Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.09.2013., 15:29   #1
Knjiga istine

prije nekog vremena jedna bliska osoba mi je skrenula pažnju na jednu internet stranicu koja prevodi objave ukazanja Isusa, BDM i samog Boga jednoj ženi u Europi, majci 4 djece, koja želi ostati anonimna.
Izvorna stranica je na engleskom jeziku, ali u mnogim državama postoji prijevod stranice, pa tako i kod nas
Radi se o stranici "Knjiga istine" http://www.knjiga-istine.com/Poruke-Upozorenja.htm

Nekoliko zanimljivih stvari se spominje:

- 2010(!) je objavljeno kako sotona i njegovi rade na smjeni Pape Benedikta (znamo svi da je Papa Benedikt ove godine odstupio!)

- uvođenje "novog oblika križa" gdje će ostati moderno oblikovan znak križa, ali bez razapetog Isusa, koji u biti simbolizira sotonu (ovo se uvodi u Njemačkoj)

- navodno će se uskoro pristupiti izmjeni sakramenata u Crkvi, koji se običnom puku neće činiti kao velika promjena, izmjeni Euharistije koja nakon toga više neće biti "Tijelo Kristovo" (kaže Isus)

- da smo ušli u posljednja vremena koja će trajati ok 3 i pol godine, nakon čega će se dogoditi "Veliko Upozorenje", koje će svi ljudi na zemlji vidjeti i moći će se obratiti ako žele, te nakon toga slijedi Isusov drugi dolazak

- Papa Franjo je Antikrist


da li je netko čitao ova upozorenja i što mislite o tome?

sjetila sam se i ovoga dok sam čitala
http://www.dnevno.hr/vjera/iz-zivota...-ljubicic.html
__________________
kraj tunela je odmah iza zavoja...
romanticna is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2013., 22:48   #2
Ah, što bi bilo kršćanstvo bez konstantnog spominjanja sotone i vražjih sila
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2013., 04:29   #3
Quote:
romanticna kaže: Pogledaj post
- da smo ušli u posljednja vremena koja će trajati ok 3 i pol godine, nakon čega će se dogoditi "Veliko Upozorenje", koje će svi ljudi na zemlji vidjeti i moći će se obratiti ako žele, te nakon toga slijedi Isusov drugi dolazak

- Papa Franjo je Antikrist


da li je netko čitao ova upozorenja i što mislite o tome?
Uobičajena bulažnjenja raznih proroka i proročica spaljenih Biblijom, koji navješćuju milijarde pobijenih u kataklizmama skorog Isusova dolaska na Zemlju. Kad prođu te tri i pol godine, navest će novi datum, ili izmislit nešto drugo na istu temu rijeka krvi i katastrofa Božjega gnjeva.

Ta bolesna apokaliptična opsesija propašću svijetom je zapanjujuća.
Nepoznati is online now  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2013., 10:30   #4
Ateisti, koji će biti glavni organizatori ovog plana, su odani sljedbenici Sotone.

Bitno je da je ovo navedeno a ostalo ko šiša.Nzm kako se uvjek u tim prorčanstvima i preobraćenjima nikada ne poziva na jednakost,na slobodu razmišljanja,na toleranciju,na činjenje dobra,na činjenje samog dobra bez obzira na Boga itd.nego se sve ugalvnom svodi na prizivanje Sotone i opmenu ljudima da ne izazivaju gnjev božiji?
I uvjek mi je bilo ovo najača:Pokajte se!
Nema dijeco moja kajanja.Ako si učinio zlo učinio si ga.Znači ubiješ čovjeka,odeš popu ispovjediš se i gotovo je ?
imanuel kant 1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2013., 11:45   #5
Quote:
imanuel kant 1 kaže: Pogledaj post
Ateisti, koji će biti glavni organizatori ovog plana, su odani sljedbenici Sotone.

Bitno je da je ovo navedeno a ostalo ko šiša.Nzm kako se uvjek u tim prorčanstvima i preobraćenjima nikada ne poziva na jednakost,na slobodu razmišljanja,na toleranciju,na činjenje dobra,na činjenje samog dobra bez obzira na Boga itd.nego se sve ugalvnom svodi na prizivanje Sotone i opmenu ljudima da ne izazivaju gnjev božiji?
I uvjek mi je bilo ovo najača:Pokajte se!
Nema dijeco moja kajanja.Ako si učinio zlo učinio si ga.Znači ubiješ čovjeka,odeš popu ispovjediš se i gotovo je ?
Ne tako.
Ideš svake nedjelje u crkvu na misu (prvi red, naravno) i svi su ti grijesi oprošteni: http://www.24sata.hr/crna-kronika-ne...na-misu-312679
konjokradica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2013., 13:47   #6
ma, slažem se ja, uvijek ima netko tko prorokuje smak svijeta "uskoro"

