Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Vojna povijest i tehnologija

Vojna povijest i tehnologija Od praćke do ratova zvijezda.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.03.2015., 20:53   #161
Quote:
žerac76 kaže: Pogledaj post
Ispravite ako griješima al mislim da nakon opaljenja triba čekati 4 sata do novog opaljenja. Mislim da tako piše u uputama za korištenje.

Tako da je njegova upraba prilično ograničena. Možda za gađati protivnički bunker sa svoje linije fronta, ako uspiješ pogoditi puškarnicu ili moguće položaje osmatrača na ničijoj zemlji...
mislim da si u pravu..Pauza je potrebna ali ne zbog oružja već zbog strijelca.Sad se ne mogu sjetit dal se radi o baš 4 sata ali potrebno je neko vrijeme nakon prvog hitca da se ljudsko tjelo oporavi i bude u stanju izdržati drugi hitac bez rizika od ozljede.O točno kakvim naprezanjima se radi opet se ne mogu sjetit jer je prošlo podosta vremena od prezentacije dotične naprave kojoj je moja malenkost nazočila.
RT-20 zapravo i nema neke veze sa snajperskim oružjem.RT-20 je prvenstveno antimaterijalno oružje i mnogi zapravo ne poznaju točan smisao takvog nečeg i njegovu prirodu pa se onda može svega vidit i naslušat.
jedangrafitni is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2015., 21:10   #162
kolega je ispuco 20kom. zaredom
usto i otšeto
JoZ@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2015., 08:23   #163
hvala
__________________
mučko jedno džubre
asmodeus is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2015., 15:33   #164
Pitao sam prijatelja koji je imao iskustva s RT-20 o toj pauzi, rekao je da puška može pucati bez ikakve pauze ali kako je strijelcevo uho naslonjeno na povratnu komoru cak i s slusalicama se javlja bol u usima pa se preporucuje 5-10 minuta da se uho oporavi, sto i nije problem jer je RT-20 inace dijelovao po ciljnickim spravama tenkova pa su imali dovljno vremena dok promjene poziciju
__________________
Death in flight when the Eagle screams, and the boom shakes down from the edge of my wings.
Fullback is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2015., 17:48   #165
Evo citiram sa jednog drugog foruma nedavni post.

"Od jednog zapovjednika u HV-u sam saznao da se RT-20 više ne koristi kao standardno sredstvo u postrojbama jer se pucanj pokazao prejak za glavu stijelca. Naime položaj puške/"odušnika" je takav da se praktički "naslanja" na glavu strijelca. Osim što je to dosta neporaktično i zahtjeva ukošen položaj strijelca, navodno je uzrokovalo probleme strijelcima s glavom obzirom na strašan udarni val pri pucnju."
__________________
There are only three sports: bullfighting, motor racing, and mountaineering; all the rest are merely games.....Ernest Hemingway.
Vatanen is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2015., 19:01   #166
Quote:
Vatanen kaže: Pogledaj post
Evo citiram sa jednog drugog foruma nedavni post.

"Od jednog zapovjednika u HV-u sam saznao da se RT-20 više ne koristi kao standardno sredstvo u postrojbama jer se pucanj pokazao prejak za glavu stijelca. Naime položaj puške/"odušnika" je takav da se praktički "naslanja" na glavu strijelca. Osim što je to dosta neporaktično i zahtjeva ukošen položaj strijelca, navodno je uzrokovalo probleme strijelcima s glavom obzirom na strašan udarni val pri pucnju."
Taj dio gdje se naslanja glava, ne bi bio problem obložiti pjenastom gumom. Slično kako je to rješeno na RRB Osa. Sad, da li su to uopće razmatrali? A pomoglo bi sigurno.
goran2hr is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2015., 21:55   #167
Quote:
Vatanen kaže: Pogledaj post
Evo citiram sa jednog drugog foruma nedavni post.

"Od jednog zapovjednika u HV-u sam saznao da se RT-20 više ne koristi kao standardno sredstvo u postrojbama jer se pucanj pokazao prejak za glavu stijelca. Naime položaj puške/"odušnika" je takav da se praktički "naslanja" na glavu strijelca. Osim što je to dosta neporaktično i zahtjeva ukošen položaj strijelca, navodno je uzrokovalo probleme strijelcima s glavom obzirom na strašan udarni val pri pucnju."
daklem žerac76 je ipak u pravu...pauza je potrebna.Možda je razlog tome upravo zanemarivanje ovih sigurnosnih mjera.Mi smo inače poznati po tome da volimo zaobilazit mjere sigurnosti pa se vozimo neispavnim kamionima,pucamo starim streljivom,mine i projektili se "vade" iz minobacača i haubica odmah nakon zatajenja bez da se pričeka propisan vremenski period,čačka se po VBR-u dok punjenje u raketi tinja i još koješta...lakše je onda neku napravu proglasit neperspektivnom ili opasnom nego poštivat pravila korištenja i sigurnosne procedure.
Naravno uvjek će bit krkana koji nešto mogu bolje i više od ostalih...ali ipak.
jedangrafitni is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2015., 11:13   #168
Quote:
jedangrafitni kaže: Pogledaj post
daklem žerac76 je ipak u pravu...pauza je potrebna.Možda je razlog tome upravo zanemarivanje ovih sigurnosnih mjera.Mi smo inače poznati po tome da volimo zaobilazit mjere sigurnosti pa se vozimo neispavnim kamionima,pucamo starim streljivom,mine i projektili se "vade" iz minobacača i haubica odmah nakon zatajenja bez da se pričeka propisan vremenski period,čačka se po VBR-u dok punjenje u raketi tinja i još koješta...lakše je onda neku napravu proglasit neperspektivnom ili opasnom nego poštivat pravila korištenja i sigurnosne procedure.
Naravno uvjek će bit krkana koji nešto mogu bolje i više od ostalih...ali ipak.
Pucanj je preglasan i barutni dimovi i prašina odaju položaj strijelca i to su razlozi zašto se po pravilima korištenja traži pauza uz već navedeno vezano za strijelca.

Pravila korištenja i sigurnosne procedure su uvijek striktnije od onog što neko materijalno sredstvo u praksi može izdržati, zato se nekad režim paljbe i sigurnosne mjere mogu i moraju prekoračiti jer to jednostavno traže trenutni uvjeti na bojištu.
žerac76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2015., 21:13   #169
Neznam jel bilo, ....Pešmerge
__________________
. .
Leecher is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2015., 23:33   #170
nije bilo
greenvlad is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2016., 23:09   #171
Velika slika:
http://z5.ifrm.com/30192/69/0/p1274975/image.jpeg




Jel je ili nije to Rt-20?
__________________
. .
Leecher is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2016., 10:27   #172
Quote:
Leecher kaže: Pogledaj post
Velika slika:
http://z5.ifrm.com/30192/69/0/p1274975/image.jpeg

Jel je ili nije to Rt-20?
Ne znam ni za jednu drugu u tako velikom kalibru s tim oblikom stocka, a i čini mi se da se vidi ručica zatvarača na kraju. Ne vide se nožice ni ciljnik.
tadeusk is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2016., 12:00   #173
Je. Baš sam se pita kad će to prema Kurdima jer im to jako igra tamo.
Aj neka....
Turci mora da su sritni s nama...
__________________
mučko jedno džubre

Zadnje uređivanje asmodeus : 25.04.2016. at 12:25.
asmodeus is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:02.