Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.08.2016., 00:50   #21
Quote:
žalac_1 kaže: Pogledaj post
p.s. panama papers, kao i istrage oko FIFAe i korupcije u vrhu svjetskog sporta su drugog predznaka od npr. Wikileaks, Soros leaks, Clintoničinih mejlova
Apsolutno, u PP nema američkih klijenata, a u istragama oko FIFA je posredno riječ o Champions League koji im je sjebao sportsku industriju.
kradem is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2016., 01:21   #22
Quote:
lukarak kaže: Pogledaj post
Naravno, svi koji su suprotnog misljenja su korisne budale i ne prosvjeduju iz svojih uvjerenja da ustasoid koji prosvjeduje protiv trga ZRTAVA fasizma ne moze biti u Hr politici, nego za vanjske faktore......
I točno dokazuješ ono što govorim. Od etiketa pa nadalje a stvarni razlog je taj da se dobila lovica da se napada taj i taj jer je preko toga najlakše dignut mase i srušit vladu. Prodat muda pod bubrege jer eto ... misli malo svojom glavom. Budi objektivan.

Sad bi trebalo na cesti odeđivat tko što smije. A ljudi suprotnog mišljenja nisu prosvjedovali jer su prosvjedi mlaćenje prazne slame i samo totalni idiot može popušit spiku koju prodaju kao razlog prosvjeda. Pa idemo onda ukinut demokraciju ako se skupini od 20 morona ne sviđa netko tko dobije desetke tisuća glasova na izborima. Pa onda imamo partiju i jednoumlje i ne moramo ni glasat. Samo podobni i naši mogu bit na vlasti. Sprdačina.

A vrhunac debilizma su pak bili prosvjedi za reformu školstva. To je bio kratki spoj zdravog razuma i sumrak logike. Prosvjedovat protiv reforme da bi je podržali jer se ne provodi zato jer ide dalje. :klap:

Ali je zapelo jer ispada da nisu standardi zadovoljeni i da je malo problem ako politički imenovanu skupinu i njihov rad ocjenjuju neovisni stručnjaci i međunarodna revizija a vrhunac bezobrazluka je bilo da se dozvoljava stručna i javna rasprava o istoj...odma prosvjedi...i cilj ostvaren jer su podržali reformu koja ide dalje samo su u procesu srušili vladu koja je provodi pa je stala. Dobili su nove izbore, politički nestabilnu zemlju i ako zajašu na vlast kreće indoktrinacija od prvog razreda jer je za djecu rasterećenje ako u 100 dana moraju ostvarit 180 ishoda... neće imat kad mislit niti učiti nego će morat neupitno prihvaćat sve rečeno. Bez stava, bez pitanja, bez kritičkog razmišljanja.... vrli novi svjet... ustanovit sustav kojim je lako manipulirat i kad se zajaše na vlastu odmah krenut sa 500 zakona godišnje da se od šume ne vidi stablo. Sve popraćeno kamerama i medijskim superlativima uz cenzuru kritičkog mišljenja te pljeskom udruga civilnog društva
noname23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2016., 03:56   #23
Quote:
žalac_1 kaže: Pogledaj post
ne bih eko da on baš kreira ove kapitalne događaje. Njegovo je da utječe na javno mnijenje, i tako pokuša skrenuti vodu na "svoj" mlin.
nebitno je sto bi ti rekao ili sto ti mislis ako postoje cinjenice.

Cinjenice cine stvarnost..ne tvoje misljenje ili to sto bi ti rekao. Razumijes taj koncept ? da to sto ti mislis je nebitno ako je nesto cinjenica ?

Quote:
žalac_1 kaže: Pogledaj post
npr. migrantska kriza. Nije ju generirao Soroš. Al' je gurao tu nekakvu ideološku platformu kojom bi se mig. kriza koristila samo kao sredstvom u jačanju liberalnih snaga.
I tu je popušio, on i ovi njemu slični.
Ne. Cinjenica je za koju postoje dokazi da je on napravio imigrantsku krizu sa svojim udrugama i koristio ju za mijenjanje zakona u demokratskim drzavama.

