Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.05.2010., 04:06   #1
O prirodnosti i neprirodnosti homoseksualnosti

https://www.forum.hr/showpost.php?p=2...postcount=1577Slučajni prolaz,kaže:

cut

1) Homići - svatko ima pravo na vlastiti odabir. Gay is o.k., ali ipak ih ne bi volio u svojoj blizini. No, u konačnici smatram da svatko ima pravo na vlastiti odabir sexualne orijentacije.

cut

[/QUOTE]

čisto informativno...
zašto?

pošto, vjerovao ili ne, oni jesu u tvojoj blizini
nisu endemska vrsta i iznenadio bi se koliki je dio populacije gej ili bi

i na koj način te njihova blizina ugrožava...?

mene recimo apsolutno nikako.
nit smetaju meni, nit mom dečku niti su sexualni manijaci koji će te naganjat ili pokušat preobratit
obični ljudi koji samo vole i/ili isti spol.
a ljubav je zakon

to je kao da napišeš "svatko ima pravo biti što je, crnci su ok ali ih ne bi želio u svojoj blizini"

recimo, ako ja sagledam svoje uže i šire društvo hetero, homo i bi su mi izjednačeni (tj, u mom slučaju bi prevladavaju nad homo ali skupa brojnošću ih je jednako kao i hetero)
ali to je samo slučajnost
ja nisam tako birala, tako se zadesilo a prijatelje ne biram po boji kože, kose, kako se oblače, koju glazbu slušaju ili koje su spolne orijentacije.

samo ti hoću ukazat na to da su homo/bi ljudi itekako oko tebe


što se tiće dijela o pedofilima i onog boldanog --->




Link na orig. post Slučajnog prolaznika
https://www.forum.hr/showpost.php?p=2...postcount=1577
__________________
You can't use butterfly language to communicate with caterpillars

Zadnje uređivanje VeronikaN : 11.05.2010. at 16:57.
serpentine is offline  
Old 08.05.2010., 07:12   #2
Quote:
serpentine kaže: Pogledaj post
nit smetaju meni, nit mom dečku
niti su sexualni manijaci koji će te naganjat ili pokušat preobratit
obični ljudi koji samo vole i/ili isti spol.
a ljubav je zakon
Kako samo zamjenuješ teze i pojmove.. pa to je strašno!

Kao prvo, mora li se imat seks sa svim što se voli, prema čemu se osjeća ljubav?

To što poturaš pod "ljubav" nije ljubav, već nekakav uvrnuti tjelesni poriv. U biti jednako protuprirodan, kao i kada bi netko želio seksati koze, ili mimoze. A ljubav sa tim nema veze! Kao što ni samoubojstvo nema veze sa hrabrošću i humanošću već sa kukavičlukom i nehumanošću.

Da ne bude zabune... istina je da se može voljet prijatelj istoga spola; voljet kao ljudsko biće.. isto kao što se može voljet i svoj roditelj, svoje djete, svoj nećak, svoj stric.. ili kao što se može voljeti ptica, koza, potok, domovina, jadran. neka fina pjesma... I to jeste ljubav! Ali to ne znači da se smije seksati sa svim što se voli!

Željeti seks sa nečim što mu prirodno nije dato - to nije ljubav nego protuprirodni akt i plod je odgojne poremećenosti. Jer, seksualna sklonost ka istom spolu (i bilo čemu drugome što priroda nije odredila) jeste odgojni poremećaj. A to za nas ljudska bića znači sljedeće dvoje:
1) Za muškarca: - je samo je sklonost ženama prirodna. A njegova seksualna sklonost drugim stvorenjima (muškarcima, kozama, tikvama, kokošima...) - je protuprirodna, jer priroda je stvorila muško i žensko kao par (pasuju jedno drugom svojim tijelima).

2) Za ženu - je samo je sklonost muškarcima prirodna! A njena seksualna sklonost drugim stvorenjima (ženama, konjima, bananama, psima...) - je protuprirodna, jer priroda je stvorila muško i žensko kao par (pasuju jedno drugom svojim tijelima).
Kužiš, Serpentine? Tvoja pozicija u djelu gdje kažeš "Ljubav je sve" - je kao da nas ubjeđuješ kako je sex muškarca sa napuhanom lutkom nešto ok, onda kao objašnjenje navedeš: "Lutku ionako ne boli, a čovjeku je super"... Ili kao da braniš seks žene sa psom, riječima: "Pa šta, nije li oboma lijepo i oboje su to htjeli?!" Serpentine, to je ružno šta pišeš, i osim toga doprinosiš odgojnoj poremećenosti društva. Preporučujem ti da uzmeš odmor, odeš negdje na par dana i o svemu u miru i u tišini razmisliš dobro, jer to je doista protuprirodno čemu pozivaš i što pravdaš, ne shvaćajući koliko je zapravo užasno to šta pišeš. Pozdrav
Shady is offline  
Old 08.05.2010., 15:05   #3
Quote:
slučajni_prolaz kaže:
KAKO BI JA SREDIO STVAR U DRŽAVI
ukratko, uveo bi dikteturu. na svu sreću nikada nećeš biti na vlasti. a svoje frustracije odi liječi na drugom mjestu

