Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.01.2016., 19:22   #201
Quote:
UNAM kaže: Pogledaj post
Imaju se pravo zabaviti kako god žele. Ponavljam, to su djeca.
ovo nije istina..ne, nitko se nema pravo zabaviti onako kako želi samo zato jer to želi..kakve su to gluposti?

ok, za sada nemamo pooštrene mjere za bacanje petardi, ali vidjeti ćemo što će naredno vrijeme donijeti..
eu se voli dičiti time da je politika zaštite okoliša prioritet svih politika eu.

Quote:
Nisi se ni ti rodila s 30.
nisam..ali nisam niti bacala petarde sa 6 godina..imala sam roditelje koji su se bavili mnome..

Quote:
Pa jel to tvoj problem?
kakvo je ovo pitanje?
naravno da je njen problem..to bi trebao biti i tvoj problem, problem cijelog našeg društva, što nam svake godine djeca i mladi stradaju zbog jebenih petardi..
postavi to pitanje ovom dečku https://www.forum.hr/showpost.php?p=56880794&postcount=1
__________________
santa maria della salute..
TheProvense is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2016., 19:41   #202
Quote:
mantisa kaže: Pogledaj post
ima stotine drugih načina zabavljanja
Ponavljam stoti put, nije na tebi da određuješ drugima kako će se zabavljati.

Quote:
TheProvense kaže: Pogledaj post
nisam..ali nisam niti bacala petarde sa 6 godina..imala sam roditelje koji su se bavili mnome..
Želiš reći da djeca koja bacaju petarde imaju loše roditelje?

Baš su se 24 sata dnevno bavili tobom?

Quote:
TheProvense kaže: Pogledaj post
kakvo je ovo pitanje?
naravno da je njen problem..to bi trebao biti i tvoj problem, problem cijelog našeg društva, što nam svake godine djeca i mladi stradaju zbog jebenih petardi..
postavi to pitanje ovom dečku https://www.forum.hr/showpost.php?p=56880794&postcount=1
Ne, nije njen problem. Ako netko baca petarde, radi to na vlastitu odgovornost. Znači ako ostane bez šake- njegova šaka, njegova stvar. Nisi ti bitna u toj priči. A još manje tvoja ptica.

Ne trebam postavljati pitanje tom dečku, vjerojatno već danas normalno čuje. Zašto dramiš?
UNAM is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2016., 22:03   #203
Quote:
UNAM kaže: Pogledaj post
Pa zabavno je ljudima koji to rade, ne mora tebi biti. Što ima zabavno u sportu, čitanju knjiga, igranju sa životinjama, pisanju po forumu, brzoj vožnji, ronjenju, prosvjedovanju protiv krzna?

Ponašate se kao da nikada kao djeca niste bacili petardu i nasmijali se. Svi ste rođeni s 30 godina.

Quote:
twistdrum kaže: Pogledaj post
tipični post Hrvata
i pokazatelj zašto nam je u državi tako kako je
Ne nego zbog ljudi poput tebe koji nisu u stanju obraniti svoje stavove i uvijek kad im objasniš kako stvari stoje se pozivaju na neke 'Rvatine jer si seljak koji divlja, uništava i kolje životinje. Prijavio sam ti post.
a gdje sam se ja tako izrazila?

gle, kako ja mogu obraniti svoje stavove kad u zakonu nigdje ne piše da ne smiješ petarde bacati na jelačić placu
odnosno piše, ali tebe ne zanima komunalni red grada zagreba
kako ja mogu obraniti svoje stavove kad tebe uopće ne zanima ništa drugo osim tebe i tvojih želja

možda u RL nisi takav ali takav si po ovim postovima

problem je što užasno puno ljudi funkcionira na taj način
samo ja i ono što je meni bitno
počev od ovih ignore lista na forumu ili blokada na FB - eto ne želim se uzrujavati ili čitati nekoga tko mi se ne sviđa
no, ljudi nisu svjesni kako i na koji način se to dalje provlači kroz naše živote i kakav utjecaj ima - zato nam i je tako kako je

pa sada prijavi i ovaj post jer stojim kod toga da ovakav stav je dobrim dijelom uzrok puno nepotrebnih problema

