Natrag   Forum.hr > Društvo > Duhovnost

Duhovnost Slobodnim stilom...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.03.2012., 20:14   #401
Moć sadašnjeg trenutka na popustu

Dragi svi, ako još niste kupite svojim dragima Moć sadašnjeg trenutka, u Tisku sada košta 39 kn. Ne znam da li bolji fizički pokločić koji možete nekome dati. Treba biti svjestan da vjerojatno nisu svi naši do kojih nam je stalo spremni na tako nešto...ali doći će i njima vrijeme za promjenu, neka se knjiga nađe na polici...
digitausha is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2012., 21:15   #402
Pokušao sam više puta pročitat knjigu i jednostavno nejde,
ne mogu je nikako probavit.
Počeviši od tvrdnje da mi nismo naše tijelo (koja je glupost, to je samo način razmišljanja kako bi stavili stvari u perspektivu i udaljili se od ega)
do puno življenja momenta i otkrivanja unutarnjeg tijela (whatever),
postanem neurotičan kad na taj način razmišljam.
Puno je lakše kada si goal-oriented i kada si na "autopilotu" dok ideš prema svom cilju,
barem prema mom mišljenju.
Različitim ljudima paše različita literatura, a prema kritikama ova je jako hvaljena i drago mi je zbog toga.
BigBasterd is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2012., 19:37   #403
Quote:
BigBasterd kaže: Pogledaj post
Pokušao sam više puta pročitat knjigu i jednostavno nejde,
ne mogu je nikako probavit.
Počeviši od tvrdnje da mi nismo naše tijelo (koja je glupost, to je samo način razmišljanja kako bi stavili stvari u perspektivu i udaljili se od ega)
do puno življenja momenta i otkrivanja unutarnjeg tijela (whatever),
postanem neurotičan kad na taj način razmišljam.
Puno je lakše kada si goal-oriented i kada si na "autopilotu" dok ideš prema svom cilju,
barem prema mom mišljenju.
Različitim ljudima paše različita literatura, a prema kritikama ova je jako hvaljena i drago mi je zbog toga.
Ima tih new age pizdarija u knjizi iz istocnih religija poput reinkarnacije, da je um ili dusa nesto odvojeno od tijela i sl, ali to zanemari, nemoj se obazirat na to jer to nije bitno u svemu tome. Takve trikove koristi jer se nekim ljudima svidjaju razne "reinkarnacije, duh, dusa" jer im to pomaze da dostignu mir, da smire svoje strahove i steknu nekakvo samopouzdanje. Ako ne volis te bajke odbaci ih i koncentriraj se na ono bitno sto cijelo vrijeme ponavlja.
Sergio80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2012., 12:59   #404
Quote:
Počeviši od tvrdnje da mi nismo naše tijelo (koja je glupost, to je samo način razmišljanja kako bi stavili stvari u perspektivu i udaljili se od ega)
Kakava glupost nitko ne tvrdi " da ti nisi svoje tijelo" , nego je stvar sljedeca tvoje tijelo je itekako ti , ali ono je promjenjivi dio tebe nije tvoja BIT .

Quote:
do puno življenja momenta i otkrivanja unutarnjeg tijela (whatever)
postanem neurotičan kad na taj način razmišljam.
Veći dio života je u tome što osjećate, a ne u onome što mislite. Čvrsta povezanost s vašim emocionalnim životom ključna je za življenje života s puno energije i osjećajem ispunjenosti i zadovoljstva.
- U prijevod čvrsta povezanost sa osjetima u tijelu ključ je žiljenja punim plučima!

Nije stvar razmišljanja , stvar je osjeta ! Razmišljanje i duhovnost ti je kao krava i balet.

Quote:
Puno je lakše kada si goal-oriented i kada si na "autopilotu" dok ideš prema svom cilju, barem prema mom mišljenju.
lstina lakše je biti nesvjestan nego svjestan , ali kada covjek shvati sta mu svjesnost sve donosi shvati da je itekako vrijedna pažnje i discipline , poz