Quote:
Shady kaže:
Kao prvo, mora li se imat seks sa svim što se voli, prema čemu se osjeća ljubav?
To što poturaš pod "ljubav" nije ljubav, već nekakav uvrnuti tjelesni poriv. U biti jednako protuprirodan, kao i kada bi netko želio seksati koze, ili mimoze. A ljubav sa tim nema veze! Kao što ni samoubojstvo nema veze sa hrabrošću i humanošću već sa kukavičlukom i nehumanošću.
tko je spominjao seks? u navedenom postu se govorilo o ljubavi što je kod tebe automatski izazvalo aluziju na seks. zanimljivo
opet ti mješaš pojmove, drugo je osjećati ljubav drugo je osjećati tjelesni poriv.
i ne, nije protuprirodan. protuprirodna je plastika, i čudnovati kljunaš eventualno, ali homoseksualni odnosi ne.

Quote:
Željeti seks sa nečim što mu prirodno nije dato - to nije ljubav nego protuprirodni akt i plod je odgojne poremećenosti. Jer, seksualna sklonost ka istom spolu (i bilo čemu drugome što priroda nije odredila) jeste odgojni poremećaj. A to za nas ljudska bića znači sljedeće dvoje:
aha, dakle lezbijkama žene nisu prirodno date. za njih su posebno stvorili žene u laboratorijima
tko je odredio ako ne priroda?

spominješ da je priroda stvorila muško i žensko kao par (inače nije ih priroda stvorila, oni se razvili u prirodi), no zašto onda negiraš homoseksualnost i heteroseksualnost kao par?

Quote:
braniš seks žene sa psom, riječima: "Pa šta, nije li oboma lijepo i oboje su to htjeli?!"
ne, nisu to oboje htjeli. pas ne može htjeti seks u smislu u kojem mi to možemo, niti može pristati na isti.

Quote:
jer to je doista protuprirodno čemu pozivaš i što pravdaš, ne shvaćajući koliko je zapravo užasno to šta pišeš. Pozdrav
a nije protuprirodno negirati jesanu normalno, uobičajenu pojavi koja je nastala u prirodi prirodnim procesima. ako se toliko boriš protiv svega što je protuprirodno prvo isključi računalo, sruši si kući/stan, odbaci svu odjeći i vrati se u špilju jer je jedino to prirodno.
__________________
ON OTHER SKIN_
black1888 is offline  
Old 08.05.2010., 15:50   #4
Quote:
black1888 kaže: Pogledaj post
ne, nisu to oboje htjeli. pas ne može htjeti seks u smislu u kojem mi to možemo, niti može pristati na isti.
Pas ne može 'htjeti' ni 'pristati' ni na parenje s kujom, u onom smislu u kojem to ljudi mogu. Svejedno, to mu ne predstavlja neku prepreku za parenje s kujama, ili mačkama, automobilskim gumama, nečijim potkoljenicama ili što mu se već nađe pod šapama kad je narajcan.

Prema tome, kakve to veze ima što ne može 'htjeti' na isti način kao ljudi? Može htjeti na svoj, pseći način. Pa ako to nekom čovjeku ne predstavlja problem, ziher ne predstavlja ni psu.
Apemant is offline  
Old 08.05.2010., 15:54   #5
Quote:
Shady kaže: Pogledaj post
1) Za muškarca: - je samo je sklonost ženama prirodna. A njegova seksualna sklonost drugim stvorenjima (muškarcima, kozama, tikvama, kokošima...) - je protuprirodna, jer priroda je stvorila muško i žensko kao par (pasuju jedno drugom svojim tijelima).

2) Za ženu - je samo je sklonost muškarcima prirodna! A njena seksualna sklonost drugim stvorenjima (ženama, konjima, bananama, psima...) - je protuprirodna, jer priroda je stvorila muško i žensko kao par (pasuju jedno drugom svojim tijelima).
To je primjer kako moralnog i dobrog čuvjeka religija pretvori, po nekim pitanjima, u negatora ljudskosti nekim ljudima tj. da su nesposobni za ljubav. Pa njihove osjećaje i intimne odnose uspoređuje s odnosom s bananom, kokošima i psima.
Nepoznati is offline  
Old 08.05.2010., 15:58   #6
Quote:
Apemant kaže: Pogledaj post
Pas ne može 'htjeti' ni 'pristati' ni na parenje s kujom, u onom smislu u kojem to ljudi mogu. Svejedno, to mu ne predstavlja neku prepreku za parenje s kujama, ili mačkama, automobilskim gumama, nečijim potkoljenicama ili što mu se već nađe pod šapama kad je narajcan.

Prema tome, kakve to veze ima što ne može 'htjeti' na isti način kao ljudi? Može htjeti na svoj, pseći način. Pa ako to nekom čovjeku ne predstavlja problem, ziher ne predstavlja ni psu.
Što je autor htio reći? Uspoređivati normalne ljudske odnose i osjećaje sa psećima i zoofilijom, na način Shadyja?