ali ono što je ovdje zanimljivo, je da je prije 3 godine rečeno da se radi na smjeni pape Benedikta. tri godine poslije, on je stvarno odstupio (a u tom periodu je mogao i umrijeti, s obzirom na godine, jel,)

isto tako prije par godina je već rečeno da će se u Crkvu uvesti novi oblik križa i sad se to zbilja događa

vjerojatno toga ima još, ali nisam sve čitala
poruke se objavljuju svaki dan

dok sam čitala o papi Franji (i da je on možda Antikrist), pomislila sam da su svi proroci do sada možda imali pravo:

- ako se ne varam, sv. Malahije je rekao da će posljednji papa biti Petar Rimljanin i uvijek kad se birao papa gledalo se da li je Talijan. Međutim, papa Franjo je talijanskog porijekla, a to se spominje tek marginalno
http://www.dnevno.hr/ekalendar/miste...osljednji.html

- nadalje, Maje su prorekle kraj svijeta 21.12.2012. na zimski solsticij
ako uzmemo u obzir da je je papa Franjo izabran prije proljetnog solsticija (a smatra se da dolaskom "posljednjeg" pape ulazimo u "posljednja vremena"), onda su i Maje bile u pravu

- Nostradamus je za posljednjeg papu rekao da će biti "crni papa".
svi misle da se to odnosi na boju kože, ali zna se da papa Franjo potječe iz jezuitskog reda (isusovci) na čijem je vrhu general kojeg zovu "crni papa"

http://metro-portal.hr/stize-li-nam-...ovijesti/76450

dakle, nekoliko (ajmo reć "priznatih") proroka je reklo različite stvari, ali sve se ogleda u papi Franji

i onda danas šlag na kraju http://www.vecernji.hr/vijesti/tisuc...-clanak-618027
__________________
kraj tunela je odmah iza zavoja...
romanticna is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2013., 19:29   #7
Romantična-Ma to ti je propagnda,sve se to može kasnije dodati,to je najmanji problem.Za papu su mogli reći da mu rade o glavi(oni bi tako rekli o svakom papi) a to što je smjenjen je koncidencija.Uvođenje novog krsta?Dodato kasnije.Molgi su čuti neke indicije pa to uvrstiti u širok asortiman predviđanja.Pa onda ispravni prijevodi na našim stranicama,hiljadu bakrača.
Priznat prorok?Hahaha.Šta znači biti priznat prorok.
Ovo ti je više za alternativu.

Uglavnom reći ću samo nešta:Širina je majka zablude.
imanuel kant 1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2013., 19:33   #8
Gospa?

To ti je ništa u usporedbi sa ovim a i fin snimak postoji (http://www.kurir-info.rs/sok-u-muzej...-clanak-855779).
imanuel kant 1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2013., 19:39   #9
Quote:
imanuel kant 1 kaže: Pogledaj post
Romantična-Ma to ti je propagnda,sve se to može kasnije dodati,to je najmanji problem.Za papu su mogli reći da mu rade o glavi(oni bi tako rekli o svakom papi) a to što je smjenjen je koncidencija.Uvođenje novog krsta?Dodato kasnije.Molgi su čuti neke indicije pa to uvrstiti u širok asortiman predviđanja.Pa onda ispravni prijevodi na našim stranicama,hiljadu bakrača.
Priznat prorok?Hahaha.Šta znači biti priznat prorok.
Ovo ti je više za alternativu.

Uglavnom reći ću samo nešta:Širina je majka zablude.
Majka zablude je velika učiteljica.
EliEliLama is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2013., 20:30   #10
Quote:
EliEliLama kaže: Pogledaj post
Majka zablude je velika učiteljica.

Da ali širina je opšti pojam.Širina heterogenosti i raznolikosti raznoraznih mogućnosti tumačenja.
imanuel kant 1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2013., 01:39   #11
Quote:
romanticna kaže: Pogledaj post
...
vjerojatno toga ima još, ali nisam sve čitala
poruke se objavljuju svaki dan... /
I prodaju se za €15.99 na netu, u vidu knjige.
Dobar biznis. Lakovjernih uvijek ima.