Samo dio dokumentacije iz toga sto je izaslo (ima jos )

https://i.sli.mg/yEBZfj.png

https://i.sli.mg/AFhZek.png

https://i.sli.mg/kXM11f.png

https://i.sli.mg/uB0niV.png

https://i.sli.mg/fEGRPe.png


Quote:
žalac_1 kaže: Pogledaj post
no, u potrazi za pitanjem tko je izazvao krizu - logično je da je to onaj komu ide na korist.
U prvom redu Erdogan, koji posjeduje ključ za "vrata Europe" i time ucjenjuje sve okolo.
I Putin, kojem nered u EU i razbijanje homogenosti Unije koristi (za razliku od Soroša koji cilja na federalnu EU, sa što manje demokratsko-narodnjačkog elementa u njoj).
Ne. nisi u pravu. I imam cinjenice koje to potvrduju.

Ne misljenje...cinjenice..dokaze....razumijes ?

Evo ti dokazi, sam gledaj

http://soros.dcleaks.com/

Nemoj meni vjerovati.
__________________
Sometimes it just plain sucks to do the right thing. The right things usually are the hardest ones, but almost always worth the effort.
"da, volim jebati, pa sta?..nije zlocin, nije grijeh"
wizardofOZ is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2016., 04:30   #24
Quote:
žalac_1 kaže: Pogledaj post
generiranje "revolucija" uvijek ima nekakve poveznice sa inozemnim faktorima...no to ne opravdava Putinovu politiku.

Da je po Putinu, imali bi četnikovanje i pobjedu Miloševićeve politike na vlastitim granicama, i EU kao potpuno disfunkcionalan skup posvađanih zemalja.

osim toga, dovoljno je vidjeti kakve se gadarije pišu o Hrvatskoj, Domovinskom ratu i Oluji po ruskim medijima...
to je propaganda najprimitivnije vrste - pa mi često puta nije jasno što to domaći zastupnici Putinove vizije Europe očekuju kad je riječ o Hrvatskoj.



ne bih eko da on baš kreira ove kapitalne događaje. Njegovo je da utječe na javno mnijenje, i tako pokuša skrenuti vodu na "svoj" mlin.

npr. migrantska kriza. Nije ju generirao Soroš. Al' je gurao tu nekakvu ideološku platformu kojom bi se mig. kriza koristila samo kao sredstvom u jačanju liberalnih snaga.
I tu je popušio, on i ovi njemu slični.

no, u potrazi za pitanjem tko je izazvao krizu - logično je da je to onaj komu ide na korist.
U prvom redu Erdogan, koji posjeduje ključ za "vrata Europe" i time ucjenjuje sve okolo.
I Putin, kojem nered u EU i razbijanje homogenosti Unije koristi (za razliku od Soroša koji cilja na federalnu EU, sa što manje demokratsko-narodnjačkog elementa u njoj).