Quote:
Dantach
Gospodine Apemant,podržavam vas.
U čemu to? Da pas skače na auto gume?
Nepoznati is offline  
Old 08.05.2010., 16:32   #7
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
U čemu to? Da pas skače na auto gume?
Podržava ga u zoofiliji!

homoseksualnost, kao što sam rekao, je prirodna kao šepavost.
To ne znači da ću imati neki posebni odnos prema šepavosti, neću veličati šepavost, neću smatrati naravno da je skroz jednaka standardnom hodu ( ), niti ću djeci pisati slikovnice i bajke kojoj su centralni motiv i tema prezentiranje prevažnih šepavih ljudi.
dakle, šepavost nije poremećaj.
to je samo varijacija u hodu!

Zadnje uređivanje Brogan : 08.05.2010. at 16:39.
Brogan is offline  
Old 08.05.2010., 17:22   #8
Quote:
Brogan kaže: Pogledaj post
Podržava ga u zoofiliji!

homoseksualnost, kao što sam rekao, je prirodna kao šepavost.
To ne znači da ću imati neki posebni odnos prema šepavosti, neću veličati šepavost, neću smatrati naravno da je skroz jednaka standardnom hodu ( ), niti ću djeci pisati slikovnice i bajke kojoj su centralni motiv i tema prezentiranje prevažnih šepavih ljudi.
dakle, šepavost nije poremećaj.
to je samo varijacija u hodu!
Možda se može i tako reći. Bitno je to da su i šepavi ljudi sposobni za ispoljavanje svoje ljubavi i intime kao i svi ostali. Proglašavati ih neprirodnima, i uspoređivati njihove osjećaje i odnose onima sa psima, je govor mržnje.
Nepoznati is offline  
Old 08.05.2010., 17:32   #9
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Možda se može i tako reći. Bitno je to da su i šepavi ljudi sposobni za ispoljavanje svoje ljubavi i intime kao i svi ostali. Proglašavati ih neprirodnima, i uspoređivati njihove osjećaje i odnose onima sa psima, je govor mržnje.
slažem se.

jedno od osnovnih ljudskih prava je pravo na sreću, tj. život.
zakon bi trebao držati društvo dalje od individue...dokle god ona ne krši drugima prava.
nažalost, kod nas recimo zakon individui naređuje da se pokori kojem god sranju društvo izmisli.

Zadnje uređivanje Brogan : 08.05.2010. at 17:53.
Brogan is offline  
Old 08.05.2010., 17:37   #10
Quote:
Shady kaže: Pogledaj post
Kako samo zamjenuješ teze i pojmove.. pa to je strašno!

Kao prvo, mora li se imat seks sa svim što se voli, prema čemu se osjeća ljubav?
ovom rečenicom si samo pokazao da si ti taj koj brka pojmove.
a brkati ljubav i sex - e to je strašno.

dal ti uopće znaš što je ljubav?
tj, osječaj ljubavi?
sumnjam, jer da znaš nebi ti nikad palo na pamet brkati ta 2 pojma.

tehnički gledano ja se mogu zadovoljavat (ajmo reći sexat) i sa flašom pive (prejednostavno bi bilo da sam navela vibrator ili dildo ) pa to ne znaći da ću ih i voljet.

volim svog dečka i sa njime se sexam na isti način na koj moj prijatelj voli svog dečka i sa njim se sexa i frendica voli svoju curu i s njom se sexa (ajmo to tako nazvat)

kada naučiš razlikovat osječaj ljubavi od tjelesen požude ona možemo dalje razgovarat

Quote:
Shady kaže: Pogledaj post
To što poturaš pod "ljubav" nije ljubav, već nekakav uvrnuti tjelesni poriv. U biti jednako protuprirodan, kao i kada bi netko želio seksati koze, ili mimoze. A ljubav sa tim nema veze! Kao što ni samoubojstvo nema veze sa hrabrošću i humanošću već sa kukavičlukom i nehumanošću.
a ovime samo pokazuješ koliki si tutlek (da budem pristojna) jer da si samo na 2 min sjeo i razmislio nebi ti palo na pamet mješat homosexualnost sa zoofilijom kao što tu neki tutleki (opet, da budem pristojna) mješaju sa pedofilijom.

jer, oet kažem, kad naučiš razlikovat osejačaj ljubavi od tjelesne požude lupit ćeš sam sebe po glavi zbog ovih rečenica.

ti maltene govoriš da homosexualci i bisexualci ne mogu osječat ljubav nego samo tjelesnu požudu.

sram te bilo,ali stvarno - sram te bilo.

Quote:
Shady kaže: Pogledaj post
Da ne bude zabune... istina je da se može voljet prijatelj istoga spola; voljet kao ljudsko biće.. isto kao što se može voljet i svoj roditelj, svoje djete, svoj nećak, svoj stric.. ili kao što se može voljeti ptica, koza, potok, domovina, jadran. neka fina pjesma... I to jeste ljubav! Ali to ne znači da se smije seksati sa svim što se voli!
i baš kad se ponadam da možda uspjevaš razlikovat pojmove ti ga generalno zas***š

i djeci je jasno da postoji više vrsta ljubavi, ljubav prema roditeljima, ljubav prema životinjama, ljubav prema omiljenoj plišanoj igrački...

ali tu ne govorimo o ljubavima prema prijateljima (i onima istiog spola) nego ljubavi prema dečku/curi/mužu/ženi.

ja se sa svojim prijateljem (bio muško ili žensko i pod pretpostavkom da već nisam zauzeta i da sam bi/gej) neću sexat, ne fala.
sexat ću se sa onim sa kojm sam u vezi

u prijevodu, sexat ću se sa njim jer ga volim u punom značenju te riječi.

