Natrag   Forum.hr > Društvo > Društvene znanosti

Društvene znanosti Sociologija, antropologija, etnologija... Podforum: Jezikoslovlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.11.2012., 02:51   #61
Quote:
Zekoslawa kaže: Pogledaj post
Ako sam dobro ubrala, spominje se mentor, nije da nije. Ali s druge strane, ako se radi o diplomskom radu koji je imao gotovo istu temu kao onaj godinu prije, onda su krivi i mentor i komisija i čitavo nastavničko vijeće jer teme diplomskih radova najprije idu na sjednicu na kojoj ih se može odbiti ako ne zadovoljavaju uvjete diplomskih radova.

Recimo, moj mentor (znat će Danči i Lastan tko je) nije mi dozvolio da pišem o korpusu o kojem se već pisalo. Drugome kolegi koji piše rad iz istoga područja odbio je teorijsku temu, jer diplomski rad treba biti izvorni znanstveni rad, ne kompilacija već postojećih znanja. Dakle, odgovornost je tu svih redom, ne samo studenta koji je prepisao.
Malo preambiciozno gledaš na svrhu diplomskog rada. Svrha diplomskog, pa i magistarskog rada nije da budu izvorni znanstveni radovi. Diplomski rad treba pokazati da diplomant vlada samostalno materijom iz programa školovanja, da primjenjuje i vlada naučenim metodama iz školovanja na nekom konkretnom primjeru (tema diplomskog) i da zaslužuje akademski naziv. To je nešto posve drugo od izvornog znanstvenog rada. Naglasak kod diplomskog i magistarskog je na izvornom radu, kao demonstracijom sposobnosti dobivenom školovanjem, a ne na njegovom znanstvenom doprinosu.
Izvorni znanstveni doprinosi su potpuno druga priča. To je stvar doktorata i jedna druga tema koja sa školovanjem najčešće nema nikakve veze.
Diplomski i magistarski su vezani isključivo na nastavni program škole (faksa) i van nastavnog procesa je nevažan.

Zadnje uređivanje Lucius Artorius : 29.11.2012. at 03:07.
Lucius Artorius is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2012., 03:16   #62
Quote:
Lastan kaže: Pogledaj post
Kaj ti misliš da oni to čitaju?

Kao što rekoh: stavi u diplomski fusnotu, negdje krajem druge trećine rada, u kojoj piše da ćeš onome tko pročita tu fusnotu dati bocu šampanjca, konjaka ili čega već. Donesi bocu u torbi. Nakon obrane odnesi bocu doma.