Sergio80
Quote:
Takve trikove koristi jer se nekim ljudima svidjaju razne "reinkarnacije, duh, dusa" jer im to pomaze da dostignu mir, da smire svoje strahove i steknu nekakvo samopouzdanje. Ako ne volis te bajke odbaci ih i koncentriraj se na ono bitno sto cijelo vrijeme ponavlja.
Ako je duh/duša bajka sta je onda istina ajde reci prosvjetli me
Evo ti surove stvarnosti: Osuđen si na smrt , osuda je rođenje
jedino je sigurno i zajdeničko svima nama SMRT ! Umrijet cemo svi i ti i ja 100%... kada zavoliš smrt , zavolit češ i život !! Strah od smrti --> strah od života . poz
__________________
Hrabro :-)
Hrabri 19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2012., 19:08   #405
Quote:
Hrabri 19 kaže: Pogledaj post
Ako je duh/duša bajka sta je onda istina ajde reci prosvjetli me
Dakle kada osjećamo ljubav, dobro, sreću, povezanost sa svemirom i svojim bitkom, spoznajemo svoje istinsko ja - tada je to duša.
Kada se osjećamo loše, misli nam nedaju mira, anksioznost, nagoni, strah vladaju, tada je to samo naš mozak, kemijska reakcija - to nismo mi.
BigBasterd is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2012., 21:03   #406
Quote:
BigBasterd kaže: Pogledaj post
Dakle kada osjećamo ljubav, dobro, sreću, povezanost sa svemirom i svojim bitkom, spoznajemo svoje istinsko ja - tada je to duša.
Kada se osjećamo loše, misli nam nedaju mira, anksioznost, nagoni, strah vladaju, tada je to samo naš mozak, kemijska reakcija - to nismo mi.
Ne ne i jedno i drugo si ti , to ti i je BIT duhovnosti , da shvatiš da sve šta se događa je u redu i da si to ti ... tj.ako si u kurcu , prihvatiš da si u kurcu , prihvaćač svaku misao koja ti dolazi , promatras je , prihvaćaš svaku emociju , sve je u redu ... NEMA CILJA JER SI STIGAO ,,, netežiš ničemu --> posebno ne unutarnjem miru i opustenosti ! Nemas za cilj opustenost , sve sta imas je svjesnost! Postani svjestan --> a sama od sebe ce doci i opustenost. Ali ona ti je nebitna jer s njom nemožeš ništa , ona ti nemože dati ništa trajno , i nemože te usrečiti , kad prozres nju i samoga sebe , to je to !!

Ukratko :
to je i najveći problem te "duhovnosti" bas taj osjećaj da se osjećamo dobro i ugodno u svojoj koži ! Postavi si pitanje Zašto se ja želim osjećat ugodno i lijepo u svojoj koži Zbog koga?--> pa zbog društva , bit ćeš opušteniji , samopuzdaniji , lakše ćeš ostvariti svoje cilje (novac , prijatelji , djevojka) itd... ali to je samo EGO zamka koja se kosi sa pravom duhovnosti u kojoj je i društvo i novac i samopouzdanje i prijatelji NEBITNI !!! a shodno tome i osjećaj da se "dobro" osjećamo !

Ako se mene pita to uopce nije loše i nema ništa u tome neprirodno i loše , ali nesmje se osoba zavarati da je "duhovnjak ili slično" ... ili da je "prevarila" EGO i "izabrala" ...njoj je EGO jednostavno narastao sofisticiraniji je , močniji , ima bolje obrambene metode , ajmo rec da EGO počinje radit za tebe , ne kontra .... što isto tako može biti puno produktivniji način življenja ....

Pravu duhovnost bi opisao ovako :
1.Imaš šahovsku ploču : bore se crne i bijele figure
2a. Crne predstavljaju : negativne misli , nisko samopoštovanje , neuspjeh , depresiju , anksioznost,strahovi ....
2b. Bijele predstavljaju : pozitivne misli , uhit , opuštenost , samopuzdanje , uspjeh , pozitivan pogled , hrabrost ....

E sad i crne i bijele figure su EGO , one se međusobno bore za prevlast , to je borba bez kraja...
Većina ljudi i dalje ostaju u ovoj borbi s jednim ciljem : da bijele figure pobijede , oni su na strani bijelih , oni se i dalje poistovječuju sa (bijelim) EGOM . Naravno da su im bijeli draži to im donosi puno vanjskog uspjeha ...