Quote:
Shady kaže: Pogledaj post
Kužiš, Serpentine? Tvoja pozicija u djelu gdje kažeš "Ljubav je sve" - je kao da nas ubjeđuješ kako je sex muškarca sa napuhanom lutkom nešto ok, onda kao objašnjenje navedeš: "Lutku ionako ne boli, a čovjeku je super"... Ili kao da braniš seks žene sa psom, riječima: "Pa šta, nije li oboma lijepo i oboje su to htjeli?!" Serpentine, to je ružno šta pišeš, i osim toga doprinosiš odgojnoj poremećenosti društva. Preporučujem ti da uzmeš odmor, odeš negdje na par dana i o svemu u miru i u tišini razmisliš dobro, jer to je doista protuprirodno čemu pozivaš i što pravdaš, ne shvaćajući koliko je zapravo užasno to šta pišeš. Pozdrav

ne... to je tvoje viđenje mojeg "ljubav je sve" (makar mislim da sam reka ljubav je zakon) kojeg ne da si totalno fulao nego forum vrišti od epic fail-a (gamerski izrazi ftw!)

i opet, ti kao da misliš da među homo/bi parovima postoji samo fizička požuda.

i opet - sram te može biti.

p.s.

ako se netko sexa sa lutom ili vibratorom ili jednostavno nabaci drkicu nikom ne čini ništa nažao (molim te, o molim te drži pedofiliju i zoofiliju van ovog foruma i ovih primjera jer si degutantan) i to je samo normalan dio sexualnosti.

preporučam ti da pročitaš koju od knjiga o sexualnosti.
vidim da se zanje vrijeme vrte u dijelovima po kioscima za niže cijene ali ako ti je teško dati 10kn mogu ti i ja posudit koju.

nebi bilo na odmet da malo naučiš o ljudskoj sexualnosti van korica "svetih knjuiga"jer vidim da ti ona baš i nije jača strana
__________________
You can't use butterfly language to communicate with caterpillars
serpentine is offline  
Old 08.05.2010., 18:25   #11
Quote:
serpentine kaže: Pogledaj post
tehnički gledano ja se mogu zadovoljavat (ajmo reći sexat) i sa flašom pive
to je vrlo bitno za temu!

Quote:
volim svog dečka i sa njime se sexam na isti način na koj moj prijatelj voli svog dečka i sa njim se sexa i frendica voli svoju curu i s njom se sexa (ajmo to tako nazvat)
imam filing da ti namjerno cenzuriraš svoje misli, kao što to ponekad rade vjernici.

naime, zna se da je ljubav, pa zatim i seksualnost najdublje što se možeš s nekim povezat.. ljubav uključuje cijelu osobu i odražava tvoju osobnost.

Jesi li ikad razmišljala zašto tvoj prijatelj voli frajere ili tvoja prijateljica curu? Jel to samo urođeno..ili ima neke veze sa procesima u umu?
Zašto ti ne voliš cure na način na koji ih voli tvoja gej frendica? Sama si rekla da se radi o ljubavi? Zašto ona voli cure, a ne muške? Zašto se tvoj frend zaljubi u lika, a ne u žensku? Pazi, nema to veze sa požudom, rekla si. Radi se o nečem u psihi...
Brogan is offline  
Old 08.05.2010., 20:13   #12
Quote:
Brogan kaže: Pogledaj post
to je vrlo bitno za temu!
samo sam se nadovezala na shadyev odgovor jer po njemu frajer u frajeru vidi smao "kitu" (pristojniji izraz) a ljubav kao da ne postoji.

zato sam napisala da se tehinčki ja mogu (ali to ne radim) zadovoljavat sa jako puno stvari i osoba ali u njima ne vidim samo hodajuče penise jer je on u raspravu počeo ubacivat lutke za napuhavanje i kojekakve životinje

Quote:
Brogan kaže: Pogledaj post
imam filing da ti namjerno cenzuriraš svoje misli, kao što to ponekad rade vjernici.
na koj dio točno misliš?
tj. koj dio misliš da cenzuriram?
slobodno pitaj, odgovorit ću ti, nije problem

ako jesam nešto "cenzurirala" nije bilo namjerno

jer se meni čini da mi zapravo imamo isto (ili barem slično) mišljenje ali da se krivo čitamo

Quote:
Brogan kaže: Pogledaj post
naime, zna se da je ljubav, pa zatim i seksualnost najdublje što se možeš s nekim povezat.. ljubav uključuje cijelu osobu i odražava tvoju osobnost.
naravno

Quote:
Brogan kaže: Pogledaj post
Jesi li ikad razmišljala zašto tvoj prijatelj voli frajere ili tvoja prijateljica curu? Jel to samo urođeno..ili ima neke veze sa procesima u umu?
Zašto ti ne voliš cure na način na koji ih voli tvoja gej frendica? Sama si rekla da se radi o ljubavi? Zašto ona voli cure, a ne muške? Zašto se tvoj frend zaljubi u lika, a ne u žensku? Pazi, nema to veze sa požudom, rekla si. Radi se o nečem u psihi...
ne samo razmišljala.
pitala i razgovarala.

