Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.10.2010., 21:50   #1
Trudnoća i problemi s vidom

Prije 2 tjedna sam primjetila da mi se suše oči, sad mi se već lagano i muti, umara me... Nikad prije nisam imala problema s vidom, nikad nisam nosila naočale.

Ima li ko slično iskustvo?
ivana0906 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2010., 21:55   #2
Ja sam dalekovidna..imam 1,5 i 2+

U prvoj T sam primjetila da mi se malo muti vid, pa kao da se pogorša...jedan dan vidim bez naočala tekst na teletekstu, drugi ne vidim..
BIla na pregledu jer sam čula da u T može doći do promjena i rekli mi da je to sasvim normalno..
To se događa i za vrijeme dojenja...nekad vidim bolje, nekad lošije, nekad mutno
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2010., 22:03   #3
Ja sam kratkovidna i imam dosta visoku dioptriju.U prvoj trudnoći,prilikom nošenja leća isto sam zamijetila da mi se oči brže suše i da mi dioptrija skače.Čas vidim dobro,čas loše...pa mi se zamuti vid,i sl. kao vama.Redovito obavljam preglede,pa sam išla i tada i isto dobila odgovor da je to normalno kao posljedica hormona.Znači za sve su hormoni krivi Ipak odi na pregled,jer mi je u ovoj trudnoći recimo očni tlak znao skočiti,a to se mora kontrolirati i pratiti.
Amrićak is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2010., 22:05   #4
hmmm, tlak mi je OK. Ne znam, možda bi trebala na pregled.
Kod gin. ću za 2 tjedna pa ću mu spomenuti ako ovo potraje...

Do tad MRKVA!
ivana0906 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2010., 22:14   #5
Očni tlak!
Ti sama neznam dali možeš ustanoviti dali je dobar,na granici ili povišen,posebice kad ti hormoni luduju...znam samo da sam se ja zato iznenadila....a njega obavezno i zbog samog poroda moraš kontrolirati...
Neželim te plašiti,ali bolje ti je otići nevezano za ginića,uostalom on će ti sam to i reći...mrkva ti tu nebu pomogla,najela sam se ja mrkve i preveć
Amrićak is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2010., 01:06   #6
evo moja frendica ima minus 12 diotriju i morat ćena carski da joj se mrežnica ne otkelji od napora.

ja imam 1,75+ na oba oka.. i baš me zanima kako će mi se manifestirati u T
anđeo-s-rogićima is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2010., 17:11   #7
Jel se smije na porod sa lećama? Svaki put zaboravim pitat doktora...
Ladovina is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2010., 18:58   #8
Ne!!!
Amrićak is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2010., 19:09   #9
Quote:
Ladovina kaže: Pogledaj post
Jel se smije na porod sa lećama? Svaki put zaboravim pitat doktora...
ma možeš..
eo, pljuc je rodila sa lećama čini mi se.
i moja sestra, dioptrija -20
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2010., 19:38   #10
- NE na porod sa kontaktnim lećama
- veća ti je opasnost ako imaš minus dptr (kratkovidnost) nego dalekovidnost
pogotovo kod većih minusa (odljepljenje retine - može se oslijepiti !!)
- provjeri očni tlak - to ti nema veze s tlakom koji ti sestra mjeri kad ideš na preglede - provjeravaš ga ujutro uvijek kod oftalmologa jer su tad najtočniji rezultati i oko ti je najodmornije
- provjeri fundus oka POD OBAVEZNO !!!!!

pardon na brojalici bilo mi je tak lakše !
TheWho is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2010., 20:28   #11
Nema veze Ti si to stručnije od mene izreferirala
Amrićak is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2010., 12:01   #12
Vid , odnosno problemi s vidom u trudnoći su normalni, meni oft. rekao da slijedeća kontrola vida poslije trudnoće i dojenja jer hormoni mogu remetit vid pa nema smisla kontrolirati dioptriju
- na carski sam išla s lećama, oba puta , za vaginalni neznam
-ako je problem s ablacijom retine (moguće odljepljenje mrežnice) , preporučuje se carski (zato sam ja prvi put bila na dogovorenom carskom)
__________________
On the road again......
....moje male ljubavi Z i V....
danka 29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2010., 18:23   #13
ima i tema o lecama i porodu.
braticeva zena prije godinu i pol u petrovoj rodila s lecama, dioptrija oko -6, -7, ne znam vise tocno. pitala je smije li s lecama, rekli joj da smije. polutvrde lece nosi.
kad se na temi o lecama raspravljalo o tome dosli smo do zakljucka da to ocito ovisi od doktora do doktora, neki dopustaju, neki ne

ja lece nosim vec 15 godina, nikada nisam imala nekih vecih problema s njima, ako tako i ostane planiram ici na prod s lecama. naravno, ako mi to dopuste.
__________________
Pricat ce ti o plovidbi ti sto nisu sidro digli...
La_LuNa is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2010., 09:34   #14
Quote:
La_LuNa kaže: Pogledaj post
ima i tema o lecama i porodu.
braticeva zena prije godinu i pol u petrovoj rodila s lecama, dioptrija oko -6, -7, ne znam vise tocno. pitala je smije li s lecama, rekli joj da smije. polutvrde lece nosi.
kad se na temi o lecama raspravljalo o tome dosli smo do zakljucka da to ocito ovisi od doktora do doktora, neki dopustaju, neki ne

