Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.09.2009., 23:19   #1
Koprivničko rodilište

Unaprijed se ispričavam ako već postoji slična tema, ali nikako nisam uspjela naći...

Trebala bih ići tamo roditi pa me zanima sve vezano za koprivničko rodilište, uvjeti, osoblje rodilišta i odjela za bebe...

Jel ima koja dobra dušica da me uputi?
__________________
Stjepan 10. 01. 10. :)
blossom1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2009., 17:05   #2
Stvarno nema žena koje su rodile u Kc?
__________________
Stjepan 10. 01. 10. :)
blossom1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2009., 17:16   #3
biće da idu u Bjelovar
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2009., 17:20   #4
Quote:
blossom1 kaže: Pogledaj post
Unaprijed se ispričavam ako već postoji slična tema, ali nikako nisam uspjela naći...

Trebala bih ići tamo roditi pa me zanima sve vezano za koprivničko rodilište, uvjeti, osoblje rodilišta i odjela za bebe...

Jel ima koja dobra dušica da me uputi?
Ja sam rodila ove god.u 2.mj. u kc.
Koma iskustvo, nikad nikome ne bi preporučila,mene su odgovarali ali ja nisam vjerovala.
Dva dana sam imala trudove,zamisli nisu mi vjerovali da imam trudove...
Na kraju sam se sama porađala jer je falilo doktora i to nije sve... Ima još puno toga al ti nebum pričala jer buš prestravljena. Ja osobno znam za samo jedno ne tako loše iskustvo.
Jako ti forsiraju dojenje, mene i bebu su sestre budile usred noći i to su joj tako gurale glavu,tresle je,čupale...
Na kraju me je pedijatar htio ostaviti još par dana u bolnici jer mala nije naučila cicati...
patrika is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2009., 17:23   #5
Quote:
patrika kaže: Pogledaj post
Ja sam rodila ove god.u 2.mj. u kc.
Koma iskustvo, nikad nikome ne bi preporučila,mene su odgovarali ali ja nisam vjerovala.
Dva dana sam imala trudove,zamisli nisu mi vjerovali da imam trudove...
Na kraju sam se sama porađala jer je falilo doktora i to nije sve... Ima još puno toga al ti nebum pričala jer buš prestravljena. Ja osobno znam za samo jedno ne tako loše iskustvo.
Jako ti forsiraju dojenje, mene i bebu su sestre budile usred noći i to su joj tako gurale glavu,tresle je,čupale...
Na kraju me je pedijatar htio ostaviti još par dana u bolnici jer mala nije naučila cicati...
E da zaboravila sam napisati da mi je to prvo djete i da je bilo na zadak
patrika is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2009., 18:45   #6
E, ja se ne bih baš složila s tobom Patrika-previše generaliziraš. Vjerujem da si imala loše iskustvo, možda zbog problema koje si imala, a možda i ovisi tko ti je trudnoću vodio-taj netko je trebao znati da je beba na zadak pa se ponašati u skladu s tim.
Ja sam rodila prije pet i pol godina, za kojih tri mjeseca ću opet, ali ne bojim se ponovo otići tamo. Za babice ti mogu reći da su super, sve do jedne. A sad, o doktorima se može dosta toga reći, ima dobrih a ima i onih manje dobrih (jedna doktorica). I da, nisu stalno tamo tokom cijelog poroda, bar meni nisu bili, ali ako se ukaže potreba nekako ne vjerujem da se neće pojaviti.

A što se tiče onoga poslije to je istina-dojenje se forsira ali opet ne toliko da te bude noću i tresu dijete i još koješta, to naprosto nije istina.

