Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.07.2009., 11:09   #21
Quote:
Saradonija kaže: Pogledaj post
A čuj, to su dva malefika i zavisi u kojoj kući se nalaze koliko su teški. Sve što je u 6.k. je gadno, jer je to kuća bolesti. Ova dva malefika ne doprinose ozdravljenju nego donose dugu i tešku borbu, beznađe i očaj....
Šta je uopće tema ovdje, životne tragedije? Svatko u svom životu prođe neku tragediju, neko ih ima više netko manje....i svatko ih doživljava individualno....
Aspekti malefika koji se provlače kroz, kako se to kaže u đotišu, dustan kuće 6/8/12 su najteži za savladat, jer se odnose na bolest, smrt, nesreće....
Sa/Pl sam vidjela u natalnim kartama psihopata, ubojica i njihovih žrtava....ali sve zavisi od kuće u kojoj se nalazi....gdje je tebi Žulaj?
pa u 6, s tim da su u 6 još i Ma i Ju... a Sa mi vladar karte...a Pl kvadrira Mo. možda duševne bolesti i tragedije?

ne znam, do sada nisam imala težih bolesti

a ni posebnih tragedija (kao u mom uvodnom postu...)
Žulaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2009., 10:21   #22
Quote:
Saradonija kaže: Pogledaj post
A čuj, to su dva malefika i zavisi u kojoj kući se nalaze koliko su teški. Sve što je u 6.k. je gadno, jer je to kuća bolesti. Ova dva malefika ne doprinose ozdravljenju nego donose dugu i tešku borbu, beznađe i očaj....
Šta je uopće tema ovdje, životne tragedije? Svatko u svom životu prođe neku tragediju, neko ih ima više netko manje....i svatko ih doživljava individualno....
Aspekti malefika koji se provlače kroz, kako se to kaže u đotišu, dustan kuće 6/8/12 su najteži za savladat, jer se odnose na bolest, smrt, nesreće....
Sa/Pl sam vidjela u natalnim kartama psihopata, ubojica i njihovih žrtava....ali sve zavisi od kuće u kojoj se nalazi....gdje je tebi Žulaj?
Uvijek kažemo ne samo ono loše (psihopat, ubojica i njihove žrtve-Bože sačuvaj!) Saturn-Pluton je puno šire, da ovisi i o kući u kojoj se nalazi, pa aspekti i cijela karta, ali ovako ipak ne...Saturn-Pluton je napr. u kontekstu šeste kuće bolest i regeneracija, velika moć iscjeljivanja i samoiscjeljivanja, a karmički ukazuje na mistika, isposnika, proricatelja iz prošlih života, mudrost i odricanje ,veliku samokontrolu i izdržljivost osobe da izlazeći iz životnih tragedija egzistira svakodnevno koristeći svoju veliku energiju, to je i odgovoran autoritet (ako je u Lavu), ali prije svega to su i planete generacijskih naglasaka.Bolesti srca i kralježnice su češći, ali neki astrolozi (Froli ) ne pridaju taj značaj šestoj kući, pa pustimo stereotipe i ne uzimajmo zdravo za gotovo sve što neko piše, uvidi u čovjeku su ogroman potencijal i treba sam donijeti zaključke...evo recimo Fish i Zvjezdoznanac tako pišu...
ion321 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2010., 02:19   #23
Ja npr imam Asc 0 Bika, Saturn na 3st skorpiona (stupanj egzaltacije plutona) i Plutona na 28st vage - dakle njih dvoje su u orbisu 5 stupnjeva, razdvojeni znakom, i razdvojeni kućom, a opet mi se čine da djeluju u konjunkciji. (jer oba možemo tumačiti kao 180 Asc). osteceni su jedan sa drugim, al u ostatku natalne rade samo trigone i sekstile (ne osjecam se kao ubojica i psihopat, ali tko zna... nekima bi rado dijelila šamare ;-)

aha. btw. odogovor na pitanje o životnim tragedijama... osobno sa tim zlotvorima nisam doživjela nikakve tragedije, ali stekla sam dojam da bi se mogle obistinit kroz brak, partnerstva i javni život, koji još nisu stupili na scenu.

