Natrag   Forum.hr > Društvo > Duhovnost

Duhovnost Slobodnim stilom...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.02.2011., 13:10   #381
Quote:
SnoopyHR kaže: Pogledaj post
Ali glavna stvar je kod mene da vise to nemogu postici, vjerujem da je to zbog toga sto zelim to pa se blokiram na neki nacin, jer vjerujem da se to stanje moze odrzavati i da nije to samo ovako prolazno kao u mom slucaju.
Ako to ne možeš postići gotovo uvijek kada poželiš tada nisi ni shvatio o čemu se radi, a ono šta misliš da si postigao je interpretacija ukupnog dojma koji te je obuzeo. To stanje ti je uvijek dostupno. Potrebno je samo biti pažljiv u promatranju upravo sada i ovdje. Slušač koji sluša svim osjetilima. Pažljivost je ključ.
samting is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2011., 19:07   #382
Quote:
samting kaže: Pogledaj post
Ako to ne možeš postići gotovo uvijek kada poželiš tada nisi ni shvatio o čemu se radi, a ono šta misliš da si postigao je interpretacija ukupnog dojma koji te je obuzeo. T
baš to... pažljivost.. opažanje svim osjetilima... ako se uhvatiš da se lomiš onda se vratiš u tijelo, osjetiš kako dišeš...

evo mene sad prije operacije umnjaka uhvatio strah i panika da sam mislila da ću pasti u nesvjest i onda se sjetila opažati disanje... i tako tren po tren, udah, izdah... krenuli sa kliještima prema meni a ja unutar sebe pa čujem disanje, osjetim, čujem glazbu, osjetim i što se dogodilo jest da sam se na kraju čak zabavila dok su mi vadili umnjake... naime pri kraju sam primjetila da mi se nogice miču u ritmu glazbe na radiju... otišla sretna i zadovoljna...

dakle ako ništa uvijek se vratiti u opažanje disanja, vratiti se u tijelo...
__________________
Its my life,and its now or never, I aint gonna live forever, I just wanna live while I m alive...
COWEC is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2011., 17:27   #383
Quote:
COWEC kaže: Pogledaj post
... ako se uhvatiš da se lomiš onda se vratiš u tijelo, osjetiš kako dišeš...

evo mene sad prije operacije umnjaka uhvatio strah i panika da sam mislila da ću pasti u nesvjest i onda se sjetila opažati disanje... i tako tren po tren, udah, izdah... krenuli sa kliještima prema meni a ja unutar sebe pa čujem disanje, osjetim, čujem glazbu, osjetim i što se dogodilo jest da sam se na kraju čak zabavila dok su mi vadili umnjake... naime pri kraju sam primjetila da mi se nogice miču u ritmu glazbe na radiju... otišla sretna i zadovoljna...

dakle ako ništa uvijek se vratiti u opažanje disanja, vratiti se u tijelo...
Treba češće biti pažljiv, a ne samo kada "zaškripi" jer inače je opet promašena bit. Svrha je da do "škripe" niti ne dođe, a to je nemoguće bez dubokog razumijevanja pojava. Shvaćanje stvari kojima smo okruženi uz dobru osvještenost samih podražaja koji nam se dešavaju su ključ koji vodi do sklada. Ako ne razumijemo pojave već samo ponavljamo "mantru" ta "škripa" će nas kad tad pojesti i nadvladati naše sposobnosti da se nosimo sa životom u datom momentu. "Učenje" u smislu analize kroz odmaknuti/trezveni/budni uvid u trenutnu situaciju je jedini način da se kvalitetno nosimo sa životom. Onaj koji traži prečac koji će ga uljuljkati u kvalitetan san na mjestu toliko šarolikom i osvježavajućem poput ovoga života može potražiti jedino u trajnom počivalištu ili nekakvoj drogi ili alkoholu. Život čovjeka je nešta za šta treba imati hrabrosti da se pije čisto i kvalitetno sa samog izvora, a to baš i nije lako ako si okrenut od sebe, a ne prema sebi. Zakoni prirode ne prave iznimke i ako otkriješ svoju prirodu razotkrio si sve. Cijena si Ti, nagrada je znanje, a rezultat je hrabrost.