p.s. panama papers, kao i istrage oko FIFAe i korupcije u vrhu svjetskog sporta su drugog predznaka od npr. Wikileaks, Soros leaks, Clintoničinih mejlova
Nemoj mi sada o tim forama, eto Soroš nas brani od četnika i sl. - prošao sam cijeli Domovinski rat, a najviše se priviđaju četnici onima koji rata nisu vidjeli.
Ma da, eto, u ruskom dvorištu rušiš legitimno izabranu vlast i postavljaš jednu neo-nazi bagru koja je otvoreno anti-ruski raspoložena, i spremna na obračun i čudiš se kakva je to reakcija Rusije. Putin je također uništio i Libiju i Irak i Afganistan i Siriju, i organizira slanje milijuna emigranata (o ISIL-ovim i Al-Nusrinim - čitaj: CIA-inim i MOSSAD-ovim - korisnim idiotima da ne pričam).
Kada je Orban između ostalih optužio i Soroša (zapravo amewričku politiku) za guranje Europe u kaos sa ovim jazavcima, odmah su Mađara optužili za antisemitizam i što sve ne, da bi čika Đorđe i sam priznao da je sve što je rekao Orban istina.
sorin is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2016., 09:21   #25
Quote:
sorin kaže: Pogledaj post
Nemoj mi sada o tim forama, eto Soroš nas brani od četnika i sl. - prošao sam cijeli Domovinski rat, a najviše se priviđaju četnici onima koji rata nisu vidjeli.
Ma da, eto, u ruskom dvorištu rušiš legitimno izabranu vlast i postavljaš jednu neo-nazi bagru koja je otvoreno anti-ruski raspoložena, i spremna na obračun i čudiš se kakva je to reakcija Rusije. Putin je također uništio i Libiju i Irak i Afganistan i Siriju, i organizira slanje milijuna emigranata (o ISIL-ovim i Al-Nusrinim - čitaj: CIA-inim i MOSSAD-ovim - korisnim idiotima da ne pričam).
Kada je Orban između ostalih optužio i Soroša (zapravo amewričku politiku) za guranje Europe u kaos sa ovim jazavcima, odmah su Mađara optužili za antisemitizam i što sve ne, da bi čika Đorđe i sam priznao da je sve što je rekao Orban istina.
rusko dvorište neo nazi bagra CIA Soros samo pucnu prstima i miljuni ljudi na ulici ruši "dobre i nevine" "legalno izabrane ruske lutkice" Putin odkine dio teritorija druge države jer je to "rusko dvorište"

Još jedan genijalni upis još jednog od tisuće i tisuće forumskh "branitelja"koji je prošao cijeli Domovinski rat od 2 kata do prizemlja. :klap: Valjda misle da im dodatak ja sam prošao cijeli DR daje neki kredibilitet kad napišu ovakvu mudroliju.
DobroJutro is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2016., 13:42   #26
Quote:
DobroJutro kaže: Pogledaj post
rusko dvorište neo nazi bagra CIA Soros samo pucnu prstima i miljuni ljudi na ulici ruši "dobre i nevine" "legalno izabrane ruske lutkice" Putin odkine dio teritorija druge države jer je to "rusko dvorište"

Još jedan genijalni upis još jednog od tisuće i tisuće forumskh "branitelja"koji je prošao cijeli Domovinski rat od 2 kata do prizemlja. :klap: Valjda misle da im dodatak ja sam prošao cijeli DR daje neki kredibilitet kad napišu ovakvu mudroliju.
Imamo dokumente...cinjenice...fakte...

Činjenica je ono što se može neupitno i nepobitno ustanoviti. Prilikom utvrđivanja činjenice nužan je objektivan pristup, koji u znanosti mora biti potkrijepljen egzaktnim dokazom.


https://hr.wikipedia.org/wiki/%C4%8Cinjenica

fakt značenje

fakt (fakat) (lat.), činjenica, čin, zbiljski događaj
.

http://www.hrleksikon.info/definicija/fakt.html

Kuzis ? imamo dokaze.

Nismo vise u kategoriji spekulacija ili misljenja...sada imamo dokaze
__________________
Sometimes it just plain sucks to do the right thing. The right things usually are the hardest ones, but almost always worth the effort.
"da, volim jebati, pa sta?..nije zlocin, nije grijeh"
wizardofOZ is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2016., 14:23   #27
U čemu je problem? To vam se zove demokracija.
-Nabat- is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2016., 16:41   #28
@wizardofOZ

na linkovima koje prilažeš je uglavnom riječ o projektima koji su vezani uz migrantsku krizu i bave se njome, pokušavaju senzibilizirati javnost, a ne generiraju je i ne diktiraju tempo migracija. Između to dvoje je ogromna razlika.

teško je shvatljivo da se može veća odgovornosti pripisivati nekakvim udrugicama koje potiču rasprave o migrantima i bave se sličnim mudrolijama, nego državnim vodstvima koji izravno odlučuju o tome hoće li ili neće biti migrantskih valova.