mislim da velike životne tragedije u svakom slučaju trebaju nekako biti indicirane u natalnoj karti (aspektima)... ali postoji i još nešto o čemu razmišljam ovih dana: ako netko ima mnogo planeta u fiksnim znacima, on će mnogo sporije reagirati od ostalih. Da živopisno opišem: ako vas netko želi udariti po glavi - naglašeno kardinalna osoba će već vidjeti udarac u letu, pomislit će si: to će boljeti, daj da se izmaknem - naglašeno promjenjiva osoba će također vidjeti udarac u letu, ali će vikati: joj on me tuče, joj šta ću jadan ja... dok će naglašeno fiksna osoba gledati u nevjerici i mislit si: ma nećeš me udariti, nisi ti takav, ma to uopće ne boli ... dok jadan ne zaradi udarac koji će zbilja boliti... evo to je moje objašnjenje velikih životnih tragedija... ako si spreman na promjenje, val te neće potopiti već ćeš se prilagoditi...

Zadnje uređivanje crvena zvijer : 03.01.2010. at 02:39.
crvena zvijer is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2010., 02:49   #24
Quote:
crvena zvijer kaže: Pogledaj post
Ja npr imam Asc 0 Bika, Saturn na 3st skorpiona (stupanj egzaltacije plutona) i Plutona na 28st vage - dakle njih dvoje su u orbisu 5 stupnjeva, razdvojeni znakom, i razdvojeni kućom, a opet mi se čine da djeluju u konjunkciji. (jer oba možemo tumačiti kao 180 Asc). osteceni su jedan sa drugim, al u ostatku natalne rade samo trigone i sekstile (ne osjecam se kao ubojica i psihopat, ali tko zna... nekima bi rado dijelila šamare ;-)

aha. btw. odogovor na pitanje o životnim tragedijama... osobno sa tim zlotvorima nisam doživjela nikakve tragedije, ali stekla sam dojam da bi se mogle obistinit kroz brak, partnerstva i javni život, koji još nisu stupili na scenu.

mislim da velike životne tragedije u svakom slučaju trebaju nekako biti indicirane u natalnoj karti (aspektima)... ali postoji i još nešto o čemu razmišljam ovih dana: ako netko ima mnogo planeta u fiksnim znacima, on će mnogo sporije reagirati od ostalih. Da živopisno opišem: ako vas netko želi udariti po glavi - naglašeno kardinalna osoba će već vidjeti udarac u letu, pomislit će si: to će boljeti, daj da se izmaknem - naglašeno promjenjiva osoba će također vidjeti udarac u letu, ali će vikati: joj on me tuče, joj šta ću jadan ja... dok će naglašeno fiksna osoba gledati u nevjerici i mislit si: ma nećeš me udariti, nisi ti takav, ma to uopće ne boli ... dok jadan ne zaradi udarac koji će zbilja boliti... evo to je moje objašnjenje velikih životnih tragedija... ako si spreman na promjenje, val te neće potopiti već ćeš se prilagoditi...
odlično si ovo napisala osim...kad naglašeno kardinalna osoba spazi udarac u letu automatski udara, ne izmiče se, promjenjiva ličnost se izmiče, da ne kažem i bježi, a fiksni se bukvalno fiksira i čeka da vidi šta će biti pa tek onda reagira....
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2010., 20:10   #25
Quote:
Saradonija kaže: Pogledaj post
Npr. kad imaš u natalnoj 6 retro planeta, 2 Velika Križa....ili recimo imaš nekoliko opozicija na osi 6-12...
Meni se zna desit da se rasplačem ili ispovraćam kad vidim nečiju natalnu....
Ili gotovo sve planete u znacima pada ili izgona...
Ili recimo imaš žensku natalnu kartu koja ima Mo ili Ve afliciran od Ma/Sa/Ur/Pl...i So pod opozicijama....i još ako su u nekoj malefičnoj kući 6, 8, 12....to ti je tragedija....
Evo,mozes slobodno zaplacat
Ja imam 6 retro planeta i 3 osobne u 12 i prave mi opoziciju s 6 kuca

sorry zbog jezik nije mi matican

Zadnje uređivanje malamala1 : 03.03.2010. at 20:17.
malamala1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2010., 22:30   #26
Jel ima i mojoj karti nešto šta ukazuje na katastrofalan period od 11 mj. 2009 i sve do danas i jel ima šanse da to skoro završi.