i došla do zaključka da na isti način na koj sam (npr) ja gledala na muškarce dok sam bila solo (i ne mislim samo na hodajuće penise ) na isti način i oni gledaju na njih.
tj, žene na žene, muškarci na muškarce ili na oboje ako su bi.

i na isti način na koj ja volim svog dečka i moja frendica voli svoju curu (čak su i u vezi 5 god duže nego ja sa svojim dečkom *samo pokušavam ostalima pokazat kako se one ne voel kao frendia frendicu nego cura curu*) ili frend dečka

a neki kao da imaju mišljenje da ako je muškarac gej da su mu na pameti samo tuđi *určevi ili ženi tuđe sise.

(naravno, ima i onih kojima je samo do sexa ali njih ima u svim sexualnim skupinama i ako bi u temu unosili apsolutno sve mogučnosti srušili bi server od postova XD)

ugl, ono što sam htjela reć (a što moji prijatelji potvrđuju) je da ako si gej ne gledaš na druge kao na sexualne objekte () nego i kao buduće partnere a.k.a ljubav postiji

i ako se desi da dođe do prekida su u jednako povrijeđeni kao i hetero a ne odmahnu rukum i "ah well, i tak si nađem drugog do sutra"
__________________
You can't use butterfly language to communicate with caterpillars
serpentine is offline  
Old 08.05.2010., 21:53   #13
ja nisam pitao - kako.
pitao sam zašto.
zašto se zaljubljuju u isti spol, a ne u suprotni?

jesi tu šta razmišljala?
to je isto svojevrsni tabu i kod heteroseksualne ljubavi. anatomija ljubavi. zašto, šta, zbog čega, tko i odakle...


upravo i je štos te ljubavi i privlačnosti prema istom spolu. zašto nema ljubavi prema suprotnom? jel to urođeno ili nije...itd...
Brogan is offline  
Old 08.05.2010., 23:11   #14
Quote:
Brogan kaže: Pogledaj post
ja nisam pitao - kako.
pitao sam zašto.
zašto se zaljubljuju u isti spol, a ne u suprotni?

jesi tu šta razmišljala?
to je isto svojevrsni tabu i kod heteroseksualne ljubavi. anatomija ljubavi. zašto, šta, zbog čega, tko i odakle...
taman ti htjedoh odgovorit na pitanje ali sam si me pretekao XD

jer isto bi oni moglipitat nas. tj, zašto se mi zaljubljujemo u suprotni.

ali to bi se pitanje moglo secirati do najsitnije stvari tipa zašto se ona tamo baš zaljubila u ovog ali nije u onog.

i mislim da će to pitanje "zašto?" vječno lebdjeti i da nećemo moći odgovorit na njega.

ali jedno što znamo i ti i ja da tu nema biranja u stilu "e ja sam odlučila da ću biti hetero" ili "ja sam odlučila da ću biti gej/bi pa čak i asexualna"

to je nešto što jednostavno shvatimo s odrastanjem i kada s eprvi puta počnemo "vrtiti za komadima"

pa tako kako smo ti i ja shvatili da nam se sviđaju dečki (tebi cure) tako su neki uvidjeli da ih privači isti spol, oba spola i li pak niti jedan.



Quote:
Brogan kaže: Pogledaj post
upravo i je štos te ljubavi i privlačnosti prema istom spolu. zašto nema ljubavi prema suprotnom? jel to urođeno ili nije...itd...
pa kao što sam gore napisala, ako malo razmislimo kako su se naši osječaji kretali kroz odrastanje uvidjet ćemo da nismo birali nego da je to jednostavno tako (glupo sročeno ali bolje ne mogu)

ja se nikad nisam našla u situaciji da sam razmišljala "a mogla bih biti sa ženom".
jednostavno me nijeprivlačilo (nit emocionalno nit fizički) i bilo mi je doslovce bezveze.

iz odgoja nije sigurno jer onda među ljudima ni nebi bilo gej ljudi (logički gledano)

samo pokušavam zamislit neke roditelje kako djetetu govore "ti ćeš biti gej!" i ogajaju ga u "gej duhu" pa su tako gejevi odgojem nastali

tako da, nakon svih ovih mojih teško pospanih škrabotina pitanje "zašto?" i dalje stoji

a ovaj put odgovor "zato" je nekako i prikaldan


ali jedno stoji
, koj god odgovor bio na to pitanje, on ne opravdava napad na pripadnike drugačije sexualno orijentiranih skupina
__________________
You can't use butterfly language to communicate with caterpillars
serpentine is offline  
Old 09.05.2010., 00:11   #15
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Što je autor htio reći? Uspoređivati normalne ljudske odnose i osjećaje sa psećima i zoofilijom, na način Shadyja?
Nitko ne uspoređuje 'ljudske' osjećaje sa 'psećima'.

Eventualno uspoređuje ljudske osjećaje prema ljudima, sa ljudskim osjećajima prema psima. Dakle, uspoređuju se dva *ljudska* osjećaja. Osobno, ne vidim zašto se to ne bi moglo.

