Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.10.2011., 13:08   #1
KP - Demokratska Narodna Republika Koreja (zbirno)

Nemam rijeci za ovo sto rade komunisti u toj zemlji pogledajte Video o Neuhranjena djeca iz Sjeverne Koreje http://www.bbc.co.uk/news/world-asia-pacific-15206861
veliki_mestar is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2011., 13:10   #2
vjerojatno se tako nešto plasiralo i za vrijeme socijalizma u yugi.
interesi, interesi
__________________
Soaring over Alps
KRIN1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2011., 13:26   #3
Quote:
KRIN1 kaže: Pogledaj post
vjerojatno se tako nešto plasiralo i za vrijeme socijalizma u yugi.
interesi, interesi
http://www.china.org.cn/photos/2011-...t_23591611.htm Kineski mediji isto pisu tako da tema nije nimalo smijesna,djeca umiru od gladi
veliki_mestar is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2011., 13:37   #4
Bez obzira na laži anglosaksijskih medija, međunarodna zajednica bi trebala dati puno veći prioritet promjeni stanja u Sj. Koreji nego u Libiji.
Ne vidim nešto da tu zemlju simpatiziraju ni lijevi ni desni, ni crveni ni crni.
Čak i SAD-ovski režim je bolji od onog u Sjevernoj Koreji.
__________________
Yakety Sax or “Benny Hill Theme”:
https://www.youtube.com/watch?v=MK6TXMsvgQg
ferda is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2011., 14:32   #5
Bio je neki dan dokumentarac o S. Koreji na HRT-u.

Za primjer:
nacionalni muzej ima 14 velikih soba, 11 od toga je posveceno iskljucivo velikom vodi.
Neznaju za raspad SSSR-a
Djeca ne zive s roditeljima, nego u djecjim vrticima
Jasna razlika izmedu partije i proleterijata.
Medugradskim cestama idu ljudi, a ne automobili.


ma pogledajte dokumentarac, Orwell u zivo.
__________________
You either die a marasovac, or live long enough to become a mod.
=Nadimak is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2011., 15:40   #6
Kakve su šanse da padne taj režim u Sjevernoj Koreji?

Vojna intervencija bi donijela krvavi rat i stotine tisuća, možda i milijun mrtvih, pa ne dolazi u obzir.

Znači, režim bi morao pasti sam od sebe, narod bi morao shvatiti da ne funkcionira i sam otjerati komuniste sa vlasti.

Ali problem je u tome da je narodu ispran mozak, uvjerili su ih je život bez velikog vođe nemoguć, i da su svi ostali ljudi na svijetu krvoločni kapitalisti koji jedva čekaju da poubijaju sve Korejce, i da im je veliki vođa jedini spas od toga.

Isto tako, ne mogu biti nezadovoljni ni zbog životnog standarda, jer uopće ne znaju da postoji bolji život, i da postoje zemlje u kojima smiješ spomenuti da vođa možda nije savršen.

Ali slična situacija je bila u i Sovjetskom Savezu, a tamo su ljudi ipak otjerali komuniste.

Što se to dogodilo u Sovjetskom savezu a još uvijek se nije dogodilo u Koreji? Jesu li vođe bile razumnije od ovih Korejskih ili je problem u nečemu drugom?
__________________
"Mogu predvidjeti kretanje nebeskih tijela, ali ne mogu predvidjeti ludilo ljudi." - Isaac Newton
Extra Green is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2011., 15:49   #7
Quote:
=Nadimak kaže: Pogledaj post
Bio je neki dan dokumentarac o S. Koreji na HRT-u.
Pa bio je prije pet-šest godina film o toj djeci kod nas na tv-u.
felixx is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2011., 15:59   #8
Quote:
Extra Green kaže: Pogledaj post

Ali problem je u tome da je narodu ispran mozak, uvjerili su ih je život bez velikog vođe nemoguć, i da su svi ostali ljudi na svijetu krvoločni kapitalisti koji jedva čekaju da poubijaju sve Korejce, i da im je veliki vođa jedini spas od toga.
Pa vidiš da i u ovim komentarima ispred ima ispranih mozgova. Što im vrijedi pristup svim informacijama kada ne žele vidjeti istinu.

