Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Prekršajno i kazneno pravo

Prekršajno i kazneno pravo Prometni prekršaji, istrage, pretrage i pregledi, zatvor, novčane kazne i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.11.2004., 19:46   #21
da, odnjela sam im molbu u petak...
komisija je bila u ponedjeljak i sad ak mi prođe molba neće niš javljati, a ako ne onda idem na sud....

bumo vidli
Chipa is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2004., 23:47   #22
Ajmo ljudi pomagajte. Curu mi danas uhvatila kontrolorka. Inace uvijek kuca karte ali danas bas nije i uhvatili ju, izasli van iz tramvaja i cura je iz ne znam kojeg razloga izvadila novcanik i kontrolorka joj je SAMA IZVADILA OSOBNU IZ NOVCANIKA. Bez curine dozvole!!!! Kontrolorka NIJE imala odjecu ZET-a. Gdje se treba ici žaliti? Na remizu ili gdje? Kome? Šta znaci u roku 8 dana? 8 radnih dana ili racunaju subote i nedjelje i taj dan kad se to desilo???

Sta da radi sunce joj žareno??? Kad me ne sluša. Dobila je nekakav papir na kojem pise valjda nekakva šifra kontrolorke (Nisam vidio jer sam otisao kuci i nema me u Zg jos tjedan dana). Otici cu u ZET i saznati koja je to i kada je vidim polomiti joj kosti ako bude imala srece. Steta sto nisam bio s njom kad se to desilo.

Cura ima prijavljeno prebivaliste izvan Zagreba, a u Zg radi i ide kuci jednom u 2 mjeseca za vikend. Postar joj u selo dolazi 2 puta tjedno i obicno nikoga nema kad postar dolazi.

Moj prijedlog bi bio da NE PLATI nego da ceka pozive na sud koje nece primiti jer je nema kod kuće i neka ceka zastaru! Sta kazete na to??? Vojky??????
Može li se kazna povecati i na koliko? Po njihovim službenim plakatima na stanicama ako bude proglašena krivom moze dobiti 550-600kn.
Lud sam na tu bandu. Stvarno ih ne podnosim tako bahate. Zbog takvih konja sam i prestao kupovati pokaze nakon sto mi je jedan izvadio pokaz iz novcanika. Stvarno je imao srece sto je ostao u jednom komadu. Stvarno nije problem u tih 422 kune nego u tolikom bezobrazluku.
Moze li se vaditi na to da bas u tom trenutku u tom tramvaju nije radio ponistavac karata?

Zadnje uređivanje Hrc : 05.12.2004. at 01:03.
Hrc is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2004., 10:51   #23
Quote:
Hrc kaže:
Ajmo ljudi pomagajte. Curu mi danas uhvatila kontrolorka. Inace uvijek kuca karte ali danas bas nije i uhvatili ju, izasli van iz tramvaja i cura je iz ne znam kojeg razloga izvadila novcanik i kontrolorka joj je SAMA IZVADILA OSOBNU IZ NOVCANIKA. Bez curine dozvole!!!! Kontrolorka NIJE imala odjecu ZET-a. Gdje se treba ici žaliti? Na remizu ili gdje? Kome? Šta znaci u roku 8 dana? 8 radnih dana ili racunaju subote i nedjelje i taj dan kad se to desilo???
Ili pokušaj da se cijeli slučaj na sudu poništi jer je kontrolor prekoračio ovlasti ili možda neku nagodbu sa babom da se povuče slučaj, a ti za uzvrat nećeš nju dovesti na sud zbog prekoračenja ovlasti. Dakle, onako malo ljutito i prijeteći dođi do babe i naseri joj kak će za te stvari otkaz dobit, kako neće moć nać posao i slično

Quote:
Moj prijedlog bi bio da NE PLATI nego da ceka pozive na sud koje nece primiti jer je nema kod kuće i neka ceka zastaru!
Nema ti zastara nikakve veze.
Zastara je kada je isteklo propisano vrijeme koje prođe od počinjenja djela do podizanja optužbe

