Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.07.2016., 12:08   #41
Ovo kao da čitam nekakve bajke, nikakve realnosti nema, onda je po meni i sama ova tema besmislena. Da krenem:

- Mnogi kao da zaboravljaju, ili tada nisu imali pojma - glavno i osnovno sud u Haagu koji Srbiju nije proglasio krivom. Po toj presudi mi nemamo nikakvo pravo od njih tražiti odštete. Sud je odbio tužbe i jedne i druge strane. Obrazloženje koliko sam zapamtio tada mojim riječima:

- Odbili su i jednu i drugu stranu jer su smatrali kada bi bilo koju od tih dviju prihvatili, da bi jedna strana bila nezadovoljna presudom i da bi se ponovo žalila. Zato jer:

- Hrvatska traži odštete za domovinski rat

- Ali Srbija tvrdi da onda i oni imaju pravo i da se njima treba najprije platiti odštete za drugi svjetski rat koji su već prije tražili ( Jasenovac i ostalo ) i odštete oštećenima za "Oluju" u domovinskom ratu kojima su porušena i oteta pokretna i nepokretna imovina.

- Kako su smatrali da i jedni i drugi su "oštećeni", a nitko nikome ništa nije platio, odbili su i Hrvatsku i Srbiju, s obrazloženjem da Sud se neće mješati u to i savjetovali da se Hrvatska i Srbija, ako postoji sama volja za to - same dogovore i sporazume o pitanju i podmirivanju ratne odštete. Sud se ogradio i zapečatio stvar.

Toliko.
__________________
Shadow of death-Yusuf Güzey
DJ_Bobo is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2016., 16:10   #42
Praktički Vam rade uslugu. Učite od drugih. Mi od kada smo ušli u Eu stojimo na mjestu. Zapravo sada nam je još gore nego prije jer sada ovi koji su mogli su pobijegli, a ostali gledaju kako nam se Slavonija prodaje u tuđe ruke, kako je Konzum otišao. Sve naše firme bježe u Srbiju. Samo da nije eu. Sve nam rasprodali i stranci zaokupirali sve.

Na more naši niti ne dolaze. Sve preplavili Slovenci željni mora i Njemci i ostali. Na vjestima gledamo kako će upravo ti stranci imati više prava i šanse da dobiju posao, a ne građani RH O.O??

Gledaj Grčku. Bila je među top 5, a gdje je sada? U pm.

Učite od nas. Eu nije obećana zemlja to je klaonica.

Jedina stvar koju bi dobili jest otvorene granice. Slobodno kretanje i zaposlenje u državama Eu.

Nije i riješenje da svi odemo iz hr npr i šta praznu ostavimo za bogatune. Kao i Siriju što su planirano sada očistili za te iste bogatune.

Budućnost je na nama mladih i smatram da eu nije riješenje. Sve zemlje bi trebale napredovati, a ne da samo Švicarska, Irska, Njemačka i Austrija budu ok, a ostale klimave. Kakav im je to režim.

Ne treba Vam eu. Proizvodite više od nas i imate sve Vaše, dok mi od ulaska u eu nemamo ništa. Čak jedemo i paradajz iz Brazila, a Vaši građani jedu sve prirodno made in Serbia.

Što bi se promijenilo sem onoga što sam spomenula?? Pa ti da želiš i imaš para možeš otići živjeti u Njem npr. Treba ti stan i posao i to je to.

Kada bi Vam rekli da je mozak aplikacija, možda bi ga onda počeli koristiti. Razmislite malo? Ne kočimo Vas bzvz.







