Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.11.2010., 01:04   #41
Višnja hvala ti na ovome dokumentarcu i na svim tvojim knjigama i hrabrosti da u ovom tkz. demokratskom društvu iznoziš istinu i to već godinama.

Nemogu virovat da je htv prikazao tvoj dokumentarac

23.45 Harrisonovo cvijeće da čovik ne poviruje...jeli to ona Hrvatska kakvu sam želio je...ali moglo je i ranije npr. izbaciti kviz pokazati dokumentarac a onda film ....ali sutra je radni dan i mnogi to neće gledati......i ne odoh u Škabrnju jer je bio predsjednik i premijerka i jer nitko nije odgovarao za to zlo ....jer Mirko i Ante leže u zatvoru.....opit ću se i iden leć kao i svake godine na ovaj dan ,jer on nije samo simbol stradanja Domovinskog rata nego i onog prošlog II-og i ovih zadnjih godina laži i obmana i ucjena...... i pomirenja sa kim? sa onima koji su osvajali zadnje bastione ustaštva i što mi se sa boljkovcima cerekaju u facu dok me moje dijete pita koja je ono zastava pored naše...eu, zar smo i mi dio nje ..nismo..... a platili smo je gotovinom i nevinošću....pa zašto onda već visi...

Hvala Vesna i da te viđamo češće a ne latine i ace i sprajce......
__________________
Posebno važno primijetiti je da je ovaj rezultat ostvaren unatoč silnoj antipropagandi koja se vodila praktički svim sredstvima uz asistenciju velike većine hrvatskih medija.
teljig is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2010., 01:08   #42
Zaustavljeni glas - najava filma


.
__________________
Stipe Mesić: Uzeo sam ček na 30 000 dolara koji se u toj gužvi negdje izgubio... (na pitanje o donaciji iseljenika u Australiji za bolnicu u Lici)
Sweet/Bitter is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2010., 01:37   #43
Quote:
Alte kaže: Pogledaj post
Daj vidite debile iz yutarnjeg,tekst za naslovnu stranicu na dan obiljezavanja pada Vukovara

Ne mogu jedan dan bez "ustasa i partizana", prokletnici...........
Razgovor s Marsovcem



MarsovacZamislimo da je Zemlju posjetio Marsovac i da je došao, nigdje drugdje nego baš u našu dragu Hrvatsku. Mi bismo ga, naravno, željeli istinito i objektivno informirati o našem društvu i državi, pa bi mu dali na raspolaganje udoban stan, kako bi u miru mogao gledati oba programa hrvatske javne televizije, te druge dvije mreže s nacionalnom koncesijom, RTL i Novu TV. Isto tako, dali bi mu čitati sve vodeće hrvatske dnevne listove i tjednike. A, onda bi nakon mjesec dana porazgovarali s Marsovcem, kako bi saznali što je naučio o Hrvatskoj.

Pitanje: U kojoj se državi nalazite?

Marsovac: Ne znam kako se država točno zove, Republika Hrvatska ili samo Republika, jedno od to dvoje.

Pitanje: Na kojem kontinentu je smještena Hrvatska?

Marsovac: U regionu.

Pitanje: S kojim državama Hrvatska graniči?

Marsovac: Sa Srbijom.

Pitanje: A što je s Mađarskom?

Marsovac: Mađarska je izvan regiona.

Pitanje: A Slovenija?

Marsovac: Isto kao i Mađarska, izvan regiona, pa se ne broji.

Pitanje: A Bosna i Hercegovina?

Marsovac: Čekajte, da, tamo je u vrlo uspjelom posjetu bio predsjednik Josipović, to je kraj negdje oko Banja Luke i Sarajeva, gdje se kardinal Puljić mora iseliti iz stana.

---

Pitanje: Znate li da je današnja Hrvatska nezavisnost izborila pobjedom u Domovinskom ratu?

Marsovac: Kojem ratu?

Pitanje: Domovinskom.

Marsovac: A, to je onaj oružani sukob nakon Drugog svjetskog rata.