Bio sam na prijateljičinoj obrani doktorata pred par godina.
Tri gracije iz odsječkog vrha činile su joj komisiju, a ukupno su bile pročitale manje od prvih 70 stranica. Ne samo da sam ja znao više o tom doktoratu samo iz onoga što mi je dotična prijateljica pričala nego su još postavljale pitanja za koja se studente na prvoj godini ruši na ispitu koliko su glupa i koliko neznanje osnova pokazuju.
Meni je bilo neugodno zbog njih, a radi se o nečemu što nije moje područje i o čemu ne znam mnogo više nego što mi je bilo potrebno da položim ispit.
Hoćeš reći da NE rade ono za što su plaćeni?
Lucius Artorius is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2012., 04:03   #63
Quote:
Lucius Artorius kaže: Pogledaj post
Malo preambiciozno gledaš na svrhu diplomskog rada. Svrha diplomskog, pa i magistarskog rada nije da budu izvorni znanstveni radovi. Diplomski rad treba pokazati da diplomant vlada samostalno materijom iz programa školovanja, da primjenjuje i vlada naučenim metodama iz školovanja na nekom konkretnom primjeru (tema diplomskog) i da zaslužuje akademski naziv. To je nešto posve drugo od izvornog znanstvenog rada. Naglasak kod diplomskog i magistarskog je na izvornom radu, kao demonstracijom sposobnosti dobivenom školovanjem, a ne na njegovom znanstvenom doprinosu.
Izvorni znanstveni doprinosi su potpuno druga priča. To je stvar doktorata i jedna druga tema koja sa školovanjem najčešće nema nikakve veze.
Diplomski i magistarski su vezani isključivo na nastavni program škole (faksa) i van nastavnog procesa je nevažan.
Rekoh kako to bješe s mojim mentorom i mojim radom. S obzirom na to da bolonjski studenti u međuvremenu odrađuju i završni rad, ne mislim da je takvo shvaćanje diplomskoga baš jako preambiciozno. Ne bi bilo dobro da se razlikuju tek u broju stranica, a već završni rad podrazumijeva samostalno vladanje materijom iz programa školovanja te primjenu metoda naučenih tijekom školovanja.
Zekoslawa is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2012., 09:37   #64
Quote:
Lucius Artorius kaže: Pogledaj post
Malo preambiciozno gledaš na svrhu diplomskog rada. Svrha diplomskog, pa i magistarskog rada nije da budu izvorni znanstveni radovi. Diplomski rad treba pokazati da diplomant vlada samostalno materijom iz programa školovanja, da primjenjuje i vlada naučenim metodama iz školovanja na nekom konkretnom primjeru (tema diplomskog) i da zaslužuje akademski naziv. To je nešto posve drugo od izvornog znanstvenog rada. Naglasak kod diplomskog i magistarskog je na izvornom radu, kao demonstracijom sposobnosti dobivenom školovanjem, a ne na njegovom znanstvenom doprinosu.
Izvorni znanstveni doprinosi su potpuno druga priča. To je stvar doktorata i jedna druga tema koja sa školovanjem najčešće nema nikakve veze.
Diplomski i magistarski su vezani isključivo na nastavni program škole (faksa) i van nastavnog procesa je nevažan.
Zanimljiva teza. Šteta što je neobranjiva.

Već je maturalni rad samostalni rad. Samostalno vladanje materijom i metodama nešto je što se očekuje od svakog studenta, a diplomski i daljnji radovi ne bi trebali biti kompilacije.

Quote:
Lucius Artorius kaže: Pogledaj post
Hoćeš reći da NE rade ono za što su plaćeni?
Šokantno, znam.
__________________
···•••··· That’s an easy guess. I’m clearly an annoying person and have problems with both genders. ···•••··· Soulless minion of orthodoxy ···•••···
Pušenje je ovisnost, a pušači smrde. ···•••··· Words to live by: Nie mój cyrk, nie moje małpy. ···•••··· hr.wikipedia i kriplovi ···•••··· 2D:4D = 0.863
···•••··· Detektor sarkazma, razrađen, uščuvan, svježe kalibriran, s atestom, povoljno prodajem ili mijenjam za artikl po dogovoru. ···•••···
Lastan is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2012., 12:43   #65
Quote:
Zekoslawa kaže: Pogledaj post
Rekoh kako to bješe s mojim mentorom i mojim radom. S obzirom na to da bolonjski studenti u međuvremenu odrađuju i završni rad, ne mislim da je takvo shvaćanje diplomskoga baš jako preambiciozno. Ne bi bilo dobro da se razlikuju tek u broju stranica, a već završni rad podrazumijeva samostalno vladanje materijom iz programa školovanja te primjenu metoda naučenih tijekom školovanja.
Pretpostavljam da je tvoj mentor htio da se neka tema obradi na nekom kvalitetnom nivou, preciznije akademskom nivou budućeg profesora, ali ne i nužno znanstvenika. Bez prepisivanja tuđih misli i analiza. No, to ne znači da to treba biti izvorni znanstveni rad. Ali, vjerojatno traži upotrebu znanstvenih metoda obrađenih nastavnim programom iz odgovarajućeg područja. Pogledaj šire. Recimo da se od studenata fizike ili građevine traži da im diplomski ima težinu izvornog znanstvenog rada...
Lucius Artorius is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2012., 13:01   #66
Quote:
Lastan kaže: Pogledaj post
Zanimljiva teza. Šteta što je neobranjiva.

Već je maturalni rad samostalni rad. Samostalno vladanje materijom i metodama nešto je što se očekuje od svakog studenta, a diplomski i daljnji radovi ne bi trebali biti kompilacije.


