Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Prekršajno i kazneno pravo

Prekršajno i kazneno pravo Prometni prekršaji, istrage, pretrage i pregledi, zatvor, novčane kazne i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.04.2021., 01:24   #1
prometna nesreća, kako i što dalje

prije 2.5 godine, čovijek pod utjecajem alkohola mi je oduzeo prednost i ja sam zadobio teške tjelesne ozljede(njegov auto je unajmljen pa sam na sudu sa tom auto kućom), da mi je oduzeo prednost je i logički jasno i čisto i tako piše u policijskom zapisniku. Čovijek je dobio uvjetno zatvor. Ovo mi je prvo takvo iskustvo pa sam odmah uzeo odvjetnika, sad ispada da sam ja sukrivac (navodno sam vozio 10km/h brže al to nepiše u zapisniku i nisam bio vezan) i valjda ću dobiti puno manju odštetu ...samo sam htio dobiti tih 70% vrjednosti totalke od auta i nešto za ozljede koje ne znam kolko novčano vrijede, nisam htio zaraditi na nesreći nego dobiti samo ono što meni pripada a na kraju izgleda da ću ja njima morati plaćati, kome više da se obratim i što učiniti u ovoj prčiji od države. Izgleda da oni imaju neke veze i vezice, dal ovdje ima neki pravnik da odgovori normalno nekorumpirano na ovaj slučaj. Pa što nije po zakonu da ako mi je netko pod utjecajem alkohola oduzeo prednost, on je kriv za nesreću i snosi troškove te nesreče ?
__________________
::--::
xoc is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2021., 08:22   #2
Quote:
xoc kaže: Pogledaj post
prije 2.5 godine, čovijek pod utjecajem alkohola mi je oduzeo prednost i ja sam zadobio teške tjelesne ozljede(njegov auto je unajmljen pa sam na sudu sa tom auto kućom), da mi je oduzeo prednost je i logički jasno i čisto i tako piše u policijskom zapisniku. Čovijek je dobio uvjetno zatvor. Ovo mi je prvo takvo iskustvo pa sam odmah uzeo odvjetnika, sad ispada da sam ja sukrivac (navodno sam vozio 10km/h brže al to nepiše u zapisniku i nisam bio vezan) i valjda ću dobiti puno manju odštetu ...samo sam htio dobiti tih 70% vrjednosti totalke od auta i nešto za ozljede koje ne znam kolko novčano vrijede, nisam htio zaraditi na nesreći nego dobiti samo ono što meni pripada a na kraju izgleda da ću ja njima morati plaćati, kome više da se obratim i što učiniti u ovoj prčiji od države. Izgleda da oni imaju neke veze i vezice, dal ovdje ima neki pravnik da odgovori normalno nekorumpirano na ovaj slučaj. Pa što nije po zakonu da ako mi je netko pod utjecajem alkohola oduzeo prednost, on je kriv za nesreću i snosi troškove te nesreče ?

Ako nešto ne piše u zapisniku kako onda oni mogu tvrdit da si išo brže? Kakve auto kuća ima veze s isplatom odštete? To sve radi osiguranje. Pa kaj ti kaźe tvoj odvjetnik?
svrljozgd is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2021., 22:19   #3
Quote:
svrljozgd kaže: Pogledaj post
Ako nešto ne piše u zapisniku kako onda oni mogu tvrdit da si išo brže? Kakve auto kuća ima veze s isplatom odštete? To sve radi osiguranje. Pa kaj ti kaźe tvoj odvjetnik?
a ja valjda budala sam išao istinom i rekao da se nesjećam koliko sam išao ali vjerovatno oko 60, a smije se 40 tj selo bez znaka... lik je rentao auto u nekoj auto kući i sad me to osiguranje zeza...odvjetnik je rekao da je to samo njihov podnesak što neznači da je točan i istinit
__________________
::--::
xoc is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2021., 22:42   #4
Quote:
xoc kaže: Pogledaj post
a ja valjda budala sam išao istinom i rekao da se nesjećam koliko sam išao ali vjerovatno oko 60, a smije se 40 tj selo bez znaka... lik je rentao auto u nekoj auto kući i sad me to osiguranje zeza...odvjetnik je rekao da je to samo njihov podnesak što neznači da je točan i istinit

Nema nikakve veze kaj si ti reko. Samo dokazi su bitni. Imaš odvjetnika bude on to sve rješio samo ćeš malo čekat
svrljozgd is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2021., 12:57   #5
Bjeg s mjesta nesreće

Imala sam prometnu, vozilo je po zatvorenom dijelu ceste meni s lijeve strane doletilo do semafora i u trenutku kada se semafor otvorio udarilo u moj prednji lijevi dio vozila i napravilo štetu na braniku i blatobranu...

ja sam stala i zvala policiju, vozilo je pobjeglo, ali sam zapamtila tablicu.
Policija ga ne može pronaći, a da stvar bude gora, vozilo je prodano drugoj osobi koju isto ne mogu pronaći.

Prijavila sam štetu u osiguranju gdje me policija uputila, napravljen je uviđaj i dobila sam zapisnik o šteti. S obzirom da vozim autu u vlasništvu leasing kuće, potpisala sam da se slažem da oni riješe sa osiguranjem naplatu štete.
Vozilo je popravljeno i već 52 dana čekam policijski zapisnik.

Što ako ga ne ulove? Platiti ću sa kasko police i nikom ništa? Ima li šanse da se ikada naplatim s te police vozila koje je zbrisalo?
__________________
Žene nisu objekti, i kad se postaviš prema njima kao osobi, onda dobiješ onu "Dama na ulici, kurva u krevetu, samo za tebe!" by sused
Man er ikke norsk med mindre man kan navngi fem typar snø :D
Say goodbye to my John Cocke!—John Locke
roga27 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:20.