O odjelu pedijatrije, odnosno većini pedijatara mislim da nitko nema dobro mišljenje, osobno sam čula da su doktori s pedijatrijskog odjela s Rebra rekli da je odjel KC pedijatrije među najgorima u Hrvatskoj.
__________________
Ja nisam luzer, naprotiv, meni je osmeh lajt motiv...
rebecca1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2009., 16:28   #7
Sad više odjednom nikoga ne zanima ova tema.
__________________
Ja nisam luzer, naprotiv, meni je osmeh lajt motiv...
rebecca1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2009., 17:36   #8
Evo još jedne koprivničke rodilje... Rodila sam tamo, evo, sutra će biti točno godinu dana (već!). Imala sam težak i dugotrajan porod, drip me šibao od 6,30 ujutro, a rodila sam u 16,00. Mislim da je jako, jako bitno kako se psihički pripremiš za porod i uopće ne ovisi u kojem ćeš rodilištu roditi. Ja sam rodila u ponedjeljak, doma smo išle u petak, i u tih 4-5 dana nitko prema meni nije bio bezobrazan, nekulturan, nitko me nije omalovažavao, niti budio noću da dojim bebu (dojila sam je kad je ona tražila, to se i preporučuje, a ne nekakvo dojenje po rasporedu). Ali, nisam ni ja prema nikome bila bezobrazna i bahata, surađivala sam s babicom i liječnicom na porodu, kasnije sa sestrama na odjelu, zvala ih ako bi zapelo oko dojenja, mada su nerijetko i same dolazile ako bi beba duže plakala da vide što nije u redu. Ja nisam od nikoga tamo očekivala da se prema meni odnosi kao prema princezi na zrnu graška i mislim da je i u tome bit - ako imaš nekakva realna očekivanja, onda ti tih par dana prođe ok. Na porodu (govorim o rađaonici, a ne o predrađaonici) nisam ni u jednom trenutku bila sama - uvijek je kraj mene bila babica, a i doktorica je često dolazila (meni je bila dr. Plavec). O nestručnosti i nebrizi osoblja rodilišta mislim da ne možemo raspravljati, mislim da su stvarno svi ok. Rodilište ima titulu 'Rodilište - prijatelj djece' i što se tiče dojenja, mogu reći da se kvalitetno provodi program educiranja mama kako isprevno dojiti svoje dijete. I slažem se s tim da ako dijete do polaska kući nije naučilo ispravno dojiti, da se ostane još koji dan dok se to ne savlada. Mi smo se jako namučile s dojenjem, ali sam tamo dobila svu moguću pomoć i evo - uspješno cicamo već godinu dana!
__________________
22. rujna 2008.
alex k. is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2009., 13:15   #9
Evo da i ja obranim rodilište u KC...u potpunosti se slažem s alex k.

Mislav se rodio 18.08.2009., tjedan dana nakon termina - velika beba, 4.160g i 52 cm.

Sve je išlo brzo, trudovi me uhvatili oko 23h, odmah na 5 min, u bolnicu smo došli u pola jedan ujutro. Dr. Stanišić je bio dežuran, i dvije primalje - Biserka i Branka - njima ovim putem hvala, bile su divne, posebno sestra Branka.

Prvi komentar nakon pregleda je bio da neću ja tako skoro, i da neću dočekati kraj smjene, no sve se odvijalo stvarno brzo - u 2.30 mi je dr prokinuo vodenjak, trudovi se pojačali...sad ne znam točno kad sam išla u rađaonu (dali mi Dolantin koji me je prilično ošamutio), u 4.40 Mislav je bio rođen - sve smo ih iznenadili, obzirom da je prvi porod... sad ima par ne tako lijepih detalja - bila sam rezana, no i uz to sam prilično popucala, izvana i iznutra jer se malom dečku jaaako žurilo van...

Uglavnom, komentar babice neposredno nakon poroda je bio da je dobro da je napravljena epi (obzirom na pucanje), tako da vjerujem da ju rade ne rutinski nego ako procjene da treba. Šivanje je također prošlo ok - nije ugodno naravno, ali dobila sam lokalnu anesteziju, i sa bebicom na prsima nisam imala vremena obazirati se na to. A i dr. Stanišić fakat ima laganu ruku.

Onih par dana u bolnici mi je bilo koma, ali samo zbog toga što sam bila jako slaba i sve me boljelo od reza, nisam ni bebicu mogla dići kako treba. Tu želim pohvaliti sestre, koje su stvarno bile susretjive i spremne pomoći, bilo kod dojenja i svega ostalog (ja prvi dan nisam ni do wc-a mogla sama) -samo treba pitati, i nema problema.

Nitko nas noću nije budio, jedino su dolazili svakih 6 sati po bebača da ga premotaju, negdje oko ponoći, pa u 6 ujutro - u međuvremenu su dolazile jedino ako bi dijete duže plakalo, da vide jel treba pomoć. Nama je srećom dojenje išlo prilično dobro (i još uvijek ide), pa nije ni bilo puno "intervencija", ali ja osobno mogu reći da mi je bilo drago kada bi sestra došla dok bi mali duže plakao, jer nekad ni sama nisam znala što bih s njim (nisam mogla sjediti, niti ga dignuti i hodati s njim tih prvih dana) - ona bi ga malo smirila, "prikopčala" na moju cicu i svi sretni i zadovoljni Uglavnom, nisam se osjećala sama i to mi je puno značilo.

Sve u svemu, moje iskustvo u kc je skroz ok, i drugi put bih išla tamo.

