Natrag   Forum.hr > Društvo > Prirodne znanosti > Astronomija i astrofizika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.08.2013., 21:46   #1
Dokumentarci o svemiru

Evo, pošto vidim da vas dosta postavlja konkretna pitanja, a odgovori vas baš uvijek i nezadovoljavaju, postavit ću link na dokumentarce sa titlovima o Svemiru.

Radi se o 1. sezoni Kroz Svemir sa Sepehnom Hawkingom.

Na istom portalu naći ćete još dosta dobrih i kvalitetnih dokumentaraca o Svemiru.

Nadam se da ćete naći odgovore na sve što vas zanima.

Pozz.
carsigmulac is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2013., 22:56   #2
Još malo konkretnog znanja o Svemiru na portalu zvjezdarnica.com
carsigmulac is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2013., 23:04   #3
Na linku "Andromeda" možete preslušati arhiv emisija o Svemiru u kojoj gostuju i na pitanja slušatelja odgovaraju znanstvenici i astronomi koji su ujdeno i voditelji zvjezdarnica u Višnjanu i Zagrebu.
carsigmulac is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2013., 23:29   #4
"Većina Svemira nedostaje"
carsigmulac is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2013., 07:53   #5
National Geographic: Journey to the Edge of the Universe

Universe [season 1]
Universe [season 2]
chipy is the best is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2013., 15:05   #6
- Through the Wormhole (with Morgan Freeman)
- Cosmos (by Carl Sagan)
- Stephen Hawking's Universe
- Stephen Hawking's Grand Design
- How the Universe Works
__________________
Adorkable.
pčelica88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2013., 12:24   #7
BBC Horizon - Seeing Stars

Citiram opis sa stranica:

All over the world, the latest era of astronomers tend to be looking for essentially the most secret materials in the whole world. They want to explore the things that are still hidden. In this BBC Horizon documentary film it is interesting to see that how the human beings are making efforts to open the new horizons for other fellow beings. For example, little stars, black holes and perhaps other kinds of everyday living. They’ve developed a stunning and completely new group of great telescopes that make sure to reword the tale of all the heavens.

This video depicts the stunning story about the the males and females that are driving the limitations of scientific disciplines as well as engineering in certain severe surroundings on the planet. But the most interesting thing in this BBC Horizon documentary film is that no-one can tell the things exactly they will discover out there. They just hope that some unseen things will be discovered and the scientific development will make some sense. All the existing stars were something like impossible before the discovery.
Astrobobo is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2013., 04:10   #8
natgeotv - Evacuate Earth

Dokumentarni film koji u sat i pol pokazuje koje bi to opasnosti snašle Zemlju ako bi se neutronska zvijezda približila solarnom sustavu.

Rješenje: sagraditi interstelarni brod na nuklearni pogon, i njime prenijeti primjerke naše vrste u neki udaljeni zvjezdani sustav. Iako dokumentarni film ne prikazuje nikakve napredne koncepte, tipa warp, samoreplicirajuće nanosonde, dobro objašnjava postojeće tehnologije pomoću kojih bi mogli izvršiti misiju.
Marian Oden is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2013., 00:12   #9
BBC Horizon: Swallowed By A Black Hole

Ne znam ni što reći o njemu, idem ga prvo pogledati. No, unaprijed moram priznati da se ovaj najnoviji BBC-ev dokumentarac pokazao kao pravo osvježenje, među jednim te istim stvarima koje se već godinama vrte na tv-u...
Marian Oden is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2013., 10:37   #10
Quote:
Marian Oden kaže: Pogledaj post
Ne znam ni što reći o njemu, idem ga prvo pogledati. No, unaprijed moram priznati da se ovaj najnoviji BBC-ev dokumentarac pokazao kao pravo osvježenje, među jednim te istim stvarima koje se već godinama vrte na tv-u...
Nisam ni ja gledao, ali čini se super!
Astrobobo is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2013., 23:35   #11
Meni je jako dobar dokumentarac How the Universe Works.
Through the Wormhole i Journey to the Edge of the Universe isto dosta dobri.
kvark01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2013., 22:11   #12
Quote:
carsigmulac kaže: Pogledaj post
Evo, pošto vidim da vas dosta postavlja konkretna pitanja, a odgovori vas baš uvijek i nezadovoljavaju, postavit ću link na dokumentarce sa titlovima o Svemiru.

Radi se o 1. sezoni Kroz Svemir sa Sepehnom Hawkingom.

Na istom portalu naći ćete još dosta dobrih i kvalitetnih dokumentaraca o Svemiru.

