Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.07.2010., 20:07   #21
Quote:
freeland44 kaže: Pogledaj post
Probaj sa Zaldiar-om, može se nabavit i bez recepta ali za svaki slučaj upitaj lječnika za mišljanje!
Zaldiar je kombinacija tramala i paracetamola...
Kao takav može se podići isključivo po receptu liječnika...
Zbog manje doze nuspojave su manje izražene...
Sve gore navedene nuspojave opisane su u uputama o lijeku...
Liječnik procjenjuje rizike koristi i nuspojava za dotičnog pacijenta...

www.almp.hr
baza lijekova...po nazivu...nije potrebno logiranje zdravstvenih djelatnika
mimoza40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2010., 20:56   #22
tramal (generički tramadol ) je neopijatski narkoanalgetik...on smanjuje bol,ali i sedira i ošamućuje..uz još nuspojava...
naravno ,svaki organizam je drugačiji i svatko drugačije reagira...
postoji u niz oblika i jačina..
ti si dobio retard oblik od 100 mg..što znači da se polagano otpušta i da duže djeluje..
zaldiar je kombinacija tramadola i paracetamola u jačini od 37,5 mg/325mg...
znači 3 puta slabije...

i jedan i drugi idu isključivo na liječnički recept
__________________
...tonight we're burning all the tough times...
simona_says is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2010., 21:35   #23
i ja sam dobio tramal ali na moje bolove ne djeluje. a i ne volim ga piti jer imam jake nuspojave - od omamljenosti do svraba.
pošto je moja bol uzrokovana upalama živaca meni jedino pomaže voltaren jer je izgleda najjači protuupalni analgetik. problem je da ne drži dugo pa moram piti maksimalnu dnevnu dozu (3 komada rapida). na forte i retard varijantu uopće ne reagiram.
onaj brufen 600 u granulama mi je pretežak za želudac i ne mogu ga koristiti.
kao što je polly rekla - trebaš probati sve i naći onaj koji ti odgovara.
__________________
Svaki put kad pomislim da sa mnom možebit nije baš sve u redu dođem na forum i odmah mi je lakše :D (by Cats)
solar is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2010., 21:46   #24
Quote:
solar kaže: Pogledaj post
i ja sam dobio tramal ali na moje bolove ne djeluje. a i ne volim ga piti jer imam jake nuspojave - od omamljenosti do svraba.
pošto je moja bol uzrokovana upalama živaca meni jedino pomaže voltaren jer je izgleda najjači protuupalni analgetik. problem je da ne drži dugo pa moram piti maksimalnu dnevnu dozu (3 komada rapida). na forte i retard varijantu uopće ne reagiram.
onaj brufen 600 u granulama mi je pretežak za želudac i ne mogu ga koristiti.
kao što je polly rekla - trebaš probati sve i naći onaj koji ti odgovara.
voltaren

nemoj se čuditi kad dobiješ eroziju želuca...

možete probati i s čepićima...djelovanje je brzo,a ne uništavaju stijenku...
__________________
...tonight we're burning all the tough times...

Zadnje uređivanje simona_says : 20.07.2010. at 22:10.
simona_says is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2010., 22:00   #25
i poskupili su 678 %

link

nadam se da uskoro prestajem koristiti analgetike..
__________________
Svaki put kad pomislim da sa mnom možebit nije baš sve u redu dođem na forum i odmah mi je lakše :D (by Cats)
solar is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2010., 22:10   #26
Quote:
solar kaže: Pogledaj post
i poskupili su 678 %

link

nadam se da uskoro prestajem koristiti analgetike..
dobro,ali na dopunskoj listi je i plaćaš 10-ak kuna...
a postoje i drugi čepići...i tramal i knavon...
__________________
...tonight we're burning all the tough times...
simona_says is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2010., 21:20   #27
Pozdrav dragi forumaši

Molim za pomoć ako netko zna.

Tata mi ima karcinom pluća koji je kako doktori pretpostavljaju metastazirao na kosti i tata ima jake bolove u desnom ramenu. Pretragu će napraviti na jesen kad završi s kemoterapijama. Protiv bolova doktorica mu je propisivala i Tramal i Tramadol i Lumidol i Zaldiar i Brufen granule. Sve to ima ima mali efekt djelovanja. Tati smanji bol za nekih 40%. Nemam više snage gledati ga kako pati svaki dan u bolovima.

Drugi tjedan idem doktorici po uputnice i lijekove pa bih molila one koji znaju da predlože neki lijek koji jači od ovih navedenih, ali doista jači ... tako da mogu s doktoricom porazgovarati o njemu.