Svima koje trebate skoro tamo, sretno i bez straha!!
__________________
The happiest people don't necessarily have the best of everything; they just make the best of everything they have.
simonsanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2009., 19:13   #10
Danas stigla doma iz Kc bolnice, i ako je suditi po odjelu ginekologije (a doktori su isti i na rađaoni, ne?), ima tu svega, od doktora koji nemaju pojma zašto je pacijentica primljena na odjel (kao u mom slučaju, dotične se neću truditi ni imenovati) do onih koji su zlatni i uvijek nađu vremena za razgovor i savjet (hvala dr. Behin i Plavec, bez njih bi vjerojatno pod krivom dijagnozom ostala do beskonačnosti tamo!).

Ali sestreeeee, one su zlatne! Nisu cici mici, cvijeće moje, ružica moja, al imaju ljudskosti, živaca, razumijevanja i ljubaznosti na pretek!
__________________
Stjepan 10. 01. 10. :)
blossom1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2009., 19:15   #11
Ja zaboravila, hvala svim curama koje su odgovorile na temu, nadam se da će vas biti i više.
Ne bojim se ni horor priča, više me je strah neznanja i nepripremljenosti!!!
Tako da, navalite!
__________________
Stjepan 10. 01. 10. :)
blossom1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2009., 17:19   #12
Sve će biti ok, ništ ne brini. Ako se dobro psihički pripremiš, ništa te ne može izbaciti iz takta. Vrlo je vjerojatno da ćeš biti umorna, razdražljiva, ali to je nemoguće izbjeći jer se u bolnici ne možeš naspavati i odmoriti. To ćeš kad dođete domeka...
__________________
22. rujna 2008.
alex k. is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2009., 08:23   #13
Quote:
rebecca1 kaže: Pogledaj post
previše generaliziraš.- Ne generaliziram sve moje prijateljice ili poznanice su imale loša iskustva,neću pričati o onima kojima je zbog TOG rodilišta nije nešto u redu sa bebama
Vjerujem da si imala loše iskustvo, možda zbog problema koje si imala, -ja nisam imala nikakav problem u trudnoći ama baš nikakav,
a možda i ovisi tko ti je trudnoću vodio-taj netko je trebao znati da je beba na zadak pa se ponašati u skladu s tim-ovo ti priznajem to je istina, zato si više neću dozvoliti da idem soc.gin.već privatnoj


A što se tiče onoga poslije to je istina-dojenje se forsira ali opet ne toliko da te bude noću i tresu dijete i još koješta, to naprosto nije istina.-ne lažem bar nemam razloga lagati,a sestre su bile toliko iznervirane da su vikale i na mene i na bebu i točno je bilo onako kako sam napisala,PONAVLJAM zašto bi lagala!
T ražili ste iskustvo, ja sam svoje iznjela. E da kada sam otišla nakon poroda kod privatnog gin.-a odmah me je čovjek pitao što nije u redu sa bebom(rade jako velike propuste zbog štednje na sredstvima i to unazad 2.god. ) i rekao mi je da to nije normalno što oni rade u tom rodilištu!
Nadalje,vjerujem da postoje sretnice kojima je sve prošlo u najboljem redu,Super drago mi je zbog njih,ja samo hoću reći da su ti slučajevi u manjini,jer su kod većine nešto zahe.ali!
A što se tiče ovoga da je nekima normalno da doktor nije na porodu,oprostite,pa nismo u srednjem vijeku da babice porađaju žene,pa valjda zato i postoje bolnice ili se meni to nešto pomutilo u glavi,da sam htjela da me babica ili medic.sestra porodi organizirala bi to doma,ali nisam i što sam dobila ....
patrika is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2009., 10:58   #14
Quote:
patrika kaže: Pogledaj post
T ražili ste iskustvo, ja sam svoje iznjela. E da kada sam otišla nakon poroda kod privatnog gin.-a odmah me je čovjek pitao što nije u redu sa bebom(rade jako velike propuste zbog štednje na sredstvima i to unazad 2.god. ) i rekao mi je da to nije normalno što oni rade u tom rodilištu!
Nadalje,vjerujem da postoje sretnice kojima je sve prošlo u najboljem redu,Super drago mi je zbog njih,ja samo hoću reći da su ti slučajevi u manjini,jer su kod većine nešto zahe.ali!
A što se tiče ovoga da je nekima normalno da doktor nije na porodu,oprostite,pa nismo u srednjem vijeku da babice porađaju žene,pa valjda zato i postoje bolnice ili se meni to nešto pomutilo u glavi,da sam htjela da me babica ili medic.sestra porodi organizirala bi to doma,ali nisam i što sam dobila ....
Ja ti jednostavno moram proturiječiti. Pretpostavljam da sad ideš kod jedinog našeg Kc privatnog gina (ako je netko drugi u pitanju zanemari ovo). E taj toliko hvaljeni gin je moju prijateljicu koja ima 29 godina i imala je dijagnozu HPV Cin 2 četiri mjeseca liječio premazivanjem cerviksa-ubij me ako znam čime, ali definitivno znam, a vjerojatno i većina doktora da se CIN 2 ne liječi nikakvim premazivanjima nego trenutnom biopsijom. Nije zanemarivo spomenuti da je ona 3 puta tjedno išla k njemu na to mazanje i da svako to mazanje pojedinačno košta. Na kraju je ipak završila na biopsiji jer se nakon početnog varljivog boljeg nalaza CIn1, taj cin 2 u jako kratko vrijeme pretvorio u cin 3 koji je već naginjao u cis- a nadam se da znaš kaj to znači.