EDIT:
TheProvense ti je navela zakon
možda će te to zadovoljiti kao odgovor, tamo piše da tvoja zabava te vrste ne smije ometati druge
__________________
A.Gotovina "U svemu, i u slobodi, postoji - disciplina." 05.08.2020.
Bandića će se prestati spominjati kad zadnji cent a za koji je zadužio Zagreb bude isplaćen.
JOHABI, 25.03.2023 "Plenković je vođa tima, jedini odgovoran za rad cijeloga tima zajedno pred biračima." post 3615
twistdrum is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2016., 22:36   #204
Quote:
UNAM kaže: Pogledaj post
Ponavljam stoti put, nije na tebi da određuješ drugima kako će se zabavljati.


Ne, nije njen problem. Ako netko baca petarde, radi to na vlastitu odgovornost. Znači ako ostane bez šake- njegova šaka, njegova stvar. Nisi ti bitna u toj priči. A još manje tvoja ptica.
Nije, dok time ne ugrožavaju druge.

Ak to radi na dovoljnoj udaljenosti od drugih kojima ne smeta i ne dovodi ih u opasnost - može se i bombom raznijeti što se mene tiče.
Ali bih svakog tko djetetu da petardu u ruke kaznila.
mantisa is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2016., 00:40   #205
Quote:
UNAM kaže: Pogledaj post
Ponavljam stoti put, nije na tebi da određuješ drugima kako će se zabavljati.
s obzirom na to da ni nakon svega napisanog, ne možeš shvatiti da:
Quote:
Pizvo kaže: Pogledaj post
Osobna sloboda nije apsolutna u nijednom društvu. tvoje pravo na zabavu je ograničeno mojim pravom na razuman mir i tišinu.
Quote:
twistdrum kaže: Pogledaj post
ako tvoja zabava zadire u tuđa prava, onda da, trebaš se odreći svoje zabave.
Quote:
Pizvo kaže: Pogledaj post
Ograničenja i zabrane su ti sadržane u Zakonu o eksplozivnim tvarima i Prekršajnom zakonu.
Quote:
TheProvense kaže: Pogledaj post
p: Ima li elemenata prekršaja ako se u zakonskom roku (27.12.-01.01.) bacaju petarde u svom dvorištu?
o: Dvorište jest javno mjesto. Zabranjeno je eksplozivnim ili zapaljivim materijalom, raketama ili oružjem ometati mir i sigurnost građana bez obzira na datume. Kazna je od 200 do 750 kuna ili zatvor 30 dana. Postoji mogućnost uhićenja počinitelja.

p: znači, ako imaš susjeda kojem smeta zvuk petarde, on može pozvati Policiju i bit ćeš kažnjen? Zapravo, gdje se smiju bacati petarde?
o: Petarde I. razreda u kući ili stanu ako ne dopire buka do susjeda, vani ako nikom ne smeta, mogu ih koristiti djeca starija od 14 godina.
Petarde II. razreda samo vani gdje nikom ne smeta, odnosno gdje se ne okuplja veći broj ljudi i to od 26.12. do 02.01., mogu ih koristiti samo punoljetne osobe. Postoje iznimke u nekim ostalim razredima eksplozivnih tvari, ali to nisu petarde.

p: Živčanom susjedu smeta zvuk petarde II razreda, bačene 31.12.Kažnjivo?
o: Da. Čl. 21.Zakona o prekršajima protiv javnog reda i mira. Bitno je naglasiti da je ključna procjena policajca na terenu i način na koji će on putem optužnog prijedloga izvjestiti sud.
dodala bi i kazneni zakon, članak 205., a koji kaže da izlaže li se životinja nepotrebnim patnjama može se kazniti kaznom zatvora do jedne godine..
+
strani su ti osnovni pojmovi poput onečišćenja/zagađenja okoliša bukom, ostala živa bića podcjenjuješ i omalovažavaš:
Quote:
A još manje tvoja ptica.
ne vidim razlog za nastavkom ove diskusije..ne smatram te dobrim sugovornikom, nhf..