Šokantno, znam.
Slažem se. Diplomski rad je rad kojim se demonstrira studentovo znanje i vladanje metodama koje se savladavaju nastavnim programom na konkretnom primjeru (temi). To i mora biti na određenom akademskom nivou. I rad treba biti samostalan i originalan. On može rezultirati i novim znanstvenim doprinosom, ali to nije obavezni preduvjet da bi dobio prolaznu ocjenu. Težište je na savladavanju struke za dobivanje odgovarajućeg akademskog naziva, a koje uključuje baratanje znanstvenim metodama za nivo diplomskog rada.
Po definiciji diplomski i magistarski (masters) nisu originalni znanstveni radovi, odnosno ne moraju rezultirati novim znanstvenim spoznajama. Tu se zahtjeva originalnost (samostalnost) i profesionalnost. Tek doktorat MORA biti izvorni znanstveni rad.

Zadnje uređivanje Lucius Artorius : 29.11.2012. at 13:29.
Lucius Artorius is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2012., 13:46   #67
Quote:
Lucius Artorius kaže: Pogledaj post
Pretpostavljam da je tvoj mentor htio
Jebote, kako su tvoje pretpostavke dobre. Utvaraš si da znaš bolje što je njen mentor htio iako joj je izričito rekao što hoće i zašto to hoće.
Quote:
Lucius Artorius kaže: Pogledaj post
Po definiciji diplomski i magistarski (masters) nisu originalni znanstveni radovi, odnosno ne moraju rezultirati novim znanstvenim spoznajama. Tu se zahtjeva originalnost (samostalnost) i profesionalnost. Tek doktorat MORA biti izvorni znanstveni rad.
Po kojoj definiciji?
__________________
···•••··· That’s an easy guess. I’m clearly an annoying person and have problems with both genders. ···•••··· Soulless minion of orthodoxy ···•••···
Pušenje je ovisnost, a pušači smrde. ···•••··· Words to live by: Nie mój cyrk, nie moje małpy. ···•••··· hr.wikipedia i kriplovi ···•••··· 2D:4D = 0.863
···•••··· Detektor sarkazma, razrađen, uščuvan, svježe kalibriran, s atestom, povoljno prodajem ili mijenjam za artikl po dogovoru. ···•••···
Lastan is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2012., 15:40   #68
Quote:
Lucius Artorius kaže: Pogledaj post
Pretpostavljam da je tvoj mentor htio da se neka tema obradi na nekom kvalitetnom nivou, preciznije akademskom nivou budućeg profesora, ali ne i nužno znanstvenika. Bez prepisivanja tuđih misli i analiza. No, to ne znači da to treba biti izvorni znanstveni rad. Ali, vjerojatno traži upotrebu znanstvenih metoda obrađenih nastavnim programom iz odgovarajućeg područja. Pogledaj šire. Recimo da se od studenata fizike ili građevine traži da im diplomski ima težinu izvornog znanstvenog rada...
Ovo zbilja nije tema o meni i mom radu, ali da, ko što reče Lastan, valjda znam što je htio od mene i što je rekao. Kad je pak ispunjen taj i takav zadatak, a jest, rad se može objaviti u nekom od priznatijih časopisa A1 razine.

Znanstveni doprinos te vrste možda je malen i zanemariv, ali je moj i originalan.
Zekoslawa is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2012., 16:53   #69
Quote:
Zekoslawa kaže: Pogledaj post
Ovo zbilja nije tema o meni i mom radu, ali da, ko što reče Lastan, valjda znam što je htio od mene i što je rekao. Kad je pak ispunjen taj i takav zadatak, a jest, rad se može objaviti u nekom od priznatijih časopisa A1 razine.

