Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas

Svijet oko nas Za one koji poštuju prirodu...
Podforum Poljoprivreda

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.07.2013., 00:26   #141
Ima već slična tema, pa si pročitaj...
Meron is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2013., 12:01   #142
Kontam ovo za starost mačke, hvala.

I pročitao sam onaj topic ali ništa korisno sve sam to probao već.

Može li mi ko samo još reći da li je istina da prisustvo mačke (nije bitna starost) i njen miris tjeraju glodavce iz stana ili kuće?
urban4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2013., 12:15   #143
Baš sam se nasmijala čitajući ovu, i onu linkanu, temu. Ona gottspodična mi je krvava, kolko je to neznanja i predrasuda; buuuuu, svi ćete pomrjeti ako slučajno na miša ili štakora naiđete. Nismo više u vremenu Luja XIV. Okej, ne velim niš, ako neko ima miša/štakca u stanu/kući, eliminirati ga ali nema potrebe za tolkim panikama, da to mora biti sad pa sad, odmah ili će cijelu kuću pojesti, i svi će se potrovati; niš od toga nije istina. Jedan najobičniji miš živi na mrvicama kruha, na kartonu koji sažvaće......

Nego, urban4, to kaj imaš mačku glodavcu niš ne znači, miris i prisutstvo mačke ne tjeraju miševe ko češnjak vampire a tvoja maca je k tome još mala ; plus kaj ju nema ko učiti lovu tak da bu prošlo dosta vremena dok u njoj proradi priroda ( jer nisu sve mačke iste ) ; a i onda ona miša/štakora može ili ne doživljavati ili ga doživljavati kao neku zanimljivost i igračku. Postavi zamke u vidu ljepila i mamca na par ključnih mjesta po stanu ( pazi da to nije tam di se mačka kreće jer bu se i ona zaljepila ) i strpi se koji dan, tjedan; nebu se niš strašnog desilo. Otrove nemoj koristiti jer imaš mačku; pa bi se i ona mogla otrovati. Eventualno možeš koristiti žitarice koje su tretirane otrovom ali i to moraš postaviti tamo di mačka do toga neće moći, nikako, doći ( iako mački nije zanimljivo jesti žito al ne isplati se riskirati ).
__________________
"pa koju picku materinu hoces nesto cega se bojis? ucini sebi uslugu i ostalima, makni se od pasa" by typhoid_mary
ja u kutu is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2013., 10:37   #144
ljudi moji, ja jutros odem u garažu i vidim nešto šuška, kad šta pocovčina veličine krupnije mačke, a šta je najgore pas mi se boji štakora (inače vrsta je rotweiler)...uteka mi je štakor ispod drva...šta mi je pametno učinit sad kad se vratim u garažu, bi li bilo pametno micat ta drva, znaju li pacovi bit agresivni, može li on otić skupa sa mišolovkom, koristi li lipilo kad imaš toliki primjerak...molim odgovore
__________________
Priča svaka slika da ne zaboravin nikad:Tomislav B.K. 23.01.1971.-30.05.2006.,Marko I. 02.05.1990.-26.04.2011. http://www.youtube.com/watch?v=cp0lXBTLL4w
zippo6969 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2013., 19:30   #145
potrujes ih

raspitaj se u veterinarskoj osim ako nisi dobila ono sredstvo za deratizaciju
Griješnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2013., 14:50   #146
ja ću ti reći definitivno učinkovit način za riješiti se štakora.
1. zatvori sve ulaze i izlaze u septičku jamu ili kanalizaciju, i 2. kupi psa sorte njemački lovni terijer.
to je predator kakvog se ne sreće..
moj susjed je njime pobio sve načke u selu, ptice, lasice, kune, kornjače, ježeve, štakore i miševe.
sve što hoda, puže i leti je platilo glavom. mačku samo zgrabi za kičmu, zdrama glavom i gotovo. ne postoji nešto brže od njega, to je brzina kakvu niste još vidjeli.
eto, možda sam kome i pomogao..

