Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Domovinski rat

Domovinski rat Domovinski rat bez politike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.02.2011., 18:50   #61
1993. godine u 8 mjesecu rambo je radio na muzilu u puli i nije vidio ni o od oluje
Mustang51 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2011., 17:37   #62
Takav profesionalac,a ljetuje na Muzilu?

ATVP,DOGS,i ostale elitne postrojbe mogle su imati koristi od njega,zar ne?
Peća is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2011., 18:17   #63
Quote:
Mustang51 kaže: Pogledaj post
1993. godine u 8 mjesecu rambo je radio na muzilu u puli i nije vidio ni o od oluje
nije muzil nego kamp valovine
JoZ@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2011., 14:40   #64
Piše u novinama da će uskoro na slobodu. Valjda će sad pronaći mir kojem je težio.
Imran is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2011., 15:13   #65
Quote:
Imran Zakhaev kaže: Pogledaj post
Piše u novinama da će uskoro na slobodu. Valjda će sad pronaći mir kojem je težio.
Nije li pisalo da izlazi već danas ?
Keva is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2011., 17:13   #66
DVORSKI SINIŠA

Quote:
Keva kaže: Pogledaj post
Nije li pisalo da izlazi već danas ?
Evo da malo pojasnim neke nedoumice oko Siniše. Pravo ime i prezime je Siniša Dvorski, rođen je ili u Virovitici, ili u Austriji. Roditelji su mu iz Virovitice ( koji su ga se usput--odrekli). Kod Petrinje je bio optužen od strane Bobetka za ubojstvo Hrvatskog civila koji im nije dao svoj traktor da izvuku neki kombi pun oružja ( citroen). A taj kombi pun oružja je dovezao tu u Viroviticu kod rodbine ( bratić) gdje je krenio sa rasprodajom toga oružja koje su dovezli iz vojarne u Kostajnici. Između ostalih i ja sam kupio jedan primjerak oružja. Bratićeva žena je bila blagajnica, koja je vodila brigu oko naplate. Sa Sinišom je došao i još jedan pripadnik Zebri, čini mi se da se zvao Jasenko Dervišagić, koji je poslije poginuo pri napadu na Đulovac. Ratni put mu slabo poznam, ali civilni nije ni blizu vašeg poimanja. U Hrvatsku je došao zato što je morao pobjeći od optužbe za ubojstvo ili u Francuskoj ili Austriji. Legiju Stranaca nije niti vidio a kamoli bio u njoj, to je bila njegova želja da pobjegne od zakona. Po njega se tada desilo nešto super-- rat u Hrvatskoj, gdje odmah dolazi.
Došao je sa podužom kosom svezanom u repić ( mislim da takove frizure ne nose u Legiji ), tih, samozatajan, uplašenog pogleda i nekako nesretan.
Nakon epizode u kostajnici, vraća se u Viroviticu, tu se i ženi sa gđicom
Stracaboško, čije prezime kasnije preuzima. Uglavnom nije sve onako kako misle ljudi, kod njega ljudski život ( ma čiji god to bio ) ne vrijedi ni pišljiva boba.
yeremya is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2011., 11:49   #67
Quote:
Exploited kaže: Pogledaj post
inace nije prezime strazzibosco vec je stracaboško,poteklo od talijanskog prezimena strazzabosco. prezime preuzeto od zene zbog lige naroda,tako nesto,starci su mi to pricali. on koliko znam nije hrvat vec se doselio u hrvatsku.
trebao bi uskoro izaci iz zatvora al pretpostavlja se da onda ide negdje van.

neki clanak ovo nadoh al neprocitah sve,samo ovaj dio

Uvozni ratnici - koji će kasnije pokazati svoje pravo, kriminalno, lice - nisu, međutim, stasali samo pod okriljem generala Rose. U ljeto 1991. Hrvatska je televizija u stopu pratila kretanje Siniše Stracaboška ili Siniše Dvorskog zvanog Rambo, koji je sa svojom jedinicom operirao oko Hrvatske Kostajnice. Pet godina kasnije - točnije, 27. ožujka 1996. - Siniša Stracaboško ubio je u Vrsaru Antona Marčela Popovića, bivšeg hrvatskog ministra turizma i tadašnjeg direktora hotelijerskog poduzeća "Anita". Ubojstvo Antona Marčela Popovića naručio je vrsarski ugostitelj Šime Medanić, a egzekutor je za svoju rukotvorinu dobio petnaest tisuća maraka.