Duhovnost je sljedeće : Shvatiti da ti nisi ni crna ni bijela figura shvatiti da si ti ŠAHOVSKA PLOČA , na kojoj se odvija borba ... borba i njen ishod je za tebe nebitan ,,, dopuštaš borbu i postaješ SVJESNI , nepristrani promatrač , koji jednako voli i bijele i crne figure nema mješanja dopuštaš borbu , gledaš je promatraš , zanimljiva ti je ... i na taj način shvačaš , da nema razlike između niskog samopoštovanja i visokog , da su jednako lijepi i da nijedan nije poželjniji , pošto ti nisi bitni !!! Nepotrebni su ti nemogu te usrećit , kakvi god da bili !!! prestaješ se poistovjećivat i uzimati misli i vanjske podražaje za ozbiljno (kada ti dođe misa npr. život nema smisla sve je u banani nemam ovo nemam ono , ti je promatraš neodoživljavaš je ozbiljno , dopuštaš je ... to vrijedi i za drugu strane medalje "mogu sve najjebeniji sam samo nebo mi je granice" promatraš i nedoživljavaš ozbiljno ..... Največi problem duhovnosti je taj što bi se ljudi htjeli riješit crnih figira a da ostanu samo bijele , a to je nemogu moraju "odbacit" i jedne i druge , a kada ih odbace kada im prestanu bit bitne moći će ih bezuvjetno voliti.... PROZRITE !!

Iz toga dolazi duboko spokojstvo i unutarnji mir , prestaje potraga , ti si napokon prestao tragati , stigao si , miran si i sretan ,,, SVE JE U REDU ...
Ti ostaješ svijesnot i sama svjesnot --> ništa drugo samo svjesnost , mirni tihi promatrač --> nikakve etikete i ništa , SVJESNOST ...

Neznam dal ti je ovo , jasno , ali eto , poz
__________________
Hrabro :-)
Hrabri 19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2012., 21:58   #407
Još sam novi na duhovnosti, inače mi to ne leži baš, ali širim obzore. Treba što više različitih pristupa razmišljanja upoznati.
Ovo što si ti napisao je zanimljivo, ali zar nije duhovnost i ta svjesnost kako ti kažeš opet samo jedno bijelo polje?
Ljudi su duhovni zato jer se tako bolje osjećaju, to je samo potrega za pozitivnim osjećajem kao uostalom i svi postupci čovjeka.
BigBasterd is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2012., 21:26   #408
U 24 sata među ostalim tako nebitnim stvarima nalazi se knjiga Moć sadašnjeg trenutka.E kad bi ljudi nekako shvatili,koliko im malo treba da postanu sretni i zadovoljni....sigurno bi je kupili,nadam se da hoće,svijet bi sigurno bio bolji...
likli is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2012., 16:46   #409
Quote:
Hrabri 19 kaže: Pogledaj post
Kakava glupost nitko ne tvrdi " da ti nisi svoje tijelo" , nego je stvar sljedeca tvoje tijelo je itekako ti , ali ono je promjenjivi dio tebe nije tvoja BIT .


Veći dio života je u tome što osjećate, a ne u onome što mislite. Čvrsta povezanost s vašim emocionalnim životom ključna je za življenje života s puno energije i osjećajem ispunjenosti i zadovoljstva.
- U prijevod čvrsta povezanost sa osjetima u tijelu ključ je žiljenja punim plučima!

Nije stvar razmišljanja , stvar je osjeta ! Razmišljanje i duhovnost ti je kao krava i balet.


lstina lakše je biti nesvjestan nego svjestan , ali kada covjek shvati sta mu svjesnost sve donosi shvati da je itekako vrijedna pažnje i discipline , poz

Sergio80

Ako je duh/duša bajka sta je onda istina ajde reci prosvjetli me
Evo ti surove stvarnosti: Osuđen si na smrt , osuda je rođenje
jedino je sigurno i zajdeničko svima nama SMRT ! Umrijet cemo svi i ti i ja 100%... kada zavoliš smrt , zavolit češ i život !! Strah od smrti --> strah od života . poz
Htio sam reci da duh/dusa i tijelo nisu dvije odvojene stvari. Ako nema tijela nema ni duse. Kad rastavis covjeka na proste faktore nikakvu dusu neces pronaci. Ne postoji nikakva bit, osobnost, duh... Kad covjek umre nepostoji vise nikakva osobnost, niti ce se ponovno roditi. Istina je da samo materija od koje je bio sastavljen prelazi u drugo stanje i nista vise.
Sergio80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2012., 21:49   #410
Wink