Poslano sa mog GT-I9301I koristeći Tapatalk
manekenka25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2016., 14:56   #43
Quote:
DJ_Bobo kaže: Pogledaj post
Ovo kao da čitam nekakve bajke, nikakve realnosti nema, onda je po meni i sama ova tema besmislena. Da krenem:



- Mnogi kao da zaboravljaju, ili tada nisu imali pojma - glavno i osnovno sud u Haagu koji Srbiju nije proglasio krivom. Po toj presudi mi nemamo nikakvo pravo od njih tražiti odštete. Sud je odbio tužbe i jedne i druge strane. Obrazloženje koliko sam zapamtio tada mojim riječima:



- Odbili su i jednu i drugu stranu jer su smatrali kada bi bilo koju od tih dviju prihvatili, da bi jedna strana bila nezadovoljna presudom i da bi se ponovo žalila. Zato jer:



- Hrvatska traži odštete za domovinski rat



- Ali Srbija tvrdi da onda i oni imaju pravo i da se njima treba najprije platiti odštete za drugi svjetski rat koji su već prije tražili ( Jasenovac i ostalo ) i odštete oštećenima za "Oluju" u domovinskom ratu kojima su porušena i oteta pokretna i nepokretna imovina.



- Kako su smatrali da i jedni i drugi su "oštećeni", a nitko nikome ništa nije platio, odbili su i Hrvatsku i Srbiju, s obrazloženjem da Sud se neće mješati u to i savjetovali da se Hrvatska i Srbija, ako postoji sama volja za to - same dogovore i sporazume o pitanju i podmirivanju ratne odštete. Sud se ogradio i zapečatio stvar.



Toliko.


Kad si već zaglibio u WW2, gdje je odšteta koju treba platiti Srbija, za sve što je pobijeno i spaljeno van Srbije u ime srpskog kralja?
Također, kakve veze ima Srbija sa objektima u Hrvatskoj da se njoj isplaćuje ratna odšteta za Oluju?
Nije valjda da je još uvijek sve istočno od VKK Srbija?
cave troll is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2016., 15:04   #44
Quote:
denacifikator kaže: Pogledaj post
Hrvatska nikada neće tužiti Srbiju za ratnu odštetu niti bi dobila spor iz prostog razloga što zapadne sile to ne žele, a pravno je vrlo komplikovano pošto je ova Srbija naslednica federalne jedinice Srbije a ne SFRJ. Dakle, pravno gledajući, Srbija u teoriji nije učestvovala u tom ratu. U praksi jeste bila umešana u njega, ali u teoriji nije jer se nominalno vodila kao federalna jedinica, baš kao i Crna Gora. Čak, Hrvatska bi mogla od CG tražiti isto ono što i od Srbije.

Novonastala Republika Kosovo je pokušala da pripremi tužbu i zatraži odštetu od Srbije, ali su momentalno ućutkani od EU da na to ni ne pomišljaju. Na Kosovu je bilo daleko veće stradanje, daleko više objekata srušeno i što je najbitnije - u kosovskom ratu Srbija jeste učestvovala otvoreno i javno pod svojim imenom i prezimenom. Rat u HR je bio mila maca i običan "šumski požar" naspram užasnog rata na Kosovu, gde je proterano oko 800000 Albanaca, 100000 Srba i oko 100000 ostalih. Na Kosovu su snage SRJ i Srbije upadale ljudima u kuće, imovinu palili i vadili tablice sa kola kako bi se uništila svaka identifikacija. To je slično, ali u daleko manjoj meri radila i OVK. U žargonu se kaže da je Kosovo spaljena zemlja. To su nezamislive pare. Na Kosovu je bilo "10 Vukovara".

O Bosni i da ne govorim!

