Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Dionice

Dionice Ne zaboravi na stop-loss

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.02.2017., 00:54   #2041
Quote:
Poštarko kaže: Pogledaj post
Vlasnička struktura i upravljanje HT-a

51% Deutsche Telekom Europe B.V.
39,4% Privatni i institucionalni ulagatelji
6,7% Fond hrvatskih branitelja iz domovinskog rata
2,9% Centar za restrukturiranje i prodaju Republike Hrvatske
Od toga:

1. ADDIKO BANK D.D./RAIFFEISEN OMF KATEGORIJE B - Skrbnički račun 8,91
2. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D. - Skrbnički račun 6,58
3. CERP/REPUBLIKA HRVATSKA 2,88
4. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./AZ OMF KATEGORIJE B - Skrbnički račun 2,35
5. ADDIKO BANK D.D./PBZ CO OMF - KATEGORIJA B - Skrbnički račun 1,72
6. ZAGREBAČKA BANKA D.D. - Skrbnički račun 1,41
7. PRIVREDNA BANKA ZAGREB D.D. - Skrbnički račun 1,05
8. ZAGREBAČKA BANKA D.D. - Skrbnički račun 0,97
9. PRIVREDNA BANKA ZAGREB D.D. - Skrbnički račun 0,65
...

Isto tako ni dionice u vlasništvu Fonda hrv. branitelja, a pogotovo Centra za restrukturiranje nisu dionice u rukama hrvatskih građana jer isti ne ubiru dividendu niti slobodno raspolažu sa dionicama.
DelmatST is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2017., 01:06   #2042
U cijim su onda rukama, srpskih građana?
Guud is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2017., 12:14   #2043
Quote:
DelmatST kaže: Pogledaj post
Od toga:

1. ADDIKO BANK D.D./RAIFFEISEN OMF KATEGORIJE B - Skrbnički račun 8,91
2. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D. - Skrbnički račun 6,58
3. CERP/REPUBLIKA HRVATSKA 2,88
4. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./AZ OMF KATEGORIJE B - Skrbnički račun 2,35
5. ADDIKO BANK D.D./PBZ CO OMF - KATEGORIJA B - Skrbnički račun 1,72
6. ZAGREBAČKA BANKA D.D. - Skrbnički račun 1,41
7. PRIVREDNA BANKA ZAGREB D.D. - Skrbnički račun 1,05
8. ZAGREBAČKA BANKA D.D. - Skrbnički račun 0,97
9. PRIVREDNA BANKA ZAGREB D.D. - Skrbnički račun 0,65
...

Isto tako ni dionice u vlasništvu Fonda hrv. branitelja, a pogotovo Centra za restrukturiranje nisu dionice u rukama hrvatskih građana jer isti ne ubiru dividendu niti slobodno raspolažu sa dionicama.
branitelji ubiru dividendu odi u FINU i provjeri, tamo ti ako si branitelj mogu isplatititi sve dosadašnje dividende.
__________________
"When investing", "Timing" is everything. - Fred McAllen
ceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2017., 13:45   #2044
Quote:
Guud kaže: Pogledaj post
Vjerojatno misli na mogućnosti, telekom ne može oružjem prisiljavati ljude da koriste internet ako oni to ne žele, može im jedino ponuditi tu mogućnost. Na otoku gdje će i sljedećeg ljeta nestajati struje kad turisti popale bojlere već dvije godine imam 30mbit, nisam siguran, ali mislim da mogu i 50. Doma u jednom stanu imam 50mbit, u drugom 100mbit (optiku).
Ja živim u gradu Zagrebu na rubnom dijelu i još uvijek imam bakrene žice na pcm-u.
Da nemam precjenjenog mobilnog interneta ne bi ni imao vezu sa svijetom.
Često je ta veza loša. S lošim pingom i očajnim uploadom.
Ulaganje u optiku = 0bodova.

t-com samo muze uz što manja ulaganja.
ico1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2017., 15:10   #2045
Quote:
ico1 kaže: Pogledaj post
Ja živim u gradu Zagrebu na rubnom dijelu i još uvijek imam bakrene žice na pcm-u.
Da nemam precjenjenog mobilnog interneta ne bi ni imao vezu sa svijetom.
Često je ta veza loša. S lošim pingom i očajnim uploadom.
Ulaganje u optiku = 0bodova.

t-com samo muze uz što manja ulaganja.
Pa pitaj VIP.Možda ti oni daju optiku !
__________________
Ignore :JOHABI,miramare,GemsBond,rezon@tor,plavobili,Krvn ik,Mortal Kombajn
Poštarko is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2017., 15:42   #2046
Quote:
ico1 kaže: Pogledaj post
Ja živim u gradu Zagrebu na rubnom dijelu i još uvijek imam bakrene žice na pcm-u.
Da nemam precjenjenog mobilnog interneta ne bi ni imao vezu sa svijetom.
Često je ta veza loša. S lošim pingom i očajnim uploadom.
Ulaganje u optiku = 0bodova.

t-com samo muze uz što manja ulaganja.
Onda odjebi t-com i odi kod nekog drugog operatera (vip, metronet, h1, amis, optima,..).