• Ovo je život oblika i ja ga živim kao osoba (ljudski oblik)
• Život oblika je relativno kratkotrajna igra svih oblika
• To je svijet,relativno a ne apsolutno stvaran
• A tu je i svijest,apsolutna stvarnost u kojoj oblici dolaze i prolaze
• Svijest nije osoba
• Svijest se nalazi u osobi i izvan nje
• Osoba je dio svijesti
• Svijest je dublji sloj,sloj u kojem se pojavljuje životni oblik
• Svijest je podloga za sve
• Svijest prožima sve
• Svijest je cijelokupni izvor svega
• Svijest omogućava postojanje ovog životnog oblika
• Svijest je apsolutno iza relativnog
• Svijest je vanvremensko iza vremenskog
• Svijest je vjećna
• Svijest je jedna
• Svijest je ljubav,radost i mir
• Svijest je glavni sastojak prirode i univerzuma
• Svijest je svugdje oko nas
• Svijest je u obliku i izvan njega
• Svijest je univerzalna inteligencija
• Svijest sama po sebi može liječiti, bez potrebe da sudi ili da donosi odluke. Sama svjesnost bit će uzrokom smrti svega nezdravoga i uzrokom rasta svega što je dobro i sveto. Slična je Suncu koje biljkama daje život, a uništava uzročnike bolesti.
• Svijest je prostrano carstvo inteligencije iznad misli
• Misao je samo jedan mali aspekt te inteligencije
• Svijest je ono što sam ja
• Svijest je moja orginalana priroda
• Zajedno sa svime jedan vjećni život

Kada Svijest postane svijesna same sebe onda je to to.To je spoznaja koja ti treba za daljnu duhovnu praksu.
• Kada je svijest usmjerena prema vanka um i svijet se pojavljuju
• Kada je svijest usmjerena prema unutra ona spoznaje sopsteveni izvor(Biće),vraća se kući u Nepojavno

• Ja nisam ono što se događa i ne gledam na sebe kao na nešto što se događa
• Ja nisam događaj,niti sebe posmatram tako
• Ja nisam sadržaj svoga života
• Ja sam prostor u kojem se to odvija a ne ono šta na tu scenu stupa
• Ja sam Prisustvo
• Ja sam Svijesnost
• Ja sam Život
• Privremeni oblik života
• „Ja jesam“ - Ja sam prostor sadašnjeg trenutaka
• Ja nisam ništa osobno
• Ja sam svijesni nepristrani promatrać

Ples oblika života je poprilićno lijep.
Kad ne marite za ono što se događa onda je sve dobrodošlo.
Sve negativnosti u prisusvu svijesnosti izbljede.
Sve ono što se stvarno događa je uvijek samo sadašnji trenutak.
Sadašnji trenutak je vjećan.

Hoću li na moru ikad moći napraviti valove mirnima?
Ne,valovi se pojave pa nestanu,nekad je jugo,nekad bura,nekad bonaca.To se neće dogoditi.
Puštam ih da budu takvi kakvi jesu.
Ja ostajem takav kakav jesam. Neutralan.Ostajem u svojoj orginalnoj prirodi.Spontan.Ostajem svjestan sebstva.
Ja sam svijedok tome.

Moram biti potvrđen i dokazati tu svoju poziciju.Poziciju svijedoka.
To je sve što moram napraviti.

Priroda iluzija je kada su jasno viđene one izgube moć.
Izgube moć da utijeću i hipnotiziraju Biće.
Ne marim za onim što se događa jer ono šta se događa,događa se u sadašnjem trenutku.
• Sadržaj sadašnjeg trenutka nije sadašnji trenutak.
Sadašnji trenutak je dublje od onoga šta se u njemu događa.
To je prostor u kojem se sve događa.
Sadašnji trenutak je podloga za sve što se događa.
Osjećaj:“Ja jesam“ je jedno sa sada.

Predaj se vjećnoj sadašnjosti,predaj se sebi samome
i ne dozvoli da ti se taj osjećaj postojanja zamraći životnim okolnostima (tokom razmišljanja i raznim pojavama ovog svijeta).

Ovo su skice,nadam se da će nekome pomoći da shvati bit.
Uostalom nema se šta tu puno za shvatit,to je očigledno tj. jednostavno samo treba to prihvatit i živit.