Pitanje: Znate li da je u Sloveniji nedavno otkrivena još jedna masovna grobnica s ostatcima nekoliko tisuća ljudi ubijenih po završetku Drugog svjetskog rata, uglavnom civila Hrvata?

Marsovac: Nešto sam čuo, a među njima je izgleda bilo i nekih nevinih.

Pitanje: Znate li da nitko nije odgovarao za smrt stotina tisuća Hrvata ubijenih nakon završetka Drugog svjetskog rata?

Marsovac: Među njima je izgleda bilo i nevinih, rekao sam vam.

Pitanje: Zar nije zločin ubijati nevine, i, zapravo, bilo kojeg zarobljenika bez suđenja?

Marsovac: Ne smije se dozvoliti revizija povijesti.

Pitanje: Ipak, ne možete zanijekati da su te zločine počinile partizanske jedinice pod zapovjedništvom Josipa Broza Tita.

Marsovac: Ne znam ja za to, znam samo da partizanske kape nose poruku mira i ljubavi.

Pitanje: Protiv koga je Hrvatska ratovala u Domovinskom ratu?

Marsovac: Protiv neprijatelja.

Pitanje: Od kojeg neprijatelja?

Marsovac: Valjda od ustaša.

Pitanje: Znate li da je u agresiji na Hrvatsku poginulo više od 16.000 Hrvata?

Marsovac: O kojoj sada agresiji vi pričate?

---

Pitanje: Što mislite o presudi Ustavnog suda o tome da ne treba održati sindikalni referendum?

Marsovac: Treba poništiti tu odluku, a i taj sud bi bilo najbolje ukinuti.

Pitanje: Znate li da do danas nitko nije optužen za, primjerice, više od 900 ljudi ubijenih tijekom rata u Osijeku?

Marsovac: Samo čas, koliko sam shvatio ovdje treba odgovoriti: Ne želim se miješati u rad sudstva..

---

RS I RHPitanje: Tko je predsjednik Hrvatske?

Marsovac: Dva su, Ivo Josipović i Boris Tadić.

Pitanje: Tko je predsjednik Srbije?

Marsovac: Srbija ima samo jednoga, Borisa Tadića.

Pitanje: Koliki postotak Hrvata podržava Josipovića?

Marsovac: 80%, i postotak stalno raste.

Pitanje: Tko je bio prvi hrvatski predsjednik?

Marsovac: Detuđmanizacija.

Pitanje: Što mislite o bivšem predsjedniku Stipi Mesiću?

Marsovac: To nisam baš pohvatao, zar on više nije predsjednik?

Pitanje: Znate li da je Radimir Čačić izjavio da je njegovoj tvrtki naštetio njegov mandat ministra u hrvatskoj Vladi, iako je njegovo ministarstvo njegovoj tvrtki dalo državnih poslova u vrijednosti od 132 milijuna kuna?

Marsovac: Naravno da mu je naštetilo. Morao je nešto i raditi. Sigurno mu nije bilo lako.

---

Pitanje: Što mislite o hrvatskoj politici prema Hrvatima u Bosni i Hercegovini?

Marsovac: Oni postoje?

Pitanje: Znate li da je Hrvatska prema svom Ustavu dužna brinuti se za Hrvate u Bosni i Hercegovini

Marsovac: Niste li me već pitali o Ustavnom sudu?

Pitanje: S kojim državama treba Hrvatska poboljšati političke odnose?

Marsovac: Sa Srbijom.

Pitanje: Koja su države najvažnije za gospodarstvo Hrvatske?

Marsovac: Isto, Srbija.

Pitanje: S kojim državama treba Hrvatska pojačati kulturne veze?

Marsovac: Pa to isto svi pričaju, sa Srbijom.

Pitanje: Da li je Srbija, tj. u to vrijeme Jugoslavija, bila agresor na Hrvatsku?

Marsovac: O agresorima ne znam ništa. Samo znam da treba doći do pomirbe. To je važno za ove prostore.

---

Pitanje: Koji su najistaknutiji hrvatski pisci?

Marsovac: Predrag Matvejević i Miljenko Jergović.

