Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.07.2014., 19:39   #221
Quote:
jelmaxa kaže: Pogledaj post
Pitanje za vas koji imate philips hr 7765,da li u blender stavljate zaledjeno voce i led?
Led nikada nemoj stavljati u blender koji nema pulsni rad, a ovaj model ga nema.

Ukupno, to je vrlo kvalitetan multipraktik kojemu je jedina mana što mu prebrzo odlazi ležaj blendera, a tada u Singuli-ju moraš naručiti cijeli novi vrč koji bez poklopca košta 200 kn.
Pellaprat is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2014., 08:34   #222
gorenje SBR1000E

(Update gorenje multipraktika)

Bili smo super oduševljeni kad smo ga kupili. Navela sam već da su vide hrđale- na cjedilu sokovnika, unatoč pranju na ruke. Onda nam je kroz 4-5mj. krepao. Iz čista mira. Dali na popravak (u garantnom roku) i dobili smo novi- cijeli komplet.
Sada mi vide na cjedilu sokovnika ne hrđaju, ali nakon 5mj. opet se pokvario. Tipke svijetle ali kad se okrene kotačić da miksanje počne, on ništa.
Sad sam na 100 čuda. Opet nam vrijedi garancija ali nisam pametna.. hoću li dobiti novi i ima li smisla uzimati opet isti
A sviđa mi se jer ne zauzima puno prostora i jak je.
tikii is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2014., 13:03   #223
Ako su ti dali novi uređaj, na njega vrijedi garancija ispočetka. Zamijeni opet. Pa makar i opet samo na 5 mjeseci
__________________
"Do I wanna know?"
L3go is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2014., 13:35   #224
ma znam da vrijedi.. samo se glupo osjećam - ispasti će da ne znam miksat
Baš me zanima koja će sada biti dijagnostika. Zadnji put nisu rekli šta je, nego smo samo dobili novi
tikii is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2014., 18:55   #225
TRISTAR MX-4143

Ovaj multipraktik je kupljen prije 10 mjeseci i jučer smo ga napokon odlučili isprobati za miksanje povrča i voća. Medjutim on ne radi. Uštekan u struju, okrenuto na 1 i ne reagira. Još je pod garancijom.
Zna li netko što bi moglo biti u pitanju? Ili jednostavno odnijeti na popravak.
briketi is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2014., 15:20   #226
Pozdrav, spremam se kupiti multipraktik i nakon dugo mozganja izbor je pao na Philips ali me zanimaju iskustva da li može samljeti orahe i lješnjake onako baš sitno, kao na ručni mlinac??
silva8188 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2015., 10:38   #227
Kad sam se raspitivala prije godinu i pol, preporučivali ste Kenwood nasprem Boscha pa me zanima jel još uvijek tako.

Dvoumim se između ova dva modela.

Kenwood KM288 ili Bosch MUM54Q40
BitterSweet is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2015., 15:11   #228
Ja imam takav Bosch, samo moj nema cjedilo za agrume. Jako sam zadovoljan njime i uvijek bih ga preporučio. Kupio ga u Metrou s onim njihovim naljepnicama koje su se skupljale, mislim da je bio oko 1100 kn.
__________________
"Do I wanna know?"
L3go is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2015., 16:21   #229
Ja imam prastari (barem 10 godina) Bosch Profimixx 47 i stvarno sam zadovoljan s njime. Koliko vidim, moj ima i faširku za meso, za razliku od ovoga tvoga.
BigDaddy is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2015., 15:50   #230
Odlučila sam se ipak za Kenwood KM288 i uzeli ga za odličnu cijenu u Emmezeti.

Zasad sam oduševljena: jako mi se sviđa crno-srebrna kombinacija, skužila da da su mi svi aparati takvi. Isprobali sve osim citrusete i super je. Od Dečka roditelji imaju Philips HR7778 i moram priznati da mi se već na prvu Kenwood čini bolji.

No, imam drugo pitanje: kaj se može prat u suđerici? U uputama piše nešto u stilu, operite na ruke i osušite ili operite u perilici. Ja se ne kužim u suđericu previše i ne bih htjela nekaj oštetiti (recimo, INOX posudu ne bih sigurno prala, ali ne znaš što je s blenderom & co.) pa ako može savjet.

Fala! U potpisu, početnica sa suđericom.
BitterSweet is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2015., 11:42   #231
ne znam na što točno misliš, ali inox kao materijal se inače fino pere u suđerici. noževe bi bilo dobro oprati na ruke, da zadrže oštrinu. za plastiku trebaš biti sigurna da podnosi višu temperaturu, pa treba provjeriti oznake na njoj
tanveer is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2015., 21:05   #232
Sad sam vidjela, hvala ti. Za inox nisam znala pa super, a za posude sam pogledala, imaju oznake SAN, našla sam da je takva vrsta plastike izdržljiva i pogodna za pranje u perilici. Super, jer kad već imam perilicu, čemu prati na ruke.
BitterSweet is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2015., 08:15   #233
planiramo kupiti jedan od boschovih iz serije MCM6. nešto tipa ovoga

http://www.bosch-home.com/hr/proizvo...?source=browse

ima li netko iskustva s ovim ili sličnim? najviše me interesira može li zamijesiti tijesto za kruh.
inra is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2015., 22:48   #234
Dižem temu:

Hitno trebam kupiti multipraktik ili slično. Moj Philips set štapni mikser sa sjeckalicom 700 W je upravo otkazao poslušnosti i umro
Ne znam da li se isplati popravak, vjerojatno je pregorio motor; mislim da sam ga vjerojatno ja ubila prevelikom količinom orašastih plodova koje sam pokušavala pretvoriti u pastu.
I sada se pitam da li kupiti isto tj. nešto slično ili multipraktik.
Zapravo imam super mikser (Kenwood chef), pa me zanima prvenstveno mljevenje, sjeckanje, paštete i krem juhe i sl., Vjerojatno bi bilo dobro kupiti ponovno sličan uređaj, ali me privlači ideja sjeckanja povrća u nekom željenom obliku, a ne samo usitnjavanje i mljevenje. I novi strojček obavezno mora moći dobro samljeti orahe, bademe i sl. I ne samo samljeti, nego ih pretvoriti u pastu.
Pročitala sam skoro cijeli tipic, ali nisam baš puno pametnija. Nažalost većina linkova više ne funkcionira, pa nisam mogla vidjeti o kojim modelima se pričalo.
Svi savjeti, iskustva i mišljenja su dobro došli. I naravno nisam baš raspoložena za preveliki trošak...
Driver1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2015., 08:13   #235
Quote:
Driver1 kaže: Pogledaj post
mislim da sam ga vjerojatno ja ubila prevelikom količinom orašastih plodova koje sam pokušavala pretvoriti u pastu.
nisi osjetila kako se zagrijava i grči?


Quote:
Driver1 kaže: Pogledaj post
pa me zanima prvenstveno mljevenje, sjeckanje, paštete i krem juhe i sl., Vjerojatno bi bilo dobro kupiti ponovno sličan uređaj, ali me privlači ideja sjeckanja povrća u nekom željenom obliku, a ne samo usitnjavanje i mljevenje. I novi strojček obavezno mora moći dobro samljeti orahe, bademe i sl. I ne samo samljeti, nego ih pretvoriti u pastu.
pa čuj, ovo što si opisala odgovara onom što ja imam. Zvao se Multiquick 5 (5-dijelni set, postojao je još 3 i 7). Nažalost, neće ti pomoći ova info jer vidim da elipso više ne prodaje braune, izbacuje sve. Osim toga, taj proizvod više ne postoji. sad je na braunovim stranicama ovo .

Ja imam u setu: malu sjeckalicu, štapni, mutilicu, visoku čašu i veliku sjeckalicu koja nije moćna ko mala sjeckalica (npr lješnjake/bademe sredi onako ko mlinac ali ne ide u pastu, mala bez problema napravi pastu sa svojih samo 600W), ali je i ujedno i ribež; ima 5 dodataka za ribanje cikle/mrkve/jabuke -krupno sitno, trokutasto, trakasto, kraće i šnitica (šampinjone npr).

Vidila sam da Kenwood ima sličan setap pa možeš tim tragom...cijena: oba su bila oko 1000kn. Kenwood koju stotku više.

Mana: plastične stijenke. Dok frca to što melješ, plastika dobila mikropukotine, vidljiive. Ali ništa nije puklo. Da ponovno kupujem; kupila bi sa metalnim stijenkama. No razlika u cijeni je primjetna. (1500)
__________________
A snaha bijaše jezičljiva, (guzičljiva) nazlobna, proždrljiva i goropadna.
katjes is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2015., 11:14   #236
pa što nema kenwood chef svoje nastavke za takve stvari!?
vladjan1901 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2015., 18:41   #237
Ma ima chef raznorazne nastavke za kupiti, ali nisam se odlučila dokupljivati jer s onim što sam "dobila" uz uredjaj nisam baš zadovoljna. 0,5 kg mesa melje cca 30 minuta, blender bez problema pretvori jagode i zrele banane u frape, ali sve ostalo je dosta upitno.... Imam još neku pasirku malu, super odvaja koštice iz malina od preostalog pirea, ali traje li ga traje... A onda još treba oprati filter/sito.... Nisam bila fascinirana, dodaci stoje u kutijama, a ja koristim mikser. I mikser je super! I kupila sam ga da mi bude mikser.

A sada trebam nešto što će mi sasjeckati luk, samljeti orahe, bademe i sl., mrvku, češnjak, peršin, itd Ali da to napravi dobro. I paštetu, i krem juhu i sl....
Driver1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2015., 23:27   #238
Quote:
katjes kaže: Pogledaj post
nisi osjetila kako se zagrijava i grči?

Je, zagrijao se, ali se nije grčio
I odradio sve do kraja. Ja sam ga lijepo pospremila i par dana kasnije ustanovila da ne radi

Gledala sam taj Braun danas u Elipsu. Imaju neki 7 sa otprilike svime što si opisala i neki 5 ali taj sadrži samo malu sjeckalicu, koja mi je stvarno premala. A 7 košta 1100. Hm, ovaj moj Philips je bio oko 500 ili 600 kn i radio je vjerno cca 6-7 godina.
Najradije bih kupila isti, ali izgleda da ga nema.

Ali još uvijek ne kužim da li multipraktik radi to isto ili ne
Driver1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2015., 08:36   #239
Driver1, sto ti Kenwood nema blender casu? Moj ima i u njoj blendam pastete.
tweetee is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2015., 10:29   #240
Moj Kenwood mora na servis. Kad ga upalim, bez obzira na koju brzinu stavim gumb on starta na maksimum i nakon 5-6 sekundi se ugasi.

Osjećam se ko bez ruke
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:29.