Zadnje uređivanje likli : 05.04.2012. at 22:00.
likli is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2012., 11:29   #411
Wink

Quote:
likli kaže: Pogledaj post
• Ovo je život oblika i ja ga živim kao osoba (ljudski oblik)
• Život oblika je relativno kratkotrajna igra svih oblika
• To je svijet,relativno a ne apsolutno stvaran
• A tu je i svijest,apsolutna stvarnost u kojoj oblici dolaze i prolaze
• Svijest nije osoba
• Svijest se nalazi u osobi i izvan nje
• Osoba je dio svijesti
• Svijest je dublji sloj,sloj u kojem se pojavljuje životni oblik
• Svijest je podloga za sve
• Svijest prožima sve
• Svijest je cijelokupni izvor svega
• Svijest omogućava postojanje ovog životnog oblika
• Svijest je apsolutno iza relativnog
• Svijest je vanvremensko iza vremenskog
• Svijest je vjećna
• Svijest je jedna
• Svijest je ljubav,radost i mir
• Svijest je glavni sastojak prirode i univerzuma
• Svijest je svugdje oko nas
• Svijest je u obliku i izvan njega
• Svijest je univerzalna inteligencija
• Svijest sama po sebi može liječiti, bez potrebe da sudi ili da donosi odluke. Sama svjesnost bit će uzrokom smrti svega nezdravoga i uzrokom rasta svega što je dobro i sveto. Slična je Suncu koje biljkama daje život, a uništava uzročnike bolesti.
• Svijest je prostrano carstvo inteligencije iznad misli
• Misao je samo jedan mali aspekt te inteligencije
• Svijest je ono što sam ja
• Svijest je moja orginalana priroda
• Zajedno sa svime jedan vjećni život

Kada Svijest postane svijesna same sebe onda je to to.To je spoznaja koja ti treba za daljnu duhovnu praksu.
• Kada je svijest usmjerena prema vanka um i svijet se pojavljuju
• Kada je svijest usmjerena prema unutra ona spoznaje sopsteveni izvor(Biće),vraća se kući u Nepojavno

• Ja nisam ono što se događa i ne gledam na sebe kao na nešto što se događa
• Ja nisam događaj,niti sebe posmatram tako
• Ja nisam sadržaj svoga života
• Ja sam prostor u kojem se to odvija a ne ono šta na tu scenu stupa
• Ja sam Prisustvo
• Ja sam Svijesnost
• Ja sam Život
• Privremeni oblik života
• „Ja jesam“ - Ja sam prostor sadašnjeg trenutaka
• Ja nisam ništa osobno
• Ja sam svijesni nepristrani promatrać

Ples oblika života je poprilićno lijep.
Kad ne marite za ono što se događa onda je sve dobrodošlo.
Sve negativnosti u prisusvu svijesnosti izbljede.
Sve ono što se stvarno događa je uvijek samo sadašnji trenutak.
Sadašnji trenutak je vjećan.

Hoću li na moru ikad moći napraviti valove mirnima?
Ne,valovi se pojave pa nestanu,nekad je jugo,nekad bura,nekad bonaca.To se neće dogoditi.
Puštam ih da budu takvi kakvi jesu.
Ja ostajem takav kakav jesam. Neutralan.Ostajem u svojoj orginalnoj prirodi.Spontan.Ostajem svjestan sebstva.
Ja sam svijedok tome.

Moram biti potvrđen i dokazati tu svoju poziciju.Poziciju svijedoka.
To je sve što moram napraviti.

Priroda iluzija je kada su jasno viđene one izgube moć.
Izgube moć da utijeću i hipnotiziraju Biće.
Ne marim za onim što se događa jer ono šta se događa,događa se u sadašnjem trenutku.
• Sadržaj sadašnjeg trenutka nije sadašnji trenutak.
Sadašnji trenutak je dublje od onoga šta se u njemu događa.
To je prostor u kojem se sve događa.
Sadašnji trenutak je podloga za sve što se događa.
Osjećaj:“Ja jesam“ je jedno sa sada.

Predaj se vjećnoj sadašnjosti,predaj se sebi samome
i ne dozvoli da ti se taj osjećaj postojanja zamraći životnim okolnostima (tokom razmišljanja i raznim pojavama ovog svijeta).