Zadnje uređivanje samting : 04.02.2011. at 17:57.
samting is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2011., 21:41   #384
Quote:
COWEC kaže: Pogledaj post
baš to... pažljivost.. opažanje svim osjetilima... ako se uhvatiš da se lomiš onda se vratiš u tijelo, osjetiš kako dišeš...

evo mene sad prije operacije umnjaka uhvatio strah i panika da sam mislila da ću pasti u nesvjest i onda se sjetila opažati disanje... i tako tren po tren, udah, izdah... krenuli sa kliještima prema meni a ja unutar sebe pa čujem disanje, osjetim, čujem glazbu, osjetim i što se dogodilo jest da sam se na kraju čak zabavila dok su mi vadili umnjake... naime pri kraju sam primjetila da mi se nogice miču u ritmu glazbe na radiju... otišla sretna i zadovoljna...

dakle ako ništa uvijek se vratiti u opažanje disanja, vratiti se u tijelo...

To nije Eckhart Tolle,to je ANESTEZIJA!!!!!!!!!!!
martinjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2011., 22:01   #385
Quote:
Disticha kaže: Pogledaj post
Ovo je tema o kojoj se piše već milijunima godina na egzaktan i malo manje egzaktan način...i imam dojam da što god ovdje upisala kao svoj odgovor (po principu na koji si mi postavio pitanja) samo ću dovesti pod upitnik pitanje vlastite slobode.

pametnom dosta.
Želiš raspravljati,ali samo u smjeru koji tebi paše!Mislim da autor piše o egu,nekada je dobro pročitati i dva-tri puta da ti ostane u siječanju!
Pametnome nikada dosta!
martinjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2011., 23:15   #386
Quote:
martinjo kaže: Pogledaj post
To nije Eckhart Tolle,to je ANESTEZIJA!!!!!!!!!!!
:P ... ova ti je dobra...

ma nisam mislila da nisam osjetila kako mi čupaju zubiće... dali su mi inekcije tak da niš nisam osjetila već sam mislila na paniku i strah koji sam osjećala prije operacije...

ali to nije jedini trenutak za koji mogu reći da mi je "pomogao" sadašnji trenutak... stavila pod navodnike jer se slažem sa samting da treba biti pažljiv uvijek a ne samo kad zaškripi ali ipak se svi najbolje sjećamo trenutaka koji su ili jako ugodni ili oni koji "škripe"...

dakle još jedan tren je bio kad sam se jako osjećala jadnom, sama na cesti, hladno mi čekam tramvaj... ono kao pale jadnik sam na svijetu, nitko me neće... taman mi je cimerica rekla da odem ća iz stana... i onda sam se stojeći tako sama i jadna na stanici sjetila Eckharta kad je rekao da uronimo u osjećaj kakav god da jest... ako smo jadni da budemo jadni do kraja i da onda vidimo što će se dogoditi...

i ja osjetim da sam jadna i bijedna i ono cila u tome i onda osjećaj da sam mala najmanja i bezvrijedna, kao da sam se stisla na zrno graška a zatim eksplozija ugodne radosti i širenja većeg od mog tijela, pa preko ulice.. skroz povezanost sa svim.. wow... osmjehnula se i guštala u tom osjećaju... isti taj dan nađem stan u kom sam i sada i fakat jako zadovoljna i sa stanom i cimama...

to je ono o čemu je Eckhart govorio da sve ima smisla i dogode se stvari koje su najbolje za nas kad smo u rijeci život tj. When we are aligned with life...

samting mene samo malo strah da ću izgubiti meni drage ljude ako budem stalno prebivala u sada jer me neće biti briga za masu toga... znam da je to strah ega u biti ali nikako da maknem taj strah... i nekad mi se ne da biti pažljiva... tad si mislim wtf ali pustim se.. i onda radim neke stvari onako nasumično kao i prije... a onda se opet vratim u sada jer mi ovo prije nije ugodno...

