Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Medicinski potpomognuta oplodnja

Medicinski potpomognuta oplodnja Želimo, nadamo se, vjerujemo

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.05.2012., 11:48   #21
Evo cure, ja sam kod dr. Budimira i spremam se za IVF u 9 mj. Kod njega sam već 2 god. Isto imam problema sa štitnjačom. Tsh mi je bio na početku 4.6 evo sad smo ga euthyroxom doveli do 2.5. Mi idemo direktno na ivf zbog muževog lošeg spermiograma. Kažem, 2 god. sam kod Budimira, ali ne mogu ni jednu lošu reći za njega. Jest da je malo krut i nema kod njega neke prevelike suosjećajnosti i blagosti, ali je čovjek stručan i iskusan na tom području tako da mu u potpunosti vjerujem. I ja sam bila luda od "dođite za 3 mj, dođite za 6 mj" i svako malo nekakve dodatne pretrage koje su se meni činile bespotrebne, ali zna čovjek zašto to daje. Sad smo dobili zeleno svjetlo za stimulirani ivf, s tim da ja nisam radila hsg. Predlagao je čak i laparaskopski driling jajnika i uz njega odmah i hsg ali s obzirom da ćemo svakako u ivf postupak, rekao je da je nepotrebno mučiti jajnike. Ja sam s njim zadovoljna. Je da je malo frustrirajuće naručivanje početkom mjeseca i čekanje na termin kod njega, ali to je državna bolnica pa nisam ni očekivala da ću tako brzo doći na red za bilo šta.
__________________
Ja bi da je sve OK!!!!
sara2807 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2012., 13:13   #22
Evo ja sam u ponedjeljak vadila na nuklearnoj hormone (nalazi za 15ak dana) ali nisam uspjela izvaditi AMH jer se on ne vadi na nuklearnoj vec gore na zavodu za centralnu dijagnostiku i mora biti na zasebnoj uputnici...koju ja naravno nisam imala ...a iz sibenika sam...jao jao

Narucila sam se usput kod dr.Marusic 05.06. na kontrolu, pa mislim usput ujutro izvaditi AMH i pokupiti nalaze koji ce biti do tad gotovi.
Htjela sam pitati (ako netko zna) da li mi uopce moze nesto vise reci s obzirom da joj necu moci donijeti do tad nalaz AMH, ali cu imati nalaze ostalih hormona + spermiogram od mm-a?
mirna85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2012., 22:19   #23
mirna, ne znam zašto su ti tražili AMH? Meni su ga tražili tek kad su vidili da su mi hormoni zblesirani, pa po meni ti već iz nalaza ostalih hormona može dosta toga reć.
jednababaroga is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2012., 11:48   #24
ne znam ni ja, nova sam u svemu ovome, a sve sto znam naucila sam na ovom forumu

znam samo da su mi rekli da se AMH vadi jedino u ST ili u ZG, pa kad vec vadim isla sam u ST rijesiti sve od jednom...a onda su mi rekli da se moram vratiti s novom uputnicom posebno za AMH...
nema veze, ici su ga izvaditi 05/06 kad sam i na kontroli gore.

ako koga zanima - pitala sam u Poliklinici Analiza (laboratorij) koliko dodje vadjenje AMH (privatno dakle, bez uputnice) = 395 kn i ceka se oko 2 tjedna ...cekati cu ja split...
mirna85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2012., 15:37   #25
ima li uopce ikakve uspjesnosti u kbc firule ? imal ostvarenih trudnoca ?
__________________
Prodaja robice
frkalo is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2012., 16:19   #26
kako ste me samo cure obradovale kad sam vidila da napokon postoji i potpomognuta na kbc firule!! svaka čast onoj koja je osnovala i ovu grupu! imam jedno pitanje, moram što prije izvadit amh hormon na centralnom laboratoriju pa me zanima je li se treba naručit za vadit krv ili mogu doć tamo bilo kojo jutro i izvadit, trebala bi putovat 3 sata do splita pa da ne dođem i poljubim vrata. već imam uputnicu pa bi to morala ovih dana rješit jer mi je dr marušić rekla da se čeka nalaz 2-3 mjeseca a ja trebam u 9 ići po protokol s tim nalazima. hvala
CANOSSA is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2012., 17:09   #27
koliko se ja sičam, vadila sam prošle godine AMH, radnim danom ti je od 8 do 10. Mislim da možeš svaki dan vadit. Možda ti je najbolje pokušat nazvat, potraži broj na netu. Nalaz se čeka, nekad 2-3 mj, a nekad bude za 3 tjedna, ovisi kako upadneš.
jednababaroga is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2012., 23:44   #28
hvala, valjda če mi bit gotov nalaz do početka 9-tog, trebat ču onda poč vadit krv što prije.
CANOSSA is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2012., 00:08   #29
Držim fige za dobar nalaz i uspješan postupak
jednababaroga is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2012., 11:23   #30
canossa, ja sam ga vadila prije 2 tjedna, dodjes samo gore i predas uputnicu (ja sam dosla tek oko 9 tako da vec nije bilo velike guzve )