Prema tome, ako Kosovo i Bosna ne smeju i ne mogu ništa da učine po pitanju odštete, pogotovo neće Hrvatska. Moral je jedno, a politika i pravo nešto sasvim deseto.
Čak i kada bi zapad dozvolio Hrvatskoj i Kosovu da tuže Srbiju za odštetu, sud bi sasvim sigurno oslobodio Srbiju zbog nominalnih stvari. A čak i kada bi sud okrivio Srbiju, Srbija nikada ne bi isplatila ni cent. Srbija bi pre odustala od EU (čak i sada su velike šanse da odustane) nego da išta plati. Pre svega jer para nema. Plaćanje bilo kakve odštete bilo kome bi u ovom momentu građane Srbije dovela do toga da jedu korenje, penzija ne bi bilo i sl. Tako da je jalovo celo to kukanje za ratnu odštetu. Lično mislim da je Srbija najveći krivac za rat i zločine, treba da prizna krivicu i da se izvini i pokaže kajanje, ali na pare zaboravite. Ni jedan jedini cent. Tužno ali je tako. Svet je nepravedan i tu su jasne stvari.


Da.
Moral je jedno, a politika drugo.
Ovo prvo kad vas očito ne postoji, kada niste sposobni ni za simbolične poteze i niste evolurali dalje od "neka ustaše oplakuju svoje žrtve, a mi ćemo naše".
No, kad je gusto, onda ide pomagajte komšije, ljudi nam se dave u Obrenovcu.
U 20 godina niste napravili ništa kako bi ukazali na minimalno prihvaćanje odgovornosti, a bila je dovoljna samo jedna simbolična gesta.
Uglavnom, i dalje se ponosni na vaš novosadski korpus koji je širio ljubav prema zapadu.
cave troll is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2016., 15:10   #45
Quote:
dk1 kaže: Pogledaj post
novosadskog korpusa jna ili novosadskog korpusa vojske srbije?



koliko je vukovarskih kuća porušio života panić a koliko goran hadžić?



hoće li se šteta od zrakoplovstva naplatiti od brodsko posavske županije budući da je jurjević ipak njihov?


Aha, iza novosadskog korpusa stajala je cijela Juga, pa čak i mi Hrvati.
Kako ti se da pisati ove gornje besmislice?
I da, Života Panić je porušio Vukovar jer je on raspolagao artiljerijom i oklopnim divizijama. Kakav jebeni Hadžić?
Teza kako je Jurjević njihov, tj. brodsko-posavski ne treba ni komentirati.
cave troll is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2016., 15:16   #46
Quote:
phanatique kaže: Pogledaj post
Jel to generalizujes sve Srbe da su ovakvi i onakvi ili pricas o odlukma Vlade Srbije? Posto ne znam koliko ti je jasno da na takve stvari narod nema nikakav uticaj (kao sto nije imao ni narod u CG), vec iskljucivo vlast, pa je ovo vredjanje citavog naroda nista vise od novog tvog sovinistickog ispada. Ok, ruku na srce, narod verovatno ne bi izglasao odstetu, ali budi siguran da ne bi ni u CG.
Inace evo ja se licno slazem da je Srbija zaista trebala pokazati nekakav gest dobre volje, ali ko mene pita? Ko bi tebe pitao i sta bi ti uradio? Ah da, ti bi sigurno organizovao nekakav miting na trgu ili delio flajere.


Sent from my iPhone using Tapatalk


Jebe mi se za vladu Srbije.
Navedi mi što su napravili građani Srbije u ovih 20 godina?
Jeste li skupili barem 5 šlepera cigli?
Jeste k moj. Jebe se vama, kao što vam se jebalo 1991. Bitno je bilo izbjeći poziv za ratište, a to da li će se eksterminirati i zadnji "ustaša" nije bio vaš problem.
Dakle, simbolični potezi nula bodova, a spominjanje ratne odštete, hop, svi na zadnje noge.
Loše je to.
cave troll is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2016., 15:22   #47
Quote:
cave troll kaže: Pogledaj post
Kad si već zaglibio u WW2, gdje je odšteta koju treba platiti Srbija, za sve što je pobijeno i spaljeno van Srbije u ime srpskog kralja?