Quote:
Može li se kazna povecati i na koliko?
Bilo gdje u pravu, ako je pokrenut žalbeni postupak onda je vrijeme STALO, ne računaju se nikakve kamate ako na to misliš

Quote:
Moze li se vaditi na to da bas u tom trenutku u tom tramvaju nije radio ponistavac karata?
Teško. Jedino ako imaš dosta svjedoka iz tramvaja, jer zetovci bilježe svaki kvar na tramvajima





Nego daj ti meni objasni zakaj ti je cura uopće vadila novčanik
Mljacko is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2004., 13:36   #24
To je bilo prvo pitanje kada me je nazvala! Zasto si vadila novcanik??? Sta sam ti govorio. Ajd, jos bi i rekao da je prvi puta, ali vec su je jednom zajebavali i samo je otisla i nikom nista.

Zar ne nastupa zastara ako se u roku godinu dana od jucer ne dode na sud jer je nema kod kuce niti ima kakve sanse da joj uruce poziv za sud??? Ili ako se u roku 2 godine od dana prekrsaja ne izvrsi kazna, tj. prode 2 godine od jucer?
Da li se u rok od 8 dana racunaju subote i nedjelje ili samo 5 radnih dana u tjednu??
Gdje da se ode zaliti? Na remizu???

Pise na nekim stajalistima da ako se ne plati u roku 8 dana onda je kazna nekih 250 kuna a ako se ide na sud i proglase te krivim placas sudske troskove pa ispadne sve zajedno oko 550 do 600 kn. To sam mislio.

Koliko su joj sanse da doceka zastaru ako niti jednom ne uzme poziv za sud?? Posto nikad niti nije kod kuce jer radi u Zg???
Hrc is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2004., 16:34   #25
Quote:
Hrc kaže:
Zar ne nastupa zastara ako se u roku godinu dana od jucer ne dode na sud jer je nema kod kuce niti ima kakve sanse da joj uruce poziv za sud???
Ako ne dođe na sud, a nema opravdanje (bolest, smrti slučaj i slučaj u familji...) onda bude još dodatno kažnjena (em što će na sud bit dovedena ko zadnji kriminalac u lisicama)
A zastara ti nije to kaj pričaš. Kaj nisi nikad čuo da sa procesi vode godinama? Postoji rok u koejm se optužba od počinjenja djela mora pokrenuti, nema ti to veze to kaj pričaš.


Niš, ja bih na tvom mjestu tražio na samome sudu poništenje procesa zbog prekoračenja ovlasti
Mljacko is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2004., 17:29   #26
Da, ali ako je ova izvadila novčanik, to što je ona uzela osobnu iz novčanika može proći pod pomaganje Zamisli, recimo, da joj je osobna pala na pod, i kontrolorka ju pokupi. To je pomoć. Možda je mislila pomoći curi da otvori novčanik? Ako se cura nije bunila...

Mislim, možemo mi sad u svakakve nebuloze
__________________
Vlastoručni
shipka is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2004., 19:12   #27
rekao sam prije, reći ću opet:
tko god posegnuo za mojim novčanikom bez moje dozvole dobit će tretman kao da me pokušava opljačkati: dakle, prvo ću mu slomiti jebenu ruku, a onda zvati policiju.
ne jebe me pol posto mahanje značkom; takva na hreliću košta 20 kn, ako su moje informacije točne.

ne znam ima li policajac pravo kopati ti po novčaniku i ako da, pod kojim uvjetima (naravno, kad te pretresa... ali ne može te pretresti čim mu se zbrdi, a vjerojatno možeš tražiti i svjedoke, da ne bi bilo podmetanja).

uglavnom, zetovci su očito prebahati i treba im maksimalno otežati posao.

uostalom, niti jedan jedini vozač zeta nije pretučen a da nije zaslužio. siguran sam u to.