2-3 mjesta dalje od mene ima selo uz šumu di su ljudi iz grada dolazili ostaviti svoje male mačkice iz okota koje su im smetale, ljudi su imali silnih problema od tolikih mačaka, gladno blago je bilo agresivno.. uglavnom, moj frend je tamo odveo svog psa, pustio u šumu i došao po njega 3. dan.
nikad više mačaka u šumi.
a bilo ih je toliko da si po noći uz cestu samo vidio mačje oči kako sjaje, bar 5 km u duljinu.. sve ih je on porješavao u 3 dana. izniman pas.

ako su štakori konstantno problem, to je dobro rješenje.

ja sam imao štakije na tavanu, išli bi na trs papati grožđe. sve sam ih ubio velikokalibarskom zračnicom. 6 kom. pametni su, jedan grebe da ti privlači pažnju dok drugi papa grožđe na drugoj strani, onda zamijene uloge.
Blueman is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2013., 14:45   #147
Skužio sam da imam štakora u kući i nisam siguran da je vuk samotnjak pa me zanima jeli ko probao ovu metodu http://www.youtube.com/watch?v=O5lXj95tA90
jer mi se čini ok ali bitno je čini mi se za štakore da je ova posuda što veća da ne bi iskočili
Unutra bi ulio nekih 5-10 cm razine mora ili slane vode da mi ne zasmrdi/e kuću.
zdhedonist is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2013., 18:28   #148
Kako se riješiti štakora?

nabavit kera parcovana
parcov is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2013., 14:23   #149
Quote:
parcov kaže: Pogledaj post
Kako se riješiti štakora?

nabavit kera parcovana
Jeli, a što ti je to "kera"? Što ti je to "parcovana"?
zdhedonist is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2016., 20:50   #150
Dizem temu.
Prije 2-3 tjedna "rijesili" smo se misa u spavacoj. Mislili smo da je zgibal van, na kraju je ispalo da se ipak uselio bez placanja stanarine a to ne mozemo dopustit, pa smo ga jednu noc u pola 2 docekli u dnevnoj, s ljepilom na kartonu i sjemenkama s kruha. Zalijepio se, crko, gotovo.

Iduci dan cistim i ribam sve povrsine jer smo tek onda skuzilj da drekeca ima posvuda, ko sto rekoh frajer je dugo bio s nama ali nije davao glasa od sebe pa nismo obracali paznju.
I skuzim grebanje iza elemenata u kuhinji.

Epilog price je da smo udomili jos jednog misa bez dozvole. Maknuli elemente, sudoper, štednjak, frizider. Iza elemenata je bilo gnijezdo (srecom bez mladih). Hrpa papira, neka plastika, mis dovuko svasta...
Naravno, na nijedno ljepilo se nije uhvatio (ili uhvatila...sklona sam vjerovati da je u pitanju zenka bas zbog tog gnijezda)
Vec 2 dana stoje i one Supercat misolovke s maslacem od kikirikija, nije ih takla.

Premda smo ispod vrata nagurali krpe, i u otvore iza elemenata isto, od misice ni traga... Ne znam kak bi mogla izaci iz kuhinje, jako smo pazili.
Malo nam je frka jer se bojimo da bi se negdje mogla okotiti, da je zato i radila gnijezdo.
Jedina nam je opcija jos rastaviti stednjak da se nije negdje unutar njega zavukla (jucer sam je fotkala unutar mehanizma od frizidera)

Otrov ne dolazi u obzir, a jos je veca hitnja jer za mjesec dana trebam roditi pa se sto prije zelimo rijesiti napasti, pogotovo ako su jos u pitanju i mladi.
Procitala sam temu, ali ne znam vise kaj mogu napraviti... Osim ljepila i misolovki?