I mislim da nikako ne možeš reći da su u Kc rodilištu većini nekaj zajebali jer si očito jako nabrušena na njih pa tražiš, a i pamtiš samo loša iskustva, a ona većina žena koje imaju korektna iskustva (ne kažem da tamo teče med i mlijeko) jednostavno šute o tome, ili bar ne iznose javno mišljenja. Osim toga, s koliko bivših trudnica si baš razgovarala o njihovim porodima?

A ovu bedastoću o srednjem vijeku i usporedbi babica tada i ovih učenih sada uopće neću komentirati.
__________________
Ja nisam luzer, naprotiv, meni je osmeh lajt motiv...
rebecca1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2009., 12:56   #15
Slažem se s rebeccom... Ja već stvarno već jako dugo nisam čula da su bilo kaj zeznuli u kc rodilištu. I dalje smatram da osobni dojam o rodilištu uvelike ovisi o tome kak se psihički pripremiš na porod, dojenje i boravak u bolnici. Patrika, a s čim su se konkretno tebi zamjerili i kaj su zeznuli?
Sad je u Kc 'u modi' ići roditi u Varaždin. Al nije ni tam sve bajno i sjajno - i to opet ovisi o tome kaj žena očekuje od poroda i tretmana u bolnici. Ako očekuješ da se u rodilištu koje ima status prijatelja djece neće inzistirati na dojenju, onda se gadno varaš.
__________________
22. rujna 2008.
alex k. is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2009., 20:10   #16
Quote:
rebecca1 kaže: Pogledaj post
Ja ti jednostavno moram proturiječiti. Pretpostavljam da sad ideš kod jedinog našeg Kc privatnog gina (ako je netko drugi u pitanju zanemari ovo). E taj toliko hvaljeni gin je moju prijateljicu koja ima 29 godina i imala je dijagnozu HPV Cin 2 četiri mjeseca liječio premazivanjem cerviksa-ubij me ako znam čime, ali definitivno znam, a vjerojatno i većina doktora da se CIN 2 ne liječi nikakvim premazivanjima nego trenutnom biopsijom. Nije zanemarivo spomenuti da je ona 3 puta tjedno išla k njemu na to mazanje i da svako to mazanje pojedinačno košta. Na kraju je ipak završila na biopsiji jer se nakon početnog varljivog boljeg nalaza CIn1, taj cin 2 u jako kratko vrijeme pretvorio u cin 3 koji je već naginjao u cis- a nadam se da znaš kaj to znači.

I mislim da nikako ne možeš reći da su u Kc rodilištu većini nekaj zajebali jer si očito jako nabrušena na njih pa tražiš, a i pamtiš samo loša iskustva, a ona većina žena koje imaju korektna iskustva (ne kažem da tamo teče med i mlijeko) jednostavno šute o tome, ili bar ne iznose javno mišljenja. Osim toga, s koliko bivših trudnica si baš razgovarala o njihovim porodima?