Soroš pokušava progurati svoju agendu, tu nema dileme, ali u prvom redu poluge moći kad je riječ o krizi leže u rukama Erdogana, Putina i Merkelice. Ne kod Soroša, a od nedavno sa rusko-turskim zbližavanjem ni kod Amerikanaca.

p.s. ne branim ja Soroša ni njegove pajdaše...
žalac_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2016., 16:54   #29
Quote:
DobroJutro kaže: Pogledaj post
rusko dvorište neo nazi bagra CIA Soros samo pucnu prstima i miljuni ljudi na ulici ruši "dobre i nevine" "legalno izabrane ruske lutkice" Putin odkine dio teritorija druge države jer je to "rusko dvorište"
''yats is our man''

if it walks like a duck, if it talks like a duck than its a fucking duck

farsa u ukrajini su najbanalniji i najvulgarniji egzamplar rušenja vlada koje nisu po guštu amera/soroša. kukavnim ukrajincima vlade kadroviraju u stranoj ambasadi


danas kad nekog mediji proglase proruskim znači da su mu dani odbrojani. još te nakite sa: tiranin, korumpiran, autokrat, rušitelj gej prava.

a soroš se miješao i u hrvatske izbore 2000god, tzv gong je sudjelovao u kampanji blaćenja tuđmana, poslje su se pridružiki josipovićevoj koaliciji, podrivali su i referendum za brak.


taj isti manijak soroš je propagirao migrantski val i destabilizaciju eu-a. danas je najomraženiji lik u europi. osim među jadnim ukrajincima
milko84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2016., 16:57   #30
Quote:
sorin kaže: Pogledaj post
Nemoj mi sada o tim forama, eto Soroš nas brani od četnika i sl. - prošao sam cijeli Domovinski rat, a najviše se priviđaju četnici onima koji rata nisu vidjeli.
Ma da, eto, u ruskom dvorištu rušiš legitimno izabranu vlast i postavljaš jednu neo-nazi bagru koja je otvoreno anti-ruski raspoložena, i spremna na obračun i čudiš se kakva je to reakcija Rusije. Putin je također uništio i Libiju i Irak i Afganistan i Siriju, i organizira slanje milijuna emigranata (o ISIL-ovim i Al-Nusrinim - čitaj: CIA-inim i MOSSAD-ovim - korisnim idiotima da ne pričam).
Kada je Orban između ostalih optužio i Soroša (zapravo amewričku politiku) za guranje Europe u kaos sa ovim jazavcima, odmah su Mađara optužili za antisemitizam i što sve ne, da bi čika Đorđe i sam priznao da je sve što je rekao Orban istina.
za razliku od 90ih i vremena pijanog Jelcina, četništvo koje bi se jačanjem Putinova utjecaja pojavilo na našim istočnim granicama ne bi bilo međunarodno izolirano i sankcionirano... bila bi to druga priča.

Ne kažem da bi došlo do rata... ali imao bi rješeno pitanje Republike Srpske na štetu jedinstva BiH i totalni kaos u toj zemlji (gdje bi najkraći kraj izvukli oni najmalobrojniji - upravo Hrvati), rehabilitaciju Miloševićeve politike, otvorene velikosrpske aspiracije... i slobodne ruke Srbiji da još jače na diplomatskom planu razbucaju nasljeđe i status Domovinskog rata u Hrvatskoj.

ajde neka malčice zaiskri u BiH...a Bakir je u jako dobrim odnosima sa Erdoganom, i nije mu problem staviti se na raspolaganje Turskoj (što uključuje i neke "nekonvencionalne" metode kakvima se Turska služi u sirijskom konfliktu)....
vidjet ćemo onda koliko će medijskih naslova brujati o turističkoj top destinaciji Hrvatskoj. A mi nismo jedna Francuska pa da možemo izdržati značajniji gubitak prihoda od turizma.