ja lece nosim vec 15 godina, nikada nisam imala nekih vecih problema s njima, ako tako i ostane planiram ici na prod s lecama. naravno, ako mi to dopuste.
baš sam to htjela reći... al ja to nekak ne gledam blagonaklono (nošenje leća na porodu) jer sam iz prve ruke vidjela šta ljudi rade s lećama i kako se odnose prema očima.. možda zato. i ja ih nosim isto al idem tamo ćorava !! bez leća i bez naočala !!!
kako god bilo ja vam fakat savjetujem da si napravite ove gore pretrage koje sam napisala
TheWho is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2010., 09:45   #15
ja obavila prvi porod bez leća,mislim i ovaj drugi...pusti ti to,strano tijelo je to a moje tijelo usred "rata",još mi samo treba da se usred poroda i bolova očima i lećama opterećujem...a i bolje da ništa nevidim
meni ostaje onda provjera Fundusa.Možeš li mi objasnit kaj je to,možda sam to i kontrolirala a da i neznam
Amrićak is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2010., 09:51   #16
Quote:
Amrićak kaže: Pogledaj post
ja obavila prvi porod bez leća,mislim i ovaj drugi...pusti ti to,strano tijelo je to a moje tijelo usred "rata",još mi samo treba da se usred poroda i bolova očima i lećama opterećujem...a i bolje da ništa nevidim
meni ostaje onda provjera Fundusa.Možeš li mi objasnit kaj je to,možda sam to i kontrolirala a da i neznam

odlično rečeno ! osim toga baš si nakon poroda i te muke misliš o lećama... i kak ćeš ih izvadit van.. no ajde de..svakom svoje !
fundus ti je pozadina oka. dakle doktor ti po eventualnim promjenama krvnih žila vidi jel sve ok il nije. to je inače ful rutinski ! recimo stijenke krvnih žila, da li je koja ''opterećena'' pa da ne pukne itd.
TheWho is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2010., 10:00   #17
Quote:
TheWho kaže: Pogledaj post

fundus ti je pozadina oka. dakle doktor ti po eventualnim promjenama krvnih žila vidi jel sve ok il nije. to je inače ful rutinski ! recimo stijenke krvnih žila, da li je koja ''opterećena'' pa da ne pukne itd.
nemam pojma dali mi je to kontrolirala ili nije,pogotovo ako se to rutinski radi.uglavnom nije mi ništa rekla već sam dva puta bila na kontroli zbog očnog tlaka,jednom je bio na granici drugi put nije.S tim da su mi ga kontrolirali dva doktora sa dvije različite metode...prvi put na onom stroju,drugi put ručno sa nekom zastarjelom spravicom koja izgleda kao povečalo...
Budem otišla na još jedan pregled pa ću pitati.Imam dosta visoku dioptriju,pa me strah...
Amrićak is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2010., 10:21   #18
Quote:
Amrićak kaže: Pogledaj post
nemam pojma dali mi je to kontrolirala ili nije,pogotovo ako se to rutinski radi.uglavnom nije mi ništa rekla već sam dva puta bila na kontroli zbog očnog tlaka,jednom je bio na granici drugi put nije.S tim da su mi ga kontrolirali dva doktora sa dvije različite metode...prvi put na onom stroju,drugi put ručno sa nekom zastarjelom spravicom koja izgleda kao povečalo...
Budem otišla na još jedan pregled pa ću pitati.Imam dosta visoku dioptriju,pa me strah...
pa da - odeš i bok. skineš brigu s ramena ak je imaš. velim - minus dptr je zajebana pogotovo pri naprezanju - a kaj je porod drugo neg to. osim toga malo ljudi zna da npr kad imaš dptr recimo -8 i više ne smiješ dizati preteške terete jer ti se mrežnica može odlijepiti.. a to ti baš neće reći nažalost. sad zamisli napora dok rađaš... ijuju !
TheWho is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2010., 10:28   #19
u jbt. uplaši me ti
moja je oko -5,sad mi malo varira pa neznam točno....
idem trkom
Amrićak is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2010., 10:29   #20
Quote:
ivana0906 kaže: Pogledaj post
Prije 2 tjedna sam primjetila da mi se suše oči, sad mi se već lagano i muti, umara me... Nikad prije nisam imala problema s vidom, nikad nisam nosila naočale.

Ima li ko slično iskustvo?
Ja
Nikad nisam imala problema s vidom...do trudnoće. Negdje iza 20-og tj mi se počelo mutiti pred očima i primijetila sam da na daljinu ne vidim baš dobrp. Pitala doktoricu koja mi je rekla da je moguće da mi težina trbuha pritišće neki živac a i da se u trudnoći očni tlak mijenja. Meni je to tad zvučalo malo nevjerojatno ali izgleda da je stvarno tako.
Nakon poroda, sve se vratilo, opet normalno vidim
lotus_flower is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:09.