http://i47.tinypic.com/j0bcrc.gif
Potpuno Luda is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2010., 22:57   #27
svi nešto zapinju (koliko sam i drugdje uspjela pohvatati) za 8. kuću, da nije bajno , a moja je baš izražena
http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?c...rbp=&rs=0&ast=
Via0071 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2010., 09:25   #28
Quote:
Potpuno Luda kaže: Pogledaj post
Jel ima i mojoj karti nešto šta ukazuje na katastrofalan period od 11 mj. 2009 i sve do danas i jel ima šanse da to skoro završi.

http://i47.tinypic.com/j0bcrc.gif
tranzitni saturn u 12 kuci pretpostavljam,a i nedavno si imala saturnov povaratak,tako da to sve ukomponirano.
sacekaj kad ti saturn izadje na asc,i meni je tada bilo puno lakse
Maddie is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2010., 23:30   #29
Quote:
Maddie kaže: Pogledaj post
tranzitni saturn u 12 kuci pretpostavljam,a i nedavno si imala saturnov povaratak,tako da to sve ukomponirano.
sacekaj kad ti saturn izadje na asc,i meni je tada bilo puno lakse
Kad bi to trebalo biti? Hvala ti na odgovoru.
Potpuno Luda is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2010., 14:09   #30
oko 11.i 12. mjeseca ove godine
mogla bi tada poceti nekakvu vezu,ili uozbiljiti postojecu,takodjer mislim da bi se moglo dogoditi to,da dobijes nekakv stalni prihod i financijski da ti bude bolje
Maddie is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2010., 23:24   #31
Hvala puno Maddie.
Potpuno Luda is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2010., 09:44   #32
Quote:
iva0710 kaže: Pogledaj post
svi nešto zapinju (koliko sam i drugdje uspjela pohvatati) za 8. kuću, da nije bajno , a moja je baš izražena
http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?c...rbp=&rs=0&ast=
Prije svega donosi intenzitet i duboka prezivljavanja.Venera je sasvim solidna,mozda ponekad se ne osecas najbolje u svojoj kozi,zbog svojevrsnih unutrasnjih previranja,ali dobre vibracije od Ju i Me obicno izgladjuju to.
Po meni najveci problem,osim ako te ne zadese losi tranziti,je ovaj Mars koji na neki nacin utice na tvoje samopouzdanje,stvara nervozu i preosetljivost,Ne pogorsava unoseci konfuziju,pa ponekada reagujes preosetljivije nego sto je potrebno,mada si u sustini dovoljno jaka.
Partner/brak je veoma povoljan,vrlo verovatno stranac.
Ne vidim nista zabrinjavajuce..odlican Ur,na samom MC.
hypatia is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2010., 14:44   #33
hvala ti na odgovoru , u braku već jesam, stranac nije- jedino ako me ne zadesi u budućnosti ?
Via0071 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2010., 16:57   #34
Quote:
iva0710 kaže: Pogledaj post
hvala ti na odgovoru , u braku već jesam, stranac nije- jedino ako me ne zadesi u budućnosti ?
Partner je veoma precizan..Sunce vlada DC,i inace oznacava bracni partner,u Strelcu,u devetoj,osim stranca oznacava i upoznavanje na nekom putovanju,fakultetu,crkvi,ili drugoj instituciji..da je visokoobrazovan,sirokih pogleda,sportski duh,energican,produhovljen..strelac je suvise naglasen,da ne bi bio nista od ovoga.
hypatia is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2010., 11:53   #35
Quote:
Potpuno Luda kaže: Pogledaj post
Jel ima i mojoj karti nešto šta ukazuje na katastrofalan period od 11 mj. 2009 i sve do danas i jel ima šanse da to skoro završi.