i kome bi se u tom slučaju Hrvatska utjecala? razjebanoj EU ili fiktivnom NATOovom kišobranu koji bi bio sastavljen od niza "krtica" diljem Europe.

još jedino nam glavu nad vodom drži savezništvo s Amerima...i prilika da se preko toga nametnemo Srbiji kao lider u tzv. regiji.
Kad jednog dana to ode u papar i US "jastrebovi" popuste uzde nad ovim dijelom Europe.. .eto nas kao trećerazrednog igrača na koljenima ka Beogradu.
žalac_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2016., 17:06   #31
Quote:
DobroJutro kaže: Pogledaj post
rusko dvorište neo nazi bagra CIA Soros samo pucnu prstima i miljuni ljudi na ulici ruši "dobre i nevine" "legalno izabrane ruske lutkice" Putin odkine dio teritorija druge države jer je to "rusko dvorište"

Još jedan genijalni upis još jednog od tisuće i tisuće forumskh "branitelja"koji je prošao cijeli Domovinski rat od 2 kata do prizemlja. :klap: Valjda misle da im dodatak ja sam prošao cijeli DR daje neki kredibilitet kad napišu ovakvu mudroliju.
A šta ti tu imaš pričati o braniteljima bolje se pokri po glavi i šuti

Soros sam kaže da on i njegovi već dugo rade na tome da svijet bude bolji .

Bolji Afganistan bolji Irak bolju Libiju bolju Ukrainu ili bolju Siriju ?

Šta su napravili od tih naroda vidi se dobro i s Marsa .

Još da mu Hellary koju svesrdno financira i podržava prođe ..biće belaja
Katus is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2016., 17:15   #32
Quote:
žalac_1 kaže: Pogledaj post
@wizardofOZ

na linkovima koje prilažeš je uglavnom riječ o projektima koji su vezani uz migrantsku krizu i bave se njome, pokušavaju senzibilizirati javnost, a ne generiraju je i ne diktiraju tempo migracija. Između to dvoje je ogromna razlika.

teško je shvatljivo da se može veća odgovornosti pripisivati nekakvim udrugicama koje potiču rasprave o migrantima i bave se sličnim mudrolijama, nego državnim vodstvima koji izravno odlučuju o tome hoće li ili neće biti migrantskih valova.

Soroš pokušava progurati svoju agendu, tu nema dileme, ali u prvom redu poluge moći kad je riječ o krizi leže u rukama Erdogana, Putina i Merkelice. Ne kod Soroša, a od nedavno sa rusko-turskim zbližavanjem ni kod Amerikanaca.

p.s. ne branim ja Soroša ni njegove pajdaše...

mislis na slikama ? ja sam stavio i slike i linkove. ali ti govoris o slikama.

Vidis, stvar ti je sljedecem...kada ja stavim infomacije iz linkova onda sam banan. Upravo mi je istekao ban od mjesec dana i ne bi htio biti opet banan. Jer osim bana modovi i izbrisu post koji stavim. Ako hoces mogu ti pokazati screen shotove banova koje sam dobio

Prema tome...ti pogledaj stvarno linkove pa ces vidjeti.

A ako mislis da to nije tako samo se sjeti koliko puta su televizije ili vecernji ili jutarnji pisali o sorosovim dokumentima. Onda se sjeti koliko su pisali o panama dokumentima koje je soros napravio. o ovom dokumentima ti se ne smije govoriti...zabranjeno je..dobijes ban
__________________
Sometimes it just plain sucks to do the right thing. The right things usually are the hardest ones, but almost always worth the effort.
"da, volim jebati, pa sta?..nije zlocin, nije grijeh"
wizardofOZ is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 18.08.2016., 17:33   #33
Quote:
žalac_1 kaže: Pogledaj post
za razliku od 90ih i vremena pijanog Jelcina, četništvo koje bi se jačanjem Putinova utjecaja pojavilo na našim istočnim granicama ne bi bilo međunarodno izolirano i sankcionirano... bila bi to druga priča.
evo radikalni srbi kažu da u hrvatskoj vlada ustaški režim, a ti u srbiji vidiš četnike. vi ekstremisti ste svugdi slični.
vama krvi nikad dosta. kladim se da ameri kotrljaju očima sa kakvim balkanskim spodobama imaju posla.