priložiti ću galeriju slika https://www.google.hr/search?q=firec...IBygB&dpr=0.83
i tužnu priču izašlu danas u našim medijima http://www.24sata.hr/sokantno/monstr...celjust-454666

petarde ne donose ništa ali ništa dobro, niti se može pronaći jedna pozitivna stvar u njima..klinci za njih ne bi znali da ih odrasli tome ne uče i ne pružaju im takav loš primjer..

petarde uznemiruju malu djecu (problem sa uspavljivanjem), onečišćuju okoliš (buka, a ako ćemo cjepidlačiti, nisu ni napravljene od ružinih latica (lako za odraslu budalu, ali dijete pored udiše), uznemiruju ljude (stres, nelagoda), uznemiruju životinje (strah, dezorijentiranost, opasnost od srčanog udara), mogu nanijeti tjelesnu ozljedu i nose rizik od ugrožavanja sigurnosti..

ili kako je to gugl posložio:
Opekline - Neke kemikalije koje se nalaze u pirotehničkim sredstvima ne mogu se ugasiti bez vode. Ako petarda eksplodira u ruci, može doći do opeklina visokog stupnja.
Gluhoća - Detonacijom petardi i sličnih pirotehničkih sredstava stvara se zvuk jačine do 120 decibela. Glasan zvuk petardi ne smeta samo ljudima, nego i životinjama – psima, mačkama i drugim kućnim ljubimcima. U slučaju ako petarda eksplodira blizu uha ili u zatvorenom prostoru, može prouzrokovati čak oštećenje sluha, često i trajno.
Sljepoća - Visoka temperatura, iskre i kemikalije koje nastaju uslijed sagorijevanja pirotehničkih sredstava mogu biti opasne. Ako petarda eksplodira blizu očiju, može dovesti do oštećenja oka, pa i sljepoće.
Amputacija - Petarde su zapravo kao male bombe i mogu raznijeti prste ako se drže u trenutku eksplozije.
Oštećenje imovine - Pirotehnička sredstva mogu uzrokovati požar ili slična oštećenja imovine.

nastavno na prethodno, vjerujem da će doći do promjena..
i unaprijed se veselim tome..
__________________
santa maria della salute..

Zadnje uređivanje TheProvense : 03.01.2016. at 00:52.
TheProvense is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2016., 15:44   #206
Quote:
TheProvense kaže: Pogledaj post
nastavno na prethodno, vjerujem da će doći do promjena..
i unaprijed se veselim tome..
Postoje zakoni. I Zakon o zaštiti od buke i Zakon o pirotehnici. Uzmeš telefonsku slušalicu u ruke, prijaviš, odrapiš roditeljima kaznu za dijete od, kako ono 3-30 000 kn, i nijedno dijete u kvartu više neće baciti ni šibicu.

Koristi od stavljanja Šnjofka kako drži natpis 'bacite si petardu v rit', na fejsić, baš i nema. Koristi od forumaških uvjeravanja i kauč revolucija - nema.

Zašto to nitko ne radi? Doduše, mislim da ima slučajeva kažnjavanja kad se prouzroči veća šteta. Ipak, u globalu, tih mjesec dana, koliko god opasna bila, većini ljudi NE smeta takva vrst zabave. Kako da sročim, ne smeta vas neke takva gadost, nego tuđa radost.
Apple Pie is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2016., 18:32   #207
Quote:
Apple Pie kaže: Pogledaj post

Zašto to nitko ne radi? Doduše, mislim da ima slučajeva kažnjavanja kad se prouzroči veća šteta. Ipak, u globalu, tih mjesec dana, koliko god opasna bila, većini ljudi NE smeta takva vrst zabave. Kako da sročim, ne smeta vas neke takva gadost, nego tuđa radost.
Meni osobno ta buka ne smeta previse, nije ove godine tog ni bilo tako puno.
Ponekad me strah prolazit gdje netko baca petarde, iako nisam nesto preopterecena tim.

