaj post
imas mozda kakav komentar na ove koji se voze s neregistriranim vozilima??
ne, voze se na svoju odgovornost
__________________
You can never smoke too much weed..... Just like you can never fuck too much pussy
marq.fcb is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2009., 17:01   #14
Quote:
marq.fcb kaže: Pogledaj post
ne, voze se na svoju odgovornost
Za takve neodgovorne vozaće je i preblag zakon.
Nedaj bože da imaš prometnu nesreću sa takvim neodgovornim vozačem jer trebat će ti vremena i živaca da ostvariš pravo na popravak svog limenog ljubimca.
cserer is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2009., 18:05   #15
Quote:
marq.fcb kaže: Pogledaj post
ne, voze se na svoju odgovornost
da i na moj trosak
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2009., 18:27   #16
Quote:
joke6 kaže: Pogledaj post
ima san nedavno takvu situaciju
materi je osta auto i morala ga je odjavit kad je registracija istekla
odjavila ga je sa didovom osobnom
u ovom slučaju nisu dali jer nema knjižice vozila i tko zna di je
nisam ja pa ne znam sve detalje ali u grubo je tak

jel se može dobit nova knjižica vozila uopće u ovoj situaciji?
malimrav85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2009., 23:05   #17
Quote:
malimrav85 kaže: Pogledaj post
u ovom slučaju nisu dali jer nema knjižice vozila i tko zna di je
nisam ja pa ne znam sve detalje ali u grubo je tak

jel se može dobit nova knjižica vozila uopće u ovoj situaciji?
naravno da može ali tek kad se riješi rasprava
joke6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2009., 03:04   #18
Kako se postaviti u ovoj situaciji?
Prića mi susjed da je dobio uplatnicu za platiti 700 kn jer nije stigao na vrijeme registrirati auto
Izbivao je 3mj. iz naše lijepe .Radi kao konobar na brodu.
Kad se vratio doma čekala ga uplatnica.
Išao se žaliti ali ništa nije mogao postići,jer su mu rekli da je morao znati da će izbivati u to vrijeme i da je mogao to obaviti prije odlaska .
Po tome ispada da se može auto registrirati za dvije god. unaprijed.
cserer is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2009., 10:35   #19
Quote:
cserer kaže: Pogledaj post
Kako se postaviti u ovoj situaciji?
Prića mi susjed da je dobio uplatnicu za platiti 700 kn jer nije stigao na vrijeme registrirati auto
Izbivao je 3mj. iz naše lijepe .Radi kao konobar na brodu.
Kad se vratio doma čekala ga uplatnica.
Išao se žaliti ali ništa nije mogao postići,jer su mu rekli da je morao znati da će izbivati u to vrijeme i da je mogao to obaviti prije odlaska .
Po tome ispada da se može auto registrirati za dvije god. unaprijed.
a hbga, u pravu su...trebao je unaprijed to napraviti...imao sam ideju motor ove godine regati samo na 3 mj....izvedivo, ALI: nakon isteka rege moram odjaviti motor, vratiti pločice..čuvaju ih 90 dana i unište...slijedeće godine sve ponovo, pa se ova moja konstrukcija ne isplati...svuda DA osim u HR....
girling is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2009., 12:31   #20
Quote:
papa štrumf kaže: Pogledaj post
Imam skuter kojem je nedavno istekla registracija, ne vozim ga pa ga ne želim registrirati. Čujem da je kazna 700kn. Dali oni prate odjave i redovno šalju kazne, kako to ide? Možda me policija može kaznit samo ako me uhvati u vožnji?


Kakav je zakon u razvijenim državama šta se toga tiče? šta njih briga hoču li registrirat vozilo ako se ne vozim.
Ja sam prodao svoj skuter i napravio kupoprodajni ugovor. Frajer nije s tim ugovorom prijavio motor na sebe da automatski ga odjave s mene. NAKON KOJIH GODINU-GODINU I POL mi je dosla plava koverta da moram vratiti tablice i odjaviti vozilo jer nije regano a ja sam ga i takvog prodao(neregistriranog). Otisao na murju s kopijom ugovora i odjavili ga s mene tak da nisam dobio nikakvu kaznu. E sad neznam sta je bilo kasnije...
Uglavnom..odjavi ga sa sebe...vrati tablice....i vozi se koliko oces sam se pazi murje i to je to...
audi_a3_Sline is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:00.