moji starci koji su ga osobno poznavali su mi pricali da je ubojstvo bilo namjesteno,navodno je taj ministar ubijen uzijem ili tako necim,sto nema nikakvog smisla.
Dvorski je iz Gradine kraj Virovitice, ne znam je li Hrvat ili nije, ali iz Gradine je...
V-Dran is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2011., 13:20   #68
Quote:
V-Dran kaže: Pogledaj post
Dvorski je iz Gradine kraj Virovitice, ne znam je li Hrvat ili nije, ali iz Gradine je...
Nemojte molim vas pisati o njemu ako ne znate. Ponavljam, Siniša Dvorski je rođen u Beču, otac Đula stolar, majka se zvala Teruška ili tako nekako, nisam za nju siguran, ima i brata Darko se zove i zlatar je u Beču te je gluhonijem.
Otac mu je rodom iz Rijeke a mama iz Virovitice. Njegov "ratni" put počinje bijegom iz Bečkog zatvora, te bježi u Francusku gdje ga i tamo optužuju za brojna zlodjela. A u Francuskoj je i odležao oko 6 godina zatvora zbog ubojstva koje mu je bilo plaćeno. A nakon toga dolazi u Viroviticu uoči rata, prvo je bio vozač općinskog kriznog štaba. A ostalo znate. A general Bobetko ga je optuživao za ubojstvo Hrvatskog civila te za bijeg sa fronte.
yeremya is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2011., 15:32   #69
Quote:
yeremya kaže: Pogledaj post
Nemojte molim vas pisati o njemu ako ne znate. Ponavljam, Siniša Dvorski je rođen u Beču, otac Đula stolar, majka se zvala Teruška ili tako nekako, nisam za nju siguran, ima i brata Darko se zove i zlatar je u Beču te je gluhonijem.
Otac mu je rodom iz Rijeke a mama iz Virovitice. Njegov "ratni" put počinje bijegom iz Bečkog zatvora, te bježi u Francusku gdje ga i tamo optužuju za brojna zlodjela. A u Francuskoj je i odležao oko 6 godina zatvora zbog ubojstva koje mu je bilo plaćeno. A nakon toga dolazi u Viroviticu uoči rata, prvo je bio vozač općinskog kriznog štaba. A ostalo znate. A general Bobetko ga je optuživao za ubojstvo Hrvatskog civila te za bijeg sa fronte.
Negdje piše da je bio plaćenik u Togu?
Peća is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2011., 21:25   #70
Quote:
Peća kaže: Pogledaj post
Negdje piše da je bio plaćenik u Togu?
Peća, piše i na plotu p i . da, pa kada ideš lizati-našpranjiš jezik.
yeremya is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2012., 14:00   #71
Evo da napišem koju... tek da tema ne zamre... ili da neko ne bude u brizi .

Kako reče yeremya... pravo mu je prezime Dvorski a "udajom" je uzeo ženino... dobrim djelom i da malo zamete tragove.

Jedno vrijeme je čak bio i u SJP di sam i ja bio... mislim da je to bilo nakon Banovine... meni je ostavio dojam potkovanog ratnika no ni u jednoj akciji sa nama nije bio tako da ne mogu reč kakav je na djelu... također je ostavio dojam individualca a takvi likovi baš ne prolaze u akcijama kad ovisiš o suborcima i oni o tebi.

Nešto prije akcije "Otkos 10" u bazu su također došli i dečki iz Virovitice koje su vodili Romići a Dvorski je tada otišao s njima... kasnije sam čuo da je bio u BiH di je i ranjen... dalje nisam imao nekih informacija di je i šta je do ubojstva u Istri.

E sad... lani dangubim sa nećakom po Virovitici i u jednom bircu gledam lika koji mi je nekako poznat... Dvorski... ostario, lagano propao... pa i 20+ godina je prošlo od kad smo se zadnji put vidjeli... javim mu se i uspijemo povezat od kud se znamo... kaže da je sad u Belgiji ili Nizozemskoj... vodi neke "poslove" u koje su uključeni i neki dečki sa naših prostora navodno... nešto kao plačenici a poslovi su svuda i svagdje... priča mi o ubojstvu i zatvoru pa kaže da je iza toga politika i da mu je namješteno... je/nije... ne želim u to ulazit.