Pitanje: Koji su najistaknutiji hrvatski novinari?

Marsovac: Miljenko Jergović i Predrag Matvejević. I Žarko Puhovski.

Pitanje: Ima ljudi u Hrvatskoj koji misle da ima i boljih književnika i novinara.

Marsovac: Čuo sam za takve, to su ustašoidi.

Pitanje: Koji su hrvatski povjesničari?

Marsovac: Svi: Ivo Goldstein, Tvrtko Jakovina, Žarko Puhovski i Vesna Teršelič.

Pitanje: Drugo dvoje nisu povjesničari.

Marsovac: Nisu? Odakle bih znao? Stalno nastupaju kao eksperti za hrvatsku povijest.

Pitanje: Znate li da ima povjesničara čiji znanstveni opus višestruko nadmašuje onaj prve dvojice koje ste naveli?

Marsovac: Što u Hrvatskoj ima još drugih povjesničara?

Pitanje: Ne čini li vam se, prema prisutnosti u medijima, da u Hrvatskoj ima tek nekoliko desetaka ljudi koji imaju o bilo kojoj temi što reći?

Marsovac: Ta brojka je približno točna, složio bih se s procjenom.

Pitanje: Ne čini li Vam se da tako svestrani nisu bili ni renesansni ljudi?

Marsovac: Što vi sada imate protiv Renesanse?

---

Pitanje: Što znači HHO?

Marsovac: Hrvatski haški odbor.

Pitanje: Pogriješili ste u jednoj riječi.

Marsovac: Hrvatskosrpski haški odbor.

Pitanje: Da li ste uspjeli stvoriti mišljenje o kvaliteti i objektivnosti nezavisnih hrvatskih medija?

Marsovac: Tko je od nas dvoje pao s Marsa?

D.J.L.
mike67 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2010., 01:39   #44
Zastrasila me izjava onog fr-promatraca di je reka da je predsjednik Miterrand u razgovoru za njemacki FAZ reka nesto u stilu "...na cijoj su strani bili Hrvati u 2SR..."
nije mi dalo mira pa san malo gugla
Quote:
Miterrand:
Was ich weiß, ist, daß die Geschichte Serbiens und Kroatiens seit langem von derartigen Dramen erfüllt ist. Besonders während des letzten Weltkrieges wurden in kroatischen Lagern viele Serben getötet. Wie sie wissen, gehörte Kroatien zum Nazi-Block, nicht Serbien. Seit Tito tot ist, mußte der latente Konflikt zwischen Serben und Kroaten wieder aufbrechen.

Prijevod:
Ono što znam je da je povijest Srbije i Hrvatske odavno ispunjen takvim dramama. Pogotovo u zadnjem svjetskom ratu, u logorima Hrvata, mnogi Srbi su ubijeni. Kako sigurno znate, Hrvatska je bila u nacističkom-bloku, a ne Srbija. Budući da je Tito mrtav, ovaj latentni sukob između Srba i Hrvata morao je opet da pocme.
Pa to je strasno, nemogu da virujen da nedilju dana prije pada Vukovara predsjednik francuske daje takav intervju za najuglednije njemacke dnevne novine.
Zeludac mi se okrice kad ovi dana opet moram slusat kako je Vukovar prodan.......
__________________
Dalmatinska Zagora !
Hrvoje is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2010., 02:03   #45
Quote:
Hroboatos kaže: Pogledaj post
O čem to pričaš ?
nemojte brisati ovu poveznicu:

To je njeki prijesjek sadašnje srpske "mladenačke" pameti.
Vrag mi nije dao mira... i tako , odem vidit što pišu Srbi na tom forumu...

I što pišu ?