Ionako ljudi jedni druge tretiraju kao stoku. Neki i naglas tvrde da više vole životinje nego ljude.
Apemant is offline  
Old 09.05.2010., 00:23   #16
Quote:
Apemant kaže: Pogledaj post
Nitko ne uspoređuje 'ljudske' osjećaje sa 'psećima'.

Eventualno uspoređuje ljudske osjećaje prema ljudima, sa ljudskim osjećajima prema psima. Dakle, uspoređuju se dva *ljudska* osjećaja. Osobno, ne vidim zašto se to ne bi moglo.

Ionako ljudi jedni druge tretiraju kao stoku. Neki i naglas tvrde da više vole životinje nego ljude.
mislim da potpisujem ovaj post!

odnosno, mislim da u drugoj rečenici želiš reći kako neki seksualnost odvajaju od ostatka osobe, pa otuda sjebana seksualnost..
Brogan is offline  
Old 09.05.2010., 00:46   #17
Quote:
Brogan kaže: Pogledaj post
mislim da potpisujem ovaj post!

odnosno, mislim da u drugoj rečenici želiš reći kako neki seksualnost odvajaju od ostatka osobe, pa otuda sjebana seksualnost..
Ja zapravo zaista mislim da je to teško i kompleksno pitanje. Nisam apriori 'uvjeren' u bilo koju od filozofija koje cirkuliraju u eteru. (Istina, nekima sam skloniji nego drugima, uglavnom iz prozaičnih osobnih razloga kao što je gadljivost, LOL).

Dakako, podrazumijeva se da isto tako nisam sklon nekritički prihvatiti politički korektnu filozofiju koju ovdje mnogi zastupaju. Neki iz čudnog naivnog idealizma, neki iz cinizma i nezainteresiranosti, neki iz političkih razloga, neki iz osobnih potreba.
Apemant is offline  
Old 09.05.2010., 05:02   #18
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Quote:
Shady kaže: Pogledaj post
1) Za muškarca: - je samo je sklonost ženama prirodna. A njegova seksualna sklonost drugim stvorenjima (muškarcima, kozama, tikvama, kokošima...) - je protuprirodna, jer priroda je stvorila muško i žensko kao par (pasuju jedno drugom svojim tijelima).

2) Za ženu - je samo je sklonost muškarcima prirodna! A njena seksualna sklonost drugim stvorenjima (ženama, konjima, bananama, psima...) - je protuprirodna, jer priroda je stvorila muško i žensko kao par (pasuju jedno drugom svojim tijelima).
To je primjer kako moralnog i dobrog čuvjeka religija pretvori, po nekim pitanjima, u negatora ljudskosti nekim ljudima tj. da su nesposobni za ljubav. Pa njihove osjećaje i intimne odnose uspoređuje s odnosom s bananom, kokošima i psima.
Ček malo... Da li vidiš da sam u oba slučaja napisao na kraju svakog primjera, sljedeće: "jer priroda je stvorila muško i žensko kao par (pasuju jedno drugom svojim tijelima).". To je argument, kužiš nepoznati? Pozivam se na prirodu koja je to tako ostavila. Koja nas je podijelila na parove. Muškarac ima penis a žena vaginu. Jedno je za drugo, tako je zacrtano. Takvi smo stvoreni. To jasan prirodni imperativ, i sve izvan toga jeste protuprirodnost. Uostalom, da se ne ponavljam... sve sam rekao ovdje i mnogo argumenata sam dao, pa se na njih osvrni, a ne da me osuđuješ kao osobu.

Nepoznati, ja sam iznio SVOJE MIŠLJENJE. I ja sam za svoje mišljenje dao argumente - zašto tako smatram. Ja nisam forumaše osobno napadao, niti analizirao. A ti ničim nisi argumentirao gdje ja griješim, samo ocjenjuješ da sam "negator ljudskosti komoseksualcima". Gdje sam ja napisao, molim te, da oni nisu ljudi ili im negirao ljudskost?! Osim toga napisao si neistinu, ja nisam napisao "da su homoseksualci nesposobni za ljubav", nego si to tako izvukao. Ja znam da se dva muškarca i žene mogu međusobno voljeti. Tako i ti i ja također možemo voljeti svojeg prijatelja (kao što volimo oca, majku, brata..). Sve ljude i inače treba voljeti. Ali ne možemo sa prijateljem ulaziti u protuprirodni odnos, jer to je jednostavno protuprirodno. Da se ne bih ponavljao, ja sam ovdje napisao zašto je to protuprirodno. Dao sam veoma čvrste argumente za svoja stajališta, i pokušaj se na njih usredotočiti pa napiši gdje sam pogriješio i što je u argumentaciji loše.