Svaki savjet je dobrodošao!!!
__________________
Mrzim 503 Service Unavailable !!!
Romantica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2010., 21:33   #28
Bolje odi po savjet u Ambulantu za bol kojih ima skoro u svakoj bolnici pri odjelima anestezije.
__________________
Ovo je mali korak za čovjeka, a velik za čovječuljka!
trebor is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2010., 21:35   #29
@Romantica: Heptanon. Ozbiljno.
__________________
"The body can be a deadly weapon... when the body is a lethal weapon." (Rage and Honor II, 1993.)
Štrikalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2010., 13:02   #30
Trebor i Štrikalica hvala na odhovorima
__________________
Mrzim 503 Service Unavailable !!!
Romantica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2010., 13:29   #31
Tramal mi je djelovao nekako jebeno čudno! Nije otklanjao bol, ja sam je osjećala, ali potpuno bi me ukomirao. Bila sam svjesna boli, ali mi nije smetala!

Znači, što se bolova tiče, Tramal je za mene
magic potion is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2010., 21:54   #32
Imam pitanje vezano u nuspojave kod tramal retard 100 mg. Tati je liječnica na ambulanti za bol dala ovaj lijek jer mu je bol u kralježnici na skali od 1-10, 9,5. Kao, pije dvije na dan jer svaka postupno djeluje 12 sati.Njemu se bol smanjila ALI on je tako omamljen, nesuvislo priča, i halucinira. Malo me frka ulovila pa da vidim iskusnije. Čitam početni post i stvarno vidim svog tatu u tome. A da ne govorim o gubitku apetita. Jel mi može netko odgovoriti??? Teško mi ga gledati tako nadrogsanog 24 sata na dan.
annarella is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2012., 17:00   #33
I moja mama pije "Tramal", ali joj je od njega mučnina i nema apetita, što me zabrinjava. Pošto ne jede, smršavila je desetak kilograma, i teško ju je gledati kako kopni, i to samo zbog toga što zbog Tramala ne može jesti. Da bih joj pomogao, a to traje već 8 mjeseci, svaki dan joj napravim 2-3 puta dnevno "Frape" - u mikseru izmiksam 1 ciklu, 2 mrkve, 2 jabuke, 1 bananu (ne uvijek), ponekad malo peršina, malo celera (zelenog), i tu još ubacim i drugog voća ako imam, nekad par kapi maslinovog ulja (zbog apsorpcije beta-karotena) i sve zalijem mlijekom i izmiksam. Nekad umjesto mlijeka stavim običnu vodu, ali onda nije tako pitko. Mama popije, i mislim da je to i drži, jer ustvari ubaci u sebe sve sastojke, a ostanu i vlakna, što kod sokovnika nije slučaj, mada koristim i sokovnik, ali da bih sa sokovnikom sve to napravio treba mi 45 minuta, i bacim u smeće sva vlakna koja zapravo čine 70-80 % soka. Pošto u zadnje vrijeme imam manje vremena, napravim joj to ujutro, stavim u šalicu, ona popije, i još joj napunim jednu staklenu flašicu od "pasirane rajčice" tim frapeom i stavim joj u frižider, i onda ona to pije tijekom dana uz različite čajeve koje sama napravi. I tako se vučemo već 8 mjeseci, a da još nismo uspjeli napraviti biopsiju tog tumora bedrene kosti, da bismo konačno saznali pravu prirodu njenog tumora. Bili smo na iglenoj biopsiji kod jednog privatnog doktora, ali nije bilo dosta uzorka, pa moramo to učiniti ponovo. Uglavnom htio sam reći da jedino taj Tramal mami malo pomogne, iako ima i Voltarene 600 i Brufene, dobila je i "Zaldiar", ali ipak se stalno vraća na Tramale, makar joj je od njih nije dobro.
last day is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2012., 23:37   #34
Quote:
last day kaže: Pogledaj post