Quote:
znas li da je sprecen arkan da minira korito dunava kako bi potopio podzemne katakonbe u vukovaru...???
Eto što pišu...
Keva is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2010., 02:20   #46
a ono: ide arkan posred Trpinjske, meci fijuču, on se ne sklanja
laki5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2010., 03:38   #47
kakve koristi ovi flimovi,kad je Josipovicu petokraka lijepa
__________________
Zasto ste tako glupi, da vas pitam, molim vas odgovorite Mr Policeman
ImperatoR90 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2010., 08:08   #48
Odličan dokumentarac

Ipak, vidim da ni takav nije pomogao razumijevanju
Silajn is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2010., 09:00   #49
Sve pohvale Višnji Starešini,scenaristici filma.
Konačno nešto za polomit zube jugosfernima,Stanimirovićima i sl.
__________________
"U šarmantnoj pozi moderni poganac —Najmio ga stranac, da nam metne lanac.Taj klatež, što o pravdi blebeće —On za korist tuđu laže, kleveće."
SKIDAJTE MARASOVCU BAN
Panonicus is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2010., 09:15   #50
Quote:
teljig kaže: Pogledaj post
Višnja hvala ti na ovome dokumentarcu i na svim tvojim knjigama i hrabrosti da u ovom tkz. demokratskom društvu iznoziš istinu i to već godinama.

Nemogu virovat da je htv prikazao tvoj dokumentarac

23.45 Harrisonovo cvijeće da čovik ne poviruje...j.
Ja sam ga pogledao,naravno film je bućkuriš,ali pokazao je ono najvažnije,Hrvati prijateljski prema novinarima,Srbi u svom pravom svijetlu.
I još jedan realizam-svi govore "svi su oni isti",a mi to kroz cijeli film ne vidimo
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2010., 10:04   #51
Quote:
Hrvoje kaže: Pogledaj post
Zastrasila me izjava onog fr-promatraca di je reka da je predsjednik Miterrand u razgovoru za njemacki FAZ reka nesto u stilu "...na cijoj su strani bili Hrvati u 2SR..."
nije mi dalo mira pa san malo gugla


Pa to je strasno, nemogu da virujen da nedilju dana prije pada Vukovara predsjednik francuske daje takav intervju za najuglednije njemacke dnevne novine.
Zeludac mi se okrice kad ovi dana opet moram slusat kako je Vukovar prodan.......
Nije li Mitterand bio njemacki kolaborator tokom Drugog rata ?
Apatrid is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2010., 10:21   #52
Quote:
Silajn kaže: Pogledaj post
Odličan dokumentarac

Ipak, vidim da ni takav nije pomogao razumijevanju
Najdirljiviji dio filma je bio sam zivot o Glavasevicu, posebice onaj dio o njegovom zivotu u Sarajevu, gdje se druzio sa svima i koliko mi se cini za vrijeme te drzave zivio je jako lijepo i bio sretan covjek.

Mislim da je tako zivjela vecina. A mozda i nije.
Apatrid is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2010., 10:24   #53
Quote:
Apatrid kaže: Pogledaj post
Najdirljiviji dio filma je bio sam zivot o Glavasevicu, posebice onaj dio o njegovom zivotu u Sarajevu, gdje se druzio sa svima i koliko mi se cini za vrijeme te drzave zivio je jako lijepo i bio sretan covjek.

Mislim da je tako zivjela vecina. A mozda i nije.
Njegov najbliži suradnik,ubijen s njim,Polovina,je bio Srbin.
Glavašević nije iz umirućeg grada širio nacionalnu mržnju,to su svi rekli.
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2010., 10:25   #54
Quote:
Apatrid kaže: Pogledaj post
Nije li Mitterand bio njemacki kolaborator tokom Drugog rata ?
Navodno jest.
To govori puno o njemu
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2010., 10:28   #55
Dokumentarac nije loš..ali zašto su svi naši dokumentarci tako monotoni.

I dalje najbolji dokumentarac o Vukovaru ostaje onaj od B92 ..Vukovar poslednji rez.


A to je žalosno.
bećar is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2010., 10:32   #56
Quote:
bećar kaže: Pogledaj post
Dokumentarac nije loš..ali zašto su svi naši dokumentarci tako monotoni.

I dalje najbolji dokumentarac o Vukovaru ostaje onaj od B92 ..Vukovar poslednji rez.


A to je žalosno.
Meni nije bio monoton.
Od malena sam čuo za Jeana i bio sam dirnut kada sam ga vidio.