Cula sam da ih miris crnog papra i mente jako jako smeta, mozda da misicu tak probamo sterat van? Sutra cemo kupit oboje pa postavit uza zidove, otvore i kod elemenata, nadam se sa ce to pomoci

Jos kakav savjet?
__________________
🎄 Dear Santa.... I tried.
House`s Mistres is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2016., 21:00   #151
Domaca macka je najbolji lovac i to zenka, Znaci ne one s pedigreom koje su samo za ukras i ne micu se s kreveta nego obicna macka domestikus .
Otvorenomore is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2016., 23:11   #152
Jebiga uginuo nam mačor prije pola godine. Lovio je sve i svasta, puno je bio po vani i donosio pticurine doma, ma svasta...

Uglavnom ova mišica se uhvatila. Na Supercat misolovku. Pojela sav maslac od kikirikija i uhvatilo ju skroz, samo je rep virio.
Bolje da ne pricam na koji nacin smo ju ubili *uzas* *gorenjeupaklu*

Nema sanse da bi je pustili, vratila bi se u kucu kad-tad a ko sto rekoh, trudna sam i nemrem se sad s miševima zajebavat tjednima...

A i bilo me malo strah jer mi se cinilo da joj je podrucje oko usta malo crveno / naoteceno, nisam sigurna i nisam se bas zagledavala, ali tak mi se cinilo jucer dok sam ju snimila ispod fridža i sad dok smo otvorili mišolovku. Ko zna sta je, mozda nista a mozda i neka zaraza...
Sutra opet sve prat i dezinficirat, nema druge.

Jeste imali srece s onim ultrazvucnim aparatima? Jel to sigurno u prostorima gdje je beba? Isplati se davat novčeke za to?
__________________
🎄 Dear Santa.... I tried.
House`s Mistres is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2016., 00:02   #153
To je niš korist
Otvorenomore is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2016., 11:40   #154
Quote:
Otvorenomore kaže: Pogledaj post
Domaca macka je najbolji lovac i to zenka, Znaci ne one s pedigreom koje su samo za ukras i ne micu se s kreveta nego obicna macka domestikus .
Ma debelo se varaš..
sve se nešto promijenilo..
moje mice(slobodne ne kućne mačke) sjede ni 1,5 m iznad posude sa hranom
za ptice,gdje u po bijela dana zna navratiti i pokoji miš,ne samo pedesetak vrabaca,sjede i gledaju u njih,kao da gledaju tv program.
Ali kad ogladne,grebu po ulaznim vratima,vise na kvaki,ulete u kuću tako da se dobro mora paziti da te ne obore s nogu,pa tako 3-4 puta dnevno...
__________________
Vjeruj u se i u svoje kljuse
amary is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2016., 13:40   #155
A trebam slikati sta nase polove-juce stakor ko tele-donesu ga ispred ulaznih vrata i ponosno cekaju. Ocekuju nagradu i pohvalu nakon toga a nama muka. A ne samo to nego se jos mogu zaraziti i redovno ih vodimo veterinaru na cjepljenje. Mislim da ih cak skupe na ulici tj ulove vani pa donesu jer kod nas toga nema.
Otvorenomore is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2016., 14:35   #156
Quote:
House`s Mistres kaže: Pogledaj post
Ja ko sto rekoh, trudna sam i nemrem se sad s miševima zajebavat tjednima...
Samo da vas primirim, bili vi trudni/netrudni nema ama baš nikakve bojazni od tog jednog miša/štakora. I ne morate napalm bombu hititi u kuću da sve "dezinficirate" .

A kada ste već i rekli da ste trudni, neloše bi bilo da razmislite o manje drastičnim metodama egzekucije; štoviše, postoje potpuno bezazlene metode za uloviti jednog najobičnijeg miša.

Kak toliko ne znanja i tolike panike; a donjet ćete na svijet novo živo biće?

Očekuje čovjek da znate puno više.
__________________
"pa koju picku materinu hoces nesto cega se bojis? ucini sebi uslugu i ostalima, makni se od pasa" by typhoid_mary
ja u kutu is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2016., 14:53   #157
Quote:
ja u kutu kaže: Pogledaj post

A kada ste već i rekli da ste trudni, neloše bi bilo da razmislite o manje drastičnim metodama egzekucije; štoviše, postoje potpuno bezazlene metode za uloviti jednog najobičnijeg miša.