ko je kriv hrvatskoj što ne igra pametno. srbi se dodvoravaju malo putinu malo amerikancima. kakve mi imamo koristi od poslušničkog služenja tuđim interesima po libijama sirijama i afganistanima? 6 zrakomlata?

e pa došla nam je na naplatu ta politika u vidu izbjeglica kojima moramo osigurati stanove i posao

Quote:
žalac_1 kaže: Pogledaj post
Ne kažem da bi došlo do rata... ali imao bi rješeno pitanje Republike Srpske na štetu jedinstva BiH i totalni kaos u toj zemlji (gdje bi najkraći kraj izvukli oni najmalobrojniji - upravo Hrvati), rehabilitaciju Miloševićeve politike, otvorene velikosrpske aspiracije...
jedinstvena, muslimanska bih? hrvati su pušteni niz vodu davno. preglasani i izvarani. zašto bi srbi htjeli takvu sudbinu?! pusti te prevaziđene dogme.



Quote:
žalac_1 kaže: Pogledaj post
još jedino nam glavu nad vodom drži savezništvo s Amerima...i prilika da se preko toga nametnemo Srbiji kao lider u tzv. regiji.
Kad jednog dana to ode u papar i US "jastrebovi" popuste uzde nad ovim dijelom Europe.. .eto nas kao trećerazrednog igrača na koljenima ka Beogradu.
uplati misu da ne pobjedi donald trump. on je prijatelj tog ''zločestog'' putina.

a clintonica će učiniti sve da srbiju ugura u eu i nato. opet loše ?

srbi pametno igraju, čekaju najveću ponudu, ko poželjna udavača oko koje kruže prosci.
milko84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2016., 17:53   #34
Quote:
žalac_1 kaže: Pogledaj post

ajde neka malčice zaiskri u BiH...
vidjet ćemo onda koliko će medijskih naslova brujati o turističkoj top destinaciji Hrvatskoj. A mi nismo jedna Francuska pa da možemo izdržati značajniji gubitak prihoda od turizma.

i kome bi se u tom slučaju Hrvatska utjecala? razjebanoj EU ili fiktivnom NATOovom kišobranu koji bi bio sastavljen od niza "krtica" diljem Europe.
ček ti stvarno misliš da postoji neka eu zemlja koja bi poslala svoje 18 godišnje mladiće da ratuju među balkanskim divljacima !?

milko84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2016., 18:25   #35
Quote:
milko84 kaže: Pogledaj post
evo radikalni srbi kažu da u hrvatskoj vlada ustaški režim, a ti u srbiji vidiš četnike. vi ekstremisti ste svugdi slični.
vama krvi nikad dosta. kladim se da ameri kotrljaju očima sa kakvim balkanskim spodobama imaju posla.
nije fer obraćati se na ovaj način. s kim ti ratuješ, ne znam...nit me se tiče, pa ne očekujem ni ovakva bezobrazna etiketiranja.

osim toga, nigdje u HRV nećeš naći na slučajeve gdje se institucionalno negiraju ili dezinterpretiraju odredbe i pravorijeci međunarodnih sudova, niti se rehabilitiraju režimi odgovorni za zločine, nema nečega poput najave spomenika Miloševiću i slavljenja Mihailovića.

nigdje u mainstream hrvatskoj politici nećeš naći da ekstremizam ima parlamentarni legitimitet, što je Srbija dobila s ulaskom Šešelja u parlament.

nit se hrv. politička elita nabacuje primitivnom propagandom na susjede, difamacijski i bez ikakve argumentacije, što često imamo priliku slušati od ministra Vulina...ili čitati iz provladinog žutila.