S strane vrijednosti dionice je pozitivno to što navodiš, da si napisao "t-com je super, živim u pripizdini i provukli su 20km optičkog kabela kroz kamenjar što ih je koštalo bar milijun kuna da bi meni dali optiku za 150kn mjesečno iako tu investiciju neće vratiti u 300 godina" bi bio problem jer to znači da u firmi rade debili koji će je odvesti u propast.
Guud is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2017., 16:36   #2047
Quote:
Guud kaže: Pogledaj post
Onda odjebi t-com i odi kod nekog drugog operatera (vip, metronet, h1, amis, optima,..).

S strane vrijednosti dionice je pozitivno to što navodiš, da si napisao "t-com je super, živim u pripizdini i provukli su 20km optičkog kabela kroz kamenjar što ih je koštalo bar milijun kuna da bi meni dali optiku za 150kn mjesečno iako tu investiciju neće vratiti u 300 godina" bi bio problem jer to znači da u firmi rade debili koji će je odvesti u propast.
Zato su poslali milijardu+ kuna u Njemačku na kojima će zaradit 0 kn.
Freek is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2017., 21:00   #2048
Quote:
Guud kaže: Pogledaj post
U cijim su onda rukama, srpskih građana?
Postoji razlika između fizičke i pravne osobe. Ali kad već to treba objašnjavat izgleda da se nema smisla prepirati sa nekim tko ne razumije razliku.
DelmatST is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2017., 22:45   #2049
Ako kupim dionice HT-a kao fizička osoba, one su u rukama hrvatskih građana. Ali ako otvorim j.d.o.o. te kupim dionice preko tog j.d.o.o.-a, one nisu u rukama hrvatskog građana već pravne osobe koja je u rukama hrvatskog građanina. Uf jebote što da radimo, to je katastrofa neopisivih razmjera, naši životi više nemaju smisla.

@Freek: ht i dalje posjeduje taj novac. I meni zvuči nevjerojatno da se taj novac nije mogao bolje uložiti, ali ipak nije izgubljen.
Guud is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2017., 00:45   #2050
http://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvat...ernet/5427167/

ovo je dobro i smradovima iz t-scuma, vipa i ostalih bi nabio najam 4 milijardi kuna godišnje ako je hoće koristiti.
Dapače država bi trebala nuditi superbrzi fiksni optički internet, ja bi ga prvi uzeo, a što se t-coma i ostalih tiče mogu propasti nakon toga zajedno sa njihovim dioničarima.
ico1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2017., 01:05   #2051
Quote:
ico1 kaže: Pogledaj post
http://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvat...ernet/5427167/

ovo je dobro i smradovima iz t-scuma, vipa i ostalih bi nabio najam 4 milijardi kuna godišnje ako je hoće koristiti.
Dapače država bi trebala nuditi superbrzi fiksni optički internet, ja bi ga prvi uzeo, a što se t-coma i ostalih tiče mogu propasti nakon toga zajedno sa njihovim dioničarima.
@U čemu je onda problem? U tome što zagovornici modela po kojem bi mrežu trebao graditi HT smatraju da nije opravdano novcem poreznih obveznika graditi nešto što već postoji. Kad je država kompaniju privatizirala prodala je Deutche Telekomu i infrastrukturu pa sada ispada da država gradi paralelnu mrežu i ponovno im konkurira. A da gradnju ponovno plaćaju građani.
__________________
Ignore :JOHABI,miramare,GemsBond,rezon@tor,plavobili,Krvn ik,Mortal Kombajn
Poštarko is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2017., 01:41   #2052
Quote:
Poštarko kaže: Pogledaj post
@U čemu je onda problem? U tome što zagovornici modela po kojem bi mrežu trebao graditi HT smatraju da nije opravdano novcem poreznih obveznika graditi nešto što već postoji. Kad je država kompaniju privatizirala prodala je Deutche Telekomu i infrastrukturu pa sada ispada da država gradi paralelnu mrežu i ponovno im konkurira. A da gradnju ponovno plaćaju građani.
Točno, ovdje država ih može nasanjkati, svi pređu na državni telekom, a ht-u neka stare parice i pcm i mobilni internet koji nude za skupe pare.
Zapravo trebali smo to još ranije napraviti a ne da nas t-com muze. Ali valjda je bio neki deal, vi muzite građane jedno vrijeme sa starom tehnologijomi sporim vezama.