stoka najobičnija neodgojena.

i ljudi, svi skupa, zapamtite i objasnite drugima:
kontrolor nema pravo ni tražiti osobnu, a nekmoli otimati novčanike.
__________________
Krumpir Vampir ponovo je tu! Sisat će vam škrob dok vas ne otjera u grob!

math_baby reče: samo toliko da znate da vam cp.tar moze, u dogovoru s nekim od admina promijeniti sadrzaj vaseg bloga ukoliko mu se taj sadrzaj ne svidja!
cp.tar is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2004., 22:25   #28
Quote:
Mljacko kaže:
Ako ne dođe na sud, a nema opravdanje (bolest, smrti slučaj i slučaj u familji...) onda bude još dodatno kažnjena (em što će na sud bit dovedena ko zadnji kriminalac u lisicama)
A zastara ti nije to kaj pričaš. Kaj nisi nikad čuo da sa procesi vode godinama? Postoji rok u koejm se optužba od počinjenja djela mora pokrenuti, nema ti to veze to kaj pričaš.


Niš, ja bih na tvom mjestu tražio na samome sudu poništenje procesa zbog prekoračenja ovlasti

NIJE LI DOVOLJNO OPRAVDANJE STO JE NEMA KOD KUCE? Radi u Zg a kuci dolazi SAMO za vikend jednom u 2 mjeseca. Zar bi trebala cekati kod kuce sudske pozive??? Gle, mene su jednom zaustavili u vlaku i istekla mi osobna pa sam im dao vozacku pa su rekli da to ne vrijedi pa me zapisali i jos pretresli i svadao se ja s njima itd. Nakon nekog vremena dosao mi poziv za sud, ja ga nisam primio, pa je dosao jos jedan pa jos jedan. Nakon toga su doalzili i policajci u dva navrata ali kad su drugi puta dolazili imali u zapisniku da su dan prije bili na krivoj adresi. I dan danas nisam nista dobio. Po nekim starijim forumima na temu Zetovih kazni sam citao da imaju 2 vrste zastare i to ako se ne pokrene postupak u roku godine dana od pocinjenja prekrsaja i ako se u roku od 2 godine ne izvrsi kazna ili nesta slicno pa ako netko zna detaljnije. A cura ce dobiti lekciju o pokazivanju osobne. Bome ce uciti od strucnjaka. Ja ih ne pokazujem ni žandarima.

Koliko je rok za žalbu? Da li je u tih 8 dana uracunato subote i nedjelje ili samo 5 dana u tjednu???
Hrc is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2004., 10:20   #29
Quote:
Hrc kaže:
NIJE LI DOVOLJNO OPRAVDANJE STO JE NEMA KOD KUCE? Radi u Zg a kuci dolazi SAMO za vikend jednom u 2 mjeseca. Zar bi trebala cekati kod kuce sudske pozive???
Pa kad tad je u kući i može provjeravati svoju poštu, ne? Sud je važniji od radnog mjesta, nema tu opravdanja "radim" ili "nisam kući". Ako ju se pozove mora doći.

Quote:
ih ne pokazujem ni žandarima.
U bistar si ti. Ne znam na kakve si ti žandare naletio, al da sam ja žadar odfuro bi te na stanicu (silom) i zacipelario bih te. Policajac te ima pravo tražit osobnu i pretražit te kad hoće, pa ne znam onda koji je to debil ako ti nijhe niš srao zbog toga...
Mljacko is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2004., 10:37   #30
Quote:
Hrc kaže:
NIJE LI DOVOLJNO OPRAVDANJE STO JE NEMA KOD KUCE? Radi u Zg a kuci dolazi SAMO za vikend jednom u 2 mjeseca. Zar bi trebala cekati kod kuce sudske pozive???
Super opravdanje - taman da netko pokrene i prekršajni postupak jer nije prijavila boravište u Zagrebu...