Martinjo sjećanje se piše sa ć a ne sa č
__________________
Its my life,and its now or never, I aint gonna live forever, I just wanna live while I m alive...

Zadnje uređivanje COWEC : 06.02.2011. at 23:16. Reason: dodajem
COWEC is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2011., 11:19   #387
Quote:
COWEC kaže: Pogledaj post
samting mene samo malo strah da ću izgubiti meni drage ljude ako budem stalno prebivala u sada jer me neće biti briga za masu toga... znam da je to strah ega u biti ali nikako da maknem taj strah... i nekad mi se ne da biti pažljiva... tad si mislim wtf ali pustim se.. i onda radim neke stvari onako nasumično kao i prije... a onda se opet vratim u sada jer mi ovo prije nije ugodno...
Biti "sada" ne isključuje zdrav razum i ljudski pristup. Dapače, oni su zapravo preduvjet za realizaciju istog.
samting is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2011., 16:21   #388
Quote:
samting kaže: Pogledaj post
Biti "sada" ne isključuje zdrav razum i ljudski pristup. Dapače, oni su zapravo preduvjet za realizaciju istog.
da... shvatila... jer sam sad u biti svugdje samo ne tu gdje jesam i nikako ne u ovom trenutku jer da jesam ne bi te ni morala pitati ovo već bi sama to shvatila...

hvala samting na brzom odgovoru...
__________________
Its my life,and its now or never, I aint gonna live forever, I just wanna live while I m alive...
COWEC is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2011., 21:14   #389
Kada Tolle govori o uobičajenim stvarima kao što su prljavosti političkih vodstava, kapitalnog ludila slobodnog tržišta i gomilu sličnih sranja onda lijepo i logično govori. Ali ima hrpetina ljudi koji su o tome pričali prije njega.
Taman kada smo se u svemu složili, počeo je pričati o gmazovima....vanzemljcima (shapeshifters) i tu je pukla ljubav.

Da se razumijemo, i ta priča o gmazovima raznoraznih oblika je prastara tako da se čini kako je čitao puno SF knjiga kao klinac.
Ja sam za to da ipak kreneš od onog što imaš, a to je ljudska pohlepa, vrlo jednostavne prljave igre vrlo moćnih ljudi. Ali nemoj petljat sa pričama gdje niti bog ne može odgonetnut što je pisac htio reći.
__________________
Implosive FM
Ravih is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2011., 22:07   #390
Zar i Tolle prica o gmazovima/vanzemaljcima?
__________________
kokoro arata ni koto ni atare
r0nin is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2011., 23:51   #391
Quote:
r0nin kaže: Pogledaj post
Zar i Tolle prica o gmazovima/vanzemaljcima?
šta ti više radiš na duhovnim tematikama?

umjesto da toliko truda ulažeš u duhovno, uloži truda u prihvaćanje sebe....a ti si opaki vjernik koji mrzi sebe....


mislim....sredi se...počni definirat sebe za promjenu...
__________________
Implosive FM
Ravih is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2011., 09:01   #392
Quote:
Ravih kaže: Pogledaj post
šta ti više radiš na duhovnim tematikama?

umjesto da toliko truda ulažeš u duhovno, uloži truda u prihvaćanje sebe....a ti si opaki vjernik koji mrzi sebe....


mislim....sredi se...počni definirat sebe za promjenu...
Super ti je obrana nakon što si omašio ceo futbal.
__________________
kokoro arata ni koto ni atare
r0nin is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2011., 09:43   #393
Quote:
COWEC kaže: Pogledaj post
hvala samting na brzom odgovoru...
Nema na čemu. Ako bude imalo koristan super.