Problem bi bio kad bi država uvela optiku našim parama i opet to prodala, e onda bi trebalo nekog skratiti za glavu.

Ali ako t-comovcima ostave smeće od bakrenih žica i preskupi mobilni internet, a do svake kuće uvedu optiku svi će preći na državni internet.
a t-com se ionako dosta nakrao kod nas i cijelo vrijeme bio monopolista, a optički internet je kako bi se reklo od interesa rh i njenih građana.
ico1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2017., 11:35   #2053
A tko građanima brani da osnuju tvrku, ulože pare u nju i naprave svoju optiku do svake kuće i onda drugima iznamljuju.
__________________
"When investing", "Timing" is everything. - Fred McAllen
ceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2017., 12:43   #2054
Quote:
ceha kaže: Pogledaj post
A tko građanima brani da osnuju tvrku, ulože pare u nju i naprave svoju optiku do svake kuće i onda drugima iznamljuju.
Nesloga... mentalitet...zloćesta administracija itd itd
__________________
Yakety Sax or “Benny Hill Theme”:
https://www.youtube.com/watch?v=MK6TXMsvgQg

Zadnje uređivanje ferda : 11.02.2017. at 12:58.
ferda is online now  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2017., 13:18   #2055
Quote:
ico1 kaže: Pogledaj post
Ali ako t-comovcima ostave smeće od bakrenih žica i preskupi mobilni internet, a do svake kuće uvedu optiku svi će preći na državni internet.
a t-com se ionako dosta nakrao kod nas i cijelo vrijeme bio monopolista, a optički internet je kako bi se reklo od interesa rh i njenih građana.
A danke Deutcshland ?
Bakra je bilo i bit će ga još dugo i ne nije smeće,dapače.
__________________
Ignore :JOHABI,miramare,GemsBond,rezon@tor,plavobili,Krvn ik,Mortal Kombajn
Poštarko is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2017., 23:14   #2056
Quote:
ceha kaže: Pogledaj post
A tko građanima brani da osnuju tvrku, ulože pare u nju i naprave svoju optiku do svake kuće i onda drugima iznamljuju.
ceste su javno dobro od interesa RH, pa je i sve ispod njih isto javno dobro.
I vlasništvo RH.
Ja plaćam kod gradnje kuće komunalnu naknadu, evo upravo sad gradim i komunalna mi je skoro 100000 kn. Kam to ide, za ceste , a onda se može provući ispod i optika.
A ne da ja nemam optike, ali ht me ne bude zahebao jer ne uvodim fiksni tel. priključak u novu kuću jer mi nisu osigurali optiku. Nek se hebu.
ico1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2017., 23:45   #2057
Uzmi b.net-ov priključak, nude 120mbit. Ili su te i oni zajebali tj. ti njih.
Guud is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2017., 14:16   #2058
Quote:
ico1 kaže: Pogledaj post
ceste su javno dobro od interesa RH, pa je i sve ispod njih isto javno dobro.
I vlasništvo RH.
Ja plaćam kod gradnje kuće komunalnu naknadu, evo upravo sad gradim i komunalna mi je skoro 100000 kn. Kam to ide, za ceste , a onda se može provući ispod i optika.
A ne da ja nemam optike, ali ht me ne bude zahebao jer ne uvodim fiksni tel. priključak u novu kuću jer mi nisu osigurali optiku. Nek se hebu.
to bi se onda trebao obratiti lokalnoj i provjeriti što im spada u komunalnu. Vjerojantno kablovi ne (valjda samo voda, struja i kanalizacija). E sad to opet nije do HT i DT nego do naših vrlih političara.
__________________
"When investing", "Timing" is everything. - Fred McAllen
ceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2017., 14:35   #2059
"Hrvatski Telekom nastavlja s transformacijom poslovanja u 2017. godini.." , otpuštanjem "samo" 100 radnika, a u korist gazde DT kome će i u buduće davati svu zadržanu dobit tako što su poskupili najam infrasktrukture ostalim pružateljima telekom usluga, koje se u konačnici preliju na krajnje korisnike - građane RH koji imaju tel. priključak.
RosZd is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2017., 15:26   #2060
To s otkazima smo već najavili:

https://www.forum.hr/showpost.php?p=6...postcount=2025
__________________
Yakety Sax or “Benny Hill Theme”:
https://www.youtube.com/watch?v=MK6TXMsvgQg
ferda is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:26.