Također,nisam znao da su mrcvarili Glavaševića već na kapiji,većina misli da su ga stavili u kamion,odveli na Ovčaru i ustrijelili
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2010., 10:34   #57
Quote:
Apatrid kaže: Pogledaj post
Ne dvojim da je iskren, ali je naivan.

Recimo, spomenuo je Njemacku iza Drugog rata kao primjer suocavanja sa prosloscu i nacizmom.

To se nikad nije desilo i nacisti su se slobodno kretali Njemackom nakon rata, prisjecali se ratnih "dogodovstina" po ruskim stepama u birtijama, dobijali ratne penzije, a oni koji su se dokopali Amerika su zivjeli takodje vrlo komforno, jer neprijatelj je bio iza "Zida" i CIA se bas nije nesto upregnala u njihovoj potrazi.

Da napomenem, od 9,000 cuvara u Auswitzu osudjeno je njih 800.


Toliko o njihovoj katarzi.
Lijepo je to znati. Inače bio je običaj da kad se pravdaju pokolji nad domobranima i ustašama da se kaže kako je to rađeno u cijeloj Europi nad poraženim snagama.
bećar is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2010., 10:36   #58
srušen je još jedan mit. Glavašević nije pisao onu čuvenu optužnicu protiv državnog vrha, zbog čega je ( kako vidimo pogrešno) u jednu ruku postao djelom idolom lijeve scene u Hrvata.
bećar is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2010., 10:49   #59
Quote:
bećar kaže: Pogledaj post
Dokumentarac nije loš..ali zašto su svi naši dokumentarci tako monotoni.

I dalje najbolji dokumentarac o Vukovaru ostaje onaj od B92 ..Vukovar poslednji rez.


A to je žalosno.
Igrani filmovi su jos gori.
Apatrid is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2010., 10:56   #60
Siniša Glavašević je simbol neslomljivosti, nepobjedivosti, čovjekoljublja, rodoljublja i odanosti ideji o normalnom životu i odnosima među ljudima, ali je njegova osobna tragedija posljedica naivnog vjerovanja u tračak ljudskosti i dostojanstva koje su njega obilato krasile i neprepoznavanja nedostaka tih osobina kod zvijeri koji su mu odredili sudbinu.

Tragedija je time veća što nije (namjerno) prepoznat i priznat kao jedan od bezbrojnih heroja Vukovarske apokalipse od strane tadašnjih (i današnjih) vlastodržaca, jer su njegovi izvještaji i glas duboko rigolali savjest Hrvatske koja nije marila niti htjela pomoći jer je Tuđman imao na umu sasvim drugačije znane i neznane "vizije" Hrvatske, domoljublja i hrvatstva pa je samim time već znao ishod i epilog vukovarske golubice.

Sinišu Glavaševića je ubila Hrvatska koja se bori sa svojom savješću kroz sjećanje i odavanjem počasti i naklona malih (velikih) i običnih ljudi, domoljuba, boraca i prijatelja, paljenjem svijeće i nemoći da se zadrži suza za tim glasom koji je , na tako svojstven i prepoznatljiv način ogolio svu bijedu, patnju i bol hrvatsku, prepunu besmislene smrti, krvi i ljudskih patnji.

Nikakvi protokoli, vijenci i svijeće sa hrvatskim grbom koji se polažu na dan pada Vukovara od strane aktualne vlasti nemogu izbrisati gorak okus izdaje tog glasa, simbola vukovarske i hrvatske patnje i stradanja.

Za mene osobno, njegov glas ostaje glas nade i spasa, mira i ljubavi, ljudskosti , poštovanja i zajedništva, eho radosne dječje igre, vedrine i razigranosti, slika Hrvatske kakvu je sanjao Siniša i svi Siniše tijekom domovinskog rata.

Siniša...veliko, ljudsko i od srca Ti hvala i vjerujem da sanjaš svoje snove.

U nama, koji smo s Tobom doživjeli i proživjeli hrvatsku jesen `91, ostaješ vječno u srcu.
K@rlo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:56.