U S. koreji je uistinu na vlasti veliki brat; vrlo blisko Orwellu.
Ali ljudi su apatični, se se to sruši kao kula od karata.
felixx is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2011., 16:29   #9
sjevernokorejski režim, zasigurno je jedan od najgorih protuljudskih i protuzdravorazumskih režima na svijetu, a to dokazuju i ta jadna djeca. ali se zato diktatorov unuk bezbrižno školuje u mostaru i za njega će uvijek biti dovoljno svega
__________________
HAIKU ZA FRANJU: hrvatski si gorostas bio i ostao/patuljci i dalje grickaju svoja jajašca / JEDNA ZA BBB-e: kad me murjak pendrekom opali po glavi/ja sam sretan kaj sam plavi / Komunisti se spominju još od antike/ Jedan ozbiljan, pa i dramatičan govor euro lijevice o problemima LGBT zajednice pred europarlamentarcima, predstavnicima NATO-a i novinstvom
diogeneš is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2011., 17:06   #10
Quote:
felixx kaže: Pogledaj post
Pa bio je prije pet-šest godina film o toj djeci kod nas na tv-u.
Ovaj dokumentarac se zove gladna djeca komunizma, ali nije fokusiran na gladnu djecu, nego na opce stanje.
Malo sam oguglao, pa vise ne spominjem gladnu djecu

Quote:
Extra Green kaže: Pogledaj post
Kakve su šanse da padne taj režim u Sjevernoj Koreji?

Vojna intervencija bi donijela krvavi rat i stotine tisuća, možda i milijun mrtvih, pa ne dolazi u obzir.

Znači, režim bi morao pasti sam od sebe, narod bi morao shvatiti da ne funkcionira i sam otjerati komuniste sa vlasti.

Ali problem je u tome da je narodu ispran mozak, uvjerili su ih je život bez velikog vođe nemoguć, i da su svi ostali ljudi na svijetu krvoločni kapitalisti koji jedva čekaju da poubijaju sve Korejce, i da im je veliki vođa jedini spas od toga.

Isto tako, ne mogu biti nezadovoljni ni zbog životnog standarda, jer uopće ne znaju da postoji bolji život, i da postoje zemlje u kojima smiješ spomenuti da vođa možda nije savršen.

Ali slična situacija je bila u i Sovjetskom Savezu, a tamo su ljudi ipak otjerali komuniste.

Što se to dogodilo u Sovjetskom savezu a još uvijek se nije dogodilo u Koreji? Jesu li vođe bile razumnije od ovih Korejskih ili je problem u nečemu drugom?
Nakon dokumentarca sve mi se cini kako je to neki drustveni eksperiment, malo teorija urote. Odnosno da se dijelom i namjerno dopusta, kako bi se vidjeli rezultati.

Takoder imaj u vidu kako komunisti razmisljeju na sljedeci nacin:
Pobili smo na ovaj ili onaj nacin pola milijarde ljudi, nije uspijelo, zakljucak je logican, nismo pobili dovoljno.

Eksperiment zvan S. Koreja je na tom tragu.
__________________
You either die a marasovac, or live long enough to become a mod.
=Nadimak is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2011., 18:34   #11
Quote:
Extra Green kaže: Pogledaj post
Ali slična situacija je bila u i Sovjetskom Savezu, a tamo su ljudi ipak otjerali komuniste.

Što se to dogodilo u Sovjetskom savezu a još uvijek se nije dogodilo u Koreji? Jesu li vođe bile razumnije od ovih Korejskih ili je problem u nečemu drugom?
U Sjevernoj Koreji djecu rano odvajaju od roditelja i odgajaju da budu poslušni. Zaista liči na Evraziju, Orijentaziju i Oceaniju iz "1984"
__________________
Yakety Sax or “Benny Hill Theme”:
https://www.youtube.com/watch?v=MK6TXMsvgQg
ferda is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2011., 18:41   #12
Quote:
Extra Green kaže: Pogledaj post
Kakve su šanse da padne taj režim u Sjevernoj Koreji?