Quote:
romanticna kaže: Pogledaj post
ako se ne varam, sv. Malahije je rekao da će posljednji papa biti Petar Rimljanin i uvijek kad se birao papa gledalo se da li je Talijan. Međutim, papa Franjo je talijanskog porijekla, a to se spominje tek marginalno... /
Varaš se, ništa takvo Malahije nije rekao.
Malahije je stotinu puta dokazana i prokazana varka.

Quote:
romanticna kaže: Pogledaj post
Nostradamus je za posljednjeg papu rekao da će biti "crni papa".
svi misle da se to odnosi na boju kože, ali zna se da papa Franjo potječe iz jezuitskog reda (isusovci) na čijem je vrhu general kojeg zovu "crni papa"..
Tako se je svojevremeno pisalo i za Obamu da je crni papa (kao dokaz Nostradamusovih proročanstava).
A ako jednog dana zaista izaberu crnog papu, opet će netko spomenut' Nostradamusa.

Quote:
romanticna kaže: Pogledaj post
dakle, nekoliko (ajmo reć "priznatih") proroka je reklo različite stvari, ali sve se ogleda u papi Franji... /
Tko je tu "priznati" prorok ?
Većina Nostradamusovih quatrana je printana davno nakon njegove smrti, veze nemaju s njegovim originalnim quatranima.
Neki su čak napisani 1997., pa su se koristili kao dokaz proroštva o Sep 11. To se zove internet hoax.

Btw, njegovi originalni quatrani su pisani na latinskom, srednjevjekovnom francuskom, ponešto na grčkom, te provonsalskom. A koje je jako malo jezičnih stručnjaka u stanju prevest', pogotovo obzirom na dvosmislenost svakog retka. Osim internet stručnjaka koji prepisuju neistine s jednog na drugi portal.

A quatrani idu otprilike ovako: Bit ce ćrno ili bijelo. Možda 'oće, možda neće. Ako bude crno, dobro je. Ako bude bijelo, opet je dobro. A možda ne bude ni crno ni bijelo.
I Pitija je tako proricala.
antilles is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2013., 15:01   #12
Quote:
Varaš se, ništa takvo Malahije nije rekao.
Malahije je stotinu puta dokazana i prokazana varka.
Kad je dokazano?Msm ne vjerujem u to ali me intersuje ako malo bolje poznaješ oko toga.Može i preko p-p.

"Knjiga isitne"?Msm da to sve govori.
imanuel kant 1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2013., 16:23   #13
Quote:
imanuel kant 1 kaže: Pogledaj post
Kad je dokazano?Msm ne vjerujem u to ali me intersuje ako malo bolje poznaješ oko toga.Može i preko p-p.

"Knjiga isitne"?Msm da to sve govori.
Najjednostavnije ti je ovo.
Dobro je objašnjeno zašto su navodna Malahijeva proroštva o papama korektna do 16. st. A nakon toga pucanj u prazno.
Jer su napisana u 16. st., tj. 4 stoljeća nakon Malahijeve smrti. Pa su u "proricanju prošlosti" dobra. A po pitanju papa koji su došli kasnije samo sibilinske izreke u kojima svatko nalazi šta mu odgovara ne bi li potvrdio svoju tezu.

Bref, falsifikat koji nema veze s Malahijem. Ali vjerojatno ima s pokušajem prejudiciranja tadašnje konklave.
antilles is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2013., 20:00   #14
https://www.forum.hr/showthread.php?t=784776



ovdje se već pričalo o tome, a franjo nije antikrist nego lažni prorok koji antikristu priprema put... sve to piše i u otkrivenju, knjga istine je pojašnjeje otkrivenja iz biblije
garnierica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2013., 20:25   #15
Quote:
antilles kaže: Pogledaj post
Najjednostavnije ti je ovo.
Dobro je objašnjeno zašto su navodna Malahijeva proroštva o papama korektna do 16. st. A nakon toga pucanj u prazno.
Jer su napisana u 16. st., tj. 4 stoljeća nakon Malahijeve smrti. Pa su u "proricanju prošlosti" dobra. A po pitanju papa koji su došli kasnije samo sibilinske izreke u kojima svatko nalazi šta mu odgovara ne bi li potvrdio svoju tezu.

Bref, falsifikat koji nema veze s Malahijem. Ali vjerojatno ima s pokušajem prejudiciranja tadašnje konklave.
Izgleda da ne poznaješ PRAVA Malahijina proročanstva, po kojemu je papa Franjo ZBILJA posljednji papa.

I uzeo je ime od Franje Asiškoga kojemu je otac bio PETAR.