Al kad svake, bas svake godine, cujem da je nekom petarda ozljedila ruku ili nesto drugo (a uglavno, djeci) onda mi stvarno nije jasno kak su ljudi takvi neodgovorni kreteni i zasto se tom stane na kraj.
mantisa is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2016., 19:52   #208
Pretjeruje se sa tim petardama da se korsite vise nego inace. Kao dete sa sredine 80ih mi smo fakat njegovali tu tradiciju pirotehnike. Danasnja mladost je to s vremenom napustila. Svake godine se sve manje i manje koristi pirotehnika u svrhu zabave tako da ne vidim cemu panika.
__________________
gathering storm
hive_cluster is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2016., 20:50   #209
Quote:
twistdrum kaže: Pogledaj post
odnosno piše, ali tebe ne zanima komunalni red grada zagreba
kako ja mogu obraniti svoje stavove kad tebe uopće ne zanima ništa drugo osim tebe i tvojih želja
Mene zanimaju samo moje želje, a ti i ostali želite zabraniti petarde jer vam smeta buka?

Quote:
mantisa kaže: Pogledaj post
Ali bih svakog tko djetetu da petardu u ruke kaznila.
Ja bih kaznio svakoga tko djetetu forsira vegansku prehranu i vlastita vjerska uvjerenja. Pa jel odlučujem ja o tome? Ne. Isto kao što se tebe ne pita ništa po pitanju ovoga.

Quote:
TheProvense kaže: Pogledaj post

strani su ti osnovni pojmovi poput onečišćenja/zagađenja okoliša bukom, ostala živa bića podcjenjuješ i omalovažavaš:

ne vidim razlog za nastavkom ove diskusije..ne smatram te dobrim sugovornikom, nhf..
Ne smatram ni ja tebe. Jer cijelo vrijeme tu neku odbojnost prema petardama pokušavaš okrenuti na plakanje o okolišu i toj jadnoj dječici koja ostanu bez prstiju.

Toliko je lažnog moraliziranja na ovoj temi. Svi ste jako zabrinuti što susjed Marko svojim paketićem petardi toliko onečišćenja napravi i to bi zabranili. A kada je vatromet, svi trčite van gledati. Zašto ne tražite i tu zabranu?

Glumatanje iz posta u post. Uznemirena djeca i životinje, uništavanje okoliša i teške ozljede? Ispada da su djeca po parkovima članovi ISIL-a i da jedna petarda uništi sve u krugu od 10 metara.

Da ne govorim o ogorčenosti koja se vidi iz postova nekih. Vi ste rođeni s francuskim prijevodom Karenjine u rukama, umjesto igranja u blatnjavom parkiću ste odrasli na čajankama s umirovljenicima. Pa ako vi niste nikada bili zaigrana djeca, ne mora značiti da drugi ne smiju. Ja sam apsolutno za nadzor i smatram da roditelji trebaju biti ti koji će djecu upozoriti da petarde jesu opasne, ako si retard. Ali ne smatram da bi trebalo pendrekom po djeci samo zato što nečiji pas nema miran san.

Podsjećate me na one stare ljude pune frustracija kojima smeta kada se netko igra, smije ili zabavlja na 10 m od njih pa zovu policiju u 16:31 jer si mu prekinuo tako produktivan dan. Tako i vi trebate, mobitel kraj prozora i zovi policiju, to će zaustaviti petarde i spasiti naš planet.

I da, slažem se s tobom da nema smisla nastaviti ovu raspravu. Vi mene ne možete uvjeriti da djecu treba staviti u kaveze, ja vas ne mogu uvjeriti da smo svi nekada bili mladi i glupi.
UNAM is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 03.01.2016., 22:57   #210
Quote:
UNAM kaže: Pogledaj post
Mene zanimaju samo moje želje, a ti i ostali želite zabraniti petarde jer vam smeta buka?



Ja bih kaznio svakoga tko djetetu forsira vegansku prehranu i vlastita vjerska uvjerenja. Pa jel odlučujem ja o tome? Ne. Isto kao što se tebe ne pita ništa po pitanju ovoga.



Ne smatram ni ja tebe. Jer cijelo vrijeme tu neku odbojnost prema petardama pokušavaš okrenuti na plakanje o okolišu i toj jadnoj dječici koja ostanu bez prstiju.