K'o u onom vicu, kada familiju u autu zaustavi policajac...

Vozač:
- Ma, znate, volim vozit malo brže.
Supruga:
- Ne slušajte ga, priča pizdarije kada je pijan!
Straga, otac:
- A rekao sam vam da nećemo daleko u ukradenom automobilu...
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2004., 11:43   #31
Quote:
Vojky kaže:
Super opravdanje - taman da netko pokrene i prekršajni postupak jer nije prijavila boravište u Zagrebu...

K'o u onom vicu, kada familiju u autu zaustavi policajac...

Vozač:
- Ma, znate, volim vozit malo brže.
Supruga:
- Ne slušajte ga, priča pizdarije kada je pijan!
Straga, otac:
- A rekao sam vam da nećemo daleko u ukradenom automobilu...
... a iz gepeka se začuje:
- Jesmo već prešli granicu?
__________________
Krumpir Vampir ponovo je tu! Sisat će vam škrob dok vas ne otjera u grob!

math_baby reče: samo toliko da znate da vam cp.tar moze, u dogovoru s nekim od admina promijeniti sadrzaj vaseg bloga ukoliko mu se taj sadrzaj ne svidja!
cp.tar is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2004., 12:43   #32
Relativna zastara je 6 mjeseci, apsolutna 12. Računa se od dana počinjenja prekršaja
Simon says is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2004., 23:50   #33
Quote:
Simon says kaže:
Relativna zastara je 6 mjeseci, apsolutna 12. Računa se od dana počinjenja prekršaja
To sam Vojky mislio. Zar to nije realno da prode 6 mjeseci odnosno godinu dana od pocinjenja prekrsaja? Daj mi to molim te odgovori.
Postar joj dolazi 2 dana tjedno kuci i to dok joj starci rade tako da nema nikoga kod kuce a poziv se mora potpisati koliko se sjecam? Ne kuzim sta je tu čudno. A drotovi moraju imati nekakav razlog da te traze osobnu, samo ne znam koji su bas imali razlog da jedino mene u kupeu traze osobnu. Niti sam punker, niti se oblacim cudno, niti nista.
Hrc is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2004., 00:11   #34
Zašto onda ne bi sve sudske pozive jednostavno ignorirali i čekali zastaru?! O čem vi pričate, jesam ja krivo shvatio?
__________________
Vlastoručni
shipka is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2004., 13:11   #35
Quote:
Hrc kaže:
To sam Vojky mislio. Zar to nije realno da prode 6 mjeseci odnosno godinu dana od pocinjenja prekrsaja? Daj mi to molim te odgovori.
To ja nisam rekao - relativna je godinu dana, a apsolutna dvije godine.
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2004., 13:12   #36
Quote:
shipka kaže:
Zašto onda ne bi sve sudske pozive jednostavno ignorirali i čekali zastaru?! O čem vi pričate, jesam ja krivo shvatio?
Neki ljudi valjda ne vole da im uniformarani policajci dolaze nekoliko puta na vrata (ako se sudac zainati - i s nalogom za provođenje), raspituju se kod susjeda da li je ta i ta osoba viđena i sl.