Jugoslovenski kralj valjda?
Srpski je bio kolko i Hrvatski i Slovenski.
strogoff is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2016., 00:09   #48
Quote:
cave troll kaže: Pogledaj post
Jebe mi se za vladu Srbije.
Navedi mi što su napravili građani Srbije u ovih 20 godina?
Jeste li skupili barem 5 šlepera cigli?
Jeste k moj. Jebe se vama, kao što vam se jebalo 1991. Bitno je bilo izbjeći poziv za ratište, a to da li će se eksterminirati i zadnji "ustaša" nije bio vaš problem.
Dakle, simbolični potezi nula bodova, a spominjanje ratne odštete, hop, svi na zadnje noge.
Loše je to.


Da, to si u pravu i meni licno se jebe za Vukovar jer ja licno nemam nista sa tim gradom. Niti sam ikada bio tamo, niti sam ga napadao i granatirao. Isto kao i bilo koji clan moje porodice. Tako da nemam nikakvu moralnu i ljudsku obavezu prema tom gradu i uopste Hrvatskoj.
Cuj simbolicni potezi? Da, evo poslacu po ciglu i Nemcima i Italijanima jer sigurno ima neki Nemac ili Italijan kome je pre 70ak godina neki Srbin nesto sjebao. Kad bolje razmislim poslacu po ciglu i Madjaru, Bugarinu, Austrijancu, pa cak i Turcinu.


Sent from my iPhone using Tapatalk
phanatique is online now  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2016., 21:32   #49
Mene je sramota ako u Europsku Uniju može ući država koja je od preko 200 država svijeta jedna od najekstremičnijih i po rezultatim anajgorih zemalja koja u neki zajednicu može ući. Država koja ne priznaje Oluju i Bljesak kao legitimne pokrete oslobođenja, koja ne priznaje genocid u Vukovaru, Srebrenici i na mnogim drugim mjestima (što se vidjelo i sad u BiH), koja ne priznaje prava manjina, koja ne priznaje čak ni da je vršila agresiju na druge države jednostavno ne zaslužuje biti dio Europske Unije. Ako takva država zaslužuje u Europsku Uniju, onda me sramota što smo mi tamo i smatram da trebamo izaći, jer me takve Europe sramota.

Ja se slažem ima ljudi koji s ratom nemaju veze, kojima ni obitelj nije sudjelovala i oni samo žele dalje. Ali suočite se s činjenicom, mi smo se borili protiv Ustaša, Partizana, Četnika i WW2 i pobijedili, a vi se protiv svojih niste i još vam u državi vlada kaos, a te vam frakcije drže i vlast. Takva država bez obzira što vi imate pozitivne namjere ima gotovo većinu i vi ste u vlastitoj državi manjina koji osuđujete sve zločine.

Ja znam da želite naprijed, ali država u kojoj živite trenutno ne zaslužuje u EU po apsolutno ničemu, a pogotovo ne moralo i dok se direktno cijela država ne izjasni pred svijetom i prizna da je odšteta moralna stvar (bez obzira ima li novca ili nema) i bez obzira kako bi se kompenzacija napravila, takva država ne može i ne bi smjela u Europu. Kad uspostavite red i moral u svojoj državi onda će svijet znati da ste uspjeli.

Ali čak i nakon toga čeka vas teška borba protiv kriminala koji se u tih 25 godina uvukao u društvo, kao što se sad mi rješavamo toga.