+ ostavila sam kuvertu i markicu tako da su mi nalaz poslali postom u sibenik.
iako su rekli da ce nalaz biti za otprilike 2 tjedna, stigao mi je vec za tjedan dana!
mirna85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2012., 15:58   #31
e super,uzet ču sve sa sobom a valjda ču uspjet nać i laboratorij!!
CANOSSA is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2012., 10:33   #32
kad udjes na glavni ulaz u bolnicu (s ceste) odmah lijevo (malo kao uzbrdo) ces vidjeti parkirana kola hitne pomoci - ides prema tamo ali na lijevi ulaz i samo hodnikom ravno (prodjes nekakve aparate za sok/kavu) i s desne su strane vrata na koja udjes, na salteru predas uputnicu i cekas da te prozovu
mirna85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2012., 15:32   #33
hvala! mislim da ču čekat da prođu praznici i vručina pa ču s nedjelje poć!
CANOSSA is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2012., 15:20   #34
Cure imam pitanje u vezi markera za hep B i C i HIV. Znam da je to na Križinama i imam uputnicu i za sebe i za muža ali me zanima di se to točno vadi da ne lutam po Križinama, u koju uru kojim danom i da li se triba nešto posebno naručivati ili se samo pojaviti s uputnicom?
__________________
Ja bi da je sve OK!!!!
sara2807 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2012., 19:55   #35
sara, markeri se ne vade na križinama neko u zzjz (higijenski) vukovarska ulica. Ne znam koliko znaš po splitu i jeste li s autom, da ti mogu bolje objasnit. Inače kod njih možeš krv vadit mislim svaki dan, osim vikenda od 7 do 14
jednababaroga is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2012., 13:23   #36
Znam di je higijenski al nisam imala pojma da se to tamo vadi. Bila sam sigurna da sam negdi pročitala da je na Križinama. A čekaj, di točno na higijenskom. Do sad sam tamo bila samo u zgradi di se brisevi nose. Jel to u istoj zgradi ili?
__________________
Ja bi da je sve OK!!!!
sara2807 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2012., 17:30   #37
ja sam tamo vadila u prvi misec, ne vuirujem da se minjalo. Je, to ti je di su brisevi.
jednababaroga is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2012., 10:09   #38
Evo samo da javim da se ništa nije promjenilo da znaju cure za ubuduće. Markere za hep.B i C i HIV sam vadila na higijenskom, samo se pojavili s uputnicama. Nalazi su bili za 10 dana. Danas dobila tako da ću u četvrtak ići vaditi hormone i onda sam gotova sa skupljanjem dokumentacije. Još jedno pitanje imam:
Od hormona vadim TSH,T3,T4,FSH, LH, TESTOSTERON, SLOB.TESTOSTERON, PRL, DHEAS, ANDROSTENDION. Znam da vadim na nuklearnoj, ali zanima me ako je koja od vas vadila takvu sliku koliko je čekala nalaze?

Ove horm. štitnjače vadim redovno i nalaze se čeka 7 dana ali me zanima ovi ostali, da li se koji duže čeka?
__________________
Ja bi da je sve OK!!!!
sara2807 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2012., 11:05   #39
meni su nalazi bili za jedno 10ak dana, osim DHEASO4 i ANDROSTENDIONA (njih mi je pokupila kuma nakon 2 tjedna)
mirna85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2012., 11:46   #40
Ja sam čekala 2 tjedna,a za TSH odmah sutradan.
vanny is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:25.