Mislim, pametnije platit...
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2004., 04:00   #37
mog je dečka uhvatio kontrolor u tramvaju 3.11., u 22h. imao je mjesečni pokaz za 10. mj i potvrdu s faksa za novi pokaz koji još nije uspio kupiti (1.11. je neradni). kreten mu je svejedno napisao kaznu, nije se dao ni podmititi, kao, šef mu je bio u tramvaju. i onda je moj dragi pisao molbu zetu da mu ne pišu kaznu jer još nije stigao kupiti kartu, a inače kupuje, kopirao je i stari i novi pokaz, čekao mjesec dana i uvažili su mu molbu. u zetovoj pravnoj službi su bili skroz ok kad su vidjeli da kupuje pokaze, čak je i njima bilo čudno što mu je tip pisao kaznu.
yeya is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2004., 09:05   #38
Quote:
yeya kaže:
mog je dečka uhvatio kontrolor u tramvaju 3.11., u 22h. imao je mjesečni pokaz za 10. mj i potvrdu s faksa za novi pokaz koji još nije uspio kupiti (1.11. je neradni). kreten mu je svejedno napisao kaznu, nije se dao ni podmititi, kao, šef mu je bio u tramvaju. i onda je moj dragi pisao molbu zetu da mu ne pišu kaznu jer još nije stigao kupiti kartu, a inače kupuje, kopirao je i stari i novi pokaz, čekao mjesec dana i uvažili su mu molbu. u zetovoj pravnoj službi su bili skroz ok kad su vidjeli da kupuje pokaze, čak je i njima bilo čudno što mu je tip pisao kaznu.
eh.

stvar je u tome da su kontrolori odvratna, nerazumna i bahata gamad, koja samo čeka kako nekoga zajebati.

ovi u pravnoj službi ipak trebaju barem iq viši od sobne temperature, a vjerojatno i nekakvu diplomu.
kontrolori samo trebaju biti stoka.
__________________
Krumpir Vampir ponovo je tu! Sisat će vam škrob dok vas ne otjera u grob!

math_baby reče: samo toliko da znate da vam cp.tar moze, u dogovoru s nekim od admina promijeniti sadrzaj vaseg bloga ukoliko mu se taj sadrzaj ne svidja!
cp.tar is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2004., 11:52   #39
ovak, mene su ulovili bez karte. nisam je stancala jer se nisam mogla progurati do jebenog automata koji stoji samo kod zadnjih vrata. a guzva je bilo ogromna.
nakon par tjedana dolazi mi doma opomena pred tuzbu na 200 kn. ja nazovem i pitam zasto opomena kad nisam ni uplatnicu dobila. a teta veli da to oni tak u ZETu rade. ma nemoj! odma opeman be uplatnice! a ja necu platiti jos neko vrijeme pa kad dodje sudski trosak onda cu fino uplatit samo onih 200 kn ap ce to biti moja mala satisfakcija.
fala bogu nas lauzi sustav me je naucio da NIKAD ne treba placati sudske troskovi ili troskove odvjetnika kojeg npr toplana angazira za tjeranje pravde.
Billi is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2004., 14:38   #40
Question

Quote:
Mljacko kaže:
Ako ne dođe na sud, a nema opravdanje (bolest, smrti slučaj i slučaj u familji...) onda bude još dodatno kažnjena (em što će na sud bit dovedena ko zadnji kriminalac u lisicama)
A zastara ti nije to kaj pričaš. Kaj nisi nikad čuo da sa procesi vode godinama? Postoji rok u koejm se optužba od počinjenja djela mora pokrenuti, nema ti to veze to kaj pričaš.


Niš, ja bih na tvom mjestu tražio na samome sudu poništenje procesa zbog prekoračenja ovlasti
Quote:
Mljacko kaže:
Pa kad tad je u kući i može provjeravati svoju poštu, ne? Sud je važniji od radnog mjesta, nema tu opravdanja "radim" ili "nisam kući". Ako ju se pozove mora doći.
Malo offtopic, ali....

Prije par godina bila je afera s jednim tipom koji je ubio par ljudi u prometnim nesrećama i nastavljao tako divljati. Dobio je tužbu, poziv na sud, ali nikad ga nije bilo kod 'kuće'. Dolazila je i policija ali nisu ga ulovili jer ga nije bilo, a i kad su im rekli gdje bi mogao biti ništa nisu učinili. I ništa od svega.
Sad, nije mi jasno kako se dopušta da takvi kriminalci ostaju na slobodi, a nekoga tko jednom nije kupio kartu u tramvaju se goni do posljednjeg daha?

A što se tiče zastare Hrc, to ti pali samo ako imaš vezu u najvišim krugovima
 
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:07.