Ovo su skice,nadam se da će nekome pomoći da shvati bit.
Uostalom nema se šta tu puno za shvatit,to je očigledno tj. jednostavno samo treba to prihvatit i živit.
Budi ono što jesi,čisto prisustvo,imaj čistu percepciju stvarnosti.
Nemoj puno brijat na duhovnost,jer ti jesi i prije cijele ove spike.
Ne moraš ništa,samo shvati,bliže od toga se ne može.
Nije lako ali nije ni nemoguće.
__________________
Jednostavna jednostavnost - ništa a sve
likli is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2012., 22:44   #412
Tolle tako na jedinstven način objašnjava ono za čim čovjek traga čitav život. Iako sam pročitala dosta knjiga koje u suštini govore o istom, ova mi je posebno draga. Uostalom, to je i jedan vid Meditacije, koncentracija na trenutak.
Amandina is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2012., 19:51   #413
Moć sadašnjeg trenutka je malo komplicirana za shvatit ako se krene analizirat.
Poanta je da živi ovdje i sad. Ne u prošlosti,ne u budućnost. Sad i odmah. Budi ono što zaista jesi. Ne razmišljaj previše nego živi.
_Golubica_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2012., 12:53   #414
Bilo bi lijepo kad bi se okupili ljudi iz naše regije koji se zanimaju za Tollea, tj. za njegove knjige i učenje. Mislim da još ne postoji ovakva grupa, pa ako imate volje pridužite se.

http://www.facebook.com/groups/468028523223693/
LuluLiu is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2012., 22:34   #415
Svaka čast na grupi,svakako ću se pridružiti...

Quote:
LuluLiu kaže: Pogledaj post
Bilo bi lijepo kad bi se okupili ljudi iz naše regije koji se zanimaju za Tollea, tj. za njegove knjige i učenje. Mislim da još ne postoji ovakva grupa, pa ako imate volje pridužite se.

http://www.facebook.com/groups/468028523223693/
__________________
Jednostavna jednostavnost - ništa a sve
likli is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2012., 03:03   #416
Quote:
srchek kaže: Pogledaj post
upravo čitam knjigu Moć sadašnjeg trenutka (iman još 20-ak str.),na početku sam bila oduševljena no malo po malo shvaćam koliko on zapravo ne daje dovoljno prostora mašti,ukoliko se usredotočimo isključivo na sadašnji trenutak i razmišljamo o realnosti i stvarima koje nas okružuju ispuštamo predivan svijet mašte.
mašta nam je potrebna,hm,ok rekao je da se vratimo u prošlost ili da otplovimo u budućnost nakratko kad nam je to potrebno ali ne znam..mislim da nam je mašta i sanjarenje potrebno.kako stvarati.. (mislim na umjetnost)hm..
Kreativnost moze samo proisteci iz sadasnjeg trenutka i ako si oslobodjen mentalnih obrazaca ponasanja...ako si tjeras masti na volju da nesto stvori...stvorit ce...ali neces biti zadovoljna time...bit je da prvo ti stvaras ono sto je za tebe kreativno i mastovito...pa tek onda drugima ce biti (naravno ko cijeni i razumije umjetnost)
__________________
Be water my friend!
JannyJan is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2012., 03:27   #417
Quote:
_Golubica_ kaže: Pogledaj post
Moć sadašnjeg trenutka je malo komplicirana za shvatit ako se krene analizirat.
Poanta je da živi ovdje i sad. Ne u prošlosti,ne u budućnost. Sad i odmah. Budi ono što zaista jesi. Ne razmišljaj previše nego živi.
Eh ja bih dodala da nije sve med i mlijeko (as u know) u zivotu pa hajmo sad zivit. Probleme treba rjesavati znanjem i ucenjem...mozak koji uci nikad ne stari...tako da sad sve je cijece i uzivanje nije...ako ste procitali anegdotu u knjizi (moc sadasnjeg trenutka)kada jedan od duhovnih ucitelja biva "navodno" optuzen da je dijete od neke lokalne djevojke njegovo...on nista ne kaze...prihvati to tako (jer vjerovatno nije bilo testa ocinstva) mada je znao da su u krivu i djevojka i njeni roditelji on je pustio da nadodju...da se sve slegne...da se "probude" zato je to ucinio...a mozda i uslugu ovom djetetu koje je odgajao (ne sjecam se tacno koliko dugo) da postanje bolja osoba...covjek ...dusa...kako god...uradio je to znanjem...mnogi od nas bi se tad pobunili i u slicnoj situaciji...samo se postavite u takvu situaciju...i tad smo ponovo nesvjesni...jer ne radimo znanjem...ne prihvatamo izazove...a mozda je racionalno bilo da ne prihvati to dijete...znao je da nije njegovo...isao je znanjem koje posjeduje vise od te djevojke i njene porodice...btw to je samo primjer kako jednog neuslovljenog, probudjrnog i ucenog uma...moje misljenje...mnogi bi rekli da nije ispravno, da je trebao odbiti...ali duhovni uciitelj bi potrosio i svoju energiju i njihovu trudeci se da im objasni...odlucio je energiju iskoristiti kreativnije i pomoci u odgoju djeteta.
__________________
Be water my friend!
JannyJan is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2012., 12:23   #418
Wink