Nadam se da ćete naći odgovore na sve što vas zanima.

Pozz.
Super link,hvala
Misterxy is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2014., 18:04   #13

Cosmos: A SpaceTime Odyssey
gricko80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2014., 19:35   #14
taj novi po licenci Carla Sagana sam gledo i jako se razočarao...dosta je ofrlji...nije temeljit, cretići su potpuno nepotrebni...
u stvari- možda je to serijal za mlađu publiku.

za razliku od toga Through the Wormhole i The Universe su fenomenalni - sve lijepo i temeljito objašnjeno...

EDIT - imam jedan dokumentarac iz 1992 emitiran na HTVu "Galactic odyssey" NHK produkcija (dakle japanski, ali govornici su ameri naravno) i snimao sam ga na VHS pa kasnije prebacio na DVD, bilo je 9 epizoda, no ja sam propustio jednu i naravno ne mogu je više naći.
S današnjeg gledišta djeluje dosta po jednostavljeno ali ipak temeljito objašnjeno kad se uzmu u obzir ondašnja saznanja o Svemiru. Kompjuterska grafika u svojim začecima (iako je NHK to napravio odlično- japanci, ipak je onda sve jasno)
Sve u svemu vrlo dobar doc!!

možda ga dignem na YT!

prije jedno 10tak godina sam sa satelita snimao serijal Solar Empire - o našem sistemu i svakoj planeti posebno - vrlo dobro!!
__________________
američka serija "Ancient aliens" prikazuje ljudsku civilizaciju u povijesti na puno realniji način od sekte zvana Crkva - preporuka za pogledati!!!

Zadnje uređivanje lampion : 30.08.2014. at 19:42.
lampion is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2014., 20:11   #15
Quote:
lampion kaže: Pogledaj post
EDIT - imam jedan dokumentarac iz 1992 emitiran na HTVu "Galactic odyssey" !
Sjećam se tog dokumentarca i već sam ga tražil po youtubu, ali ga nema. Tak da ak je ikako moguće, uplodaj, stvarno bih ga volio ponovno pogledati
__________________
"Some things are too hot to touch
The human mind can only stand so much"

- Bob Dylan
Johnny B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2014., 20:53   #16
evo daću si truda, al video zapis i nije nešto (VHS - 240i) no za CRT TV je OK
__________________
američka serija "Ancient aliens" prikazuje ljudsku civilizaciju u povijesti na puno realniji način od sekte zvana Crkva - preporuka za pogledati!!!
lampion is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2014., 11:20   #17
e da, imam još jedan emitiran na HTVu prije 12tak godina...
"digitalna enciklopedija svemira" - vrlo dobro!!! no nema ga na netu...probaću ga prebaciti u mp4 pa stavit na YT

pa sa satelita serijal "Universe" - 5-6 epizoda o svemu i svačemu, nešto kao "The Universe" ali u manjem obliku.

nekad je HRT znao dat kvalitetne dokumentarce o Svemiru...a pod zadnje ništa...al bitno da ima sapunjara, sinjske alke i emisija o kuvanju....
__________________
američka serija "Ancient aliens" prikazuje ljudsku civilizaciju u povijesti na puno realniji način od sekte zvana Crkva - preporuka za pogledati!!!
lampion is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2014., 18:55   #18
Quote:
lampion kaže: Pogledaj post
...nekad je HRT znao dat kvalitetne dokumentarce o Svemiru...a pod zadnje ništa...al bitno da ima sapunjara, sinjske alke i emisija o kuvanju....
Tužno ali istinito

btw. meni je dobar i The Elegant Univers rađen prema istoimenoj knjizi Briana Greena
__________________
"Some things are too hot to touch
The human mind can only stand so much"

- Bob Dylan
Johnny B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2014., 20:46   #19
EDIT - evo prve tri epke A Galactic Odyssey

epka 4
__________________
američka serija "Ancient aliens" prikazuje ljudsku civilizaciju u povijesti na puno realniji način od sekte zvana Crkva - preporuka za pogledati!!!

Zadnje uređivanje lampion : 31.08.2014. at 22:01.
lampion is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2014., 18:56   #20
ostale epizode:

5, 6, 7, 9

dakle fali mi 8 epizoda, ako neko naiđe linkajte mi!!

uskoro ide i doks "Digitalna enciklopedija svemira"!!
__________________
američka serija "Ancient aliens" prikazuje ljudsku civilizaciju u povijesti na puno realniji način od sekte zvana Crkva - preporuka za pogledati!!!
lampion is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:33.