Toliko je lažnog moraliziranja na ovoj temi. Svi ste jako zabrinuti što susjed Marko svojim paketićem petardi toliko onečišćenja napravi i to bi zabranili. A kada je vatromet, svi trčite van gledati. Zašto ne tražite i tu zabranu?

Glumatanje iz posta u post. Uznemirena djeca i životinje, uništavanje okoliša i teške ozljede? Ispada da su djeca po parkovima članovi ISIL-a i da jedna petarda uništi sve u krugu od 10 metara.

Da ne govorim o ogorčenosti koja se vidi iz postova nekih. Vi ste rođeni s francuskim prijevodom Karenjine u rukama, umjesto igranja u blatnjavom parkiću ste odrasli na čajankama s umirovljenicima. Pa ako vi niste nikada bili zaigrana djeca, ne mora značiti da drugi ne smiju. Ja sam apsolutno za nadzor i smatram da roditelji trebaju biti ti koji će djecu upozoriti da petarde jesu opasne, ako si retard. Ali ne smatram da bi trebalo pendrekom po djeci samo zato što nečiji pas nema miran san.

Podsjećate me na one stare ljude pune frustracija kojima smeta kada se netko igra, smije ili zabavlja na 10 m od njih pa zovu policiju u 16:31 jer si mu prekinuo tako produktivan dan. Tako i vi trebate, mobitel kraj prozora i zovi policiju, to će zaustaviti petarde i spasiti naš planet.

I da, slažem se s tobom da nema smisla nastaviti ovu raspravu. Vi mene ne možete uvjeriti da djecu treba staviti u kaveze, ja vas ne mogu uvjeriti da smo svi nekada bili mladi i glupi.

kaj je sve pomiješano u tvom postu???

Koja djeca?
ko priča o tome pendrekom po djeci

tebi je vjerojatno normalno je da susjed radi vatromet, naravno nigdje prijavljen , jer se njemu to sviđa i ljuti se što se drugoj susjedi to ne sviđa jer se njegov vatromet raspršava iznad njezine kuće? a sve se događa skoro pa u šumi i pored 150 kilovoltnog dalekovoda

trećem susjedu je isto bilo - pa što onda, nek se vesele- ali tek nakon što je utvrdio da se nije pucalo prema njegovoj kući
__________________
A.Gotovina "U svemu, i u slobodi, postoji - disciplina." 05.08.2020.
Bandića će se prestati spominjati kad zadnji cent a za koji je zadužio Zagreb bude isplaćen.
JOHABI, 25.03.2023 "Plenković je vođa tima, jedini odgovoran za rad cijeloga tima zajedno pred biračima." post 3615
twistdrum is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2016., 00:31   #211
Naravno, prijavljen vatromet je jamstvo da se ništa neće dogoditi, nije važno ako ne zna rukovati s njim, važno je da je prijavljen. Nek nam živi država i njezine ovlasti!

Dalekovod od 150 kV ne postoji.

I da, susjed je realan, što je trebao napraviti?
JohnDoe-25 is online now  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2016., 03:27   #212
Post Gradonačelnica Raggi zabranila novogodišnji vatromet u Rimu

Tog susjeda opet pozivamo na oprez

Vatrogasci su tijekom petka na riječkome području imali pune ruke posla: trava, nisko raslinje i kontejneri za smeće gorjeli su, uglavnom, zbog uporabe pirotehničkih sredstava. Svi su brzo ugašeni, ali ovo je još jedan poziv na oprez!
__________________
>>Vratio im se Ivo. Lopovi, lupeži, kriminalci, oni koji daju i primaju mito, neće više mirno spavati!<<
Melron is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2017., 00:40   #213
Exclamation

I dalje nas muce isti problemi

U zakonu, naime, jasno piše da se pirotehnika II. i III. razreda, a u koju spada većina proizvoda koju građani koriste, smije prodavati i kupovati samo od 15. prosinca do 1. siječnja. Koristiti se pak smije samo i isključivo od 27. prosinca do 1. siječnja. Znači, sve što ljudi kupe prije, trebali bi staviti u ladicu i zaboraviti na to. No pucnjevi diljem grada pokazuju drukčije, a svima koji prekrše novi zakon donesen 2017. godine prijeti kazna od 5000 do čak 15.000 kuna.
Melron is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2017., 21:45   #214
Quote:
Melron kaže: Pogledaj post
dok se ne dogode ovakve neželjene posljedice
Zašto ti sjedaš u auto, zapravo zašto uopće sudjeluješ u prometu svaki dan, jer može biti neželjenih posljedica (prometna nesreća, smrt)?