Vozi nekog Punta koja mu je "kuča putujuća"... u njemu svega... od klope, odječe pa do ribičkog pribora... sve u svemu... nije mi ostavio dojam nekog ozbiljnog ili uspješnog "poslovnjaka"... kako god bilo mi je drago što smo se sreli jer smo se razišli u dobrom duhu... putevi su nas odveli u različitim pravcima a ipak ja nisam taj koji sudi što je bilo u međuvremenu.
Maximus72 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2018., 18:11   #72
Quote:
yeremya kaže: Pogledaj post
Evo da malo pojasnim neke nedoumice oko Siniše. Pravo ime i prezime je Siniša Dvorski, rođen je ili u Virovitici, ili u Austriji. Roditelji su mu iz Virovitice ( koji su ga se usput--odrekli). Kod Petrinje je bio optužen od strane Bobetka za ubojstvo Hrvatskog civila koji im nije dao svoj traktor da izvuku neki kombi pun oružja ( citroen). A taj kombi pun oružja je dovezao tu u Viroviticu kod rodbine ( bratić) gdje je krenio sa rasprodajom toga oružja koje su dovezli iz vojarne u Kostajnici. Između ostalih i ja sam kupio jedan primjerak oružja. Bratićeva žena je bila blagajnica, koja je vodila brigu oko naplate. Sa Sinišom je došao i još jedan pripadnik Zebri, čini mi se da se zvao Jasenko Dervišagić, koji je poslije poginuo pri napadu na Đulovac. Ratni put mu slabo poznam, ali civilni nije ni blizu vašeg poimanja. U Hrvatsku je došao zato što je morao pobjeći od optužbe za ubojstvo ili u Francuskoj ili Austriji. Legiju Stranaca nije niti vidio a kamoli bio u njoj, to je bila njegova želja da pobjegne od zakona. Po njega se tada desilo nešto super-- rat u Hrvatskoj, gdje odmah dolazi.
Došao je sa podužom kosom svezanom u repić ( mislim da takove frizure ne nose u Legiji ), tih, samozatajan, uplašenog pogleda i nekako nesretan.
Nakon epizode u kostajnici, vraća se u Viroviticu, tu se i ženi sa gđicom
Stracaboško, čije prezime kasnije preuzima. Uglavnom nije sve onako kako misle ljudi, kod njega ljudski život ( ma čiji god to bio ) ne vrijedi ni pišljiva boba.
zasto pise gluposti..jel poznas covjeka..hm kao prvo nije roden ni u austriji ni virovitici roden je u rijeci..kao drugo roditelji ga se nisu nikda odrekli..pokoj im vjecni..i jsenko nije pogunuo n dulovcu nego na cjeplkam,, ovaj ostali dio necu ni komentirat...
srtiga is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2018., 08:40   #73
ne znam ne mogu o stracabosku reci nesto vise ili manje...mogao je ostati vani prije rata dosao je na pocetku...organizirao postrojbu unutar tigrova 'zebre'...isao na zadatke kamo su ga poslali nije ih odbijao(kao neki drugi)..ja nisam bio u njegovoj postrojbi ali znam dosta deckiju iz 'zebri' sa kojima sam bio u nekim akcijama(covac,petrinja)...i nitko nije imao nesto negativno za njega reci...sto nije cest slucaj bar sto se tice zapovjednika..gdje se uvijek netko nasao kritizirati zapovjednika...inace mozda su mu najvise zamjereali sto je imao svoje 'ja' pa je kritizirao neke akcije koje bi mogle zavrsiti lose...u petrinji je recimo imao neke kritike kad je dosao da obrana nije dobro poslozena..da ima dosta rupa u linijama i da ih lako neprijatelj prolazi...da je malo ljudi na onim polozajima koji su vazni za obranu(sto je u biti bio u pravu)...jer upravo ti polozaji su brzo padali..zbog nedostatka ljudstva..a oni koji su ih branili bili su zarobljeni i ubijeni(vila gravrilovic)..ili su se morali u neredu povlaciti
svatoljub is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2018., 23:39   #74
Nisam čitao sve,mali ga se sječam iz naslovnica crnih kronika,...Naime ime mu je Siniša Dvorski , te nije bio u Legiji kako se govorkalo, uprskao je odmah stvar je je u dom. rat u "Zebre" -otišao iz koristoljublja ,dakle preprodavajuć oružje, navodno je imao i nekaku svoju zapisničarku koja mu je vodila evidenciju ka zaposlenom ,poštenom čovijeku. Znam zasigurno da je robijao ,pošto je za lovu određenu , iz zasjede ubio misnistra turizma (mislim ..) da se zvao pok. Šime Medanić. To se ubojstvo desilo u Dalmaciji, mislim da je več i kaznu svoju odslužio. Iako svašta načujem,nadalje o njemu gubim svaki trag i kontakt.
žaccko is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2018., 09:50   #75
Quote:
žaccko kaže: Pogledaj post
Nisam čitao sve,mali ga se sječam iz naslovnica crnih kronika,...Naime ime mu je Siniša Dvorski , te nije bio u Legiji kako se govorkalo, uprskao je odmah stvar je je u dom. rat u "Zebre" -otišao iz koristoljublja ,dakle preprodavajuć oružje, navodno je imao i nekaku svoju zapisničarku koja mu je vodila evidenciju ka zaposlenom ,poštenom čovijeku. Znam zasigurno da je robijao ,pošto je za lovu određenu , iz zasjede ubio misnistra turizma (mislim ..) da se zvao pok. Šime Medanić. To se ubojstvo desilo u Dalmaciji, mislim da je več i kaznu svoju odslužio. Iako svašta načujem,nadalje o njemu gubim svaki trag i kontakt.
velim ne mogu osobno suditi o njemu jer nisam svjedok...ali od ljudi koji su sa njim bili u postrojbi mogu cuti pozitivne komentare...narocito iz ljeta '91...kada su on i njegova postrojba isli u zadatke tamo gdje drugi nisu ili nisu htjeli ici...mozda je imao greski ko ih na koncu nema narocito u ratu...ali nisam cuo da je prodavao oruzje...bar ne u to doba
svatoljub is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2018., 16:37   #76
Pa sam podatak,kako je obitavao u "Zebrama" govori ,da su to dečki od akcije, osim toga (mislim) kako su čak bili i izvidnički vod ,za ostale satnije.Inače sam nadimak Rambo, mislim da malo koja postrojba nije imala svoga "Ramba" , a takođe su i dodirne točke sa Legijom, pr.- nije bilo satnije, gdje se neka faca nije zvala Legija ili legionar.
žaccko is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:48.