Hrvatska nema na čelu države političare koji su igrali važne uloge u iskazivanju otvorenih aspiracija na teritorij susjednih zemalja i aktivno sudjelovali u ratnom/separatističkom huškanju na teritoriju susjdne zemlje.

osim toga, i aktualna srbijanska politika sjedenja na više stolica ima svoje limite i nije daleko od toga da se nađe pred zidom, bez obzira na to što ima objektivno vještije lidere i bolje pozicije sa Jeremićevim plasmanom u sklopu utrke za gl. tajnika UNa.
Već sad ima pred sobom izbor: ili pustiti Kosovo, ili zbogom europskim ambicijama.
Tu nema "i ovce i novce".
žalac_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2016., 19:23   #36
Quote:
žalac_1 kaže: Pogledaj post
@wizardofOZ

na linkovima koje prilažeš je uglavnom riječ o projektima koji su vezani uz migrantsku krizu i bave se njome, pokušavaju senzibilizirati javnost, a ne generiraju je i ne diktiraju tempo migracija. Između to dvoje je ogromna razlika.

teško je shvatljivo da se može veća odgovornosti pripisivati nekakvim udrugicama koje potiču rasprave o migrantima i bave se sličnim mudrolijama, nego državnim vodstvima koji izravno odlučuju o tome hoće li ili neće biti migrantskih valova.
...
Čekaj malo - a što je na pr. s onim brošurama koje je prošlog ljeta kod migranata našao i pokazao Sky News, koje su pružale informacije poput itinerera po raznim rutama, telefonskih brojeva kome se javiti za pomoć u raznim državama na tim rutama, relevantnim zakonima u tim državama ...

To je jasan znak sudjelovanja u organizaciji migracije, a te brošure je izdala i migrantima dijelila u Turskoj jedna od Šoroševih organizacija.
Hlebyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2016., 19:35   #37
Zalac , Srbi su vec pustili Kosovo, bojim se ja da samo sada licitiraju sto zauzvrat....
Jeli dosta RS ili jos nesto....
Bojim se ako oni postanu koperativni prema Americi da smo mi u problemima....
E sad kojim neznam jos, ali netreba previse mudrosti da se vidi da se
Hrvatska SUSTAVNO KOCI I usporava, stvarno za to netreba biti akademik...

Kome treba sada ovo oko ustastva pa nismo djeca da mislimo da to oce narod...
pitanje je samo krajnji cilj.......kako se vidi ovaj dio svijeta....

Biden je jucer bio di???
Zasto???
Gledao protokol vojnih vjezbi Srbi Rusi koja ce biti uskoro???
Kako ce se Hrvatska postaviti prema Dodikovom referendum...??
Nezaboravi da je I jedan Mesic rekao,ako Dodik odcjepi ili pokusa odcjepiti RS
prekidam KORIDOR I zauzimama RS.....

Previse je tu upita za malu drzavu.....
realist is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2016., 23:23   #38
Quote:
Hlebyn kaže: Pogledaj post
Čekaj malo - a što je na pr. s onim brošurama koje je prošlog ljeta kod migranata našao i pokazao Sky News, koje su pružale informacije poput itinerera po raznim rutama, telefonskih brojeva kome se javiti za pomoć u raznim državama na tim rutama, relevantnim zakonima u tim državama ...

To je jasan znak sudjelovanja u organizaciji migracije, a te brošure je izdala i migrantima dijelila u Turskoj jedna od Šoroševih organizacija.
ja bih rekao da brošure ne daju odgovor na to tko diktira onom inicijalnom fazom migracija...već samo govori da izdavači brošura koriste stvar za propagiranje svojih ciljeva i samim time za stjecanje financijskih sredstava za rad vlastitih udruga.