da ako smijem dodati Janny Jan mislim da je i počeo dokazivati da nije otac ništa nebi postigao a ovako je znao da će se život pobrinuti da se istina dozna kad tad.mislim da je duhovni učitelj pustio da se život dogodi on ga je prihvatio bez komentara i protivljenja.kak da kažem prepustio se životu i na kraju je ipak sve došlo na svoje i istina je izašla na vidjelo.
tigrić gabriel is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2012., 12:52   #419
nisam čitao prijašnje postove i nemam namjeru se raspravljati dali su tolle i njegove ideje ok ili ne...jednostavno ljudi koji nisu shvatili te riječi, sam ego im ne dozvoljava, uvjerava ih da je to ludo, da će poluditi, da će se još gore osjećati ili da će im sve to naškoditi...to je obrambeni mehanizam ega, i nakon što sam to prošao, shvatio sam to...treba puno raditi na sebi, istraživati, i s vremenom će bilo tko doći na pravi put..naravno rijetko tko će postati prosvijetljen ili tako nešto, naročito ako mu je to cilj...ali definitivno će život gledati na drukčiji način i shvatiti da sve što treba zapravo ima sad i ovdje, da mu nikakav cilj i kada ga dostigne neće donijeti dugovječnu radost i sreću, uvijek će doći nešto drugo......
nisam se ni mislio raspisati, ali evo..zašto sam se uopće registrirao i napisao ovaj post..zato da ukažem svima koga su tolleove riječi makar malo dotakle na osobu koju vjerojatno dosta forumaša i zna, ali evo za one koji neznaju, to je MOOJI...duhovni učitelj,genijalac...ima na desetke njegovih klipova na youtube samo na hrvatskom, a da ne govorim na engleskom...tolleove knjige su zakon ali kako ovaj čovjek prezentira ljudima svoju mudrost,nevjerojatno je....siguran sam da nitko neće ostati razočaran....toliko...
maryo1313 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2012., 23:40   #420
prihvatanje sadasnjeg trenutka ma kakav on bio je centralno ucenje eckhart tolla. ali ne u smislu sadrzine sadasnjeg trenutka koji je forma koji je promenljiv vec u smislu bezvremenog neuslovljenog prostora u kom se raznolika sadrzina odvija. zato mislim da tollova ucenja nisu usmerena da se covek oseti "bolje" u kolokvijalnom smislu jer zamislimo najbanalniji, najekstremniji slucaj (koji sluzi da olaksamo razumevanje)-zavisnik od droge. ako zavisnik prozivljava pakao i time stvara patnju sebi i svojim bliznjima i zeli to da promeni ali ne moze jer je bespomocan rob narkotiku kakvu ulogu "prihvatanje" ima u njegovom zivotu?..
toll u knjizi "nova zemlja" ima jedno poglavlje pod naslovom "cuvari frekvencije" u kom se govori kako mnogi probudjeni ljudi danasnjice svojim prisustvom ucestvuju u budjenju ostalih ljudi.. i tako daje primere da ce neki od tih probudjenih ljudi na spoljasnjem nivou biti vrlo aktivni svojim radom kroz prosveceni biznis, umetnost, duhovno isceljivanje dok ce neki drugi probudjeni ljudi kako toll jasno kaze biti vise okrenuti ka unutra i nece se mnogo eksponirati-obezbedice sebi minumum materijalne nezavisnosti vodeci spolja gledano vrlo neaktivan zivot, ili ce biti otpadnici od drustva ili ce postati "zavisni od neke droge jer je zivot na ovom svetu previse bolan za njih"...
dakle prema tome mozemo zakljuciti da zivot u sadasnjem trenutnku nuzno ne oslobadja od patnje, bola i raznih oblika zavisnosti.
ovo sve govorim jer razumem da je osnovni motiv upustanja u tollovo (slobodno mogu reci i isusovo, budino itd itd) ucenje oslobodjenje od patnje.
zeleo bih da cujem vase misljenje o ovome ?
predrag257 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:22.