http://i47.tinypic.com/j0bcrc.gif

imamo toliko slicnosti u karti, budem poslje svoju postavila, iako je meni Sunce u Vagi da sam na prvi tren pomislila da mi je neko ukrao podatke meni je trenutno UZAS razdoblje
__________________
Animals are more human than vice versa
Asin is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2010., 23:17   #36
Quote:
Asin kaže: Pogledaj post
imamo toliko slicnosti u karti, budem poslje svoju postavila, iako je meni Sunce u Vagi da sam na prvi tren pomislila da mi je neko ukrao podatke meni je trenutno UZAS razdoblje
Nemoj zezat, ajd baš stavi kartu baš me zanima, pa možemo na private i usporedit neke životne situacije. Meni je inače zadnjih 4 mjeseca najgore razdoblje ikad u životu.
Potpuno Luda is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2010., 20:45   #37
evo...ima nekih slicnosti, samo su tebi jos neki vazni planeti i retrogradni

http://i44.tinypic.com/2dwdl7c.gif
__________________
Animals are more human than vice versa
Asin is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2010., 03:09   #38
Quote:
Saradonija kaže: Pogledaj post
Štiti te Mo120Ne - moćan aspekt.... zavidim svakom ko ga ima...
Zasto??? Imam ga ja, ali nikad ga nisam smatrala mocnim, bas naprotiv. Neptun je po simbolici blizi Mjesecu nego ikojoj drugoj planeti, osim Venere. Sve je to zenska simbolika (iako Neptun ima musko ime). Mo120Ne znaci da sam intuitivna, suosjecajna... big deal. Ja bih puno radje da mi je Mjesec dobar sa Jupiterom (optimizam) ili Venerom (uzivanje) ili cak Plutonom (emotivna snaga).
UpsyDaisy is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2010., 17:55   #39
Quote:
UpsyDaisy kaže: Pogledaj post
Zasto??? Imam ga ja, ali nikad ga nisam smatrala mocnim, bas naprotiv. Neptun je po simbolici blizi Mjesecu nego ikojoj drugoj planeti, osim Venere. Sve je to zenska simbolika (iako Neptun ima musko ime). Mo120Ne znaci da sam intuitivna, suosjecajna... big deal. Ja bih puno radje da mi je Mjesec dobar sa Jupiterom (optimizam) ili Venerom (uzivanje) ili cak Plutonom (emotivna snaga).
vjera (Neptun) je vrlo moćna stvar...
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2010., 22:32   #40
Quote:
Saradonija kaže: Pogledaj post
Npr. kad imaš u natalnoj 6 retro planeta, 2 Velika Križa....ili recimo imaš nekoliko opozicija na osi 6-12...
Meni se zna desit da se rasplačem ili ispovraćam kad vidim nečiju natalnu....
Ili gotovo sve planete u znacima pada ili izgona...
Ili recimo imaš žensku natalnu kartu koja ima Mo ili Ve afliciran od Ma/Sa/Ur/Pl...i So pod opozicijama....i još ako su u nekoj malefičnoj kući 6, 8, 12....to ti je tragedija....
Ok, now i'm scared. Tek sad vidjeh ovaj post. Sve mi se vrti oko osi 6-12 u natalu, hrpa opozicija na toj relaciji, uključujući i svjetla, u to ukomponirano i par T-kvadrata. http://tinypic.com/view.php?pic=snnbf6&s=6

Život nešto manje lagodan, uz puno borbe na svim frontama ali s puno optimizma i BEZ tragedija. Zasad. Možda bih kao tragediju istaknula samo činjenicu da uz ovoliki pritisak na 12. kuću moj sunčani lavovski temperament ne izlazi na vidjelo pa ostavljam dojam hladne i zatvorene osobe.

Tak da nema straha
__________________
What if nothing exists and we're all in somebody's dream? Or what's worse, what if only that fat guy in the third row exists?

Woody Allen
White Russian is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:51.