Pa si sad poveži da li je na čelu crkve PETAR RIMLJANIN (kako ga Malahije opisuje), ili ne.
civilizacija I is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2015., 21:38   #16
Knjigu Istine se ne smije olako odbaciti !

Knjiga Istine navještena je u Knjizi proroka Danijela i u Otkrivenju, i da će njenom pojavom započeti Vrijeme Svršetka, koje će rezultirati Drugim Isusovim Dolaskom!

Na ovoj stranici http://darkar4.wix.com/knjigaistine mogu se pronaći argumenti za ozbiljnije razmatranje o Knjizi Istine.
darkar is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2015., 22:05   #17
još jedna u nizu sotonskih podvala kojima je cilj uništenje Crkve i čovjeka
Tut-tut is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2015., 22:21   #18
Dragan is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2015., 16:28   #19
Bome, nakon vec 2000 godina (u ranom krscanstvu se cekalo da dodje "svaki cas" ) iscekivanja i najavljivanja kojekakvih krajeva i drama prica i dalje prolazi
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2015., 20:02   #20
Quote:
romanticna kaže: Pogledaj post
prije nekog vremena jedna bliska osoba mi je skrenula pažnju na jednu internet stranicu koja prevodi objave ukazanja Isusa, BDM i samog Boga jednoj ženi u Europi, majci 4 djece, koja želi ostati anonimna.
Izvorna stranica je na engleskom jeziku, ali u mnogim državama postoji prijevod stranice, pa tako i kod nas

Radi se o stranici "Knjiga istine"

da li je netko čitao ova upozorenja i što mislite o tome?
Srijeda, 11. veljače 2015., 15:16h

Moja predraga kćeri, toliki mnogi su pljuvali u Moje Lice, proklinjali Me i nijekali Me tijekom Mog Vremena na Zemlji i to se nastavlja tako činiti do ovoga dana.

Moja kazna je neminovna i Ja ću odvojiti one čija Ljubav prema Meni ostane živa od duša koje Me odbace. Moje posredovanje će biti brzo i jao čovjeku koji Me proklinje, jer ću ga Ja odvojiti od Dubine Mog Svetog Srca i on će biti ostavljen da hoda među zvjerima koje lutaju Zemljom tražeći duše za kojima žude kako bi ih mogle uništiti.

Utjecaj sekularnog svijeta je sličan onome velike poplave i duše koje mu dozvole da promjeni njihovo stajalište ili mišljenje o Riječi Božjoj utopit će se.

Subota, Travanj 6. 2013. 17:00 sati

Moja ljubljena kćeri, zvijezde će se uskoro promijeniti i vrijeme da se pojavi komet, o kojem sam govorio, kada će ljudi vjerovati da postoje dva sunca, je blizu. Uskoro će čovječanstvo vidjeti čudesni spektakl, a čuti će se i zvuk grmljavine, te će se činiti da će se dva sunca sudariti.


Oni od vas koji Me proklinju, bit će prokleti. Oni koji vjeruju u Mene, imat će Vječni Život. Trpite u Moje Ime i Ja ću vas uzdići u Moje Kraljevstvo koje dolazi.
Dan Prvog Uskrsnuća dolazi i oni koji Me neće prihvatiti bit će odbačeni za vječnost. Moja srdžba je velika u ovo vrijeme i kada bi vidjeli dosadno sive i tamne duše onih s mlakim srcima, to bi vas rasplakalo.




KUPITE ČAROBNU MARIJINU MEDALJICU (koju prodaje naša tvrtka) koja će vas spasiti od užasnih znakova Isusova dolaska!

Ova Medalja će biti dostupna naveliko i onda, kada je primaju oni koji je traže, mora je blagosloviti svećenik i zatim se darežljivo daje drugima. Medalja Spasenja pruža Dar Obraćenja i Spasenja.
Naručite Medalju Spasenja

Na ovoj adresi možete naručiti Medalju Spasenja:
Medal of Salvation - Packs of 25
EMAIL TO A FRIEND
Availability: In stock

€25.00
ADD TO CART
http://www.XXXXX.com/shop/medal-of-salvation
No other website has been authorized to sell or distribute the Medals.

Pa to je prjevara da se zaradi novac od lakovjernih!
__________________
Muhamed ženomrzac: "Vi žene ste većina u paklu, jer psujete, nezahvalne ste muževima, glupe ste i falične vjere!"
“Mnogi među muškarcima su postigli savršenstvo, ali među ženama nijedna, osim Marije i Asije!"
Nepoznati is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:06.