Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Vojna povijest i tehnologija

Vojna povijest i tehnologija Od praćke do ratova zvijezda.

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.03.2016., 15:37   #1
Shenyang J 11 - budućnost HRZ-a



Cijena $10 mil po komadu.

Dakle, za $80 mil dobivamo 8 komada

Dvomotorac, mach 2,3
domet - 3,5 k km
podvjesnih točaka - 10
nosi između ostalog i R-77 rakete (BVR)

Radar - NIIP Tikhomirov N001VE > ako ima neki znalac da objasni o kakvom je radaru riječ.

Cijena je zaista prava sitnica, a zrakoplovi ganc novi.
Knosos is offline  
Old 13.03.2016., 15:47   #2
zaboravljaš politički dio u toj cijeloj prići kao prvo, kao drugo nama treba multirole avion i po mnogo čemu jednomotorac nam više odgovara.i osim toga je sam i dalje skeptičan o kvaliteti možda imam predrasude ali možda ih imam s razlogom. vjeruj mi ako u kini padne avion zbog tehničkih nedostataka to neće doći do medija nikako...
i da imamo već temu o tome, mogao si staviti ideju tamo
Mathasar is offline  
Old 13.03.2016., 15:51   #3
10 milijuna??!! Kako da ne...
markantun is offline  
Old 13.03.2016., 15:56   #4
od toga naravno ništa ali postoji nešto drugo što bi hrvatsku vojnu moć povećala 5 puta, barem kad su balkanski plemenski scenariji u pitanju.....

https://www.youtube.com/watch?v=q6zYXr5JZ8Q

košta kao kikiriki, i nitko nema šta da prigovara....
dk1 is offline  
Old 13.03.2016., 16:22   #5
Quote:
Mathasar kaže: Pogledaj post
zaboravljaš politički dio u toj cijeloj prići kao prvo, kao drugo nama treba multirole avion i po mnogo čemu jednomotorac nam više odgovara.i osim toga je sam i dalje skeptičan o kvaliteti možda imam predrasude ali možda ih imam s razlogom. vjeruj mi ako u kini padne avion zbog tehničkih nedostataka to neće doći do medija nikako...
i da imamo već temu o tome, mogao si staviti ideju tamo
Kakav politički dio? Ako nam mogu ponuditi zrakoplove jednake kvalitete za iste pare tim bolje. Ako ne mogu, nemaju što reći.

Za skeptike - da, zrakoplov košta slovom i brojkom 10 milji dolara.
Knosos is offline  
Old 13.03.2016., 16:24   #6
Quote:
dk1 kaže: Pogledaj post
od toga naravno ništa ali postoji nešto drugo što bi hrvatsku vojnu moć povećala 5 puta, barem kad su balkanski plemenski scenariji u pitanju.....

https://www.youtube.com/watch?v=q6zYXr5JZ8Q

košta kao kikiriki, i nitko nema šta da prigovara....
Dakle tema je Shenyang, a ne dronovi.

Itekako ima opravdanog razloga za očekivati da će se barem razmotriti opcija nabavke J 11.
Knosos is offline  
Old 13.03.2016., 17:17   #7
Cijena 10 mil € je cijena proizvodnej zrakoplova (materijal i radnici) to je cijena koju placa Kina tvornici... Mi kad bism oga kupovali morali bismo platiti konverziju na zapadno kompaktibilne sustave, obuku, infrastrukturu, sat leta je astronomski visok, odrzavanej je skupo... tu gledamo u cijenu od 60-70 mil€ po avionu za samo ga dovesti u Hrvatsku
__________________
Death in flight when the Eagle screams, and the boom shakes down from the edge of my wings.
Fullback is offline  
Old 13.03.2016., 17:20   #8
Koliko je održavanje takvog aviona?

politički dio se odnosi na to da je vojska produžena ruka politike, i u slučaju političkih sukoba, sankcija i sl. nama se dogodi da nemožemo nabaviti rezervne dijelove, naoružanje i vršiti modernizaciju sustava. šta možemo, prodati ciganima pod aluminij.
evo ti sada situacije oko francuskih brodova koji su već napravljeni za rusiju, pa kak je izbilo sranje sa ukrajinom uvedene su sankcije na vojnu tehnologiju projekt je propao, srećom da će te brodove kupiti egipat koji je pak više manje neutralna zemlja, i koristi i rusku i zapadnu tehniku,kao i većina takvih zemalja, baš zbog toga ako ti jedna strana uvede sankcije bar imaš 50% logistike koja funkcionira. a sad zamisli u jednom ratnom sukobu koliko avioni ostvaruju sati naleta, koliko raketa troše koliko im dijelova treba, a ti si pod sankcijama i nemožeš doći do toga!
Mathasar is offline  
Old 13.03.2016., 17:24   #9
Ako vec mastate o kinseskom dvomotorcu odna bar mastajte o AIDC F-CK-1 Ching-kuo koji je kopija F-18 i moze doci NATO kompatibilan
__________________
Death in flight when the Eagle screams, and the boom shakes down from the edge of my wings.
Fullback is offline  
Old 13.03.2016., 17:30   #10
Quote:
Knosos kaže: Pogledaj post
Dakle tema je Shenyang, a ne dronovi.

Itekako ima opravdanog razloga za očekivati da će se barem razmotriti opcija nabavke J 11.
dakle, ti pričaš o zrakoplovu kojeg kinezi još nisu prodali nikome ( možda ga i ne prodaju), nabavkom kojeg bi ozbiljno poremetili odnose i sa amerikom i sa rusijom.... (a i da nam ga poklone nemamo novaca za letenje i održavanje)


ja pričam o zrakoplovu kojeg si možemo priuštiti, kojeg su kinezi spremni prodati i za kojeg nam nitko ne može prigovarati....
dk1 is offline  
Old 13.03.2016., 17:50   #11
Quote:
Knosos kaže: Pogledaj post


Cijena $10 mil po komadu.

Dakle, za $80 mil dobivamo 8 komada

Dvomotorac, mach 2,3
domet - 3,5 k km
podvjesnih točaka - 10
nosi između ostalog i R-77 rakete (BVR)

Radar - NIIP Tikhomirov N001VE > ako ima neki znalac da objasni o kakvom je radaru riječ.

Cijena je zaista prava sitnica, a zrakoplovi ganc novi.
Cijena nije 10 nego 35 milijuna po komadu, tj za izvoz bi bila negdje oko 50 milijuna dolara, ako bi Rusi uopce i dozvolili izvoz.

Naša buducnost je Kfir-B60
__________________
Ja sam disleksičan!
darkwood is offline  
Old 13.03.2016., 18:01   #12
ovo da smo veličine bivše Juge možda bi nam odgovarao, ovako...Šta bi mi s njime? Premašuje naše potrebe, ....Dajte....
markantun is offline  
Old 13.03.2016., 18:50   #13
nisam za ovaj al jesam za J10
ak ga uzmemo možemo komotno glumit agresora na vježbama
dobro nama, kinezima a i NATOu
JoZ@ is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:42.