Quote:
twistdrum kaže: Pogledaj post

kad se prvo ja ne želim navikavati na petarde

I zbog čega bih se trebala privikavati?
zato jer je nekome to gušt?
Zašto bi se netko trebao odreći petardi, jer tebi smeta?

Quote:
twistdrum kaže: Pogledaj post
ukoliko tvoja zabava zadire u tuđa prava, onda da, trebaš se odreći svoje zabave
Tvoja zabava je očito pravo na kvarenje tuđe zabave, pa predlažem da počneš od sebe?
JohnDoe-25 is online now  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2017., 21:50   #215
Quote:
JohnDoe-25 kaže: Pogledaj post
****
Quote:
twistdrum kaže: Pogledaj post

kad se prvo ja ne želim navikavati na petarde

I zbog čega bih se trebala privikavati?
zato jer je nekome to gušt?
Zašto bi se netko trebao odreći petardi, jer tebi smeta?

Quote:
twistdrum kaže: Pogledaj post
ukoliko tvoja zabava zadire u tuđa prava, onda da, trebaš se odreći svoje zabave
Tvoja zabava je očito pravo na kvarenje tuđe zabave, pa predlažem da počneš od sebe?
ne, prvo tuđa zabava uznemirava ostale kojima to nije zabava
dodatno - zakonski se tak smije zabavljati 6 - ŠEST - dana u godini.

I, ne, to ne znači da petarde možeš bacati gdje god ti padne na pamet.
__________________
A.Gotovina "U svemu, i u slobodi, postoji - disciplina." 05.08.2020.
Bandića će se prestati spominjati kad zadnji cent a za koji je zadužio Zagreb bude isplaćen.
JOHABI, 25.03.2023 "Plenković je vođa tima, jedini odgovoran za rad cijeloga tima zajedno pred biračima." post 3615
twistdrum is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2017., 21:55   #216
Tvoje čangrizanje isto uznemirava one kojima nije zabava to slušati.

Tvoj zakon vrijedi samo za određene kategorije petardi, a ti znaš koje su koja kategorija, i koje klinci u tvojoj blizini bacaju?

Ne možeš, ali zvuk je fizikalna veličina koja ne poznaje administrativne granice.
JohnDoe-25 is online now  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2017., 22:09   #217
Quote:
JohnDoe-25 kaže: Pogledaj post
Tvoje čangrizanje isto uznemirava one kojima nije zabava to slušati.

Tvoj zakon vrijedi samo za određene kategorije petardi, a ti znaš koje su koja kategorija, i koje klinci u tvojoj blizini bacaju?

Ne možeš, ali zvuk je fizikalna veličina koja ne poznaje administrativne granice.
možda ne bih bila čangrizava da me se bespotrebno ne uznemirava?
__________________
A.Gotovina "U svemu, i u slobodi, postoji - disciplina." 05.08.2020.
Bandića će se prestati spominjati kad zadnji cent a za koji je zadužio Zagreb bude isplaćen.
JOHABI, 25.03.2023 "Plenković je vođa tima, jedini odgovoran za rad cijeloga tima zajedno pred biračima." post 3615
twistdrum is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2017., 22:38   #218
Sumnjam.
JohnDoe-25 is online now  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2017., 23:01   #219
baš sam danas komentirala kako je ove godine puuuno manje petardi nego ranije
ne znam koji je razlog tome ali jako sam, jako sretna i ponosna zbog toga..
fala bogu da ovaj božić nije bio nalik ratnom stanju i da su nas zaobišle detonacije..

#nebacajpetardebacajkobase
__________________
santa maria della salute..
TheProvense is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2017., 23:02   #220
Nek se djeca(i ne samo ona) zabavljaju, zapravo uporaba pirotehnike se već može nazvati narodnim običajem...
Nosonja_ is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:25.