Ko kad profi antifašisti trube o išaranim svastikama na zidovima, ili Pupovac o egzistencijalnoj ugroženosti Srba u Hrvatskoj.
Ne znači da organizacijski stoje iza tih pojava - samo rade ono što ispunjava svrhu njihova javnog djelovanja i općenito političkog postojanja na sceni.

prava pitanja su: tko migrantima daje "zeleno svjetlo" za pokret kroz Tursku? tko prevozi migrante iz Turske na tlo EU; tko u Grčkoj i za čiji račun se oglušuje na obveze čuvanja morske granice? , tko dozvoljava operiranje kriminalnih skupina na turskoj obali?

ne vjerujem da je u te stvari Soroš direktno uključen, među ostalim, i jer posljedica krize ide na ruku određenim akterima koji imaju svog interesa u odnosima prema EU... a ne na ruku Soroševim pokroviteljima iz State Departmenta čija je pozicija sve nestabilnija upravo zbog krize.
žalac_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2016., 00:50   #39
Quote:
žalac_1 kaže: Pogledaj post
ja bih rekao da brošure ne daju odgovor na to tko diktira onom inicijalnom fazom migracija...već samo govori da izdavači brošura koriste stvar za propagiranje svojih ciljeva i samim time za stjecanje financijskih sredstava za rad vlastitih udruga.

Ko kad profi antifašisti trube o išaranim svastikama na zidovima, ili Pupovac o egzistencijalnoj ugroženosti Srba u Hrvatskoj.
Ne znači da organizacijski stoje iza tih pojava - samo rade ono što ispunjava svrhu njihova javnog djelovanja i općenito političkog postojanja na sceni.

prava pitanja su: tko migrantima daje "zeleno svjetlo" za pokret kroz Tursku? tko prevozi migrante iz Turske na tlo EU; tko u Grčkoj i za čiji račun se oglušuje na obveze čuvanja morske granice? , tko dozvoljava operiranje kriminalnih skupina na turskoj obali?

ne vjerujem da je u te stvari Soroš direktno uključen, među ostalim, i jer posljedica krize ide na ruku određenim akterima koji imaju svog interesa u odnosima prema EU... a ne na ruku Soroševim pokroviteljima iz State Departmenta čija je pozicija sve nestabilnija upravo zbog krize.
Samo jedna zemlji za to ima snage I moci...
Onda to uvelike mjenja percepciju dosta toga..
Moze se reci da sam bio u pravu kada tvrdim
da se tim organizacijama daje moc koju realno
nemaju....ne da su neutjecajne nego da nisu svemocne.

Diplomacija,medjunarodni odnosi su ziva materija,
podlozna dnevnim promjenama, drzave slabe, neke jacaju mjenjau se partneri I ciljevi...
Koriste se tudje greske,ili inicijative...

Zasto neko nebi platio nekim tamo Arapima da dodju u EU I mozda na taj nacin
ostvare neki njihov cilj...nije nelogicno....

Uzmimo Tursku, Erdogan savrseno rezirao puc da dovede Drzavu u red sukladno svojim ciljevima
I planovima.....dio ce reci je Ameri su organizirali, dio Rusi a na kraju Turci imaju najvise koristi....
Ovo samo onako usput.....zasto ne....mozda misle mjenjati smijer zemlje....

Tako da se previse daje na znacenju nekim neformalnim centrima...po meni...

Zadnje uređivanje realist : 19.08.2016. at 01:23.
realist is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2016., 13:41   #40
Quote:
žalac_1 kaže: Pogledaj post
za razliku od 90ih i vremena pijanog Jelcina, četništvo koje bi se jačanjem Putinova utjecaja pojavilo na našim istočnim granicama ne bi bilo međunarodno izolirano i sankcionirano... bila bi to druga priča.
https://www.youtube.com/watch?v=Ie0Tlswf7Pc

Pogledaj si film. Ima dio o Rusiji i kako je Jeljcin odustao od kandidature...
__________________
Zaštita prava životinja!
TheSuper is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:36.