A ovu bedastoću o srednjem vijeku i usporedbi babica tada i ovih učenih sada uopće neću komentirati.
Bok cure, evo javlja jedna buduća mama koja planira roditi u Kc rodilištu. Zabrinuli su me vaši odgovori jer sad sam u Zagrebu, gdje vodim trudnoću, a skorim preseljenjem u Kc želim tamo i roditi.
Za početak bih se htjela osvrnuti na ovu curu sa HPV-om, iz mog iskustva sa istim stadijem bolesti, itekako se može liječiti premazivanjima. Postupak se radi sa citistaticima, nije jednostavno ni lako, i ne radi mnogo doktora ovim postupkom. Skupo je i dugotrajno,ali i jedino što se meni pokazalo djelotvornim. Drugi liječnici će ti dati vaginalete, i tako šest mjeseci. Biopisija nije jedan od načina liječenja ove grzne bolesti, već samo uzimanje uzoraka tiva kako bi se moglo utvrditi u kojem je statusu bolest, i da li ispod površine na kojem je uzet bris, postoji teže oboljenje.
Ono što me zanima o rodilištu, pošto ne poznajem nikoga tko je rodio tamo, kako je opremljeno rodilište? Kakvi su higijenski uvijeti?
__________________
stigla travanjska beba!! Male stvarčice
Lucijana is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2009., 00:15   #17
Quote:
Lucijana kaže: Pogledaj post
Ono što me zanima o rodilištu, pošto ne poznajem nikoga tko je rodio tamo, kako je opremljeno rodilište? Kakvi su higijenski uvijeti?
To i mene zanima...
I jel treba nositi robicu za bebaća osim one koja se zadnji dan kad se izlazi van iz bolnice donosi?
Koliko mi spavaćica treba, jesu 3 - 4 dosta?
Jel istina da tata smije u sobu k mami i bebaću?

Još ću se ja svačeg sjetit pitat, primaklo se blizu, još 5 tjedana do kraja pa mi već pomalo gori pod petama...
__________________
Stjepan 10. 01. 10. :)
blossom1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2009., 16:31   #18
Quote:
blossom1 kaže: Pogledaj post
To i mene zanima...
I jel treba nositi robicu za bebaća osim one koja se zadnji dan kad se izlazi van iz bolnice donosi?
Koliko mi spavaćica treba, jesu 3 - 4 dosta?
Jel istina da tata smije u sobu k mami i bebaću?

Još ću se ja svačeg sjetit pitat, primaklo se blizu, još 5 tjedana do kraja pa mi već pomalo gori pod petama...
Ne neka pitanja ti mogu ja odgovoriti iz svog iskustva (ima 6 godina već ali ako se kaj promijenilo-moglo je samo nabolje), a nekaj sam pročitala na rodi-imaš tenu kc rodilište na nekih 4 stranice pa si malo baci oko.

Robicu za bebača ne moraš nositi, osim one za izlazak. Trebaš samo donijeti jednokratne pelene-6 puta dnevno premataju bebače.

Spavaćicu u kojoj ćeš roditi ni ne računaj jer ćeš se morati presvući čim budeš sposobna za to, a koliko ćeš ih trebati ovisi o tome koliko dugo budeš morala ostati u bolnici, 4-5 danaje normalno za prvorotke, tako da su ti 2-3 spavaćice dovoljne.

I da, tata smije u sobu k tebi i k bebi isti dan kad rodiš, poslije mislim da ne, pogotovo ako bude harala gripa, a nemoj me držati za riječ ali čula sam da tata može biti prisutan na porodu čak i ako niste išli na tečaj. I da to čak ginići i preporučaju.

Ovu informaciju ti mogu provjeriti jer se nadam da ću ipak prije tebe u rodilište.
__________________
Ja nisam luzer, naprotiv, meni je osmeh lajt motiv...
rebecca1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2009., 22:33   #19
Quote:
rebecca1 kaže: Pogledaj post
Ovu informaciju ti mogu provjeriti jer se nadam da ću ipak prije tebe u rodilište.
Pazi, šišaš me za samo jedan tjedan, mogle bi još i cimerice u sobi bit...

Hvala na info, i očekuj još pitanja kad već imaš gdje provjerit...

A za tate na porodu sigurno znam da mogu prisustvovat bez tečaja jer navodno uopće ne održavaju tečaj, a kad sam bila u 9. mjesecu u bolnici išla na ginekologiju (tam kod transfuzije) na uzv i na šalteru je bio prikeljen papir da je prisustvo tate na porodu poželjno...
__________________
Stjepan 10. 01. 10. :)
blossom1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2009., 16:32   #20
Quote:
blossom1 kaže: Pogledaj post
Pazi, šišaš me za samo jedan tjedan, mogle bi još i cimerice u sobi bit...

Hvala na info, i očekuj još pitanja kad već imaš gdje provjerit...

A za tate na porodu sigurno znam da mogu prisustvovat bez tečaja jer navodno uopće ne održavaju tečaj, a kad sam bila u 9. mjesecu u bolnici išla na ginekologiju (tam kod transfuzije) na uzv i na šalteru je bio prikeljen papir da je prisustvo tate na porodu poželjno...
Mogle bi, mogle. Ja se nekak nadam da ću prije termina roditi jer sam tako i prvi put-iako znam da to uopće ne mora biti tako.

Kod koga vodiš trudnoću?
__________________
Ja nisam luzer, naprotiv, meni je osmeh lajt motiv...
rebecca1 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:49.