Znanstveni doprinos te vrste možda je malen i zanemariv, ali je moj i originalan.
Sve je to divno i krasno, ali tvoj mentor malo previše brije. Diplomski rad je stručno djelo, a ne znanstveno, iako može biti i znanstveno. Dakle poželjno je da te usmjeruje prema znanstvenom djelu, ali to nije obaveza. Ako ti hoćeš napisati stručni rad, to bi ti trebalo biti omogućeno jer diplomski je prvenstveno to. Diplomski može biti kompilacija, ali ne tipa copy/paste dvadesetak odlomaka iz 3 različite knjige nego vlastitim riječima kreirani novi rad temeljen na dosad poznatom znanju. Poželjno je da se to znanje iskoristi za rješavanje nekog praktičnog problema, ali ni to nije obavezno. Bitna stvar je recimo ispravno korištenje fusnota, slika, captiona, popisa literature, grafova, tablica itd.
William Morgan is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2012., 18:23   #70
Quote:
William Morgan kaže: Pogledaj post
Bitna stvar je recimo ispravno korištenje fusnota, slika, captiona, popisa literature, grafova, tablica itd.
Je, kladim se da je Zeko imala hrpu grafova

Nije isto završni rad na elektrotehnici, romanistici, kemiji, arhitekturi. Razne struke imaju ipak neke osobitosti.

No u svakom slučaju, ako te zanima ono što studiraš, u smislu da želiš nešto novo shvatiti i naučiti, sigurno nećeš c/p i samo promijeniti font ili niti to.

Ako te ništa ne zanima a stari ti je sredio posao i treba ti samo papir onda laku noć i sretno.
__________________
Nisam lingvist! • daj Pravu šapuMa sigurno!
Daniel.N is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2012., 18:34   #71
Quote:
William Morgan kaže: Pogledaj post
Sve je to divno i krasno, ali tvoj mentor malo previše brije.
I zato ga mnogo volem. Kamo sreće da svi briju poput njega.

Quote:
Daniel.N kaže: Pogledaj post
Je, kladim se da je Zeko imala hrpu grafova
Imala sam par tablica. Inače sam tekstualac, šta ja mogu.

Quote:
Nije isto završni rad na elektrotehnici, romanistici, kemiji, arhitekturi. Razne struke imaju ipak neke osobitosti.

No u svakom slučaju, ako te zanima ono što studiraš, u smislu da želiš nešto novo shvatiti i naučiti, sigurno nećeš c/p i samo promijeniti font ili niti to.

Ako te ništa ne zanima a stari ti je sredio posao i treba ti samo papir onda laku noć i sretno.
Pa upravo o tome govorim - bolonjski studenti pišu završni rad nakon preddiplomskoga studija. Za njega je bitno da se ispuni forma u vidu citata, fusnota, grafova i čega sve ne. Diplomski rad već zahtijeva pinkicu višu razinu jer se podrazumijeva da je taj dio usvojen na prethodnoj razini.

I na koncu, upravo to - na humanističkim fakultetima prežvakavanje istih tema zbilja nije osobito plodonosno. Ne mislim stoga da su ta i takva očekivanja i brije kakve su stajale preda mnom nešto osobito ambiciozne.
Zekoslawa is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2012., 18:53   #72
Quote:
Zekoslawa kaže: Pogledaj post
I na koncu, upravo to - na humanističkim fakultetima prežvakavanje istih tema zbilja nije osobito plodonosno.
Kakve veze ima diplomski rad s plodonosnošću? Zašto neki ne bi imali iste teme ako ih baš to zanima? Nek proučavaju ono što ih zanima, samo neka ne kopipejstaju nego neka prouče materiju i samostalno napišu diplomski.
William Morgan is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2012., 18:55   #73
Quote:
Daniel.N kaže: Pogledaj post
Je, kladim se da je Zeko imala hrpu grafova

Nije isto završni rad na elektrotehnici, romanistici, kemiji, arhitekturi. Razne struke imaju ipak neke osobitosti.
Nije sad bitno da postoji svaki element od svih mogućih elemenata nego da oni koji postoje budu napravljeni kako treba.

Quote:
Daniel.N kaže: Pogledaj post
No u svakom slučaju, ako te zanima ono što studiraš, u smislu da želiš nešto novo shvatiti i naučiti, sigurno nećeš c/p i samo promijeniti font ili niti to.

Ako te ništa ne zanima a stari ti je sredio posao i treba ti samo papir onda laku noć i sretno.
Tako je.
William Morgan is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2012., 19:56   #74
Quote:
Zekoslawa kaže: Pogledaj post
Ovo zbilja nije tema o meni i mom radu, ali da, ko što reče Lastan, valjda znam što je htio od mene i što je rekao. Kad je pak ispunjen taj i takav zadatak, a jest, rad se može objaviti u nekom od priznatijih časopisa A1 razine.