Quote:
r0nin kaže: Pogledaj post
Zar i Tolle prica o gmazovima/vanzemaljcima?
Baš i mene zanima, neam pojma za to. Čitao sam Govor tišine, Moć sadašnjeg i Novu zemlju i uopće se ne sjećam toga. Jedino ako ga ravih nije pomiješao sa Icke-om.
samting is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2011., 03:39   #394
Početak slobode jest spoznaja kako niste »mislilac«.Onoga trenutka kad počnete nadzirati mislioca aktivira se viša razina svjesnosti. Tada počinjete shvaćati kako onkraj misli postoji prostrano carstvo inteligencije, kako je misao samo sićušan vid te inteligencije.Također shvaćate kako sve one stvari koje su uistinu važne -ljepota, ljubav, stvaralaštvo, radost,unutarnje spokojstvo -izranjaju iz područja onkraj uma.
Počeli ste se buditi.
Sergio80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2012., 10:06   #395
Quote:
Sergio80 kaže: Pogledaj post
Početak slobode jest spoznaja kako niste »mislilac«.Onoga trenutka kad počnete nadzirati mislioca aktivira se viša razina svjesnosti. Tada počinjete shvaćati kako onkraj misli postoji prostrano carstvo inteligencije, kako je misao samo sićušan vid te inteligencije.Također shvaćate kako sve one stvari koje su uistinu važne -ljepota, ljubav, stvaralaštvo, radost,unutarnje spokojstvo -izranjaju iz područja onkraj uma.
Počeli ste se buditi.
Prova
likli is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2012., 11:39   #396
Tollea je sam Bog posla k meni.
Njegove knjige su mi pomogle da otkrijem svoje pravo ja.Naućio me kako da odbacim svoj ego.U prošlosti su me opterećivale razne negativne misli.Pod utjecajima tih misli,iako dobar ćovjek,stvorio sam negativnu energiju oko sebe.Ta negativna energija je uzrokovala još veću neugodnost (šaka u glavu). Nakon toga su me prestale opterećivati stare negativne misli zato što je ova stvarna neugodna životna siuacija preuzela odnosno nadvladala prošlu negativu,ali je isto tako totalno poremetila moj unutarnji mir.Taj nemir je napravio veliki otpor tj.patnju.Moj um je tada konstantno stvarao proekcije,prošlost/budućnost,,kako se to moglo dogodit,moglo bih se opet,ovo-ono,uglavnom nebuloze,strah,negativne misli,zapravo izmišljotine uma potpogmnute egom.Nastupila je hipertenzija (visoki tlak),međutim izvana se uglavnom to nije primjećivalo.Ćak ni moja žena,djeca,familija nisu primjetila da je u meni razdor.
Nakon skoro 8 godina patnje došlo je do totalne neravnoteže u meni.Poćele su noćne more.Mjesecima nisam spavao kako treba.Umjesto psihijatra i normabela odlućio sam se na duhovnu literaturu.Preko neta sam skinuo Michaela Browna "Proces prisutnosti".U proces nisam uspio ući.Strah je prevladao.Jer u knjizi piše ako jednom poćmeš moraš i završiti proces.Tada mi je došla u svijest jedna knjiga koju nisam osjetio a proćitao sam je prije 7,8 godina.Čitavo to vrijeme nalazila se u polici u mome radnome stolu na poslu.Ta knjiga je "Moć sadašnjeg trenutka".
Krenuo sam je ponovno ćitati nebili mi odgovorila na moja pitanja.Ovaj put sam je pokušao ćitati kao šta i u predgovoru piše ne umom nego osjećajima.Dao sam cijeloga sebe.Došlo je do faze biti ili nebiti.Nakon dvadesete stranice portal se otvorio.Bum!Odbacio sam psihološko vrijeme i spoznao sadašnji trenutak.Spoznao sam višu razinu svijesnosti.Tri dana sam bio kao ponovno rođen,uživao sam u svakom uzdahu,u svakom prizoru u svakom razgovoru.Znao sam,tj. osjetio da je to to.Spoznao sam bit jednostavnosti.Toliko je jednostavno doprijeti do sebe da to na razini uma ne možeš spoznati.Nastala je unutarnja borba za vlastiti život.Um je želio svoju prevlast natrag.Izmišljajući priće,sumnja,analizira,nagoni vas da se vratite pod njegovu vlast.Tuće di si najtanji.Usput se vratila se i stara negativnost od prije 8. godina da mu potpomogne.