I samo na kraju da dodam da je jako nekorektno ono što si napisao da je RELIGIJA kriva za moje stavove. Znam x ljudi koji nisu religiozni pa jednako smatraju da je homoseksualnost protuprirodna. Tako da to ipak nema veze sa nekom religijom. I povrijeđen sam što si napisao da me religija "pretvorila"... Taj izraz PRETVORILA... to je bilo jako grubo. Veoma sam povrijeđen zbog toga! Pozdrav
Shady is offline  
Old 09.05.2010., 05:37   #19
Quote:
Brogan kaže: Pogledaj post
što je i Shady raspirio neobičnim komentarima..
dobro, kaj je homoseksualnost tabu tema? Ili joj se samo smije aplaudirati i odobravati? Ja nisam za tabu teme. Zašto da ne razmijenimo mišljenja pro et contra? A mnogi ovdje jesu da to bude tabu tema. Ja nisam ništa ružno pisao za homoseksualce, nisam pozivao na nasilje, na mržnju, nisam rekao da su tjelesno ištećeni.. Nisam ih diskreditirao na bilo koji nečoovječan način. SAMO sam rekao jeste da je homoseksualna veza PROTUPRIRODNA i dao sam čvrstu argumentaciju zašto tako mislim.

A ako ćemo pravo, upravo si ti taj koji je izuzetno grubo doveo u vezu homoseksualizam i šepavost (a to je tjelesna mana). Ja nebih mogao tako nešto grubo reći, jer šepavost je ljudska mana kao i sljepoća, grbavost... a homoseksualizam nije nikakav tjelesni poremećaj, već isključivo odgojni poremećaj. I svi ovi što se bune zbog mog gornjeg posta nisu ti skrenuli pažnju na tu grubu usporedbu. Toliko.
___
Za sve ostale. ako netko ima da mi argumentirano objasni moju grešku, rad sam svakoga saslušati. A neki poput serpentine nemaju šta reć na argumente koje ja iznosim, pa usljed nedostatka protu-argumentacije ocjenjuju moju nenačitanost, nerazumnost, i čak mi predlaže da mi posudi knjigu o homoseksualnosti "ako mi je žao dati deset kuna"?! To je bez veze.
Quote:
serpentine kaže: Pogledaj post
preporučam ti da pročitaš koju od knjiga o sexualnosti. vidim da se zanje vrijeme vrte u dijelovima po kioscima za niže cijene ali ako ti je teško dati 10kn mogu ti i ja posudit koju.
Serpentine, kad se izpuhaš možemo razgovarati. Ti si draga osoba, poštujem tvoju dobru volju... i ja ju imam! Nisam za nečovječan odnos prema homoseksualcima ali samo smatram da je homoseksualni odnos protuprirodan. Ja vidim da si ti ljuta, ali ti me samo vrijeđaš a ne obaraš moje argumente. Ja ću rado sa tobom disutirati kada budeš spremna razgovarati argumentima. Nikoga osobno ne napadam i ne omalovažavam pa ne dozboljavam ni da se mene osobno napada i omalovažava. A ono više puta ponovljeno, patetično "sram da te bude".. nikome ne dolikuje. Nema me za što biti sramota, takav sex jeste protuprirodan (objasnio sam gore zašto jeste). Eto, pričajmo argumentima od sada. Pozdrav
Shady is offline  
Old 09.05.2010., 06:30   #20
Quote:
black1888 kaže: Pogledaj post
tko je spominjao seks? U navedenom postu se govorilo o ljubavi što je kod tebe automatski izazvalo aluziju na seks. zanimljivo
šta tko je spominjao? Pa "homoseksualci" je riječ koja je u naslovu. Mi ovdje pričamo o homoseksualnosti a to uključuje i homosekaualni akt.

Quote:
black1888 kaže: Pogledaj post
ti mješaš pojmove, drugo je osjećati ljubav drugo je osjećati tjelesni poriv.
Može se cijelo čovječanstvo voljeti. Ali ljudska bića ne trebaju činiti protuprirodne stvari jer se time opiru vlastitom prirodnom ustrojstvu.

Quote:
black1888 kaže: Pogledaj post
i ne, nije protuprirodan. protuprirodna je plastika, i čudnovati kljunaš eventualno, ali homoseksualni odnosi ne.
A čime argumentiraš da nije neprirodan? Sama tvoja riječ i stav nijesu default istinitosti. Ja sam svoj stav da JESTE PROTUPRIRODAN argumentirao ovako:
Quote:
Shady kaže: Pogledaj post
Željeti seks sa nečim što mu prirodno nije dato - to nije ljubav nego protuprirodni akt i plod je odgojne poremećenosti. Jer, seksualna sklonost ka istom spolu (i bilo čemu drugome što priroda nije odredila) jeste odgojni poremećaj. A to za nas ljudska bića znači sljedeće dvoje: 1) Za muškarca: - je samo je sklonost ženama prirodna. A njegova seksualna sklonost drugim stvorenjima (muškarcima, kozama, tikvama, kokošima...) - je protuprirodna, jer priroda je stvorila muško i žensko kao par (pasuju jedno drugom svojim tijelima). 2) Za ženu - je samo je sklonost muškarcima prirodna! A njena seksualna sklonost drugim stvorenjima (ženama, konjima, bananama, psima...) - je protuprirodna, jer priroda je stvorila muško i žensko kao par (pasuju jedno drugom svojim tijelima)
Dakle čime ti argumentiraš svoj stav da homoseksualnost nije prirodna? Ja pod "prirodnost" ne smatram: "ima ga u prirodi", jer u prirodi i mačke jedu svoju djecu, ali nama ljudima to bi bilo neprirodno. Prironost je stanje onoga što priroda određuje i postavlja, a ne ono što se tomu protivi i urušava ga. Tako ja mislim.