Znanstveni doprinos te vrste možda je malen i zanemariv, ali je moj i originalan.
Profa je vidio potencijal, pa ste se našli na zahtjevnijoj obradi teme na obostrano zadovoljstvo.
Ti si tu pozitivan primjer. Prštiš ponosom i samopouzdanjem. Što je OK.

Profesor koji dozvoljava copy/paste ne radi svoj posao kako treba. Kao i komisija sastavljena od nečitača diplomskog. Ima li tu sankcija?

Tema je akademski, a u ovom slučaju i profesionalni integritet koji ova gospoda profesori nemaju.
Lucius Artorius is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2012., 19:57   #75
Quote:
Lucius Artorius kaže: Pogledaj post
Pretpostavljam da je tvoj mentor htio da se neka tema obradi na nekom kvalitetnom nivou, preciznije akademskom nivou budućeg profesora, ali ne i nužno znanstvenika. Bez prepisivanja tuđih misli i analiza. No, to ne znači da to treba biti izvorni znanstveni rad. Ali, vjerojatno traži upotrebu znanstvenih metoda obrađenih nastavnim programom iz odgovarajućeg područja. Pogledaj šire. Recimo da se od studenata fizike ili građevine traži da im diplomski ima težinu izvornog znanstvenog rada...
Lijepo je da si spomenuo fiziku, jer upravo na tom primjeru se može dokazati da lupetaš.
Diplomski radovi na fizici u Zagrebu su u pravilu rezultat originalnog znanstvenog istraživanja, a ne "kompilacije postojećeg znanja". Naravno, to ne znači da se radi o ne znam kako kvalitetnoj znanosti koju je moguće objaviti u časopisu (iako se i to često događa), ali istraživanje je i originalno je. Nije kompilacija.

Prilikom istraživanja za diplomski proveo sam skoro pet mjeseci u jednom od svjetskih centara fizike radeći na cutting-edge znanosti, i baš mi je drago kad me jedna šupčina poput Karamarka pouči da su to samo kompilacije.
JPK is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2012., 23:01   #76
Quote:
JPK kaže: Pogledaj post
Lijepo je da si spomenuo fiziku, jer upravo na tom primjeru se može dokazati da lupetaš.
Diplomski radovi na fizici u Zagrebu su u pravilu rezultat originalnog znanstvenog istraživanja, a ne "kompilacije postojećeg znanja". Naravno, to ne znači da se radi o ne znam kako kvalitetnoj znanosti koju je moguće objaviti u časopisu (iako se i to često događa), ali istraživanje je i originalno je. Nije kompilacija.

Prilikom istraživanja za diplomski proveo sam skoro pet mjeseci u jednom od svjetskih centara fizike radeći na cutting-edge znanosti, i baš mi je drago kad me jedna šupčina poput Karamarka pouči da su to samo kompilacije.
Nastavnim planom predviđen boravak za izradu diplomskog rada na cutting-edge svjetskom centru fizike u trajanju skoro pet mjeseci? Na trošak poreznih obveznika? Ne. Sam si to platio. Ako nisi, odmah idem Liniću. Bacanje novaca za školovanje profesora fizike za osnovnu školu u nekoj Hrvatskoj provinciji.

Ništa nije u koliziji s onime što sam napisao. I moj diplomski je bio istraživački, sam sa ga napisao i koristio sam znanstvene metode koje sam naučio na faksu. Ali nemam iluziju da je to neka velika znanost.