Jako je velika razlika između ulaska ijedne zemlje članice u Europu i onoga što je Hrvatska morala proći. Sve nakon nas trebale bi imati samo još teže prohtjeve, a evo sam pokazatelj da nije tako je jadan i zaista me sramota što s ponosom neki govore da smo u EU. Mene je sramota dok god EU ne osudi što se događa. Za takvu državu i stavove koje zagovara, prisiliti je da pred svijetom prizna zločine i odštetu kao moralnu stvar te riješiti pitanje saniranja zločina i manjina bio bi moralni korak preko kojeg ne mogu ako žele u EU. Ako Europe ne uzme taj stav, sramota me i reći da sam u takvoj Uniji.
Midfielder is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2016., 21:54   #50
Quote:
Midfielder kaže: Pogledaj post
Mene je sramota ako u Europsku Uniju može ući država koja je od preko 200 država svijeta jedna od najekstremičnijih i po rezultatim anajgorih zemalja koja u neki zajednicu može ući. Država koja ne priznaje Oluju i Bljesak kao legitimne pokrete oslobođenja, koja ne priznaje genocid u Vukovaru, Srebrenici i na mnogim drugim mjestima (što se vidjelo i sad u BiH), koja ne priznaje prava manjina, koja ne priznaje čak ni da je vršila agresiju na druge države jednostavno ne zaslužuje biti dio Europske Unije. Ako takva država zaslužuje u Europsku Uniju, onda me sramota što smo mi tamo i smatram da trebamo izaći, jer me takve Europe sramota.

Ja se slažem ima ljudi koji s ratom nemaju veze, kojima ni obitelj nije sudjelovala i oni samo žele dalje. Ali suočite se s činjenicom, mi smo se borili protiv Ustaša, Partizana, Četnika i WW2 i pobijedili, a vi se protiv svojih niste i još vam u državi vlada kaos, a te vam frakcije drže i vlast. Takva država bez obzira što vi imate pozitivne namjere ima gotovo većinu i vi ste u vlastitoj državi manjina koji osuđujete sve zločine.

Ja znam da želite naprijed, ali država u kojoj živite trenutno ne zaslužuje u EU po apsolutno ničemu, a pogotovo ne moralo i dok se direktno cijela država ne izjasni pred svijetom i prizna da je odšteta moralna stvar (bez obzira ima li novca ili nema) i bez obzira kako bi se kompenzacija napravila, takva država ne može i ne bi smjela u Europu. Kad uspostavite red i moral u svojoj državi onda će svijet znati da ste uspjeli.

Ali čak i nakon toga čeka vas teška borba protiv kriminala koji se u tih 25 godina uvukao u društvo, kao što se sad mi rješavamo toga.

Jako je velika razlika između ulaska ijedne zemlje članice u Europu i onoga što je Hrvatska morala proći. Sve nakon nas trebale bi imati samo još teže prohtjeve, a evo sam pokazatelj da nije tako je jadan i zaista me sramota što s ponosom neki govore da smo u EU. Mene je sramota dok god EU ne osudi što se događa. Za takvu državu i stavove koje zagovara, prisiliti je da pred svijetom prizna zločine i odštetu kao moralnu stvar te riješiti pitanje saniranja zločina i manjina bio bi moralni korak preko kojeg ne mogu ako žele u EU. Ako Europe ne uzme taj stav, sramota me i reći da sam u takvoj Uniji.
Postoji nešto što se zove referendum i građani Hrvatske na tome se mogu izjasniti je li žele da Srbija uđe u EU. Ako buduća vlada ne bude za takvo nešto uvijek se mogu skupiti potpisi.

Osobno sam za neku vrstu pridruženog partnerstva, ali članstvo veliko ne. (Ako neke EU države kažu da neće nikada pustiti Tursku u EU istu stvar možemo napraviti i mi tj. odluku prepustiti narodu, a znamo da EU voli slušati odluke na referendumima)
JureT is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2016., 23:37   #51
Nitko ne drzi referendum za ulaz trecih, to se slozi trenutna Vlada i gotovo.
Adelholzener is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2016., 00:11   #52
Quote:
manekenka25 kaže: Pogledaj post

Gledaj Grčku. Bila je među top 5, a gdje je sada? U pm.
Top 5 čega?

Od kada su je u 19. stoljeću osnovali Britanci do danas Grčka se baš i nije proslavila ni ekonomskom ni političkom stabilnošću.

Daleko su oni od antičkih Grka.
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2016., 01:09   #53
Quote:
phanatique kaže: Pogledaj post
Da, to si u pravu i meni licno se jebe za Vukovar.
Na moraš pisati očite stvari koje svi mi ovdje znamo.