Quote:
black1888 kaže: Pogledaj post
aha, dakle lezbijkama žene nisu prirodno date. Za njih su posebno stvorili žene u laboratorijima tko je odredio ako ne priroda?
lol, kako vješta manipulacija riječima (ovo boldano). Kao da lezbejke nisu žene? iz takve formmulacije malte ne će ispasti da su lezbejke jedno a žene drugo. I onda pitaš: "dakle lezbijkama žene nisu prirodno date?". Pravilno bi bilo da si pitao: dakle ženama žene nisu prirodno date? I ja bih ti na to odgovorio: Naravno da žene nisu prirodno date ženama. Njima su dati muškarci. Muškarci imaju penise, a one (žene) imaju vagine koje su namijenjene za muške penise. Kako se penis i vagina nadopunjuju i prirodno usklađuju, jasno ti je. A dva penisa se nikako ne mogu nadopunjivati niti dvije vagine.

Quote:
black1888 kaže: Pogledaj post
tko je odredio ako ne priroda?
Nitko to nije odredio.. U svijetu lljudi, to je odgojni poremećaj (jer ljudi imaju odgoj a životinje ne). A u svijetu životinja, homoseksualni čin se ne smatra odgojnim poremećajem, no svijet životinja ovdje nije tema pa da ne idem u tom smjeru.

Quote:
black1888 kaže: Pogledaj post
spominješ da je priroda stvorila muško i žensko kao par (inače nije ih priroda stvorila, oni se razvili u prirodi),
Pravilno si napisao da su se tako razvili. Slažem se. I sada nazireš da upravo to što su se TAKO RAZVILI, znak je da takav odnos i treba da grade u skladu sa svojom suštinom. Prema tome:
Quote:
black1888 kaže: Pogledaj post
no zašto onda negiraš homoseksualnost i heteroseksualnost kao par?
Prema tome: Zato jer su se ljudi razvili kao parovi (muškarci i žene) pa je homoseksualnost oprečna tom, najmanje 5. miliuna godina starom ustrojstvu čovječanstva, u kojem opstaju zahvaljujući parovima. A u općem pogledu biosfere, čiji smo samo jedan dio, radi se o milijardama godina starom sistemu. Gdje god par postoji, par treba i da opstoji. A u svijetu hermafrodita ne mora i ne treba.

Quote:
black1888 kaže: Pogledaj post
ne, nisu to oboje htjeli. pas ne može htjeti seks u smislu u kojem mi to možemo, niti može pristati na isti.
Ja znam da je moja postavka kriva (ja sam je takvom i htio napisati) isto kao što je kriva i postavka da su dva muškarca u seksualnom činu nešto prirodno i ok. Na žalost, ti nisi u ovom dijelu dao osvrt i na poziciju žene, već samo na poziciju psa. Da si ukazao i na poziciju žene, nužno bi morao doć na moju poziciju, usljed jedino moguće logičke konstelacije. Jer, za ženu je neprirodno da se seksa sa drugim psom, iako ju to možda vuče.. isto kao što je neprirodno da se seksa sa ženom, iako ju to možda vuče. Ali mi nismo životinje koje ne znaju kontrolirati svoje nagone. Točno je da pas ne može kontrolirati svoj nagov, ali žena i čovjek mogu jer su to ljudi. A ako ne žele to je samo zato : ili jer su krivo odgojeni (objašnjeno im je da je to ok) ili jer idu linijom lakšeg otpora.. tj ne vole kontrolirati sebe.

Quote:
black1888 kaže: Pogledaj post
a nije protuprirodno negirati jednu normalno, uobičajenu pojavi koja je nastala u prirodi prirodnim procesima.
Ne, ne. pojava homoseksualnosti nije pojava koja je nastala u prirodi prirodnim procesima već usljed remećenja tih procesa. Ne znam da li je to ovdje tema, ali o tome se i te kako da razgovarati. Možda negdje na znanosti?

Quote:
black1888 kaže: Pogledaj post
ako se toliko boriš protiv svega što je protuprirodno prvo isključi računalo, sruši si kući/stan, odbaci svu odjeći i vrati se u špilju jer je jedino to prirodno.
To je pogrešna postavka, jer civilizacija ima svoj hod i razvoj. Dakle: 1) Računalo nije protuprirodno, ali bi protuprirodno bilo ono računalo koje je sa ugraćenim kalodontom i četkicom za zube, negdje na matičnoj proči, između processora i ram-memorije. 2) Kuća nije protuprodna jer služi stanovanju ljudi. Ali bi bilo protuprirodno napraviti kuću veličine 4 cm sa namjerom da u nju treba živjeti čovjek. 3) Odjeća nije protuprirodna jer nas čuva od hladnoće i toplote i skriva naša stidna mjesta (ljudska bića osjećaju stid). Ali, odjeća bi bila neprirodna, ako bi bila posve providna, ili ako bi bila napravljena od staklene vune, jer bi nas tada srbilo po koži. 4) A špilja, slažem se.., jeste prirodno stanište, ukoliko se nema kuća. Bolje je živjet u špilji nego na otvorenom. A talbanima je čak bolje u špiljama Tora-Bore nego u kući, jer ih tu teže može nać Avax. Pozdrav
Shady is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:55.