Zadnje uređivanje Lucius Artorius : 29.11.2012. at 23:07.
Lucius Artorius is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2012., 23:10   #77
Quote:
Lucius Artorius kaže: Pogledaj post
Nastavnim planom predviđen boravak za izradu diplomskog rada na cutting-edge svjetskom centru fizike u trajanju skoro pet mjeseci? Na trošak poreznih obveznika? Ne. Sam si to platio. Ako nisi, odmah idem Liniću. Bacanje novaca za školovanje profesora fizike za osnovnu školu u nekoj Hrvatskoj provinciji.
Majko mila.
Logika. Smisao. Pismenost. Ničega nema.
__________________
···•••··· That’s an easy guess. I’m clearly an annoying person and have problems with both genders. ···•••··· Soulless minion of orthodoxy ···•••···
Pušenje je ovisnost, a pušači smrde. ···•••··· Words to live by: Nie mój cyrk, nie moje małpy. ···•••··· hr.wikipedia i kriplovi ···•••··· 2D:4D = 0.863
···•••··· Detektor sarkazma, razrađen, uščuvan, svježe kalibriran, s atestom, povoljno prodajem ili mijenjam za artikl po dogovoru. ···•••···
Lastan is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2012., 23:41   #78
Quote:
Lucius Artorius kaže: Pogledaj post
Nastavnim planom predviđen boravak za izradu diplomskog rada na cutting-edge svjetskom centru fizike u trajanju skoro pet mjeseci? Na trošak poreznih obveznika? Ne. Sam si to platio. Ako nisi, odmah idem Liniću. Bacanje novaca za školovanje profesora fizike za osnovnu školu u nekoj Hrvatskoj provinciji.

Ništa nije u koliziji s onime što sam napisao. I moj diplomski je bio istraživački, sam sa ga napisao i koristio sam znanstvene metode koje sam naučio na faksu. Ali nemam iluziju da je to neka velika znanost.
I meni su porezni obveznici bacili u škrabicu za jedan kraći boravak te prikupljanje materijala. Doduše, na ovim prostorima i u jednom ovdašnjem institutu. Da, u svrhu istraživanja za diplomski rad. I ne, nisu financirali provincijsku profesoricu hrvatskoga (jer profesorica ionako nisam), već potencijalnog znanstvenika koji ima dovoljno zanimljivu temu da za nju postoji interes. Odnosno, čak nisu financirali ni znanstvenika, nego njegovu temu. U idealnim uvjetima, naime, poreznim je obveznicima bitno da se zanimljive teme obrađuju.

Ja rekoh da je moj dopirinos malen i neznatan, Janko pak da se uglavnom ne radi o ne znam kakvoj kvalitetnoj znanosti, pa ne znam gdje je itko od nas dvoje rekao da se radi o "nekoj velikoj znanosti" (ako se znanost uopće mjeri i to u tim terminima).
Zekoslawa is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2012., 23:47   #79
Quote:
Lastan kaže: Pogledaj post
Majko mila.
Logika. Smisao. Pismenost. Ničega nema.
Imaš problema s kognitivnim sposobnostima?

Lucius Artorius is offline  
Odgovori s citatom Received Warning
Old 30.11.2012., 00:05   #80
Quote:
Zekoslawa kaže: Pogledaj post
I meni su porezni obveznici bacili u škrabicu za jedan kraći boravak te prikupljanje materijala. Doduše, na ovim prostorima i u jednom ovdašnjem institutu. Da, u svrhu istraživanja za diplomski rad. I ne, nisu financirali provincijsku profesoricu hrvatskoga (jer profesorica ionako nisam), već potencijalnog znanstvenika koji ima dovoljno zanimljivu temu da za nju postoji interes. Odnosno, čak nisu financirali ni znanstvenika, nego njegovu temu. U idealnim uvjetima, naime, poreznim je obveznicima bitno da se zanimljive teme obrađuju.

Ja rekoh da je moj dopirinos malen i neznatan, Janko pak da se uglavnom ne radi o ne znam kakvoj kvalitetnoj znanosti, pa ne znam gdje je itko od nas dvoje rekao da se radi o "nekoj velikoj znanosti" (ako se znanost uopće mjeri i to u tim terminima).
Tako se i financira znanost kod nas. Po temama. Ako ti tema ide i netko je želi financirati, nastavi.
Vas dvoje ste valjda pripremljeni za možebitni znanstveni rad. I to je O.K. To je bila i Vaša želja koju ste pokazali izborom teme za diplomski, a povezano sa zainteresiranim profesorom. Mogli ste izabrati i neku drugu temu kod nekog drugog profesora, a koja ne bi bila toliko znanstvena. I tada bi isto diplomirali. Bitno je da ste samostalno (po uputama mentora) napisali rad koji je u okviru nastavnog programa.
Lucius Artorius is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:29.