Kak toliko ne znanja i tolike panike; a donjet ćete na svijet novo živo biće?

Očekuje čovjek da znate puno više.
Ajde smirite se malo...
Nisam napisala koju smo metodu egzekucije koristili pa nemojte naprečac zakljucivati. Za bezazlene metode hvatanja misa sam i pitala - ne znam sto nije jasno? Cinjenica da nije jedan mis nego vise njih, da je u pitanju gnijezdo i potencijalni mladi ili da miš(ica) koju smo ulovili ima cudnu facu a ja je nemrem bas ispitat jel bolesna ili joj je samo loš dan?

Valjda bi ih sve trebala ostaviti na miru i veseliti se suzivotu (to je valjda "manje drasticno", jel), dok mi seru po hrani, kruhu, posteljini, jastuku itd itd...i u tome spavam, jedem, kuham vec neko vrijeme. Bilo bi krajnje lezerno da se ne bojim neke potencijalne zaraze jer ne znam gdje su sve misevi bili i otkud su se dovukli. A ionako imam dovoljno zdravstvenih problema u trudnoci.

I kakav je to komentar o "neznanju" (pise se zajedno, inace) i o "panici", a pogotovo o "ocekivanju da znam puno vise"? Da znam o misevima, ne bih pitala tu na temi. Ostalo vas se ne tiče.

Kak si ljudi daju truda da napišu apslutno nepotreban komentar bez ijedne korisne rijeci, nikad necu skuzit...
__________________
🎄 Dear Santa.... I tried.
House`s Mistres is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2016., 15:12   #158
Totalno sam smirena. Hvala na ispravci , omaklo mi se.

Imate mišolovki koje postavite na više mjesta, miš/štakor uđe u nutra , vrata se zatvore i to je to. Miša pustite van.

Puno se bavim glodavcima pa ni ja ne znam po faci razanati koje je muško a koje žensko. I muški si rade gnijezdo, negdje moraju i muški spavati. Tak da, nije uopće sigurno da iamte žensku, a k tome i skotnu, mišicu.
To što ste vi vidjeli neko crvenilo oko njuške.......i to nam nije niš bitnoga.

Neće vam miševi srati posvuda, nemate brige oko toga; sigurno vam neće dolaziti u krevet, osim ukoliko vam krevet nije na podu i na potezu kuhinja/špajza.

Zaključujem da živite i boavite rodovito u kući/stanu? Miševi vas se boje, držat će se samo uskog kruga svog "boravišta" u vašoj kući. Sve dotle dok ih ne potjerate van.

Teške boleščuge nećete dobiti od miševa; najgore je da si na vrat natovarite "bolest" paniku; toga ćete se najteže riješiti.

Gdje živite, geografski položaj mi recite, jeste li uz neke vode ili?

Vjerujem da ste u prizemlju?







Apropos "nepotrebnog" komentara......i to opet ovisi o kutu gledanja. Mene je vaš napis zabavio pa odatle i moj komentar. Onaj prvi, sa greškom pravopisnom, jel.
__________________
"pa koju picku materinu hoces nesto cega se bojis? ucini sebi uslugu i ostalima, makni se od pasa" by typhoid_mary
ja u kutu is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2016., 16:38   #159
Mis se moze popeti i na police, nama se popeo i grickao kekse a nabavljati psa koji tamani sve redom je skroz neozbiljno pa di na kraju s tim psom? Kakvi su ovo komentari ajme.
Otvorenomore is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2016., 16:44   #160
Nama se povremeno zna uvući u ljetnu kuhinju.
Nasreću samo miš.
Ljepilo je najučinkovitije.
Popraćeno zvonkim udarcem letvom nakon detekcije.
__________________
Odnia đava prišu
SmartFart is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:58.