Vojna intervencija bi donijela krvavi rat i stotine tisuća, možda i milijun mrtvih, pa ne dolazi u obzir.

Znači, režim bi morao pasti sam od sebe, narod bi morao shvatiti da ne funkcionira i sam otjerati komuniste sa vlasti.
Jedino bi Kina mogla štogod učiniti jer s njom imaju najrazvijenije odnose.
Polako, strpljivo, možda postoji nekakva šansa da režim olabavi i evoluira u nešto koliko toliko ljudsko.
__________________
Yakety Sax or “Benny Hill Theme”:
https://www.youtube.com/watch?v=MK6TXMsvgQg
ferda is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2011., 18:48   #13
Nažalost umiru, ali umirali bi i austrijska ili švedska djeca da te države trpe dugotrajne sankcije od strane demokratskog svijeta, kao što trpi Sj. Korea.
__________________
Svijet neće biti uništen od strane zlih ljudi, već od strane onih koji gledaju i ništa ne poduzimaju!
zeljko_ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2011., 18:50   #14
To je kapitalistička propaganda. U dokumentarcu se moglo vidjet da se bave umjetnošću i treniraju te kwan do.
Škugor is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2011., 18:58   #15
Ma puno su i sankcije na ovo djelovale. Umjesto sankcija, trebalo je pomoći da se režim demontira. Ali kada zapravo treba izvesti promjenu vlasti, Amerika neće prstom da mrdne. U jednom starom Nacionalu na kojeg sam naletio, neki austrijski parlamentarac je bio tamo. Srž je onoga što je rekao: totalitarna kontrola postoji u sferi javnog života, propaganda radi 200 na sat. Ali, gradovi su uređeni, i hrana se proizvodi, samo je možda manjak hladnjača za transport.
Kojiro Izawa is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2011., 19:49   #16
Ne moze se trosit 25% BDP-a na vojsku i imate situ djecu.
antet is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2011., 19:49   #17
zašto bi mrdali? pa nema ništa korisnog u Sj. Koreji

osim toga, detonirali su par nuklearnih bombi i dovoljno su ludi da ih upotrijebe
McGrubi is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2011., 20:00   #18
Ljudi su sami odgovorni za vlast koju imaju.

Ako sjevernokoreancima paše imat Kim Jong Ila koji troši lovu na ABombu te vojsku i policiju, tko smo mi da se bunimo ? Očito ljudi imaju drukčije prioritete i to je to.
lettow is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2011., 20:12   #19
Sjeverna i Juzna Koreja su idealni socijalni eksperiment. Isti narod ista povijest ista kultura jedina razlika jest sto su jedni prihvatili kapitalizam i globalizaciju a drugi socijalizam i izolaciju. Jedni prodaju cijelom svijetu televizore i automobile a drugi crkavaju od gladi. Ako ikome treba dokaz koji sistem funkcionira a koji ne, dvije Koreje su idealni primjer.
__________________
Meh
Gordon Gekko is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2011., 21:31   #20
Quote:
=Nadimak kaže: Pogledaj post
Ovaj dokumentarac se zove gladna djeca komunizma, ali nije fokusiran na gladnu djecu, nego na opce stanje.
Malo sam oguglao, pa vise ne spominjem gladnu djecu


Nakon dokumentarca sve mi se cini kako je to neki drustveni eksperiment, malo teorija urote. Odnosno da se dijelom i namjerno dopusta, kako bi se vidjeli rezultati.

Takoder imaj u vidu kako komunisti razmisljeju na sljedeci nacin:
Pobili smo na ovaj ili onaj nacin pola milijarde ljudi, nije uspijelo, zakljucak je logican, nismo pobili dovoljno.

Eksperiment zvan S. Koreja je na tom tragu.
Veoma dobar dokumentarac. Zanimljivo, da jedinoa gojazno dete, u celom filmu je upravo unuk velikog vodje...
slatedrum is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:38.