Zadnje uređivanje cave troll : 13.07.2016. at 01:20.
cave troll is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2016., 01:30   #54
Quote:
cave troll kaže: Pogledaj post
Na moraš pisati očite stvari koje svi mi ovdje znamo.


Sto si obrisao ostatak tako lepog posta? Svi Srbi su cetnicka gamad, zar ne?


Sent from my iPhone using Tapatalk
phanatique is online now  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2016., 01:42   #55
Quote:
phanatique kaže: Pogledaj post
Sto si obrisao ostatak tako lepog posta? Svi Srbi su cetnicka gamad, zar ne?
Obrisao sam jer mi se ne da dalje raspravljati. Sve je jasno sa ovom jednom rečenicom.
"Boli me kurac, ja nisam" je sasvim legitiman stav. Drukčiji stav sa vaše strane se ni ne očekuje.
cave troll is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2016., 01:50   #56
Hoće li Republika Hrvatska tražiti odštetu kao uvjet ulaska Srbije u EU?

Quote:
cave troll kaže: Pogledaj post
Obrisao sam jer mi se ne da dalje raspravljati. Sve je jasno sa ovom jednom rečenicom.
"Boli me kurac, ja nisam" je sasvim legitiman stav. Drukčiji stav sa vaše strane se ni ne očekuje.


Tako je, svi Srbi su cetnicka gamad i svaki Srbin na ovom svetu je krivac za rat, srusen Vukovar i za to sto ti je mali penis.
Nekada su likovi sa takvim razmisljanjem lajali heil hitler a danas samo kmece po forumima.


Sent from my iPhone using Tapatalk
phanatique is online now  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2016., 01:51   #57
Quote:
cave troll kaže: Pogledaj post
Navedi mi što su napravili građani Srbije u ovih 20 godina?
Jeste li skupili barem 5 šlepera cigli?
To je nerealno ocekivanje, obzirom na ukupne odnose i saldo rata '90-ih. Obzirom da je drzava rusila Vukovar, ona je jedina pozvana da ucestvuje u obnavljanju.

Quote:
cave troll kaže: Pogledaj post
Bitno je bilo izbjeći poziv za ratište,
Apsolutno. To je bio prioritet, po svaku cenu odjebati smrdljivi JNA poziv za jesenju ekskurziju po sremsko-slavonskom blatu.

Quote:
cave troll kaže: Pogledaj post
a to da li će se eksterminirati i zadnji "ustaša" nije bio vaš problem.
To je bio problem onih koji su se upustili u rat.

Quote:
cave troll kaže: Pogledaj post
Dakle, simbolični potezi nula bodova, a spominjanje ratne odštete, hop, svi na zadnje noge.
Loše je to.
Ko brani hrvatskoj vladi da postavi placanje ratne odstete, kao uslov Srbiji za ulazak u EU? Ko?
dasivon is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2016., 02:02   #58
Quote:
phanatique kaže: Pogledaj post
Tako je, svi Srbi su cetnicka gamad i svaki Srbin na ovom svetu je krivac za rat, srusen Vukovar i za to sto ti je mali penis.
Nekada su likovi sa takvim razmisljanjem lajali heil hitler a danas samo kmece po forumima.
Dio je četnička gamad, a dio su likovi "jebe mi se za mrtve, ja nisam".
Ima li i trećih?
cave troll is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2016., 02:04   #59
Quote:
dasivon kaže: Pogledaj post
To je bio problem onih koji su se upustili u rat.
A koji je bio problem onih koji nisu?
Čekati rasplet i nadati se najboljem, po mogućnosti VKK-u?
cave troll is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2016., 02:08   #60
Quote:
cave troll kaže: Pogledaj post
A koji je bio problem onih koji nisu?
Njihov problem je bio rat, i sve sto on sa sobom nosi.
dasivon is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:18.