I moja mama pije "Tramal", ali joj je od njega mučnina i nema apetita, što me zabrinjava. Pošto ne jede, smršavila je desetak kilograma, i teško ju je gledati kako kopni, i to samo zbog toga što zbog Tramala ne može jesti. Da bih joj pomogao, a to traje već 8 mjeseci, svaki dan joj napravim 2-3 puta dnevno "Frape" - u mikseru izmiksam 1 ciklu, 2 mrkve, 2 jabuke, 1 bananu (ne uvijek), ponekad malo peršina, malo celera (zelenog), i tu još ubacim i drugog voća ako imam, nekad par kapi maslinovog ulja (zbog apsorpcije beta-karotena) i sve zalijem mlijekom i izmiksam. Nekad umjesto mlijeka stavim običnu vodu, ali onda nije tako pitko. Mama popije, i mislim da je to i drži, jer ustvari ubaci u sebe sve sastojke, a ostanu i vlakna, što kod sokovnika nije slučaj, mada koristim i sokovnik, ali da bih sa sokovnikom sve to napravio treba mi 45 minuta, i bacim u smeće sva vlakna koja zapravo čine 70-80 % soka. Pošto u zadnje vrijeme imam manje vremena, napravim joj to ujutro, stavim u šalicu, ona popije, i još joj napunim jednu staklenu flašicu od "pasirane rajčice" tim frapeom i stavim joj u frižider, i onda ona to pije tijekom dana uz različite čajeve koje sama napravi. I tako se vučemo već 8 mjeseci, a da još nismo uspjeli napraviti biopsiju tog tumora bedrene kosti, da bismo konačno saznali pravu prirodu njenog tumora. Bili smo na iglenoj biopsiji kod jednog privatnog doktora, ali nije bilo dosta uzorka, pa moramo to učiniti ponovo. Uglavnom htio sam reći da jedino taj Tramal mami malo pomogne, iako ima i Voltarene 600 i Brufene, dobila je i "Zaldiar", ali ipak se stalno vraća na Tramale, makar joj je od njih nije dobro.
Neka traži kod dr. prokinetik npr. Reglan ili Metopran,zapravo derugo niti nemože dobiti,to bi joj trebalo pomoći.
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2012., 17:41   #35
Thanks.
last day is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2012., 16:29   #36
last day, Vaš post premješten je ovdje (kliknuti na link). Molio bih Vas da o konkretnim problemima svoje majke raspravljate na linkanoj temi ("Osteoliza, mogući tumor zdjeličnih kostiju i mogući lejomiosarkom maternice") jer sa svojim pitanjima idete od jedne do druge teme, a teško je sagledati stvari u cjelini kad ih tako cjepkate. Zato je bolje da na toj, posebnoj temi, postavljate sva pitanja. Zahvaljujem na razumijevanju.
__________________
Angel, que das luz a mi vida, eres el aire que quiero respirar. Angel, que alivias mis heridas, no te alejes que muero si no estás. Angel, llévame en tus alas a la cima de este gran amor. En tu alma, vive mi esperanza; en tus manos está mi corazón.
El Gato Félix is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2012., 12:50   #37
O.K. samo post sam poslao ovamo iz razloga što se tu raspravlja o lijekovima, a post se odnosi na pitanje o lijekovima (bez obzira o kojoj se bolesti radi)....BOL je nuspojava skoro svih bolesti, pa bi rasprava o lijekovima protiv boli trebala ići ovdje koliko vidim po naslovu.....Pozdrav.
last day is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2012., 11:39   #38
last day, hrvoje dr. i ms3, vaši postovi su premješteni na temu Lijekovi protiv bolova (kliknuti na link).
__________________
Angel, que das luz a mi vida, eres el aire que quiero respirar. Angel, que alivias mis heridas, no te alejes que muero si no estás. Angel, llévame en tus alas a la cima de este gran amor. En tu alma, vive mi esperanza; en tus manos está mi corazón.
El Gato Félix is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2012., 00:26   #39
Quote:
simona_says kaže: Pogledaj post
voltaren

nemoj se čuditi kad dobiješ eroziju želuca...

možete probati i s čepićima...djelovanje je brzo,a ne uništavaju stijenku...
Voltaren čepići?

Odakle proizlaze te zablude da čepići ne uzrokuju oštećenje želuca? Lijek se apsorbira u krvotok i opet dolazi u želudac kao i svugdje drugdje i tamo blokira ciklooksigenazu i izaziva oštećenje želuca bilo da ga ti uzmeš na usta ili kao čepić.

Zadnje uređivanje meritas : 08.10.2012. at 01:55.
meritas is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2012., 16:07   #40
Quote:
meritas kaže: Pogledaj post
Voltaren čepići?

Odakle proizlaze te zablude da čepići ne uzrokuju oštećenje želuca? Lijek se apsorbira u krvotok i opet dolazi u želudac kao i svugdje drugdje i tamo blokira ciklooksigenazu i izaziva oštećenje želuca bilo da ga ti uzmeš na usta ili kao čepić.
Istina mada je manja štetnost za želudac ako se uzme rektalno... ali opet može doć do iritacije rektuma..
ms3 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:57.