Bilo je teško.Mislio sam da ću poludit.Umjesto alkohola i normabela odlućio sam se na dah i sadašnji trenutak.Knjiga me spasila.Otišao sam na tećaj joge i naućio vježbe disanje koje redovito prakticiram.
Sada kada je prošlo 20-tak dana znam da sam na pravom putu do potpunog spasenja.Negativnosti još izviru ali sad sam napokon iznad njih.Znam da one nisu ja.Spoznao sam svoje pravo ja.Veća razina svjesnosti me dovela do mene samoga.Prava istina je da um ne caruje nego caruješ ti.A ti si više od onoga što se može razumjeti.Znam da nije lako ovo shvatiti jer i ja (bivši) nisam uspio.Ovo nije vjera,nego spoznaja.
Znam da nije lako biti non stop prisutan ali sada imam kljuć.Nikad nisam imao ovoliko samopouzdanja.Ljudi to osjećaju i uživaju u mojoj prisutnosti.Znam da ću eliminirati sve negativnosti jer kao što Sveti Pavao kaže:"Sve se pokazuje kada je iznjeto na svijetlost i sve ono što je iznjeto na svijetlost i samo postaje svijetlost".Možda glupo zvući ali danas zahvaljujem Bogu što mi je pružio svu patnju jer bez nje ne bih otkrio tko jesam.Ne bih spoznao svoje najjaće oružje.Svoju svijetlost.To je najljepša stvar koju čovjek može iskusiti.Miran sam i spokojan.Spoznao sam kako treba živjeti.

Iz dubine svoga Bića želio sam podjeliti iskustvo s vama.Nadam se da će nekome pomoći.
Život je lijep,ne treba ga uzimati toliko ozbiljno.

Bog s vama

Zadnje uređivanje likli : 08.02.2012. at 12:30.
likli is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2012., 19:52   #397
E da to ucenje koje se prezentira na nacin kako to radi Tolle ili kako je radio de Mello uci u osnovnoj skoli ovaj svijeti nebi ovako izgledao. Bilo bi na milijune sretnijih, radosnijih i sposobnijih ljudi.
Sergio80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2012., 11:40   #398
Quote:
Sergio80 kaže: Pogledaj post
E da to ucenje koje se prezentira na nacin kako to radi Tolle ili kako je radio de Mello uci u osnovnoj skoli ovaj svijeti nebi ovako izgledao. Bilo bi na milijune sretnijih, radosnijih i sposobnijih ljudi.
Slažem se s tobom ali nema veze,jednog dana doće sve na svoje.I loše i dobro imaju dva lica,svrhu i smisao.Izgleda da svijet nije još dovoljno patio.
Veća inteligencija upravlja.
likli is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2012., 19:23   #399
nisam stigla pročitat sve postove, a i neda mi se pa se ne mogu uključivat u nikakve konkretne rasprave, ali samo sam došla reć da jaaaaaako volim tollea...čitala sam njegove knjige i Nova zemlja mi se naročito dopala.....gledala sam ga na you tubeu, čitala na netu o njemu.
genijalac.
Trance Girl87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2012., 19:37   #400
Quote:
Sergio80 kaže: Pogledaj post
E da to ucenje koje se prezentira na nacin kako to radi Tolle ili kako je radio de Mello uci u osnovnoj skoli ovaj svijeti nebi ovako izgledao. Bilo bi na milijune sretnijih, radosnijih i sposobnijih ljudi.
Evo jedne lijepe od de Mella :

Svijest sama po sebi može liječiti, bez potrebe da sudi ili da donosi odluke. Sama svjesnost bit će uzrokom smrti svega nezdravoga i uzrokom rasta svega što je dobro i sveto. Slična je Suncu koje biljkama daje život, a uništava uzročnike bolesti. Nema nikakve potrebe da upotrijebite svoje duhovne(duboko disanje) ili psihološke mišiće(borba sa unutarnjim glasom) da biste to postigli !!

Ja sam nadodao ovo u zagradi
__________________
Hrabro :-)
Hrabri 19 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:57.